Anketa

Znáte nakladatelství P3K ?

Ne, nic mi to neříká
Ano, slyšel jsem o něm
Už jsem si od P3K nějakou knihu pořídil

Autor Téma: Knihy  (Přečteno 82986 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Knihy
« Odpověď #25 kdy: 7. Února 2008, 11:39:09 »
Omyl (neuplna odpoved) - nula bodu - zkuste to jeste jednou.  ;D

Offline gvodrazka

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 001
  • Pohlaví: Mužské
Re: Knihy
« Odpověď #26 kdy: 7. Února 2008, 11:59:52 »
 :)

Pak tedy nevím, v čem byla odpověď neúplná, a je to záhada k zešílení. Velice mne zajímá správná odpověď (tedy to, co za správnou odpověď považuješ). Mluv, mluv, přeháněj... :)

gv

Elazar

  • Host
Re: Knihy
« Odpověď #27 kdy: 7. Února 2008, 12:21:50 »
Kontrolni otazecka - proc se tedy se stejnou intenzitou  uci na nesionistickych jesivach? :D

Ze by to bylo kvuli jeho velmi modernimu pristupu ke studiu Talmudu (ktery je mimochodem stejny jako u litvacke autority Gaona z Vilna, tj. duraz i na Agadu, odpor k pilpulu a snaha nezanedbavat studium Jerusalmi + nebat se modernich exaktnich ved)?

Offline gvodrazka

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 001
  • Pohlaví: Mužské
Re: Knihy
« Odpověď #28 kdy: 7. Února 2008, 13:08:44 »
 :'(

Smutně konstatuji, že silně zaostávám za studenty, kteří studují z hebr. originálů.

 :'(

gv

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Knihy
« Odpověď #29 kdy: 7. Února 2008, 22:42:29 »
Napoveda: Etika

Offline gvodrazka

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 001
  • Pohlaví: Mužské
Re: Knihy
« Odpověď #30 kdy: 8. Února 2008, 08:01:06 »
 :'(

Dílem "Netivot Olam" jsem se dosud nezabýval, tak nevím. Je mi známo, že nějaké "potpourri" vyšlo v "P3K", ale po vesměs nepříznivých konotacích jsem se nějak do přečtení spisku onoho nikterak nehnal.

 :)

Šabat šalom všem
gv

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Knihy
« Odpověď #31 kdy: 9. Února 2008, 18:45:33 »
No dobre, Maharalovo dilo je take zakladem hnuti Musar, ktere sehralo zasani roli v oziveni jesivot v 19  stol, z jehoz zakladu vychazeji i dnesni ortodoxni jesivy. V kostce, znalost sama neni vzdy to podstatne (i kdyz nezanedbatelne). Velmi dulezita je i aplikace v souvislosti s etikou.

Offline gvodrazka

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 001
  • Pohlaví: Mužské
Re: Knihy
« Odpověď #32 kdy: 11. Února 2008, 15:48:27 »
 :)

Vy máte na mysli "Derech chaim" resp. jeho komentář k Pirkej Avot?
 :)
gv

Offline Tomsik

  • Starší člen
  • ****
  • Příspěvků: 407
  • Pohlaví: Mužské
    • KVH Sayeret Nahal Praha
Re: Knihy
« Odpověď #33 kdy: 10. Března 2008, 12:04:29 »
Dnes jsem si koupil knihu Izrael a Palestina (minulost, soucasnost a smerovani blizkovychodniho konfliktu) aktualizovane vydani 2007 od Marka Cejky, tak jsem  zvedav.

Elazar

  • Host
Re: Knihy
« Odpověď #34 kdy: 10. Března 2008, 16:02:30 »
Můj dojem je, že Čejka je politicky korektní jako pras*... Ale nenechte se tím zviklat. Je to přece jen pokus o nezaujatý pohled (narozdíl od agitky Miloše Mendela "Náboženství v boji o Palestinu") na konflikt, ve kterém je těžké (ne li nemožné) být nezaujatý.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Knihy
« Odpověď #35 kdy: 10. Března 2008, 20:14:43 »
Čejka je to nejlepší, co o současném Izraeli v češtině vyšlo. A navíc je to původní dílo, ne překlad.

