Autor Téma: Koser produkty  (Přečteno 18881 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Tomsik

  • Starší člen
  • ****
  • Příspěvků: 407
  • Pohlaví: Mužské
    • KVH Sayeret Nahal Praha
Koser produkty
« kdy: 19. Března 2008, 10:38:13 »
Zdravim,
nikde jsem zde nenalezl prislusnou kolonku, mozna jsem spatne hledal...

Poradite mi prosim, kde se da v Praze koupit treba koser vino? Tak jako i dalsi koser produkty? Diky.
Tom.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Koser produkty
« Odpověď #1 kdy: 19. Března 2008, 15:48:23 »
Stačí kliknout na hlavní stránce Eretzu na reklamu v záhlaví  ;)

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Koser produkty
« Odpověď #2 kdy: 19. Března 2008, 19:52:22 »
Co se týká košer vína tak je také nějaký internetový obchod a obchod v PRaze vinotéka v Lipové ul,která má velký sortiment vín i za lidovější ceny.

Elazar

  • Host
Re: Koser produkty
« Odpověď #3 kdy: 19. Března 2008, 21:31:52 »
Koser produkty muzete sehnat na budove ZOP, stejne tak na kliknuti reklamy v zahlavi - ale pripravte se, ze ceny jsou nechutne premrstene (skoro by se nabizelo rict "nekrestanske"  :D) - konkretne Ginzberg a jeho king Salomon  - ty ceny zkratka koser nejsou...

Jedna se o obecny problem. ZO nechce nebo nema zajem podporovat distribuci koser potravin v sirsi obchodni siti, jako je tomu zvykem v civilizovanych zemich; na odpovednych mistech sedi lide, kteri problem dusi jako zaba na prameni. Pripravte se zkratka na skutecnost, ze vy koser vino za normalni cenu (natoz koser potraviny) nesezenete.

Offline Tomsik

  • Starší člen
  • ****
  • Příspěvků: 407
  • Pohlaví: Mužské
    • KVH Sayeret Nahal Praha
Re: Koser produkty
« Odpověď #4 kdy: 19. Března 2008, 22:12:11 »
Ty ceny, to je zlo...
U nas v CVUT menze mame aspon koser Jaffa dzus...tak to si clovek vzdy pochutna... ;)

Offline Tamar

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 688
  • skype: mar.se22
Re: Koser produkty
« Odpověď #5 kdy: 19. Března 2008, 22:31:30 »
..víno bych kupovala přímo u zdroje - je tu záruka kvality a ceny lidové...

https://www.ceske-vinarstvi.cz/main.php?page=nabidka&id=2

https://www.vinarstvi-dvoracek.cz/o_vinarstvi.html

 :D  ;)

Offline Tomsik

  • Starší člen
  • ****
  • Příspěvků: 407
  • Pohlaví: Mužské
    • KVH Sayeret Nahal Praha
Re: Koser produkty
« Odpověď #6 kdy: 19. Března 2008, 23:35:29 »
Marcelo, diky...konecne zajimave ceny... :)

Elazar

  • Host
Re: Koser produkty
« Odpověď #7 kdy: 20. Března 2008, 09:49:37 »
Ano, na ceske vinarstvi Chramce jsem zapomel - ceny jsou preci jen lidovejsi, ale ta kvalita jaksi kulha... Za nejakych 7 - 8 let jsem nikdy nepil dobre vino z tohoto vinarstvi - ale na kidus nebo na seder samozrejme staci. Jen si clovek nesmi chtit pochutnat  :D

Informace o vinarstvi Dvoracek mi ovsem unikla - takze tam by to stalo za pokus. Uvidime, sam jsem zvedav.

Offline Samuel

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Pohlaví: Mužské
Re: Koser produkty
« Odpověď #8 kdy: 20. Března 2008, 10:10:08 »
Souhlasím s Elazarem. Speciálně u vína by nemělo být jediným parametrem, zda je košer nebo ne.
Než špatné, i když košer víno, raději snad vodu.
Z israelské produkce lze nalézt velmi kvalitní vína a samozřejmě košer, ale ceny jsou pochopitelně vysoké. Já ale tvrdím, raději jednu dobrou láhev vína za měsíc, než každý den litr v papírové krabici. :)
Sometimes I've believed as many as six impossible things before breakfast.

myroch

  • Host
Re: Koser produkty
« Odpověď #9 kdy: 20. Března 2008, 11:16:32 »
Na prazske ZO lze za docela rozumne penize koupit vino (chramce s privlastkem a slusne israelske za 118,-) a dalsi veci. Obecne na jakekoliv v CR je mozne koupit vino a macesy za rozumne ceny. Je to rozhodne lacinejsi nez kupovat chramce v tescu, kde clovek vidi ze maji 100% prirazku k cene.
Dalsi kosher shopy a potraviny jsou uvedene v aktualizovanem kosher seznamu
https://www.kehilaprag.cz/mambo/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=105&Itemid=90
napriklad sunfood tofu je vyborne :)

M.

myroch

  • Host
Re: Koser produkty
« Odpověď #10 kdy: 20. Března 2008, 11:32:14 »
Koser produkty muzete sehnat na budove ZOP, stejne tak na kliknuti reklamy v zahlavi - ale pripravte se, ze ceny jsou nechutne premrstene (skoro by se nabizelo rict "nekrestanske"  :D) - konkretne Ginzberg a jeho king Salomon  - ty ceny zkratka koser nejsou...

