Anketa

Znáte nakladatelství P3K ?

Ne, nic mi to neříká
Ano, slyšel jsem o něm
Už jsem si od P3K nějakou knihu pořídil

Autor Téma: Knihy  (Přečteno 79429 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Albert Ahornchen

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 108
Re: Knihy
« Odpověď #100 kdy: 10. Ledna 2010, 07:13:00 »

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Knihy
« Odpověď #101 kdy: 10. Ledna 2010, 11:00:24 »
Velice lidske/cloveci povidani. Nemusim souhlasit se vsim, ale bylo to pekne. Alberte, dekuji vam za link.
BTW - je vam jasne, ze jsem se zasmal od srdce pri vete, podane Ozovsky "Otec byl pravicovy intelektual, tak jsem se stal levicovym traktoristou"  ;D ;D

Offline Tamar

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 688
  • skype: mar.se22
Re: Knihy
« Odpověď #102 kdy: 10. Ledna 2010, 18:28:11 »
https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/209522160100025-na-plovarne/

.. hi hi.. ale to je ten samý pořad, na který jsem dávala odkaz o dva příspěvky výš..  ;D ;D

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Knihy
« Odpověď #103 kdy: 10. Ledna 2010, 20:41:48 »
https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/209522160100025-na-plovarne/

.. hi hi.. ale to je ten samý pořad, na který jsem dávala odkaz o dva příspěvky výš..  ;D ;D

Pak diky i tobe, Marse, ale kdyz nekde v linku nebo nadpisu zahlednu slovo "optimista", znechucene to preskakuju  ;) Tak nejak me optimismus odrazuje, a pri slovnim spojeni "pozitivni mysleni", tak castem zejmena na obalu knih slibujicich zmenu zivota a kde ceho behem jedne noci, mam chut pouzit zbrane hromadneho niceni.
Jedina pozitivni deklarace, ktere me vzdy rozesmeje a uvede do pohody je veta Hrusinskeho (sileny vedec) v krasne komedii "Tajemstvi hradu v Karpatech". Pri testu trhaviny, ktera znicila i to co nemela, hlasi zlosynovi Kopeckemu (posedly slechtic) "Akce 'Robert dabel' absolutne pozitivni !"  ;D

Offline Míla

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 186
  • Pohlaví: Ženské
  • Život je jen náhoda, jednou jsi dole, jednou nahoř
Re: Knihy
« Odpověď #104 kdy: 10. Ledna 2010, 22:52:54 »
Vážení, od svých přátel jsem dostala k Vánocům dvě knížky, které mohu doporučit váženému publiku. Z nakladatelství P3 K Izraelské osudy od Břetislava Olšera. Knížka k zamyšlení a z nakladatelství Ikar Clařina válka od Clary Kramerové, klasické popisování hrůz za války. Zdravím.Míla :)

Offline Tamar

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 688
  • skype: mar.se22
Re: Knihy
« Odpověď #105 kdy: 11. Ledna 2010, 00:02:44 »
ale kdyz nekde v linku nebo nadpisu zahlednu slovo "optimista", znechucene to preskakuju  ;)
slovo "optimista" je až v tom linku dodatečném, co se mi včera nepovedlo přidat a musela jsem napsat do nového příspěvku ..  ;D ;D

Ujišťuju tě, že v Ozovském podání tento pojem není až tak odpuzující..

Elazar

  • Host
Re: Knihy
« Odpověď #106 kdy: 15. Května 2010, 22:14:32 »
Nové knihy:

Dlouho očekávané Židovské tradice a zvyky už snad brzy k dostání:

https://www.kosmas.cz/knihy/153605/zidovske-tradice-a-zvyky/

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Knihy
« Odpověď #107 kdy: 18. Května 2010, 10:15:50 »
Na te adrese uz je vyprodany, videla jsem knihu ale v knihkupectvi Academia a Siroke ulici.

