Anketa

jak se jmenovala žena krále Achašveróše?

Vašty
3 (50%)
Ester
3 (50%)
Hildegard
0 (0%)
Hadas
0 (0%)

Celkem hlasovalo: 4

Autor Téma: jak se jmenovala žena krále Achašveróše?  (Přečteno 34866 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

nillbert

  • Host
Re: jak se jmenovala žena krále Achašveróše?
« Odpověď #50 kdy: 21. Května 2007, 23:58:31 »
Absurdní to připadá jen člověku kdo o tom ve skutečnosti příliš hluboce nepřemýšlel. .....taky mi to kdysy připadalo absurdní....

Offline Jicchak

  • Globální Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 349
Re: jak se jmenovala žena krále Achašveróše?
« Odpověď #51 kdy: 22. Května 2007, 00:15:08 »
Co se týče krále Dovida každý kdo říká že zhřešil tak se pouze mýlí. Jelikož šlo o vzbouřence který chtěl nechat zabít krále a proto jej král nechal zabít postavením do první řady ve vojsku, ve chvíli kdy věděl že bude sprovozen ze světa poslla pro jehop maželku, a je známo že Dovidovi vojáci psali svým ženám rozlukové listy že v případě že se nevrátí tak bude od této chvíle rozvedenou aby se estalo že žena nezvěstného vojáka zůstane nadosmrti vdovoui bez možnosti se oženit. Dovid tedy věděl že Bas Ševa je rozvedená nazpět a jeho čin nebyl hříchem nicméně byl pokárán za způsob jeho provedení. Co se týče pokání hříšníka to je jiná věc, nicméně pokání očišťuje ale neospravedlňuje a též nemění situaci například neudělá z nežidovského potomka Žida. Co se týče že i nehalachický Žid by s námi byl zabit v plynovéí komoře, to ano ale to i většina čtenářů tohoto webu kteří nejsou židé nýbrž slušní křesťané, samozřejmě pakliže by byli dopadeni, jenže každý slušný člověk není Žid, ikdyž tím že plní 7 přikázání tak má židovskou víru, nicméně není ještě Židem.

nillbert

  • Host
Re: jak se jmenovala žena krále Achašveróše?
« Odpověď #52 kdy: 22. Května 2007, 00:26:12 »
Rabbi - já hned v prvním příspěvku psal: "kdo se tak cítí"! Jen kdo se i sám považuje za Žida je pro mě Žid! .....Z osobní zkušenosti vím že to jsou často zapálenější sionisté než kdekterý člen Merecu s rodokmenem do 15tého století ;-)

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: jak se jmenovala žena krále Achašveróše?
« Odpověď #53 kdy: 22. Května 2007, 11:11:27 »
Co se týče krále Dovida každý kdo říká že zhřešil tak se pouze mýlí. Jelikož šlo o vzbouřence který chtěl nechat zabít krále a proto jej král nechal zabít postavením do první řady ve vojsku, ve chvíli kdy věděl že bude sprovozen ze světa poslla pro jehop maželku, a je známo že Dovidovi vojáci psali svým ženám rozlukové listy že v případě že se nevrátí tak bude od této chvíle rozvedenou aby se estalo že žena nezvěstného vojáka zůstane nadosmrti vdovoui bez možnosti se oženit. Dovid tedy věděl že Bas Ševa je rozvedená nazpět a jeho čin nebyl hříchem nicméně byl pokárán za způsob jeho provedení.

To ovšem ze znění Písma nevyplývá. Jistě je to v nějakém midraši - jenže při vší úctě k autorům midrašů, midraš je jen lidské dílo.

Z Písma naopak vyplývá, že David zahořel touhou po ženě svého vojenského velitele, spal s ní, ona otěhotněla a teprve poté se rozhodl Uriáše poslat na smrt. Z jediného písmena Písma nevyplývá, že by Uriáš nebyl Davidovým věrným služebníkem. Naopak - je zřejmé Davidovo selhání, kdy podlehl touze po ženě cizího muže, zcizoložil (i ona s ním) a pak nechal zabít jejího manžela.


