Autor Téma: Israel a Evropa (EU)  (Přečteno 58695 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Martin

 • Host
Israel a Evropa (EU)
« kdy: 17. Února 2008, 16:10:41 »
Pro začátek bych se rád pozeptal, jaké je vlastně stanovisko Israele ke vzniku samostatného Kosova...chystá se uznání?

Elazar

 • Host
Re: Israel a Evropa (EU)
« Odpověď #1 kdy: 17. Února 2008, 21:11:12 »
Myslím, že ne. Poškodilo by to velmi zájmy s Ruskem.

Offline Scooolie

 • Administrátor
 • *****
 • Příspěvků: 2 206
 • Pohlaví: Mužské
  • Eretz.cz
Re: Israel a Evropa (EU)
« Odpověď #2 kdy: 17. Února 2008, 21:36:23 »
Izrael nemá důvod s uznáním chvátat.

Jednak zmíněný problém s Ruskem, resp. se Srbskem, s nímž má Izrael historicky dobré vztahy. Ale zejména - Kosovo je pro Izrael obrovsky nebezpečný precedent. Obdobně by totiž mohl být jednostranně vyhlášen nezávislý palestinskoarabský stát.

Nic na tom nemění, že Hasim Thaci se opakovaně vyslovuje o USA a také Izraeli obdivně a nadšeně. I ten tím sleduje své cílem. Získání podpory USA, která je pro nový evropský stát klíčová.

Offline gvodrazka

 • Nestor
 • *****
 • Příspěvků: 1 001
 • Pohlaví: Mužské
Re: Israel a Evropa (EU)
« Odpověď #3 kdy: 18. Února 2008, 07:50:36 »
 8)

Zdravím všechny.
Ještě uvidíme, co všechno nastane. Odvažuji se tvrdit, že vyhlášení nezávislosti Kosova etnickými Albánci, jako provokace nějakého cowboye Thaciho, je srovnatelná se sarajevským atentátem. Srbové tam na 100% vlítnou a bude válka. Azbuky se podporují, takže za nimi více či méně latentně bude stát Kreml. Bush ani netuší co spustil, při své albánské návštěvě: neodůvodněný optimismus Abánců z podpory separatismu. Jde tu nikoliv o nezávislost Kosova,ale o přímou anexi kosovsko-albánského sektoru Albánií. A proto budou Srbové bojovat. Otázka nestojí: Rusko nebo U.S.A., ale americko-evropská civilizace nebo islám. Američané, vystupující militantně proti islámu takřka po celém Blízkém východě budou "hájit" zájmy albánských "muslimů", nad jejichž "islámem" kroutí hlavou celý ortodoxní Maghreb? V Izraeli je nutno se vždy ptát : je to dobré či špatné pro Izrael? Kdo bude skutečně podporovat albánské "muslimy"? Syrie, nebo Írán? Chápete, že z toho malého plivance někde na Balkáně může vzniknout obdobně jako v r.1914 slušný konflikt světového formátu? Evropa se musí konečně rozhodnout. Paradoxně s Ruskem proti islámu? To by mělo jednotit Rusy s Američany. Nejen v tomto (albánském) issue, ale i v iráckém a íránském. Protože pokud se Rusové (jako že ano) postaví za Srby, budou pronásledování po světě muslimy stejně jako Američané. Pokládám to za šikovný moment, jak vtáhnout do protiislámské koalice angažovaněji a výrazněji další velmoc - Rusko. Čert ví, kdo za Thacim stojí a kdo ho navedl?
 8)
gv
« Poslední změna: 18. Února 2008, 07:53:16 od gvodrazka »

Offline Scooolie

 • Administrátor
 • *****
 • Příspěvků: 2 206
 • Pohlaví: Mužské
  • Eretz.cz
Re: Israel a Evropa (EU)
« Odpověď #4 kdy: 18. Února 2008, 09:17:49 »
Nestane se nic. Nic významného. Srbové už se poučili, jak to pro ně dopadne, když se snaží řešit věci silou. Pokud by zaútočili na Kosovo, neměli by při pozemní operaci skoro žádnou šanci a navíc by to vyvolalo opakované letecké údery na Bělehrad a další města. Pokud Srbskou nechce přijít ještě o novopazarský Sandžak a Vojvodinu, tak se bude držet zpátky.

K anexi zatím nedojde. Ani Albánie o Kosovo v jeho současné podobě, kdy vládnou guerillové gangy nestojí. Situace bude podobná vztahu Rumunska a Moldávie.

