Autor Téma: Foto dne  (Přečteno 123422 krát)

0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.

Offline Tomsik

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 407
  • Pohlaví: Mužské
    • KVH Sayeret Nahal Praha
Re: Foto dne
« Odpověď #75 kdy: 15. Května 2008, 20:05:01 »
Po letech bez aktualizace si dame neco aktualniho z vycviku brigady Kfir (ach ty Mitznefety, krasa ze?)




Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Foto dne
« Odpověď #76 kdy: 15. Května 2008, 20:55:34 »
Po letech bez aktualizace si dame neco aktualniho z vycviku brigady Kfir (ach ty Mitznefety, krasa ze?)

Pěkné, moc pěkné. Ale proč ten anglický přepis? Čeština přepisuje z hebrejštiny foneticky. Takže Micnefety  :)

eleazar

  • Host
Re: Foto dne
« Odpověď #77 kdy: 15. Května 2008, 22:14:06 »
Hebrejština se přepisuje jako jidiš, tedy přibližně jako němčina. Foneticky do češtiny přepisuje (cade místo tzade) co já vím, jenom Elazar  ;)

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Foto dne
« Odpověď #78 kdy: 15. Května 2008, 22:49:51 »
Hebrejština se přepisuje do češtiny foneticky. Nikdo nepíše Ariel Sharon ani Moshe Katsav, tzhal ani tzadik, Ashkelon ani Beer Sheva.

Jediný problém je u tvarů vlastních jmen osob, které se samy psaly latinkou. Pak se většinou nechává onen zažitý latinkový tvar, byť není fonetický - Weizmann, Herzog, atd.

Zajímavá debata na dané téma zde - https://cs.wikipedia.org/wiki/Wikipedie_diskuse:Transkripce_hebrej%C5%A1tiny

Elazar

  • Host
Re: Foto dne
« Odpověď #79 kdy: 15. Května 2008, 22:54:46 »
Hebrejština se přepisuje jako jidiš, tedy přibližně jako němčina. Foneticky do češtiny přepisuje (cade místo tzade) co já vím, jenom Elazar  ;)

A také veškeré publikace od nakladatelství Sefer, nakl. Karolinum a jeho publikace o judaismu, a rovněž i nakl. Vyšehrad a také P3K a česká wikipedie... A alepsoň se vyvarováváme paskvilů typu "devarimů" apod.  ;)

Jinak tvrzení že
Citovat
Hebrejština se přepisuje jako jidiš, tedy přibližně jako němčina.
je ještě větší hloupost, než co jsem dosud o tebe kdy četl. Víš vůbec o hebrejštině něco víc, než že ten jazyk existuje? Prosím, když se chceš vyjadřovat, pak k tomu, o čem něco víš. Díky.

...

Jinak fotky samozřejmě velmi pěkné, jako vždy.

Offline Míla

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 186
  • Pohlaví: Ženské
  • Život je jen náhoda, jednou jsi dole, jednou nahoř
Re: Foto dne
« Odpověď #80 kdy: 15. Května 2008, 23:15:45 »
Pánové, proboha, nehádejte se o přepisování, vždyť to je jedno, ale uznejte, že Tomsík je v této oblasti jednička a že díky jemu(já sice vždycky nevím o jakou část armády jde)¨se dovídáme o našich vojácích, které bych radší viděla doma, ale vím, že jinak to nejde. Držme jim společně palce.Lajla tov. Míla

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Foto dne
« Odpověď #81 kdy: 15. Května 2008, 23:25:11 »
Ech Mílo, my se přece nehádáme s Tomsíkem :) Tomu jsem to podotkl jako drobnost a s ním jsme se o tom bavili už dřív, jak a co přepisovat.

Ta debata se tak nějak rozjela až potom. Nicméně souhlasím - nebýt Tomsíka, tak přijdeme o plno vynikajících informací. Takže se připojuji k poděkování  :)

Offline Jicchak

  • Globální Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 349
Re: Foto dne
« Odpověď #82 kdy: 16. Května 2008, 06:19:38 »
Ano, s tím přepisováním bývá často nejasno i zde v Jisraeli. Já například má tady před sebou jednu smichu, kterou jsem obdržel od vrchního rabína Aškelonu, jak hlavičkoví papír tak razítko uvádí přepis jeho jména do latinky, zatímco hlavičkoví papír uvádí správně jeho jméno jako Blau, razítko uvádí rozšířenější způsob čtení BLOY, to vše na jednom papíru.

