Autor Téma: Foto dne  (Přečteno 125965 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Tomsik

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 407
  • Pohlaví: Mužské
    • KVH Sayeret Nahal Praha
Re: Foto dne
« Odpověď #25 kdy: 18. Ledna 2008, 10:57:43 »
Je videt, pane kolego Tomsiku, ze vase rubrika ma ohlas. Budete-li mit cas, muzete pripravit i nejakou soutez o Cahalu.

To není vůbec špatný nápad! Pokud by kolega Tomsík dal dohromady nějaké otázky, redakce by vymyslela nějakou cenu a mohli bychom vyhlásit soutěž. Třeba pod heslem "Březen, měsíc bezpečnosti"  ;) :)

Popremyslim o tom...
Ale ted mam hodne malo casu, navic IDF je velice tajemna armada, tezko se mohu ptat na nejake slozitejsi otazky, ale nejake lehci bych snad vymyslel...kazdopadne budem pokracovat v male soutezi zde ve vlaknu, odmenou budou jen bludistaci...vitam je kazdy, kdo ma zajem o IDF :)

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Foto dne
« Odpověď #26 kdy: 18. Ledna 2008, 11:07:15 »
Třeba pod heslem "Březen, měsíc bezpečnosti"  ;) :)

BESIP - BEzpecnost Sionu a Izraele Predevsim  ;D

Offline Tomsik

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 407
  • Pohlaví: Mužské
    • KVH Sayeret Nahal Praha
Re: Foto dne
« Odpověď #27 kdy: 18. Ledna 2008, 14:41:47 »
Tak pro dnesek, vzhledem k tomu, ze jsem slozil zkousku z algebry, a mam tudiz dobrou naladu, jsem si pro Vas pripravil fotku, ktera tentokrat bude bez dokonceneho komentare, komentar doplnte Vy  ;D



Citovat
Izraelsky vojak a palestinec pri nepokojich mezi IDF a palestinskou mladezi v Hebronu. Kdo doplni vtipny a smysluplny komentar, co ze to jeden druhemu asi rika / naznacuje / ukazuje / prikazuje, dostane odmenu v podobe jednoho bludistaka  ;D

Hana

  • Host
Re: Foto dne
« Odpověď #28 kdy: 18. Ledna 2008, 20:00:24 »
Mily Tomsiku,

dik za rubriku,IDF me moc zajima.B-huzel me ted nenapada zadny vtipny komentar,neni dost casu,prace vola...

Vas vojensky klub je take skvely,prohledla jsem si vase stranky a vypadate jako opravdovi vojaci z IDF.Docela vam to zavidim  :P

mejte se vsichni moc fajn


Offline Tomsik

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 407
  • Pohlaví: Mužské
    • KVH Sayeret Nahal Praha
Re: Foto dne
« Odpověď #29 kdy: 18. Ledna 2008, 20:16:35 »
Mily Tomsiku,

dik za rubriku,IDF me moc zajima.B-huzel me ted nenapada zadny vtipny komentar,neni dost casu,prace vola...

Vas vojensky klub je take skvely,prohledla jsem si vase stranky a vypadate jako opravdovi vojaci z IDF.Docela vam to zavidim  :P

mejte se vsichni moc fajn



Oh, nevim co na to rict, asi jen opravdu vrele diky...kazdy takovy komentar moc potesi, budeme se snazit jeste zlepsit... 8)

Offline gvodrazka

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 001
  • Pohlaví: Mužské
Re: Foto dne
« Odpověď #30 kdy: 21. Ledna 2008, 08:30:53 »

Zdravím:
Co si asi tak mohli povídat? Anekdoty asi ne.