11,1 Na přelomu roku, v době, kdy králové táhnou do boje, poslal David Jóaba a s ním své služebníky i celý Izrael, aby hubili Amónovce a oblehli Rabu. David však zůstal v Jeruzalémě.
11,2 Jednou k večeru vstal David z lože a procházel se po střeše královského domu. Tu spatřil ze střechy ženu, která se právě omývala. Byla to žena velmi půvabného vzhledu.
11,3 David si dal zjistit, kdo je ta žena. Ptal se: "Není to Bat-šeba, dcera Elíamova, manželka Chetejce Uriáše?"
11,4 David pak pro ni poslal posly. Ona k němu přišla a on s ní spal; očistila se totiž od své nečistoty. Potom se vrátila do svého domu.
11,5 Ta žena však otěhotněla a poslala Davidovi zprávu: "Jsem těhotná."
11,6 David vzkázal Jóabovi: "Pošli mi chetejce Urijáše." Jóab tedy poslal Urijáše k Davidovi.
11,7 Urijáš k němu přišel a David se ho ptal, jak se daří Jóabovi, jak se daří lidu a jak se daří v boji.
11,8 Pak řekl David Urijášovi: "Zajdi do svého domu a umyj si nohy." Urijáš vyšel z královského domu a za ním nesli královský dar.
11,9 Urijáš však ulehl se všemi služebníky svého pána u vchodu do královského domu a do svého domu nezašel.
11,10 Když oznámili Davidovi, že Urijáš do svého domu nepřišel, otázal se David Urijáše: "Což jsi nepřišel z cesty? Proč jsi tedy nezašel do svého domu?"
11,11 Urijáš Davidovi odvětil: "Schrána, Izrael i Juda sídlí v stáncích, můj pán Jóab i služebníci mého pána táboří v poli. A já bych měl vstoupit do svého domu, jíst a pít a spát se svou ženou? Jakože jsi živ, jakože živa je tvá duše, něčeho takového se nedopu Urijáš Davidovi odvětil: "Schrána, Izrael i Juda sídlí v stáncích, můj pán Jóab i služebníci mého pána táboří v poli. A já bych měl vstoupit do svého domu, jíst a pít a spát se svou ženou? Jakože jsi živ, jakože živa je tvá duše, něčeho takového se nedopustím!" 
11,12 David Urijášovi řekl: "Pobuď tu ještě dnes, zítra tě propustím." Urijáš tedy zůstal v Jeruzalémě toho dne i nazítří.
11,13 David ho pozval, aby s ním jedl a pil, a opil ho. On však večer vyšel a ulehl na svém loži se služebníky svého pána. Do svého domu nezašel.
11,14 Ráno David napsal Jóabovi dopis a poslal jej po Urijášovi.
11,15 V tom dopise psal: "postavte Urijáše do nejtužšího boje a pak od něho ustupte, ať je zabit a zemře."
11,16 Jóab tedy obhlédl město a určil Urijášovi místo, o kterém věděl, že tam jsou vybraní válečníci.
11,17 Vtom vytrhli mužové města a bojovali s Jóabem. Z lidu padlo několik Davidových služebníků, též Chetejec Urijáš našel smrt.
 


To, že David hřešil proti Bohu dokládá koneckonců Písmo výslovně:

11,26 Když Urijášova žena uslyšela, že její muž Urijáš je mrtev, naříkala nad svým manželem.
11,27 Jakmile však smutek pominul, David pro ni poslal, přijal ji do svého domu a ona se stala jeho ženou. Porodila mu pak syna. Ale v Hospodinových očích bylo zlé, co David spáchal.


« Poslední změna: 22. Května 2007, 11:16:16 od Scooolie »

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: jak se jmenovala žena krále Achašveróše?
« Odpověď #54 kdy: 22. Května 2007, 11:13:24 »

Co se týče pokání hříšníka to je jiná věc, nicméně pokání očišťuje ale neospravedlňuje a též nemění situaci například neudělá z nežidovského potomka Žida. Co se týče že i nehalachický Žid by s námi byl zabit v plynovéí komoře, to ano ale to i většina čtenářů tohoto webu kteří nejsou židé nýbrž slušní křesťané, samozřejmě pakliže by byli dopadeni, jenže každý slušný člověk není Žid, ikdyž tím že plní 7 přikázání tak má židovskou víru, nicméně není ještě Židem.

Mám stejný názor.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15