Offline gvodrazka

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 001
  • Pohlaví: Mužské
Re: Foto dne
« Odpověď #83 kdy: 16. Května 2008, 06:48:38 »
 ;)

Micnefet se sice nevyjímá na přehlídce, ale je to geniální vynález průzkumníků, jak opticky splynout se zemí - dokonalá kamufláž, díky které v místní krajině vypadá sniperova hlava jako jeden z mnoha četných kamenů.
Šabat šalom, přátelé.

 :)

gv

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Foto dne
« Odpověď #84 kdy: 16. Května 2008, 06:57:54 »
Opravdu moc pekne fotky, ja si myslim, ze bychom mohli nekde zalozit debatu na to prepisovani. Mam s tim velke zkusenosti a mohla bych poskytnout nekolik perlicek. Ono je to legracni pokud je to jenom na nejakych papirech, ale kdyz dojde na lamani chleba, tak vam urednik klidne muze rict, ze ten papir je zfalsovany, protoze nikdo se prece nepodepise jinak, nez to ma na hlavickovem papire. A pak teprve zacina pravy zivot, jdi a dokaz (urednikovi) ... Omlouvam se za off topic.

Offline Tomsik

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 407
  • Pohlaví: Mužské
    • KVH Sayeret Nahal Praha
Re: Foto dne
« Odpověď #85 kdy: 16. Května 2008, 14:20:23 »
Pratele, s prepisem mate jiste pravdu...a proc pouzivam anglicky prepis? Je to jednoduche, veskere informace o IDF si prekladam z anglictiny, hebrejsky bohuzel neumim :) Tak to uz je takovy zvyk...

Jsem rad ze se Vam fotky libi, rad pro Vas najdu opet dalsi :)

P.S.: Pokud by nekdo z Vas mel zajem o nejake konkretni fotografie, brigad, jednotek atp., nevahejte se mi ozvat, urcite neco v mem archivu fotek o aktualni velikosti 1GB najdeme  ;)

Elazar

  • Host
Re: Foto dne
« Odpověď #86 kdy: 17. Května 2008, 21:48:26 »
Pánové, proboha, nehádejte se o přepisování, vždyť to je jedno, ale uznejte, že Tomsík je v této oblasti jednička a že díky jemu(já sice vždycky nevím o jakou část armády jde)¨se dovídáme o našich vojácích, které bych radší viděla doma, ale vím, že jinak to nejde. Držme jim společně palce.Lajla tov. Míla

Milá Mílo, mně by bylo zcela ukradené, jak co Tomsík přepisuje, kdyby si mě "ten s malým" nebral do klávesnice, věřte mi.

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Foto dne
« Odpověď #87 kdy: 19. Května 2008, 22:28:08 »
Pánové, proboha, nehádejte se o přepisování, vždyť to je jedno, ale uznejte, že Tomsík je v této oblasti jednička a že díky jemu(já sice vždycky nevím o jakou část armády jde)¨se dovídáme o našich vojácích, které bych radší viděla doma, ale vím, že jinak to nejde. Držme jim společně palce.Lajla tov. Míla

Kolega Tomsik je v oblasti IDF ( a  nejen v ni) jednicka.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Foto dne
« Odpověď #88 kdy: 19. Května 2008, 22:46:25 »
Kolega Tomsik je v oblasti IDF ( a  nejen v ni) jednicka.

Což mě přivádí k myšlence - Tomsíku, nechcete vymyslet nějakou větší "vojenskou" soutěž?

Třeba 10 nebo 15 otázek o Cahalu, dali bychom tak 2 týdny na odpovědi a zkusili v redakci vymyslet nějakou zajímavou cenu pro vítěze...

Offline Tomsik

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 407
  • Pohlaví: Mužské
    • KVH Sayeret Nahal Praha
Re: Foto dne
« Odpověď #89 kdy: 20. Května 2008, 20:26:17 »
Vader:  ;) dekuji, jednicka nejsem ani zdaleka, ale diky
Scooolie: Neni problem, ale vite, jde o to, ze vymyslet otazky neni legrace, tezko posoudit obtiznost, ovsem pokusim se neco vymyslet  ;)

Offline Jicchak

  • Globální Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 349
Re: Foto dne
« Odpověď #90 kdy: 20. Května 2008, 22:50:25 »
Zajímali by mě fotky Magavu z Dženýnu, můj švagr je mefaked gizrat Dženyn, nevím jestli něco takového v archivu máte ale děkuji v každém případě za ochotu.

