Autor Téma: Izraelité prý přijali Desatero pod drogami  (Přečteno 22985 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Yan

  • Host
Izraelité prý přijali Desatero pod drogami
« kdy: 5. Března 2008, 15:21:36 »

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Izraelité prý přijali Desatero pod drogami
« Odpověď #1 kdy: 8. Března 2008, 23:40:42 »
Já nevím, ale mě se nezdá dobré, aby profesoři experimentovali s drogami a pak z toho ještě dělali peníze. Podle mě blbost nad blbost. Pan prof. by měl asi trochu pracovat místo teorii, které zostuzují jeho alma mater.

Pepino65

  • Host
Re: Izraelité prý přijali Desatero pod drogami
« Odpověď #2 kdy: 9. Března 2008, 11:08:03 »
To, že je na tripu pan profesor neznamená, že byli na tripu Izraelité. Co mě na článku zaujalo: ....... hebrejština nedovoluje abstraktní vyjádření.... Prosím, může mi to někdo vysvětlit? Je to jazykem jako takovým nebo snad autor myslel, že je to zakázáno? Děkuji.

Offline fanuel

  • Starší člen
  • ****
  • Příspěvků: 263
  • Zdravím
Re: Izraelité prý přijali Desatero pod drogami
« Odpověď #3 kdy: 9. Března 2008, 19:22:28 »
Zdravím,komu není shůry dáno,tomu není pomoci.Dnes při pohledu z té druhé strany vědy. Je to pohled, který má zase rozeštvat vášně a to je vždy zlé. Pokusů zamaskovat historický antisemitismus již od vyjití z Egypta bylo vždy dost.Za 1)  V té době za Mojžíše. Vychován na dvoře Faraona si nesl vzdělání, kulturu tedy jazyk sebou.Ale co ostatní Izraelité vždyť to byli otroci?????Vše je musel naučit a popsat tak aby v první fázi došlo k ústní tradici a písmo se vyvíjelo tak jak se vyvíjel národ.A hlavní bylo aby si (B) nijak nepředstavovali, tedy ani podobenství ap.Prostě slyšeli hlas a z hory se kouřilo. Stanek (Fanuel)

Elazar

  • Host
Re: Izraelité prý přijali Desatero pod drogami
« Odpověď #4 kdy: 10. Března 2008, 00:09:56 »
viz https://www.novinky.cz/clanek/134660-izraelite-pry-prijali-desatero-pod-drogami-tvrdi-vedec.html

Mě osobně to připadá jako rozumný vysvětlení  >:D

A i kdyby - tak co jako? Změní se tím něco?

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Izraelité prý přijali Desatero pod drogami
« Odpověď #5 kdy: 10. Března 2008, 12:14:32 »
Možná že pro někoho ano, protože si řekne, nějaké feťácké výmysly pro mě nemusí být směrodatné a vykašle se třeba na desatero a to je přece škoda.

Elazar

  • Host
Re: Izraelité prý přijali Desatero pod drogami
« Odpověď #6 kdy: 10. Března 2008, 15:59:37 »
To máte o lidské víře dost nevalné mínění...

Ostatně, myslíte, že víra, která se dá zviklat nějakým článečkem, stojí opravdu za to? Mě je například úplně jedno, co se tam stalo. I kdyby přišel nevím kdo a tvrdil mi, že žádný Mojžíš nebyl - no a? Mění se tím snad něco na tom, že Desatero je morální základ civilizace a že by se jím měli lidé řídit? Ti, co se jím neřídí, se by se jím neřídili i bez toho článku. Stejně tak je to i s reakcemi, že "takový a makový článek přispěje k nenávisti vůči Židům" - ale ti, co nás chtějí nenávidět, by si nějaký důvod jistě našli i tak, buďte v klidu.

Víra člověka, která stojí a padá s článkem v novinách, nemá valnou cenu.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Izraelité prý přijali Desatero pod drogami
« Odpověď #7 kdy: 10. Března 2008, 20:31:46 »
Ostatně, myslíte, že víra, která se dá zviklat nějakým článečkem, stojí opravdu za to? Mě je například úplně jedno, co se tam stalo. I kdyby přišel nevím kdo a tvrdil mi, že žádný Mojžíš nebyl - no a?

...

Víra člověka, která stojí a padá s článkem v novinách, nemá valnou cenu.

Tak tak. Víra, která potřebuje podepírat vědou nebo která se nechá ovlivňovat vědou, není žádná víra. Víra = důvěra, pevné přesvědčení, že to, čemu věřím, tak skutečně je. Pokud věřím, že na Sinaji dostal Mojžíš od Šéfa šéfů Desatero, pak my jsou výsledky vědeckého bádání vcelku ukradené. Ať už moji víru vyvracejí nebo potvrzují. Protože já vím, že tomu tak bylo.