Při vší úctě - Srby a jejich civilizaci nepovažuji za nic více civilizovanou než Albánce a jejich islám. Co předváděla ta zvěř četnická v Chorvatsku, v Bosně i Kosovu dost vypovídá o nic samotných. Právě proto, že Albánci nejsou ortodoxní muslimové, je solidní šance, že se je podaří udržet na "naší" straně. Stejně, jako se to podařilo s Muslimy (Bosňáky) v BiH. Albánci se neobrátí na Írán nebo Sýrii, pokud se Evropa a USA neotočí k nim zády.

Rusové se staví za Srby jak z historických, tak současných důvodů. Kosovo je totiž velmi precedenční případ pro Čečensko...

Za Thačim stojí místní kosovská mafie a američtí poradci.

Jinak na Rusko bych nevsadil ani pětník. To si hájí svoje zájmy. Na nějaké široké koalice kašle. Klidně bude dodávat zbraně Íránu a Sýrii a masakrovat současně muslimy v Čečně. V tom není rozpor.

eleazar

 • Host
Re: Israel a Evropa (EU)
« Odpověď #5 kdy: 18. Února 2008, 12:02:05 »
Mně jsou sympatičtější Srbové. Jejich četnici, co já vím, rozhodně nebyli antisemiti, jako chorvatsko-muslimští ustašovci.
Navíc kosovští Albánci jsou vysoce zapletení do organizovaného zločinu (i v ČR) a terorismu. Že to nejsou fanatičtí muslimové, tak to možná někteří nejsou, ale to se může během jedné generace změnit. Al-Kajdá se v regionu už docela slušně etablovala, Usáma bin Ládin má bosenské státní občanství a neříkejte mi, že spousta místních mešit není financována z Arabského poloostrova.

Offline gvodrazka

 • Nestor
 • *****
 • Příspěvků: 1 001
 • Pohlaví: Mužské
Re: Israel a Evropa (EU)
« Odpověď #6 kdy: 18. Února 2008, 13:10:00 »
 8)

Pořád se mluví o riziku precedentu v mezinárodním právu veřejném, co se týče Palestinců/Čečenců. V čem ho, prosím vás, všichni spatřujete?
Premisa: Republika Albánie, ležící na jihu suverénního území Srbské republiky, jménem Kosovo, kde část etnických Albánců vyhlašuje nezávislý státní útvar.
O precedens by se jednalo, kdyby:
nezávislost území obývaného Palestinci/Čečenci byla vyhlášena v blízkosti již existujícího státního palestinského/čečenského útvaru.
Tato situace však ani v palestinském případě ani v čečenském případě neexistuje, tedy jestliže ať se Palestinci/Čečenci zachovají jakkoliv státotvorně, nebude se jednat o situaci podobnou této a nebude možno na ni odkazovat jako na precedens.

Osobně jsou mi Srbové i Albánci lhostejní jen do té míry, dokud se z nich neetablují antisemité. Scoolieho názor je velmi, velmi zajímavý a otevírá další obzory a úhly pohledu.

Ale: opravdu se domníváte, že Íránci nebo Syřané (resp. jejich poradci) ještě v Albánii nejsou? Eleazar má dobré zprávy. Bylo by fakt hezké, vidět albánské ?syny orlů? jak sundávají bílé čepičky a bojují pod Old Glory. Skutečnost je ale jiná; už za Tita šilhali po Kosovu.

Aby pak EU nemuselo jednou zastavovat islám až u Vídně a hledat stratégy obdobného formátu jako Karla V.Lotrinského a Evžena Savojského (Habsburkové proti Turkům). Nebo si někdo myslí, že Američani budou opakovat nálety na Bělehrad a dívat se jak Hizballah nebo Al-Kaida v Albánii tleská?
Nechtěl bych být v pozici českých vojáků v Kosovu, protože budou v pozici jako ten vrchní, co držel od sebe dva hospodské rváče, kteří místo do sebe, tloukli z obou stran do něho...

Já netvrdím, že nám Rusko nějak výslovně bude pomáhat, ale chca nechca, pomáhaje Srbům, bude výrazně proti islámu ? a o to jde. A islám mu to nezapomene ? a na Kavkaze i Středním východě mu to vrátí. Aaaaaa ? o tom to je?


According to Professor Gerald Steinberg, Chairman of the Political Science Department at Bar Ilan University and renowned expert of ethno-national conflicts, the Kosovar situation may very well turn out to be problematic.
"This is the same exact strategy that Former Palestinian Authority Chairman Yasser Arafat had championed back in the day,? said Steinberg. ?He wanted UN forces to come into the Palestinian territories in order to pave the way for a unilateral declaration of independence?.. The Palestinians might see what is going on in Kosovo and wonder if it?s not worth another try, but it is a pretty unlikely scenario at the moment.?