Offline Tomsik

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 407
  • Pohlaví: Mužské
    • KVH Sayeret Nahal Praha
Re: Foto dne
« Odpověď #91 kdy: 20. Května 2008, 23:37:05 »
Jicchak: Tak bohuzel z Dzenynu zadne fotky Border Police nemam...nicmene na Vas budu myslet a kdyz se nejake objevi, dam Vam echo.
Jen me napada, v Dzenynu je obcas pekne horko, alespon podle fotek ktere jsem prohledaval...nema to tam Vas svagr jednoduche...

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Foto dne
« Odpověď #92 kdy: 21. Května 2008, 10:09:47 »
Chtělo by to na snesitelné úrovni i pro laiky. Tj. aby ten, kdo se o Cahal zajímá jen letmo měl šanci při troše úsilí najít odpovědi. Samozřejmě může být nějaká "bonusová"otázka, která bude těžší. Nicméně pomněte, že Vaše znalosti jsou vysoce nadprůměrné a laťka musí být přeskočitelná i běžným smrtelníkem  ;) :)

Offline Tomsik

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 407
  • Pohlaví: Mužské
    • KVH Sayeret Nahal Praha
Re: Foto dne
« Odpověď #93 kdy: 21. Května 2008, 12:33:19 »
Dal jsem dohromady par otazek, najde se dobrovolnik, ktery se vyradi ze souteze a otestuje jejich obtiznost?  ;)

Offline Jicchak

  • Globální Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 349
Re: Foto dne
« Odpověď #94 kdy: 21. Května 2008, 12:56:50 »
Já bych to klidně vyskoušel ale o armádě nic nevím. Jinak Dženýn je místem kam se bál zavítat i Jásir Arafat a je jedním ze tří či pěti míst, které mají obdobnou vojenskou správu= gizra. Švagr byl před několika měsíci postřelen ale kulka mu rozpárala pouze oblečení a zastavila se v mobilu ale jemu samotnému se nic nestalo. Jako věřící to má těžké též například o šábesu, navíc jeho pracovní doba je 24 hodin a rodinu vidí vždy po týdnu. Pakliže jej navštívím pořídím fotky naopak já bude li to možné.

Elazar

  • Host
Re: Foto dne
« Odpověď #95 kdy: 21. Května 2008, 13:56:16 »
O IDF něco vím a soutěží na Eretzu se neúčastním, takže klidně. Tedy pokud jako hlavní cena nebude dárkové balení IMI UZI nebo originál mikina od canchanim -  tom případě soutěžím jako o život  ;D

eleazar

  • Host
Re: Foto dne
« Odpověď #96 kdy: 21. Května 2008, 14:12:48 »
Jako věřící to má těžké též například o šábesu
Makkabejci bojovali (v obraně) i během šábesu.

Vy se domníváte, že David přerušoval válečná tažení či obléhání na šábes, anebo že nepřátelé Israele (Šešonk, Sancherib ....) respektovali šábes?

P.S.:Na test se hlásím také.

Offline Jicchak

  • Globální Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 349
Re: Foto dne
« Odpověď #97 kdy: 21. Května 2008, 14:19:39 »
Co se týče šábesu je povoleno vše pro záchranu života což v drůzské posádce vždy tak není, jsou pro to vše pravidla a tak mu musí vojenský rabín velice pomáhat aby vše mohlo být tak jak má alespoň v krizové situaci, která tam stejně skoro pořád panuje.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Foto dne
« Odpověď #98 kdy: 21. Května 2008, 17:02:02 »
Okamžitě se všichni přestaňte hlásit na test!  ;D >:D

Otestuji já nebo Vader. Přece se nám všichni dobrovolně nevyřadíte ze soutěže? Nakonec to vyhraje Walter Stwora  ;D ;)

Offline Samuel

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Pohlaví: Mužské
Re: Foto dne
« Odpověď #99 kdy: 21. Května 2008, 17:34:36 »
Jako věřící to má těžké též například o šábesu
Makkabejci bojovali (v obraně) i během šábesu.

Vy se domníváte, že David přerušoval válečná tažení či obléhání na šábes, anebo že nepřátelé Israele (Šešonk, Sancherib ....) respektovali šábes?

P.S.:Na test se hlásím také.
Při vší úctě k Davidovi si myslím, že mladého Davida i krále Davida moc netrápilo mnohem víc věcí než "jen" šábes. :)
Možná proto byl ve své době tak úspěšný.
Sometimes I've believed as many as six impossible things before breakfast.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15