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Izraelité prý přijali Desatero pod drogami
« Odpověď #8 kdy: 10. Března 2008, 21:09:08 »
Páni diskutující by měli vědět, že ne každý je na jejich duchovní úrovni. Nezapomínejte kde žijete a jaké představy má např. mládež o víře. To by jste se divili, co všechno může víru zviklat. (Např. nějaký zbožnž člověk, který se nějaké jedné situaci choval hloupě, špatně pochopená poznámka apod.) Víra to je křehké zboží a velmi snadno se poruší a velmi těžko se to potom slepuje, vím přesně o čem mluvím. V tomto případě nelze soudit podle sebe, zvláště jsme-li v otázkách víry na vysoké úrovni. já sama jsem si dost dlouho myslela, že pevná víra je to nejpřirozenější co může být. Že jsem žila v omylu jsem pochopila až ´v dost pozdním věku.  ::)

Elazar

  • Host
Re: Izraelité prý přijali Desatero pod drogami
« Odpověď #9 kdy: 10. Března 2008, 21:25:26 »
To není přece o duchovní úrovni, ta je subjektivní. Mám na mysli to, že "rozumné" to přijde třeba Yanovi, který v to stejně nikdy nevěřil, nemám pravdu?  ;)

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Izraelité prý přijali Desatero pod drogami
« Odpověď #10 kdy: 10. Března 2008, 21:36:08 »
Páni diskutující by měli vědět, že ne každý je na jejich duchovní úrovni. Nezapomínejte kde žijete a jaké představy má např. mládež o víře. To by jste se divili, co všechno může víru zviklat. (Např. nějaký zbožnž člověk, který se nějaké jedné situaci choval hloupě, špatně pochopená poznámka apod.) Víra to je křehké zboží a velmi snadno se poruší a velmi těžko se to potom slepuje, vím přesně o čem mluvím. V tomto případě nelze soudit podle sebe, zvláště jsme-li v otázkách víry na vysoké úrovni. já sama jsem si dost dlouho myslela, že pevná víra je to nejpřirozenější co může být. Že jsem žila v omylu jsem pochopila až ´v dost pozdním věku.  ::)

Hmmm, to je ovšem pravda. Zejména to může zkompromitovat víru v očích těch, kdo zatím jen "hledají". Zavrhnou židovskou, resp. křesťanskou víru jen proto, že si přečtou, že jejím základem je učení, které sepsal nějaký zfetovaný rastaman  ;)

Yan

  • Host
Re: Izraelité prý přijali Desatero pod drogami
« Odpověď #11 kdy: 10. Března 2008, 22:07:04 »
To není přece o duchovní úrovni, ta je subjektivní. Mám na mysli to, že "rozumné" to přijde třeba Yanovi, který v to stejně nikdy nevěřil, nemám pravdu?  ;)
yes

Elazar

  • Host
Re: Izraelité prý přijali Desatero pod drogami
« Odpověď #12 kdy: 11. Března 2008, 11:01:00 »
Tak vida. A nevěřil by v to ani, kdyby ten profesor dotyčný článek nenapsal.

Pak se ovšem nabízí otázka, jestli náhodou tento článek nebude mít opačný dopad a Yanovi konečně začnou věci dávat smysl tak, jak by chtěl - a začne věřit - když mu to teď přijde "docela rozumné" :D  :D

Yan

  • Host
Re: Izraelité prý přijali Desatero pod drogami
« Odpověď #13 kdy: 11. Března 2008, 13:55:33 »
Ale to jsi to špatně pochopil. Jde o to, najít racionální vysvětlení toho co se (pokud by se to) stalo.
Pozn.: Zázraky si nechte od cesty, nejsme malé děti abychom na ně věřili.....  :)

eleazar

  • Host
Re: Izraelité prý přijali Desatero pod drogami
« Odpověď #14 kdy: 11. Března 2008, 15:51:40 »
Ale to jsi to špatně pochopil. Jde o to, najít racionální vysvětlení toho co se (pokud by se to) stalo.
Pozn.: Zázraky si nechte od cesty, nejsme malé děti abychom na ně věřili.....  :)
Vy tedy věříte, že všechno se dá vysvětlit současnými poznatky, že považujete víru v zázraky za dětinskost?

Pepino65

  • Host
Re: Izraelité prý přijali Desatero pod drogami
« Odpověď #15 kdy: 11. Března 2008, 16:39:52 »
Yan asi nemyslel, že vše se dá vysvětlit současnými poznatky. Ohromné množství kdysi tajemných záležitostí se ovšem dají vysvětlit současnými poznatky. Jsem zvědav, co se dá ještě vysvětlit budoucími poznatky. ;) 

Prosím, je někdo schopen odpovědět na můj dotaz o několik příspěvků výše?