Jedna se o obecny problem. ZO nechce nebo nema zajem podporovat distribuci koser potravin v sirsi obchodni siti, jako je tomu zvykem v civilizovanych zemich; na odpovednych mistech sedi lide, kteri problem dusi jako zaba na prameni. Pripravte se zkratka na skutecnost, ze vy koser vino za normalni cenu (natoz koser potraviny) nesezenete.

zajimalo by mne, jak to chcete realizovat? prispivat tescu za to ze distribuuje kosher veci? :)

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Koser produkty
« Odpověď #11 kdy: 20. Března 2008, 20:46:57 »
Tady je informace na jeden, podle meho nazoru slusne zasobeny obchod (a to i na izraelske pomery)  https://www.terravinifera.cz/ Normalni obchod s koser produkty v CR chybi a kdyby v Tesku meli chut, urcite by mohli udelat koser koutek. Otazka, jestli by se jim to vyplatilo.

Elazar

  • Host
Re: Koser produkty
« Odpověď #12 kdy: 22. Března 2008, 22:27:32 »
Koser produkty muzete sehnat na budove ZOP, stejne tak na kliknuti reklamy v zahlavi - ale pripravte se, ze ceny jsou nechutne premrstene (skoro by se nabizelo rict "nekrestanske"  :D) - konkretne Ginzberg a jeho king Salomon  - ty ceny zkratka koser nejsou...

Jedna se o obecny problem. ZO nechce nebo nema zajem podporovat distribuci koser potravin v sirsi obchodni siti, jako je tomu zvykem v civilizovanych zemich; na odpovednych mistech sedi lide, kteri problem dusi jako zaba na prameni. Pripravte se zkratka na skutecnost, ze vy koser vino za normalni cenu (natoz koser potraviny) nesezenete.

zajimalo by mne, jak to chcete realizovat? prispivat tescu za to ze distribuuje kosher veci? :)


V zahranici to tak funguje - existuji obchody, kam muze prijit kdokoli a nakoupit si cokoli, co chce. A to za normalni ceny a koser (nebo halal, chcete li)... V CR ne. Argument je, ze tu je sice malo zidu, ale uprimne - alespon v jednom obchode v Praze a Brne by to byt mohlo. Nebo maly obchod u budov obce v kazde deseti obci v CR. Na PZO sice jeden je, ale
1) nic vam neprodaji, pokud nejste clenem ZO - na jednu stranu pochopitelne, na druhou stranu nikoli :)
2) ceny
3) zasobeni je mizerne, sortiment ubohy ( i tato laxnost prispiva ke zvysovani cen).

A to nemluvim o potravinach koser na Pesach. Nikdy nezapomenu, kdyz mi nechteli prodat na Pesach macesy (asi proto, ze jsem prekrocil kvotu :) )

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Koser produkty
« Odpověď #13 kdy: 22. Března 2008, 22:44:35 »
Kdyby to někoho trklo, mohl by být prodej košer produktů - ve velkém - docela slušný bussiness. V dnešní době, kdy existuje nezanedbatelná skupina lidí, kteří kupují vše "bio", "country life", "natural" apod., by se jistě košer potraviny ujaly i mezi nežidovskou / nemuslimskou populací...

Možná by do toho šlo Tesco. Škoda, že už zanikla Delvita. Teď už z těch velkých řetězců nanejvýš tak Interspar.

Terravinifera je výborná, zvlášť proto, že už nefunguje Avinet. Nicméně nejen vínem, živ je člověk  ;)
« Poslední změna: 22. Března 2008, 22:46:19 od Scooolie »

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Koser produkty
« Odpověď #14 kdy: 23. Března 2008, 06:46:44 »
Zda se ze to neni zase tak jednoduche. otevrit prodejnu v centru Prahy je temer nemoyne, protoze najmy jsou tak vysoke, ze se na to proste nevydela. Jinde je to asi problematicke. V Praze je nekolik prodejen halal, nevim jak to delaji, ze se uzivi, ale mozna jsou dotovane anebo maji nejake vedlejsaky. V Brne je tomu asi take tak. Ale mozna, ze se neco chysta.  ;) aby konecne vznikla konkurence.

Offline Tamar

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 688
  • skype: mar.se22
Re: Koser produkty
« Odpověď #15 kdy: 23. Března 2008, 07:56:33 »
hmm.. tak halal je skoro všude, viděla jsem snad i v Makru. V Ženevě měli potraviny halal v každém větším supermarketu..

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Koser produkty
« Odpověď #16 kdy: 23. Března 2008, 13:02:49 »
A to nemluvim o potravinach koser na Pesach. Nikdy nezapomenu, kdyz mi nechteli prodat na Pesach macesy (asi proto, ze jsem prekrocil kvotu :) )

Na ZOB byvalo zvykem, ze se na macesy psal poradnik nebo wish list nebo tak neco ;) Kdo se nezapsal, macesy toho roku nevidel...

Tiferet

  • Host
Re: Koser produkty
« Odpověď #17 kdy: 24. Března 2008, 19:42:00 »
Jejda,odpovidam na prispevek od  Elazar . V jakych civilizovanych zemich? V Bruselu teda velice premrsteno. Pri navsteve nejblizsi kosher obchodu od meho bydliste neni ani kvalita. :-[

Elazar

  • Host
Re: Koser produkty
« Odpověď #18 kdy: 25. Března 2008, 13:37:50 »
Pariz, Zurich, Zeneva, Berlin... Ma osobni zkusenost. V Londyne jeden kram vedle druheho - tam je to sice drahe, ale Londyn je snad nejdrazsim mistem na svete kde je drahe uplne vsechno...

Tiferet

  • Host
Re: Koser produkty
« Odpověď #19 kdy: 27. Března 2008, 00:23:37 »
Aha,tam jsem jeste nezbloudila. Londyn je skutecne drahy ale prohlidka mesta fofrem,letem se preci vyplati. ;)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15