vindah

  • Host
Re: Knihy
« Odpověď #108 kdy: 18. Května 2010, 20:50:48 »
dnes mi poslali mail od Diveckého, na www.doopravdy.cz snad už je. Btw, neobjednáváte něko knihy z israele? (kdyžtak, z jakého knihkupectví, našla jsem https://www.breslev.co.il/default.aspx , někdo mi říkal ..ok, ale výběr nic moc) shavuot sameach

vindah

  • Host
Re: Knihy
« Odpověď #109 kdy: 19. Května 2010, 21:17:09 »
jo jinak v pdfkách jsou spousty knih tady, kdo neznáte
https://www.hebrewbooks.org/
..zeh daf tov me´oooood.... ;D

vindah

  • Host
Re: Knihy
« Odpověď #110 kdy: 7. Června 2010, 20:03:03 »
sh", znáte někdo...
https://www.academiaknihy.cz/vyber-z-korespondence.html
dík... mimochodem, komu se tu píše že bych chtěla dát ikonku na profil?..nebo jsem nenašla jak jí sem natahnout samostatně, ... ;D

Elazar

  • Host
Re: Knihy
« Odpověď #111 kdy: 7. Června 2010, 22:33:43 »
sh", znáte někdo...
https://www.academiaknihy.cz/vyber-z-korespondence.html

No to je vynikající, slyšel jsem, že to někdo dělá - ale že to je už venku - to je skvělá zpráva.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Knihy
« Odpověď #112 kdy: 8. Června 2010, 09:15:10 »
mimochodem, komu se tu píše že bych chtěla dát ikonku na profil?..nebo jsem nenašla jak jí sem natahnout samostatně, ... ;D

Třeba mě  :) Prosím poslat ikonku jako přílohu na scooolie(at)centrum(bodka)cz a maličko trpělivost...  ;)

Offline Tamar

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 688
  • skype: mar.se22
Re: Knihy
« Odpověď #113 kdy: 8. Července 2010, 12:15:32 »
Pěkný článek.. :)

Arnošt Lustig: Jewish experience universal
https://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-3914781,00.html

Elazar

  • Host
Re: Knihy
« Odpověď #114 kdy: 8. Července 2010, 13:41:24 »
Mimochodem, pořídil jsem si výše zmíněný Maimonides - Výběr z korespondence a je to opravdu úžasná kniha! Doporučuji všem!

vindah

  • Host
Re: Knihy
« Odpověď #115 kdy: 10. Července 2010, 19:58:18 »
jo je báječná...dočetla jsem do půlky a někomu jsem jí půjčila, načež osoba odcetovala do jordánska i s maimonem... ;D ;D tak nevím...čekám

Offline Míla

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 186
  • Pohlaví: Ženské
  • Život je jen náhoda, jednou jsi dole, jednou nahoř
Re: Knihy
« Odpověď #116 kdy: 10. Července 2010, 21:25:48 »
Já bych zase chtěla upozornit na velice zajímavou knihu Paula Kriwaczeka "Jidiš civilizace" o ašknázských Židech. V současné době ji čtu. Je v ní pro mne hodně nového a pozoruhodného. Jde mi to však pomalu. Má 305 stránek. Nedá se to číst rychle. Je to prakticky historie. Zdraví Míla

Zina

  • Host
Re: Knihy
« Odpověď #117 kdy: 2. Srpna 2010, 10:55:16 »
Všem přeji hezky den.
Četl někdo z vás knihu Arabsko-Izraelské války (Chaim Herzog).
Ráda bych s někým si o této knize popovídala.

daniel lehotsky

  • Host
Re: Knihy
« Odpověď #118 kdy: 24. Srpna 2010, 18:26:46 »
rybka publishers,,proc Zide zavrhli Jezise."

Offline Tomsik

  • Starší člen
  • ****
  • Příspěvků: 407
  • Pohlaví: Mužské
    • KVH Sayeret Nahal Praha
Re: Knihy
« Odpověď #119 kdy: 26. Srpna 2010, 12:58:40 »
Všem přeji hezky den.
Četl někdo z vás knihu Arabsko-Izraelské války (Chaim Herzog).
Ráda bych s někým si o této knize popovídala.