Ne, že bych neměl kritické výhrady. Ty jsou ale dány spíše tím, že jsem názorově více "vpravo", co se vztahu Izraele a Arabům týče. Rozhodně ale nelze Čejkovi vytknout ignorování faktů nebo snahu napsat knížku s předem jasným názorem. Opravdu se snaží být velmi korektní (až to někdy leze na nervy  ;) ), jenže jak jinak napsat knížku, která by prezentovala názory obou stran?

Takže Marka Čejku doporučuji.

A mě-li by Tomsík nebo kdokoliv jiný chuť napsat na knížku recenzi nebo stručné expozé, bylo by to prima  :)

Offline Tomsik

  • Starší člen
  • ****
  • Příspěvků: 407
  • Pohlaví: Mužské
    • KVH Sayeret Nahal Praha
Re: Knihy
« Odpověď #36 kdy: 10. Března 2008, 22:15:04 »
Scoolie, za odpoledne sem precet ve skole  ;D neco pres petinu knihy, tak az ji doctu, napisu sve dojmy, zatim jsem v nenarazil na nic, co by odporovalo mym dosavadnim znalostem  ;)

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Knihy
« Odpověď #37 kdy: 10. Března 2008, 22:26:26 »
Je to napsané čtivě. Zajímavý je zejména ta část, kde se rozebírá více méně současnost. Kdo sleduje Izrael systematicky, toho tam nic nepřekvapí, ale je to pěkně shrnuté.

Petr

  • Host
Re: Knihy
« Odpověď #38 kdy: 8. Května 2008, 12:09:41 »
Cetl někdo z vás komiks Maus od Arta Spiegelmana ? Zajímal by mě vás názor, já jsem četl oba díly a dost mě komiks zaujal. A znáte někdo komiks Spiknutí - tajný příběh protokolů sionských mudrců ?

Elazar

  • Host
Re: Knihy
« Odpověď #39 kdy: 8. Května 2008, 23:50:22 »
Maus: Ano, jistě. Možná trochu moc hnáno na pullitzera  ;), ale velmi zajímavé, dobře výtvarně pojaté a hlavně velmi čtivé. Doporučuji třeba pro středoškoláky - čtivou a zajímavou formou jim přiblížit, o co vlasně šlo.
Spiknutí: Ne.

Offline Míla

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 186
  • Pohlaví: Ženské
  • Život je jen náhoda, jednou jsi dole, jednou nahoř
Re: Knihy
« Odpověď #40 kdy: 11. Května 2008, 18:33:24 »
Anketa, již jsem si 2 knihy zakoupila

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Knihy
« Odpověď #41 kdy: 11. Května 2008, 21:38:53 »
Cetl někdo z vás komiks Maus od Arta Spiegelmana ? Zajímal by mě vás názor, já jsem četl oba díly a dost mě komiks zaujal. A znáte někdo komiks Spiknutí - tajný příběh protokolů sionských mudrců ?

Mause mám už léta. Dobře řemeslně udělané, jako osvěta výborné.
O Spiknutí jsem slyšel, ale nemám ho.

e.weissova@centrum.cz

  • Host
Re: Knihy
« Odpověď #42 kdy: 26. Července 2008, 22:12:27 »
Kniha Tajemství třináctého apoštola od Michaela Benoita je sice jiného zaměření,ale přesto se chci zeptat jestli ji někdo již nečetl?Nebo alespoň o knize má informace. Děkuji.

Offline Míla

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 186
  • Pohlaví: Ženské
  • Život je jen náhoda, jednou jsi dole, jednou nahoř
Re: Knihy
« Odpověď #43 kdy: 27. Července 2008, 00:20:31 »
P3K je super. Odebírám,ale nestačím číst. Doporučuji. Míla

e.weissova@centrum.cz

  • Host
Re: Knihy
« Odpověď #44 kdy: 27. Července 2008, 13:15:53 »
paní Mílo, žádné recenze jsem na tuto knihu nenašla a nevím zda není podobnost s knihou šifra mistra Leonarda nebo něco podobného?