Jde možná o stejný scénář, ale ne o o tytéž výchozí i konečné skutečnosti. Ostatně Palestinci už jednostranně nezávislost formálně vyhlásit mohli. A proč to neudělali? No, proč?

Velmi správné je rozhodnutí, prozatím vyčkat s uznáním. 8)
gv
« Poslední změna: 18. Února 2008, 13:57:11 od gvodrazka »

eleazar

 • Host
Re: Israel a Evropa (EU)
« Odpověď #7 kdy: 18. Února 2008, 14:38:43 »
Mě to spíš přijde jako velmi špatné zprávy. Zvlášť zastavování islámu na ose Tours/Poitiers-Vídeň je dost nepravděpodobné
Dnešní snadno islamizované státy jsou:
Francie, Anglie, Holandsko, Belgie, Švédsko, Dánsko
mírně obtížněji: Německo, Španělsko, Norsko a možná Rakousko.
Takže jestli dojde k nějaké muslimské emancipaci, tak Chodsko a Pošumaví budou hraniční oblasti civilizace.

Offline gvodrazka

 • Nestor
 • *****
 • Příspěvků: 1 001
 • Pohlaví: Mužské
Re: Israel a Evropa (EU)
« Odpověď #8 kdy: 18. Února 2008, 15:39:16 »
 ;D

 Viděl bych to na spojené chalífáty Drozdovo, Strnadovo, Strakapoudovo & Vrabcovo v oblasti Báb-el- Krušnija Horija s centrem v Rás al Teplicija.

 ;D
gv

Martin

 • Host
Re: Israel a Evropa (EU)
« Odpověď #9 kdy: 18. Února 2008, 15:50:26 »
"Mě to spíš přijde jako velmi špatné zprávy. Zvlášť zastavování islámu na ose Tours/Poitiers-Vídeň je dost nepravděpodobné
Dnešní snadno islamizované státy jsou:
Francie, Anglie, Holandsko, Belgie, Švédsko, Dánsko
mírně obtížněji: Německo, Španělsko, Norsko a možná Rakousko.
Takže jestli dojde k nějaké muslimské emancipaci, tak Chodsko a Pošumaví budou hraniční oblasti civilizace."

Dánsko mi připadá mezi snadno islamizovanými jako dosti silný úlet, dokonce bych neváhal zařadit ho do skupinky obtíženě islamizovatelných států 8) Nějak mi nepřipadá, že by dánští politici a už vůbec ne Dánové měli k islámu kladný vztah. Pravou je, že soudím jen na základě zpráv z novin, či  blogosféry.....

Čistě demograficky je tedy možné, že Dánsko je na tom zle....jenže ta atmosféra v zemi na základě mých zdrojů opravdu nevypadá islámu nakloněná, takže bych to viděl, že problematičtí muslimové půjdou do jim zaslíbených států. ať už jde o blízké Švédsko či Norsko, nebo o "starou dobrou" Anglii

Jiná věc je, že pokud by došlo na nejhorší, tak to Dánsko samotné prostě neustojí...........

Norsko bych se nebránil dát na roveň se Švédskem, ostatně nynější  levicová vládnoucí koalice (volby byly před nedávnem) by ráda získala nějaké ty imigranty, aby vyřešila problém s nedostatkem pracovních sil....jedná se s Tureckem a mělo by jít snad až o 100 000 imigrantů.....což je vzhledem k nepříliš velké populaci Norska celkem dost...........

Abych se vrátil ke Kosovu, nemám z toho radost, ale pokud to urychlí likvidaci EU a pokud to povede k osamostatnění Flander, Skostska, Baskicka, Katalánska a dalších států, jež si samostatnost zaslouží jistě více než kosovští Albánci, tak to nevidím tak zle....

Offline Scooolie

 • Administrátor
 • *****
 • Příspěvků: 2 206
 • Pohlaví: Mužské
  • Eretz.cz
Re: Israel a Evropa (EU)
« Odpověď #10 kdy: 18. Února 2008, 16:05:27 »
Pořád se mluví o riziku precedentu v mezinárodním právu veřejném, co se týče Palestinců/Čečenců. V čem ho, prosím vás, všichni spatřujete?

