Autor Téma: Jednání s araby  (Přečteno 77099 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Samuel

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Pohlaví: Mužské
Re: Jednání s araby
« Odpověď #50 kdy: 14. Prosince 2007, 10:03:57 »
A to jsem věřil, že moje otázka nebude pochopena špatně :)
Já proti Vám přeci nic nemám. Pokud bych měl, buď bych se vůbec nesnažil s Vámi komunikovat, protože bych to považoval za ztrátu času, nebo bych Vám to, věřte, dokázal dát najevo daleko srozumitelněji.
Mě opravdu jen zajímal ten motiv. Připadala jste mi a připadáte opravdu o dost jiná, než ostatní návštěvníci fóra :)
A pokud mohu vyjádřit svůj názor na Vaši otázku Vaderovi, setrvejte raději u toho čarodějnictví :)
Sometimes I've believed as many as six impossible things before breakfast.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Jednání s araby
« Odpověď #51 kdy: 14. Prosince 2007, 20:05:23 »
Samueli, radit, aby zůstala u čarování není dobré...


Deuteronomium 18
10 Ať se u tebe nevyskytne nikdo, kdo by provedl svého syna nebo svou dceru ohněm, věštec obírající se věštbami, mrakopravec ani hadač ani čaroděj
11 ani zaklínač ani ten, kdo se doptává duchů zemřelých, ani jasnovidec ani ten, kdo se dotazuje mrtvých.
12 Každého, kdo činí tyto věci, má Hospodin v ohavnosti. Právě pro tyto ohavnosti Hospodin, tvůj Bůh, před tebou vyhání ony pronárody.
13 Budeš se dokonale držet Hospodina, svého Boha.
14 Tyto pronárody, které si podrobíš, poslouchají mrakopravce a věštce, ale tobě to Hospodin, tvůj Bůh, nedovolil.

Offline Samuel

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Pohlaví: Mužské
Re: Jednání s araby
« Odpověď #52 kdy: 14. Prosince 2007, 20:47:38 »
Když já předpokládám, že to s tím čarováním nebude ve skutečnosti tak horké. Ta varianta příklonu ke katolické církvi je o dost reálnější :)
Sometimes I've believed as many as six impossible things before breakfast.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Jednání s araby
« Odpověď #53 kdy: 14. Prosince 2007, 22:03:12 »
jj  ;) Já jen aby nedošlo na Exodus 22:17  >:D

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Jednání s araby
« Odpověď #54 kdy: 15. Prosince 2007, 16:29:14 »
Bratre Dominikane !  ;D

Offline fanuel

  • Starší člen
  • ****
  • Příspěvků: 263
  • Zdravím
Re: Jednání s araby
« Odpověď #55 kdy: 15. Prosince 2007, 20:04:51 »
Zdravím, nevím jestli to je vhodný ale co takhle, ježíš,maria, panenka orleáská, krucifix. Pravda vždy zvítězí nad lží neb nenávistí. Hovk.
 Hezký nový rok 2008                                                           Stanek (Fanuel)

Luciana

  • Host
Re: Jednání s araby
« Odpověď #56 kdy: 15. Prosince 2007, 22:27:19 »
fanuel

říká se tomu brát boží jméno nadarmo, nicméně to mě neuráží a nemůže to urazit žádného normálního člověka, věříte tomu, že jsem načapala i kněze při tom, když bral jméno boží nadarmo? :-)))), při tenise....nic se nesmí žrát natolik, aby to zastínilo běžný život člověka.....

Luciana

  • Host
Re: Jednání s araby
« Odpověď #57 kdy: 16. Prosince 2007, 03:10:35 »
Vader

ne, nic osobního mě nikdy neovlivňovalo, co se týče judaismu, ani nemohlo, já žádného judaistu v reále neznám. Připadá ti, že nějak útočím proti judaismu? A sionismus? Ten odsuzuji. A důvody určitě znáš...

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Jednání s araby
« Odpověď #58 kdy: 16. Prosince 2007, 04:06:12 »
ne, nic osobního mě nikdy neovlivňovalo, co se týče judaismu, ani nemohlo, já žádného judaistu v reále neznám.

No, lidi kteri maji protizidovske nazory je spousta, a vetsina z nich se se zidem nikdy nesetkala in natura. Jen male upresneni - judaista je odbornik na judaistiku, srozumitelnejsi bude asi slovo "zid"  ;)

Citovat
A sionismus? Ten odsuzuji. A důvody určitě znáš...

Duvody neznam. Proc ho odsuzujes ? Popisuj, at se neco zase dozvim ja. Opravdu me to zajima.

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Jednání s araby
« Odpověď #59 kdy: 16. Prosince 2007, 04:10:52 »
říká se tomu brát boží jméno nadarmo, nicméně to mě neuráží a nemůže to urazit žádného normálního člověka, věříte tomu, že jsem načapala i kněze při tom, když bral jméno boží nadarmo? :-)))), při tenise....nic se nesmí žrát natolik, aby to zastínilo běžný život člověka.....

Kde v te Fanuelove vete vidis B-zi jmeno ? Ja ho ne a ne najit...
Pokud jde o verici, at zidy nebo krestany, 'desatero' je zavazne a tvuj argument mi prijde jako variace na tema "ale, obycejna kradez, nic se nesmi zrat natolik, aby to zastinilo bezny zivot cloveka".  V takovem vlastnim vybirani si, co se cloveku hodi a co ne, by to nakonec mohlo dopadnout tak, ze z celeho Tenachu zbude jen veta "... a videl, ze je to dobre", protoze zbytek se jaksi nehodi a zastinuje bezny cloveci zivot.