Elazar

  • Host
Re: Izraelité prý přijali Desatero pod drogami
« Odpověď #16 kdy: 11. Března 2008, 21:30:06 »
Ale to jsi to špatně pochopil. Jde o to, najít racionální vysvětlení toho co se (pokud by se to) stalo.
Pozn.: Zázraky si nechte od cesty, nejsme malé děti abychom na ně věřili.....  :)

Tohle je zatím ta největší pitomost, jakou jsem od tebe četl :D Jako by "vysvětlení" dotyčného nebylo  dětinštější a směšnější... Už tě někdy napadlo, ža někdo těmhle věcem zkrátka věří, protože chce? A to ze stejného důvodu, jako ty na ně nevěříš? V čem si myslíš, že jsi lepší, hochu?  ;)

Elazar

  • Host
Re: Izraelité prý přijali Desatero pod drogami
« Odpověď #17 kdy: 11. Března 2008, 21:35:59 »
Yan asi nemyslel, že vše se dá vysvětlit současnými poznatky. Ohromné množství kdysi tajemných záležitostí se ovšem dají vysvětlit současnými poznatky. Jsem zvědav, co se dá ještě vysvětlit budoucími poznatky. ;) 

Prosím, je někdo schopen odpovědět na můj dotaz o několik příspěvků výše?

Co se týče toho "abstraktního vyjadřování hebrejštiny" - jedná se o typický novinářský šlendrián - ale na amaterismus novinářů, zvláště pak anonymních internetových neumětelů, kteří neznají ani pravopis, už jsme si mohli zvyknout.

Dotyčný tím pravděpodobně myslel, že biblická hebrejština nezná tvoření slov končící např. na  -ost nebo latinský -ismus ale používá pouze konkrétní označení věcí.

Pepino65

  • Host
Re: Izraelité prý přijali Desatero pod drogami
« Odpověď #18 kdy: 11. Března 2008, 23:29:54 »
Díky Elazare.

Yan

  • Host
Re: Izraelité prý přijali Desatero pod drogami
« Odpověď #19 kdy: 12. Března 2008, 00:01:51 »
Tohle je zatím ta největší pitomost, jakou jsem od tebe četl :D Jako by "vysvětlení" dotyčného nebylo  dětinštější a směšnější... Už tě někdy napadlo, ža někdo těmhle věcem zkrátka věří, protože chce? A to ze stejného důvodu, jako ty na ně nevěříš? V čem si myslíš, že jsi lepší, hochu?  ;)
Ale já si nemyslim že jsem lepší, to je spíš problém věřících že se považují za něco lepšího...... já prostě jenom nevěřim na strašidla, na zázraky, na upíry, na božstva, čarodějnice, černokněžníky, atd., atd......  :D
« Poslední změna: 12. Března 2008, 00:04:29 od Yan »

eleazar

  • Host
Re: Izraelité prý přijali Desatero pod drogami
« Odpověď #20 kdy: 12. Března 2008, 00:04:47 »
já prostě jenom nevěřim na strašidla, na zázraky, na upíry.....
Jenom se nedivte, až Vám někdo z výše zmíňovaných zaklepe na rameno.  ;)

Yan

  • Host
Re: Izraelité prý přijali Desatero pod drogami
« Odpověď #21 kdy: 12. Března 2008, 00:34:51 »
Je fakt že by mě to velmi překvapilo...... ale nemyslím si že by to reálně mohlo nastat. Vám se to už stalo?  :D

eleazar

  • Host
Re: Izraelité prý přijali Desatero pod drogami
« Odpověď #22 kdy: 12. Března 2008, 07:19:55 »
zázraky - ano
čarodějové - ano (dle vlastních slov)
Bůh - netroufám si nic tvrdit

Elazar

  • Host
Re: Izraelité prý přijali Desatero pod drogami
« Odpověď #23 kdy: 12. Března 2008, 08:20:29 »
Je fakt že by mě to velmi překvapilo...... ale nemyslím si že by to reálně mohlo nastat. Vám se to už stalo?  :D

Že si to nemyslíš je samozřejmě tvůj názor, ale uvědom si, že ty nejsi měřítkem věcí - maximálně sám pro sebe ale pro nikoho jiného už ne. Už z toho důvodu je tvůj názor na to, co je "rozumné" a co je "nerozumné" pro mě naprosto irelevantní.

Yan

  • Host
Re: Izraelité prý přijali Desatero pod drogami
« Odpověď #24 kdy: 12. Března 2008, 09:07:56 »
Vpořádku, úplně stejně je to s tvým názorem pro mne.
« Poslední změna: 12. Března 2008, 09:22:25 od Yan »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15