Ta Vaše argumentace (navazující) je velmi přesná, nicméně precedentem je už to, že se uznává odtržení části státu proti vůli většiny jeho obyvatel a vybojované násilně. Dalo by se říci, že obdobou byl rozpad Jugoslávie, ale tam přece jen šlo o něco jiného, protože tam se oddělovaly federální republiky. Kosovo bylo jen autonomní částí Srbska... A pokud se uzná jeho nezávislost, jaký v tom bude rozdíl proti vyhlášení nezávislosti Palestinského státu? Pramalý. I ti palestinští Arabové konec konců mají v sousedství "své" arabské státy...

Ale: opravdu se domníváte, že Íránci nebo Syřané (resp. jejich poradci) ještě v Albánii nejsou? Eleazar má dobré zprávy. Bylo by fakt hezké, vidět albánské ?syny orlů? jak sundávají bílé čepičky a bojují pod Old Glory. Skutečnost je ale jiná; už za Tita šilhali po Kosovu.

Samozřejmě, že šilhali. Však také Kosovo bylo za WWII součástí Velké Albánie pod italským protektorátem. Nevidím na tom šilhání ale nic moc divného. Sjednocování etnicky homogenních území se v 19. století a počátkem 20. století dělo běžně - koneckonců Království SHS, později pod jménem Jugoslávie, vnímali Srbové ve své drtivé většině také jako velkosrbský projekt. Stačí si připomenout třeba Pašičovy názory. Problém samozřejmě byl, že velkosrbství narazilo na podobné šovinistické smýšlení i u Chorvatů a Albánců, což vedlo k napětí po celou dobu trvání Jugoslávie - jen Tito to držel násilím pod pokličkou a pak to zase bouchlo...

Aby pak EU nemuselo jednou zastavovat islám až u Vídně a hledat stratégy obdobného formátu jako Karla V.Lotrinského a Evžena Savojského (Habsburkové proti Turkům). Nebo si někdo myslí, že Američani budou opakovat nálety na Bělehrad a dívat se jak Hizballah nebo Al-Kaida v Albánii tleská?
Nechtěl bych být v pozici českých vojáků v Kosovu, protože budou v pozici jako ten vrchní, co držel od sebe dva hospodské rváče, kteří místo do sebe, tloukli z obou stran do něho...
U Vídně? Proč u Vídně? Vždyť islám kolonizuje EU už dávno - stačí se podívat kolik milionů muslimů je v samém srdci Unie - v Německu, Francii, Británii. Proti tomu je chudé Kosovo na periférii celkem neškodné.

Já netvrdím, že nám Rusko nějak výslovně bude pomáhat, ale chca nechca, pomáhaje Srbům, bude výrazně proti islámu ? a o to jde. A islám mu to nezapomene ? a na Kavkaze i Středním východě mu to vrátí. Aaaaaa ? o tom to je?
V pořádku. Pokud se budou Rusové a militantní muslimové mlátit, tak já bych se s dovolením uvelebil v křesle a dal si jednu kávičku  ;D ;)

According to Professor Gerald Steinberg, Chairman of the Political Science Department at Bar Ilan University and renowned expert of ethno-national conflicts, the Kosovar situation may very well turn out to be problematic.
"This is the same exact strategy that Former Palestinian Authority Chairman Yasser Arafat had championed back in the day,? said Steinberg. ?He wanted UN forces to come into the Palestinian territories in order to pave the way for a unilateral declaration of independence?.. The Palestinians might see what is going on in Kosovo and wonder if it?s not worth another try, but it is a pretty unlikely scenario at the moment.?


Jde možná o stejný scénář, ale ne o o tytéž výchozí i konečné skutečnosti. Ostatně Palestinci už jednostranně nezávislost formálně vyhlásit mohli. A proč to neudělali? No, proč?

Velmi správné je rozhodnutí, prozatím vyčkat s uznáním.

Tak chvátat není kam, to je jasné. Nicméně Palestinci už nezávislost kdysi vyhlásili. V roce 1988 a ČSSR je jako jeden z řady států světa uznalo. Od té doby máme v Praze jako relikt "velvyslanectví Palestinského státu". Nicméně Dohodami z Osla vznikla Palestinská národní správa, tj. autonomie, a tento projev vůle lze chápat jako couvnutí od předchozího vyhlášení nezávislosti.
Ale hlavně - státy vznikají de facto, ne uznáváním! A aby stát vznikl, musí mít jeho vláda pod svojí kontrolou trvale osídlené státní území. Přičemž tak kontrola Palestincům jasně chyběla (vivat Moše Arens!  :) )


Offline Scooolie

 • Administrátor
 • *****
 • Příspěvků: 2 206
 • Pohlaví: Mužské
  • Eretz.cz
Re: Israel a Evropa (EU)
« Odpověď #11 kdy: 18. Února 2008, 16:07:46 »
Mě to spíš přijde jako velmi špatné zprávy. Zvlášť zastavování islámu na ose Tours/Poitiers-Vídeň je dost nepravděpodobné
Dnešní snadno islamizované státy jsou:
Francie, Anglie, Holandsko, Belgie, Švédsko, Dánsko
mírně obtížněji: Německo, Španělsko, Norsko a možná Rakousko.
Takže jestli dojde k nějaké muslimské emancipaci, tak Chodsko a Pošumaví budou hraniční oblasti civilizace.