Offline Samuel

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Pohlaví: Mužské
Re: Jednání s araby
« Odpověď #60 kdy: 16. Prosince 2007, 08:17:24 »
..., ze z celeho Tenachu zbude jen veta "... a videl, ze je to dobre", ...
;D Fakt skvělé moci se po ránu zasmát
Sometimes I've believed as many as six impossible things before breakfast.

Offline fanuel

  • Starší člen
  • ****
  • Příspěvků: 263
  • Zdravím
Re: Jednání s araby
« Odpověď #61 kdy: 16. Prosince 2007, 10:03:11 »
Zdravím, Luciano  jestli tě to , či ono  urazilo tak promiň mě šlo o to že desatero tak jak je chápáno v překladech a tak jak je chápe katolická církev je pohled na jednu stranu mince. Jde o tu skutečnost z desatera a oni jistě dobře víš tak tou je zákaz zobrazovat modli ať už jako živé či neživé čistě pro tebe to znamená kříže, obrazy, lidské bohy viz nazarejský, hare krišna či zlaté tele, viz Indie, slunce či měsíc. To to vše a jiné jsou modli a z Židovského pohledu porušení smlouvy a úmluvy z hory Sinaj dané Mojžíšovy a jeho prostřednictvím
dané lidu Izraele. Aby nečinili jako okolní národové tak jim dal směrovky demokracie desatero vlastně je to při pozorném čtení dvánáctero ke každému pokolení jedno, je totiž dvanác kmenů + jeden ženský kmen. A pana počne ve znamení pany porodí syna to je na upřesnění, ke katolické víře ne pana ale ve znamení pany.Stanek (Fanuel)

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Jednání s araby
« Odpověď #62 kdy: 16. Prosince 2007, 10:56:39 »
Bratre Dominikane !  ;D

Nejsou to snad oni Vader, kdo trvá na to, že 5 Mojžíšových je základ všeho?  ;)

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Jednání s araby
« Odpověď #63 kdy: 16. Prosince 2007, 16:30:06 »
Nejsou to snad oni Vader, kdo trvá na to, že 5 Mojžíšových je základ všeho?  ;)

No to sice jo, ale vedej dobre, Scooolie, ze by se dalo oponovat, jestli carodejnici "nenechat na zivu" hned, nebo ji dat sanci se "odcarodejnit". A proto ze jich znam az moc dobre, pak je mi jasne, ze oni by s rozkosi poradatele barbecue Lucianu z fleku "nenechali na zivu". Jejich obdiv k Dominikanum a jejich rafinovanym vynalezum znam moc dobre  ;D ;D  >:D

Offline santos

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 179
Re:Jednání s araby
« Odpověď #64 kdy: 22. Listopadu 2012, 11:43:46 »
Zdravím Vás. Je dobre myslím že pre všetkých že je podpísaný mier a treba len dúfať že bude aj dodržaný. Ľudské utrpenie je zlo čo sa prieči B-hu.
Neodpustím si jednu štipľavú poznámku.

Politici Izraela aby sme boli úprimní hlavne Tí pravicoví politici  nechcú veľmi jednať s prezidentom Palestínskej autonómnej samosprávy p. Abbásom ani s fatahom a teda ani s OOP.
A pritom sa jedná o mierových politikov.

Tak keď Izraelu nevoňajú umiernení arabi bude musieť jednať  a a podpisovať dohody o definitvnom riešení palestínskej otázky s Hamasom a Islamským džihádom. Na jednom papieri  /mierovej dohode/ definujú spoločne teraz ich podpisy.



Offline cogavec

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 140
Re:Jednání s araby
« Odpověď #65 kdy: 23. Listopadu 2012, 01:22:02 »
Jedná se jen o dočasné příměří.Fatah(v překladu Dobytí)má ve své konstituci 5 cílů.První cíl zní takto:Úplné osvobození Palestiny,a vymazání Sionistické ekonomické,politické,vojenské a kulturní existence.Abbás má rozeklaný jazyk na dvě strany jako had,jinak mluví k Západu,a jinak k muslimským Arabům.     V 11.článku Statutu Hamasu jsou uvedeny 3 hlavní cíle,uvedu dva z nich:Hnutí islámského odporu věří,že palestinská země je zákonitým posvátným dědictvím,islámská země je svěřena islámským generacím...Je nepřijatelné,abychom se vzdali sebemenší části...,"Izrael existuje a bude existovat pouze do té doby, než jej odstraní islám,stejně jako se dříve vypořádal s jinými."     Podívejme se tedy na ten islám.Súra 48.Úspěch,29: Muhamad je posel Boží,a ti kdo jsou s ním,strašní jsou proti nevěřícím,však laskavi mezi sebou. Súra 5.Prostřený stůl,37(33): A odměnou těch,kdož vedli válku proti Bohu a Jeho poslu a šířili na zemi pohoršení,bude věru to,že budou zabiti anebo ukřižováni či jim budou useknuty jejich pravé ruce a levé nohy anebo budou ze země vyhnáni.A těm se dostane hanby na tomto světě,zatímco na onom světě je čeká trest nesmírný-.     Uvedu odstrašující příklad z minulosti: Chalífa al-Mutawakkil v roce 850 a 854 nařídil,aby židé a křesťané připevnili na své domy dřevěné obrazy ďáblů,své hroby zarovnali se zemí,nosili svrchní oděv medové barvy,tj.žlutý,na oděv svých otroků přišili dvě medově zabarvené záplaty a jezdili pouze na mulách a oslech s dřevěnými sedly vzadu označenými dvěma koulema podobnými granátovým jablkům.     To bylo v souladu s islámskými zákony,nebylo to nic proti koránu.Problém je v ideologii.Islám dovoluje dočasná příměří,aby se věřící mohli dovyzbrojit,smlouvy s muslimy bývají často jen cáry papíru,jejichž obsah je určen k tomu,aby se porušoval.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15