Prehledl jsem, nicmene jsem cetl a zrovna se na ni divam ve sve knihovne :) Rad podebatuji.

Zina

  • Host
Re: Knihy
« Odpověď #120 kdy: 26. Srpna 2010, 21:34:10 »
Děkuji,budu se snažit psát srozumitelně.mám tady potíže poslat odpověd,již dvakrát se mě smazal text,tak nevím jestli je to má chyba.

Zina

  • Host
Re: Knihy
« Odpověď #121 kdy: 26. Srpna 2010, 22:06:48 »
Chi se zastavit u první války 1948-1949.Válka v představách mých i většiny lidí je odlišná.Většinou si představíme dokumenty z válečných let 1939-1945.Začala vyhlášením státu Izrael a všechny zůčastněné státy věděly,že k válce dojde.Neznám zdaleka historií území a všechny souvislosti.O autorovi této knihy si myslím,že je gentleman ve smyslu popisu Arabských vojsk a jejich válečného umění.Soudím dle dalších válek jimi vedených.Je pro mne zajímavý a zároveň nepochopitelný postoj Britů.Tolerovali obě strany s vývojem politické situace.V době války byl jejich postoj vyčkavací.
Přesto si myslím,že židé byli na válku připravení.jejich podzemní organizace úžasně pracovaly,dokázali připravit lidi (civilisty)na válku.Ta souhra se mne zdá neskutečná.Válečné zkušeností,jednotné velení,dokázali využít ve svůj prospěch proti přesile zbraní, vojáků, z Arabských zemí.
Brigády Golani,Negev,Harel vznikly za bojů této války?Pojmenovány byly podle místa,kde bojovaly?

Offline Tomsik

  • Starší člen
  • ****
  • Příspěvků: 407
  • Pohlaví: Mužské
    • KVH Sayeret Nahal Praha
Re: Knihy
« Odpověď #122 kdy: 30. Srpna 2010, 09:25:50 »
Tyto brigády vlastně vznikly ještě před vypuknutím konfilktu, jednalo se o formální rozložení bojovníků Hagany, která se takto rozdělila právě pro případ vypuknutí konfliktu ještě v roce 1947, především pro potřebu výcviku a zásobování. Nicméně jak se lze dočíst, z 45 000 možných mobilizovaných lidí bylo 30 000 vázaných na obranu osad, takže celá armáda čítala vlastně jen 15 000 mobilních jednotek mužů a žen, kteří měli k dispozici asi 1800 zbraní a munici tak pro tři dny války...teprve 1. dubna 1948 byly z Československa propašovány letecky první další zbraně, 200 pušek a 40 kulometů, jenž prý byla velká posila, což dokládá kritickou situaci na bojišti. V knize, především v té prvni válce, jsou popsány takřka neuvěřitelné boje o jednotlivé osady, pomalu těžko uvěřit co se tam tehdy dělo...
Jinak ty jména brigád jsou podle jejich umístění, správně. Boje vedly většinou v těch místech, ale samozřejmě byly i přesunovány na pomoc jinam.

Zina

  • Host
Re: Knihy
« Odpověď #123 kdy: 30. Srpna 2010, 13:50:34 »
V krátkem čase museli židé získat zbraně,vlastně převahu zbraní.Existují (jsou zveřejněny) počty zbraní.
Jakými zbraněmi disponovaly arabské země?Mám pocit,že na to kolik jich bylo,tak se zbraněmi to žádná sláva nebyla.
Myslíte si,že během této roční války stoupla nenávist Arabu proti židům tak silně,že dodávky potravin a dobytí Jeruzaléma byly těžké?

daqnon

  • Host
Re: Knihy
« Odpověď #124 kdy: 31. Srpna 2010, 17:44:51 »
Jakými zbraněmi disponovaly arabské země?Mám pocit,že na to kolik jich bylo,tak se zbraněmi to žádná sláva nebyla.
Jo to nebyla. Nicméně toho měi víc než Izrael
viz str.27 Kočáry pouště; David Eshel; Bonus A, Brno 1995

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15