Přesně tak. Právě proto nějaké Kosovo není až tak podstatné. Nepřítel je už dávno za hradbami. A jediné řešení z dlouhodobého hlediska - na což ovšem politicky korektní EU nikdy nepřistoupí - je razantně omezit možnosti přistěhovalectví z muslimských zemí a současně tvrdě tlačit na asimilaci muslimů. Jinak se dočkáme ošklivých konců.

Offline Scooolie

 • Administrátor
 • *****
 • Příspěvků: 2 206
 • Pohlaví: Mužské
  • Eretz.cz
Re: Israel a Evropa (EU)
« Odpověď #12 kdy: 18. Února 2008, 16:15:30 »
Abych se vrátil ke Kosovu, nemám z toho radost, ale pokud to urychlí likvidaci EU a pokud to povede k osamostatnění Flander, Skostska, Baskicka, Katalánska a dalších států, jež si samostatnost zaslouží jistě více než kosovští Albánci, tak to nevidím tak zle....

Neurychlí. To je strašně nebezpečná iluze, kterou se opájí třeba Václav Klaus nebo Jan Zahradil, když souhlasí se vstupem Turecka do EU. Věří, že to naruší politickou integraci EU, ta se retarduje na hospodářský prostor a všem bude fajn. Ve skutečnosti federalizace pojede podle plánu (viděli jste snad, jak se to udělalo s Euroústavou? Lehce proškrtalo, provedli kosmetické změny v názvosloví - a protlačilo znovu, bez referend) a vstupem obří muslimské země se z EU definitivně stane islámské území.
Dnešní evropská populace je značně sekularizovaná, takže nemá obranné mechanismy a nebude schopna se nástupu islámu bránit. Zejména pokud proti ní politický islám použije "tureckou cestu", tj. dostane se k moci v demokratických volbách a bude islamizace zavádět po krůčcích...

Offline gvodrazka

 • Nestor
 • *****
 • Příspěvků: 1 001
 • Pohlaví: Mužské
Re: Israel a Evropa (EU)
« Odpověď #13 kdy: 18. Února 2008, 16:45:27 »
 ;D
Scoolie, já s Vámi v mnoha ohledech souhlasím. Okopy u Vídně byl jen obrazný příměr pro poziční válku. Jen dvě věci:
1. řekněte mi, přibližně v kterých místech si budete dávat "kávičku", až se ruští dobrovolnící budou prát s Albánci v Prištině nebo Mitrovici, (napadá mne parafráze: v 6 hodin po válce někde v nějakém kafáči na Dizengoff street),
2. jen naznačte nějaký nápad na zintenzivnění asimilace muslimů, za situace, kdy Evropa se podobá něčemu jako Al Mutawakilíja al Germaníja ua al Carfatíja a když naopak spoustě křesťanů připadá islám velmi přitažlivý a zodpovídající jejich existenciální pocity odcizení ...
 
Nejhorší na celé věci je, že s muslimy nelze diskutovat o jejich víře. Okamžitě to považují za urážku koránu, proroka apod.

Víte, pro mne je rozhodující, ačkoliv to zdánlivě nesouvisí, jak se vybarví Turecko samotné - zda si zachová Atatűrkovu sekulárnost i za cenu armádního převratu, anebo jestli i tam zvítězí fundamentalisti. Protože pak už nezbývá, než spoléhat už jen na boj mezi sunnou a ší´ou (což by se mi líbilo jako určitá obdoba 30 leté války, jen pokud by to bylo kratší a někde, kde se hraje plážový volejbal). Určité naděje vzbuzují jisté třenice mezi sunnitskou Al Kaid. a šiitským Hizb.

 ;D
gv


« Poslední změna: 18. Února 2008, 16:47:38 od gvodrazka »

Martin

 • Host
Re: Israel a Evropa (EU)
« Odpověď #14 kdy: 18. Února 2008, 17:08:45 »
Citovat
Neurychlí. To je strašně nebezpečná iluze, kterou se opájí třeba Václav Klaus nebo Jan Zahradil, když souhlasí se vstupem Turecka do EU. Věří, že to naruší politickou integraci EU, ta se retarduje na hospodářský prostor a všem bude fajn. Ve skutečnosti federalizace pojede podle plánu (viděli jste snad, jak se to udělalo s Euroústavou? Lehce proškrtalo, provedli kosmetické změny v názvosloví - a protlačilo znovu, bez referend) a vstupem obří muslimské země se z EU definitivně stane islámské území.

