Judaismus > Recepty

na pesach

<< < (9/10) > >>

eleazar:
Nechci nikomu sahat do svědomí, ale prodávat chamec gójům, s tím, že si ho po skončení pesachu zase koupím zpátky mně přijde pokrytecké.  :'(
Otázkou je, proč bych já měl vůbec vlastnit něco jako 12 let starou whiskey :-[
A ocet se ve starověku (kdy se vyráběl z vína - tzv. orleánskou cestou) běžně na pesah jedl; anebo pil? :-\

Samuel:

--- Citace: eleazar kdy 19. Prosince 2007, 19:48:47 ---...
Otázkou je, proč by měl "našicec" vůbec vlastnit něco jako 12 let starou whiskey :-[
...


--- Ukončit citaci ---
Třeba proto, že i když sám pije nejraději víno, občas může přivítat i "nenašince" preferujícího "ohnivou vodu" :)

Luciana:
Samuel
Super názor..:-)), i když já osobně raději vínko, na tvrdý alkohol moc nejsem, nechutná mi a je mi po něm špatně....:-)))

Elazar:

--- Citace: eleazar kdy 19. Prosince 2007, 19:48:47 ---Nechci nikomu sahat do svědomí, ale prodávat chamec gójům, s tím, že si ho po skončení pesachu zase koupím zpátky mně přijde pokrytecké.  :'(
Otázkou je, proč bych já měl vůbec vlastnit něco jako 12 let starou whiskey :-[
A ocet se ve starověku (kdy se vyráběl z vína - tzv. orleánskou cestou) běžně na pesah jedl; anebo pil? :-\


--- Ukončit citaci ---

A proč bych nemohl?  :D

Jicchak:
Je zde problém v pojmu kvašení,zakázané je kvašené z pěti druhů obilovin a to seor kvásek vzniklý ze starého těsta i též i bez něj vykvašené tyto druhy obilovin, proto se nesmí například wisky,ježto z obilovin udělána jest, může se ocet a víno ikdyž procesemkvašení jsa prošli.

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana

[*] Předchozí strana

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 
Navštívit plnou verzi