Offline gvodrazka

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 001
  • Pohlaví: Mužské
Re: Knihy
« Odpověď #45 kdy: 12. Března 2009, 11:57:50 »
 :)
Dovoluji si upozornit ctěnou intelektuální veřejnost, aby nepřehlédla vydání 2 knih:

1. Rabín mluví s Ježíšem, Jacob Neusner (anotace na https://www.ikarmel.cz/kniha/Rabin-mluvi-s-Jezisem_BAR0202.html )
2. Smysluplný život, Simon Jacobson (anotace na https://www.kosmas.cz/knihy/145131/smysluplny-zivot/ )

Obě knihy nejsou zas tak úplným "slabikářem" pro začátečníky. ;)



Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Knihy
« Odpověď #46 kdy: 12. Března 2009, 14:12:31 »
Citace z predmluvy ku knize prvni :

Tato židovsko-křesťanská debata v klasické formě se ubírá zcela jiným směrem než jistá mimořádně nepříjemná podoba vzájemných styků, která v poslední době nabyla na ostrosti; jde o bitvu, která vypukla v reakci na snahu některých křesťanských sekt získávat stoupence mezi členy židovské komunity tak, že budou Ješuu z Nazaretu představovat jako židovskou osobnost, kterou lze přijímat za Mesiáše, a přitom zůstat praktikujícím židem. Tyto současné boje, vedené z obou stran se stejnou jedovatostí, jsou povinně vedeny v křesťanské terminologii. Postavení židovských obhájců je takové, že mají pracovat s křesťansky definovanou charakteristikou Mesiáše, a pak dokázat, proč byla „náplň práce“ Jošuy z Nazaretu jiná.

Predpokladam, ze eleazar bude ricet blahem  >:D (nic ve zlem)

P.S. U druhe knihy budou ricet blahem Chabadnici. Tento mesic uz jsem si objednal knih nad limit (to vite, sehnat Scoooliemu kompletni sebrane spisy V.I.L. je prace tezka a draha (  >:D ), myslim, ze bez tehle se obejdu. Nicmene velky dik za upozorneni.
« Poslední změna: 12. Března 2009, 14:34:59 od Vader »

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Knihy
« Odpověď #47 kdy: 12. Března 2009, 16:54:20 »
P.S. U druhe knihy budou ricet blahem Chabadnici. Tento mesic uz jsem si objednal knih nad limit (to vite, sehnat Scoooliemu kompletni sebrane spisy V.I.L. je prace tezka a draha (  >:D ), myslim, ze bez tehle se obejdu. Nicmene velky dik za upozorneni.

Vzhledem k tomu, že knihu vydal Chabad, zdá se to být pravděpodobné  ;D

Za syfilitikovy spisy děkuji. Zatápím s nimi, čímž vykonávám micvu  ;) A oni, Vader, že my na podpal spisy toho lotra v láku opatřují, vlastně dělají tu micvu taky  :)

daniel lehotsky

  • Host
Re: Knihy
« Odpověď #48 kdy: 12. Března 2009, 18:14:02 »
po precitani rozhovoru rabina si myslim ze Eleazar skor bude prskat. ;)Do schneursohna sa pustim,len ma Hatanya trochu odradza. ;)

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Knihy
« Odpověď #49 kdy: 12. Března 2009, 21:01:48 »
Za syfilitikovy spisy děkuji. Zatápím s nimi, čímž vykonávám micvu  ;) A oni, Vader, že my na podpal spisy toho lotra v láku opatřují, vlastně dělají tu micvu taky  :)

Nejsou tak skromnej, Scooolie, vzdyt ty "Dejiny NKVD" se vyborne hodily na origami  :D Jen mi nezbyl papir na El-Che, nu cto, poskladam si ho z jine, podobne hodnotne knihy  >:D

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15