Jak se říká, naděje umírá poslední.....Stále ještě doufám v probuzení, teroristické útoky muslimů k tomu asi stačit nebudou, poslední varování by byla přeměna nějaké západní demokracie ve více či méně islámský stát....pokud lidi neprobudí toto, pak už opravdu nic.... Ale než dojde na nejhorší, jistě přijdou i jiná

Pokud však přeze všechno bude Evropa někdy v blízké či daleké budoucnosti islámská, bude tomu tak proto, že si takový osud Evropané zaslouží...........

Nicméně nelze předvídat budoucnost na základě  současnosti......může nastat mnoho jevů s nimiž nikdo nepočítá.....Osobně doufám,  že se z toho nakonec Evropa zase nějak vylíže....

Offline Vader

 • Administrátor
 • *****
 • Příspěvků: 1 626
 • Pohlaví: Mužské
Re: Israel a Evropa (EU)
« Odpověď #15 kdy: 18. Února 2008, 19:49:31 »
A jeeee, Scooolie, na slovo vzaty odbornik na Kosovo uz zase vypravi...  :(
Poslouchaj Scooolie, nejsou voni jasnovidec ? Ja jen, ze bych je preventivne upalil  >:D  :D

Martin

 • Host
Re: Israel a Evropa (EU)
« Odpověď #16 kdy: 18. Února 2008, 20:18:18 »

e.weissova@centrum.cz

 • Host
Re: Israel a Evropa (EU)
« Odpověď #17 kdy: 18. Února 2008, 20:37:55 »
Jak asimilovat muslimy? V Německu se to nepovedlo ani za více jak 20let.Až  někomu dojde(politikům),že rasismus není když se někdo brání přistěhovalectví.

Pepino65

 • Host
Re: Israel a Evropa (EU)
« Odpověď #18 kdy: 18. Února 2008, 20:45:39 »
Mě to spíš přijde jako velmi špatné zprávy. Zvlášť zastavování islámu na ose Tours/Poitiers-Vídeň je dost nepravděpodobné
Dnešní snadno islamizované státy jsou:
Francie, Anglie, Holandsko, Belgie, Švédsko, Dánsko
mírně obtížněji: Německo, Španělsko, Norsko a možná Rakousko.
Takže jestli dojde k nějaké muslimské emancipaci, tak Chodsko a Pošumaví budou hraniční oblasti civilizace.

Přesně tak. Právě proto nějaké Kosovo není až tak podstatné. Nepřítel je už dávno za hradbami. A jediné řešení z dlouhodobého hlediska - na což ovšem politicky korektní EU nikdy nepřistoupí - je razantně omezit možnosti přistěhovalectví z muslimských zemí a současně tvrdě tlačit na asimilaci muslimů. Jinak se dočkáme ošklivých konců.

Obdobně to cítím i já. Zhruba 6 milionů muslimů dává Francii co proto, každý 3. muslim v Británii by chtěl uplatňovat šaríu. My se cítíme více či méně svobodně a svobodně se u nás může cítit většina cizinců. Nikdy a nikde jsem se nesetkal s rozsáhlým poučením jak se mám chovat, tak jak tomu bylo při návštěvě Egypta - potažmo jakékoliv muslimské země. S tím se v ostatním světě sotva lze setkat.
Doufám, že ještě zemřu jako bezvěrec ve svobodné zemi, ale co naše děti?

Offline Scooolie

 • Administrátor
 • *****
 • Příspěvků: 2 206
 • Pohlaví: Mužské
  • Eretz.cz
Re: Israel a Evropa (EU)
« Odpověď #19 kdy: 18. Února 2008, 21:15:57 »
1. řekněte mi, přibližně v kterých místech si budete dávat "kávičku", až se ruští dobrovolnící budou prát s Albánci v Prištině nebo Mitrovici, (napadá mne parafráze: v 6 hodin po válce někde v nějakém kafáči na Dizengoff street),
2. jen naznačte nějaký nápad na zintenzivnění asimilace muslimů, za situace, kdy Evropa se podobá něčemu jako Al Mutawakilíja al Germaníja ua al Carfatíja a když naopak spoustě křesťanů připadá islám velmi přitažlivý a zodpovídající jejich existenciální pocity odcizení ...
 
