Judaismus > Obecná náboženská debata

Pohledy lidí židovského vyznání na katolíky u nás

<< < (2/14) > >>

Scooolie:
To si nemyslím. Spíš je to dáno křesťanským (a muslimským) universalismem. Zatímco judaismus je pojmově určen jen pro Židy a zbytek světa je z hlediska judaismu až druhořadý, křesťanství i islám o sobě tvrdí, že se týkají zcela všech. Proto Žid může mávnout rukou nad pošetilostí Nežidů a nepáše tím nábožensky nic špatného. Zatímco křesťané a muslimové by se měli pokoušet ty pošetilce přivést k "rozumu" (tj. ke svému pohledu na svět).

e.weissova@centrum.cz:
Neda se to vyložit ,že judaismus je jen pro Zidy a zbytek lidstva je vyloučen?Proto je tady tolik dalších náboženství.I z toho může plynout nevraživost.Katolíci nabízeji svou víru všem,islám,ten dokonce přikazuje.

Scooolie:
Ta nevraživost by ovšem mohla být jen tehdy, pokud by si katolíci mysleli, že judaismus je něco lepšího, co by rádi měli, ale je jim to odpíráno. Což si ovšem dle mého skromného názoru katolíci rozhodně nemyslí. Drtivá většina z nich je naopak přesvědčena, že katolické křesťanství je jediná správná cesta a vše ostatní je mylné.

Zkusme se na tu věc podívat trochu šířeji. Liší se nějak významně pohled katolíků na židy od pohledu katolíků na protestanty nebo pravoslavné? Podle mého názoru nikoliv. Prostě katolicismus je to nejlepší na světě a vše ostatní je "divné".

A samozřejmě nutno dodat, že katolíci většinou nemají onu romantickou slabost pro Židy jako protestanti. Necítí nějaké "sbratření", blízkost ve víře apod., nepodporují Izrael z náboženských důvodů. Protože z jejich pohledu je to nesmysl.

e.weissova@centrum.cz:
Já myslím,že i přes rozdíly by se lidé měli tolerovat,ale ne proto,že musím.Já mám problém pohlížet na islám bez předsudků.I když čtu  dost o tomto náboženství tak předem vím,že nemohu se stímto srovnat.Spíš mě odrazuje vůbec ho brát na vědomí.
Omlouvám se za předešlou odpověd,přehlédla jsem ostatní odpovědi.

e.weissova@centrum.cz:
A co když si katolíci uvědomují které náboženství je to hlavní (pravé).A jde jen o obchod?
Výcodní církve pravoslavná,řecká se mě zdá opravdovější.

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana

[*] Předchozí strana

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 
Navštívit plnou verzi