Judaismus > Recepty

na pesach

<< < (4/10) > >>

Luciana:
křen a jablka mám hrozně ráda, my to děláme tak, že se nastrouhají oloupaná jablka, smíchají se s křenem, opepří, osolí, trochu octa a cukru a je důležité ten salát zalít vývarem ze srdíčka nebo jazyka. K tomu se jí právě to srdce nebo jazyk a knedlíky, které se také polévají tím vývarem. jde o jihočeskou kuchyni, ten jablečno-křenový salát je fakt mňamka....

Vader:
To muze chutnat pekne, ale je tu zasadni problem - lit do smesi na Pesach ocet, to uz si rovnou muzu dat kynuty knedlik a k tomu krvavou tlacenku...

Vader:

--- Citace: Luciana kdy 16. Prosince 2007, 02:27:10 ---křen a jablka mám hrozně ráda, my to děláme tak, že ...

--- Ukončit citaci ---

Ja vim, ze jsem v tomhle off-topic, Scooolie to snad presune nekam vhodneji, ale vrta mi ten tvuj recept hlavou. Ji se to pak za studena, nebo za tepla ? Ono to fakt vypada lakave (mimo Pesach).

Luciana:
Vader
Místo toho octa můžeš dát tedy citron, to je také možné, chuť záleží na tom, jak to smícháš, v jakém poměru. Ten salát se jí teplý, zalitý teplým vývarem, jíst se to dá ovšem i za studena, ale teplé je to daleko lepší, má to takovou zvláštní, specifickou chuť. A knedlíky nemusí být kynuté, ale třené...jen bramborové k tomu dobré nejsou.

menagen:

--- Citace: Vader kdy 16. Prosince 2007, 03:56:51 ---... lit do smesi na Pesach ocet, to uz si rovnou muzu dat kynuty knedlik a k tomu krvavou tlacenku...

--- Ukončit citaci ---

Jaký je na pesach problém s octem? :O

Teda, ne že bych měl něco proti citronům ;)

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana

[*] Předchozí strana

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 
Navštívit plnou verzi