Nejhorší na celé věci je, že s muslimy nelze diskutovat o jejich víře. Okamžitě to považují za urážku koránu, proroka apod.

Víte, pro mne je rozhodující, ačkoliv to zdánlivě nesouvisí, jak se vybarví Turecko samotné - zda si zachová Atatűrkovu sekulárnost i za cenu armádního převratu, anebo jestli i tam zvítězí fundamentalisti. Protože pak už nezbývá, než spoléhat už jen na boj mezi sunnou a ší´ou (což by se mi líbilo jako určitá obdoba 30 leté války, jen pokud by to bylo kratší a někde, kde se hraje plážový volejbal). Určité naděje vzbuzují jisté třenice mezi sunnitskou Al Kaid. a šiitským Hizb.

ad 1) Doma v křesle. U zapnuté televize. Nicméně velmi pochybuji, že by nějací Rusové šli válčit za Kosovo. Kolik jich válčilo v Chorvatsku nebo Bosně?
ad 2) Njn, to máte bohužel pravdu. Zintenzivnit se dá v řadě případů - třeba povinně zavést ve všech školách výuku místních dějin, občanské nauky a podobných věcí a donutit děti z přistěhovaleckých rodin, aby se to musely učit. Zakázat soukromé islámské školy a postavit ty veřejné pod státní dohled. Zbavit se těch multikulti bajek a prostě vyžadovat, aby se přistěhovalci přizpůsobili zemi, do níž přišli - anebo ať se vrátí odkud přišli. Atd. Nicméně v současné EU to neprojde... Tedy zatím. Časem se společnost posune v tomto směru "doprava", ale to už bude pozdě, protože už těch "nepřizpůsobivých" bude početně příliš moc...

Turecko je v paradoxní situaci. Směrem k islámu ho totiž neúmyslně posunuje sama EU. Tím, že EU nutí Turecko k demokratizaci a oslabení vlivu armády, tím současně brání armádě zasáhnout, oslabuje její vliv a uvolňuje islám z klece... Jinak bych si ovšem o Turecku nedělal iluze. Jednou je to islámská země. Možná to není tolik vidět v Istanbulu nebo Ankaře, ale zbytek země je prostě islámský.  Pokud máte skeptický vztah k maličkatému Kosovu, pak z Turecka jde strach.
Bude to znít politicky nekorektně, ale - hranice Evropy končí s hranicemi křesťanských, resp. postkřesťanských sekulárních zemí. S ostatními zeměmi můžeme skvěle spolupracovat v řadě oblastí, ale nepřichází v úvahu je vzít do EU. Výjimkou snad mohou být jen Albánie a Kosovo, protože budou obklopeny EU a jsou dost malé. Ale to je maximum.

Offline Scooolie

 • Administrátor
 • *****
 • Příspěvků: 2 206
 • Pohlaví: Mužské
  • Eretz.cz
Re: Israel a Evropa (EU)
« Odpověď #20 kdy: 18. Února 2008, 21:23:24 »
Jak asimilovat muslimy? V Německu se to nepovedlo ani za více jak 20let.Až  někomu dojde(politikům),že rasismus není když se někdo brání přistěhovalectví.

Německo se o to nesnažilo. Německo z nich nechtělo udělat Němce. Turci a Kurdové tam přišli jako gastarbeiteři a tak nějak automaticky se předpokládalo, že zase časem odejdou. Což se nestalo, ba naopak přistěhovávali se za nimi další příbuzní. Nicméně asimilace může fungovat, pokud se na ni důsledně tlačí. Což je ovšem pravý opak multikulturalismu, který tak sveřepě prosazují "pokrokoví" evropští státníci...

Mým oblíbeným příkladem asimilace je jistý Roberto Blanco. Je to černoch z Kuby, který kdysi "emigroval" do NDR. Teď žije ve sjednoceném Německu a považuje ho za svou vlast. Když jsem ho kdysi slyšel v nějaké té německé Schlagerparade zpívat (v bílé rozhalené košili a s mohutnými zlatými řetězy kolem krku): "Deutschland, mein liebe Vaterland.." tak jsem se děsně smál. Ale pak jsem zjistil, že se mi to líbí. On je sice černoch z Kuby, ale cítí se být Němcem. A tak to má být.


Obdobně to cítím i já. Zhruba 6 milionů muslimů dává Francii co proto, každý 3. muslim v Británii by chtěl uplatňovat šaríu. My se cítíme více či méně svobodně a svobodně se u nás může cítit většina cizinců. Nikdy a nikde jsem se nesetkal s rozsáhlým poučením jak se mám chovat, tak jak tomu bylo při návštěvě Egypta - potažmo jakékoliv muslimské země. S tím se v ostatním světě sotva lze setkat.
Doufám, že ještě zemřu jako bezvěrec ve svobodné zemi, ale co naše děti?