Chajal Cahal: Lo hevanta? Ba la bajta!
Aravi: Mi ata? Ba la bajta!

gv

Offline gvodrazka

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 001
  • Pohlaví: Mužské
Re: Foto dne
« Odpověď #31 kdy: 21. Ledna 2008, 14:41:04 »
Povedlo se mi objevit překrásná fota různých modifikací Tavoru (i s kolimátorem) na https://world.guns.ru, ale nijak se mi nedaří to sem přilepit - tak se podívejte na ten web. Ale možná to už znáte.
Zatím nashle.
gv

Offline gvodrazka

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 001
  • Pohlaví: Mužské
Re: Foto dne
« Odpověď #32 kdy: 23. Ledna 2008, 14:03:15 »
Dotaz pro rav turai tomsika:
Věc: military reenacting club.
Uvádíte jako dolní věkový limit 18 let. Jaký je horní limit, resp. přihlížíte v tomto ohledu k izr. zákonu o branné službě?

Máte moje sympatie.
Šalom
gv

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Foto dne
« Odpověď #33 kdy: 23. Ledna 2008, 20:08:43 »
Povedlo se mi objevit překrásná fota různých modifikací Tavoru (i s kolimátorem) na https://world.guns.ru, ale nijak se mi nedaří to sem přilepit - tak se podívejte na ten web. Ale možná to už znáte.
Zatím nashle.
gv

Velmi pěkné! Díky! V USA nedávno v nějaké anketě vyhlásili Tavor "nejvíce sexy" zbraní a předpokládá se, že v řadě nových amerických filmů se stane podobnou ikonou, jako byl dosud Uzi.

https://world.guns.ru/assault/as30-e.htm

Offline Tomsik

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 407
  • Pohlaví: Mužské
    • KVH Sayeret Nahal Praha
Re: Foto dne
« Odpověď #34 kdy: 24. Ledna 2008, 13:22:36 »
Dotaz pro rav turai tomsika:
Věc: military reenacting club.
Uvádíte jako dolní věkový limit 18 let. Jaký je horní limit, resp. přihlížíte v tomto ohledu k izr. zákonu o branné službě?

Máte moje sympatie.
Šalom
gv


Shalom,
horni limit tusim neni...k izraleskemu zakonu myslim neprihlizime, ridime se ceskymi zakony a ty povoluji zbran kategorie D, coz jsou i airsoftove repliky, od 18 let, proto tento dolni limit. Hornim limitem bych spise nazval fyzickou zdatnost jednotlivcu, nejsme totiz jen modelky ale i skupina simulujici dlouhe pochody a narocne bojove situace, proto si musi kazdy uvedomit sam co je jeho limit, spise nez vekovy bych tento limit nazval fyzicky  ;) Nekteri nasi starsi clenove uz sami hovori o tom, ze toho maji obcas plne kecky... ;D

EDIT: Zde jsem pro Vas jeste pripravil par fotek z izraelskeho veletrhu, neco jako IDET tady u nas, tusim z roku 2004, ja tam spousta fotek Tavoru, ale i M4 s prislusenstvim a tusim i lehky kulomet Negev, velikost archivu je skoro 100 MB, tak mejte trpelivost 8) Pozor, bude to tam asi jen 2 mesice tak stahujte hned a nevahejte >:D
« Poslední změna: 24. Ledna 2008, 14:00:20 od Tomsik »

Offline gvodrazka

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 001
  • Pohlaví: Mužské
Re: Foto dne
« Odpověď #35 kdy: 25. Ledna 2008, 11:56:33 »
 :) Šalom boker tov,
myslel jsem jen "vojenský věk" podle izr. zákona, kterým je 54 let. Už jen z prezentace na webu je mi jasné, že nejste žádní manekýni. Vzhledem ke svému "fyzickému limitu" bych tak akorát mohl hrát roli figuranta na nosítkách, při 15 kilometrových přesunech jednotky, nesoucí raněného kamaráda.
Nejsem zas tak velký příznivec vojenských zbraní, jen se mi líbí některé krátké palné - Desert Eagle 50 AE, Jericho, Bull Cherokee, Mini/Micro Uzi. Každopádně díky a máte nadále moje sympa!