Je to průšvih. Naší nadějí je, že se muslimové v Evropě budou sekularizovat. Tak to léta fungovalo, ale teď se ten trend zpomaluje.

Offline Vader

 • Administrátor
 • *****
 • Příspěvků: 1 626
 • Pohlaví: Mužské
Re: Israel a Evropa (EU)
« Odpověď #21 kdy: 18. Února 2008, 22:20:46 »
ad 1) Doma v křesle. U zapnuté televize. Nicméně velmi pochybuji, že by nějací Rusové šli válčit za Kosovo. Kolik jich válčilo v Chorvatsku nebo Bosně?

Moc. Divili by se kolik. Bojovali i jini vojaci a zoldaci.

Offline Scooolie

 • Administrátor
 • *****
 • Příspěvků: 2 206
 • Pohlaví: Mužské
  • Eretz.cz
Re: Israel a Evropa (EU)
« Odpověď #22 kdy: 18. Února 2008, 23:18:10 »

e.weissova@centrum.cz

 • Host
Re: Israel a Evropa (EU)
« Odpověď #23 kdy: 18. Února 2008, 23:59:24 »
Myslím,že v Německu je již dospělá druhá generace Turku a jen velice málo,nebo by se dalo říct jen několik procent
lidí přivezených z Turecka  za  prací se  /stali Němci/.Ti prvni co přišli pracovat,byli chudí a neznali řeč,což je velmi diskriminovalo,jejich děti-to je přilíš svazovala rodina a její zvyky.A ten kdo měl štěstí a byl chytrý a ještě si vydělal dost,tak měl šanci se příspůsobit.Většina ne.A já se domnívám,že tak to je všude.Nemám pocit,že by muslimové  v Evropě chtěli jen žít a pracovat.S tou prací je to ošidné,alespoň pro ně.Jejich kvalifikace je mizerná.Chtějí jen ekonomické zabezpečení(sociálni).A poté čím dál větší požadavky:spolky,modlitebny,atd.Takže adaptace mizivá,neboli žádná.

Offline gvodrazka

 • Nestor
 • *****
 • Příspěvků: 1 001
 • Pohlaví: Mužské
Re: Israel a Evropa (EU)
« Odpověď #24 kdy: 19. Února 2008, 07:49:21 »
 ;)
Vader odpověděl za mne: Rusů bylo v posledních třenicích tam dole velmi mnoho, i když se od toho Rusko oficiálně distancovalo. Kosovo je diplomatická past na Rusy: až se znovu zachovají tak, jak se od nich očekává, budou jasně protiislámští.

"Multikulti bajky" ... ano, máte pravdu. Ostatně vrchní rabi Jonathan Sacks před nedávnem uveřejnil článek v tom smyslu, že multikulturizace vede nutně k rasové segregaci a apartheidu.

Postoj U.S.A. mne nutí povytáhnout obočí: znamená to, že uznají potencionální separátní útvary slovenských Maďarů, Podněsterskou republiku, Baskicko, a pokud se zachce nějaké Deutsche Tum v jihozápadní Africe v okolí Swakopmundu, tak i tento Volkstaat uznají? Domnívám se že, je to od Američanů nějaký nonsens a že to dopadne jak v písničce Helenky Vondráčkové a Jirky Korna: "...myslel jsem to vážně, ale nesmíš to tak brát..."

Ano - Turecko - to je náročný test a velká zatěžkávací zkouška pro Evropu - EU se stane postupně Džamahirijí. Ašchabad, Hyderabad, Islamabad, Karlsbad, Marienbad... Pokud ale nastane v Evropě výrazný protislámský a myšlenkový posun doprava, otevře se Pandořina skříňka s fašistickými přízraky. Pokud se z křesťanské církve stane znovu "církev bojovná", máme zde (jako vedlejší produkt) znovu nábožensky motivované pogromy a všichni si na nás budou vylepšovat svůj arijský kádrový profil.

Já budu asi pro změnu sedět u svého cejlonského čajíčku a taky asi u TV. Ale fakt bych raději o tom všem šmúzoval někde na Dizengoff nebo Arlosoroff. Vůbec by mi nevadilo, kdyby vedle mne ležela moje (spolehlivě vybitá) útočná puška a baret nějaké sympatické barvy.

Tak zatím nashle
;)
gv


 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15