A šabat šalom!

gv

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Foto dne
« Odpověď #36 kdy: 26. Ledna 2008, 20:48:10 »
No vite ze jako milujnici (rezerviste) v IDF slouzi i lidi pres 60-70. A krome toho existuje jakasi pomoc armade, kterou vykonavaji duchodci nekdy i pres 70 (hlavne z byvale SSSR, nekteri jeste bojovali ve WW2). Pomahaji v kuchyni, zasivaji padaky a delaji jine dulezite prace - to skutecne nemyslim ironicky. Takze myslim, ze Gugi ma vzhledem ke svemu veku jeste sanci  :D
« Poslední změna: 26. Ledna 2008, 21:12:55 od zoom »

Pepino65

  • Host
Re: Foto dne
« Odpověď #37 kdy: 26. Ledna 2008, 21:45:22 »
No vite ze jako milujnici (rezerviste) v IDF slouzi i lidi pres 60-70. A krome toho existuje jakasi pomoc armade, kterou vykonavaji duchodci nekdy i pres 70 (hlavne z byvale SSSR, nekteri jeste bojovali ve WW2). Pomahaji v kuchyni, zasivaji padaky a delaji jine dulezite prace - to skutecne nemyslim ironicky. Takze myslim, ze Gugi ma vzhledem ke svemu veku jeste sanci  :D 

Myslím, že i týlové - logistické služby jsou důležité, takže čest jejich snažení.

Offline Tomsik

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 407
  • Pohlaví: Mužské
    • KVH Sayeret Nahal Praha
Re: Foto dne
« Odpověď #38 kdy: 29. Ledna 2008, 18:15:47 »
Po delsi dobe se objevila dalsi zajimava fotka:



Citovat
Fotografie z prave skonceneho spolecneho cviceni izraelskych a americkych "spokesmanu", cili vojaku, kteri maji na starosti dokumentaci v boji. /na fotografii je jediny izraelsky vojak, je to ten co se taha s americkym kolegou :)/

Velke rozliseni zde

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Foto dne
« Odpověď #39 kdy: 29. Ledna 2008, 20:40:09 »
Paráda. Akorát chudák ten nosič  :D

Offline Tomsik

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 407
  • Pohlaví: Mužské
    • KVH Sayeret Nahal Praha
Re: Foto dne
« Odpověď #40 kdy: 1. Února 2008, 11:56:59 »
Co dodat...



Citovat
Izraelsti vojaci na hlidce v Hebronu.

Offline fanuel

  • Starší člen
  • ****
  • Příspěvků: 263
  • Zdravím
Re: Foto dne
« Odpověď #41 kdy: 1. Února 2008, 12:16:55 »
Zdravím, a je to tady.
                                   To nechápu v Bohemii bez a Stát Izrael  s. 
                                                                                                    Stanek (Fanuel)

Offline Tomsik

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 407
  • Pohlaví: Mužské
    • KVH Sayeret Nahal Praha
Re: Foto dne
« Odpověď #42 kdy: 1. Února 2008, 14:20:56 »
Za 3 tydny pres 1000 shlednuti, jsem za to rad pratele, je videt, ze IDF neni na okraji zajmu  ;) Tesim se, ze mnozi navstevnici nezustanou v anonymite, ale diky registraci se treba i zapoji do diskuze, jak rika pan Donutil: ptejte se me na co chcete, ja na co chci odpovim  :)

Offline Tomsik

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 407
  • Pohlaví: Mužské
    • KVH Sayeret Nahal Praha
Re: Foto dne
« Odpověď #43 kdy: 6. Února 2008, 20:50:36 »
Tak, dnes se objevily moc zajimave fotky, mate je tu mit :)









Citovat
Izraelske divky z Caracal battalionu se pripravuji na svuj 20-ti kilometrovy pochod jako zaver sveho vycviku.

Citovat
Soutezni tazka zni: co je zajimaveho na Caracal battalionu, cim se odlizuje od ostatnich jednotek IDF a pod jakou brigadu spada? Odmenou budiz kladny bludistak  ;)

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Foto dne
« Odpověď #44 kdy: 6. Února 2008, 21:04:29 »
Smíšený kočičí prapor - klučičí i holčičí  ;) Podílel se na zničení Guš Katif.


https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%92%D7%93%D7%95%D7%93_%D7%A7%D7%A8%D7%A7%D7%9C

Offline Tomsik

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 407
  • Pohlaví: Mužské
    • KVH Sayeret Nahal Praha
Re: Foto dne
« Odpověď #45 kdy: 6. Února 2008, 22:50:37 »
Velice spravne, piste dalsi komentare, jakakoliv snaha bude ocenena  ;)

Offline gvodrazka

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 001
  • Pohlaví: Mužské
Re: Foto dne
« Odpověď #46 kdy: 7. Února 2008, 06:33:04 »
 :)

Jmenuje se tak podle malé krátkoocasé pouštní kočky, podle baretů by měl spadat pod Nahal, má ale hnědé boty (ne černé),batalion je ze dvou třetin "holčičí". Jen doplňuji Vadera. Velmi sympatické fotky.
(https://zahal.org/zahal_forum/viewtopic.php?p=869&)

šalom boker tov

 :)gv

Offline Tomsik

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 407
  • Pohlaví: Mužské
    • KVH Sayeret Nahal Praha
Re: Foto dne
« Odpověď #47 kdy: 7. Února 2008, 12:11:07 »
Spravne :)
P.S.: Nedovedu si predstavit ze by nosily zeleny Nahal baret a k nemu cerne boty (viz rivalita s Golani)  ;D
P.S.2: Mnozi izraelci maji na tento battalion velice skepticky nazor, domnivaji se, ze za valky by slecny postrileli jako "kachny" a ze jejich bojova schopnost je minimalni...kdo vi kde je pravda  ;)

Offline Tomsik

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 407
  • Pohlaví: Mužské
    • KVH Sayeret Nahal Praha
Re: Foto dne
« Odpověď #48 kdy: 11. Února 2008, 00:19:00 »
Pro dnesek mam opravdovou specialitku...



Citovat
Palestinsky aktivista, protestujici proti stavbe (udajne kontroverzni) bezpecnostni zdi u obce Bilin na (takzvanem) Zapadnim Brehu. //cervena barva znaci poznamku autora, tedy mne
Citovat
Zapamatujte si dobre tvar tohoto muze...ze je Vam jiz povedomy? Pokud ano, neni se cemu divit...tento chlapik je hlavni "hvezdou" snad kazde demonstrace na tomto miste jiz od rijna roku 2005, od tohoto data se pravidelne objevuje na fotkach svetovych agentur. Mohu dolozit asi dvaceti fotografiemi, snad to ale neni treba  ;)
Citovat
O tom, ja je tento chlapik mirumilovny, klidny a nevinny protestujici se muzete sami presvecit z nasledujicich fotografiich od Bilinu...





Citovat
...foto tentokrate od Beit Ur...netreba komentare, snad jen, ze nebyt pritomnosti novinaru, jiste by dostal peknou lekci Krav Magy  ;)






Offline gvodrazka

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 001
  • Pohlaví: Mužské
Re: Foto dne
« Odpověď #49 kdy: 11. Února 2008, 10:12:09 »
 ;D

Jasně, něco podobného se objevovalo na fotomateriálech z 2.libanonské války (srdceryvné scény ze "rozbombardovaných" měst, avšak ať to bylo odkudkoliv, vždy na těchto záběrech "statovali" minimálně 2- 3 stejní "statisti"), přišel na to myslím také Reuter.

 ;D
gv

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15