Autor Téma: Jednání s araby  (Přečteno 77128 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

nillbert

  • Host
Re: Jednání s araby
« Odpověď #25 kdy: 3. Června 2007, 13:00:58 »
nedá se s tebou diskutovat protože tvoje příspěvky jsou nesrozumitelný - jak vidíš tak prakticky všem...
....nejhorší je jak často uprostřed věty změníš téma...někdy i 3x...

Offline fanuel

  • Starší člen
  • ****
  • Příspěvků: 263
  • Zdravím
Re: Jednání s araby
« Odpověď #26 kdy: 7. Června 2007, 00:48:56 »
Zdravím
To Vaše dohadování v tématu cenzura znaméná tedy co.!!!! Znova opakuji ty Vaše příspěvky já nehodnotím tak nemluv za všechny to je přece nesmysl.Když mám tři otázky tak asi třikrát odpovím to je slušnost.Nehrajte si na písečku že jen Vy a ti druzí mají patent na rozum a otázky víry o Bohu znají jen oni odpověď. Mým úkolem je jen to že vy nemusíte mít ve všem pravdu.Prostě to nezvládáte a moje argumenty jsou silnější než ty Vaše možná že se pleteme všichni i to je možný. Jinak mě už osobně nekontaktujte a nechte to na svobodném rozhodnutí kdo chce odpoví kdo nechce neodpoví.Fanuel

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Jednání s araby
« Odpověď #27 kdy: 7. Června 2007, 06:23:35 »
Mým úkolem je jen to že vy nemusíte mít ve všem pravdu.
Prostě to nezvládáte a moje argumenty jsou silnější než ty Vaše.

a) to mas pravdu, ovsem nikdo tu nikdy netvrdil, ze mame patent na neomylnost
b) uz je to celkem nuda, ale zase se zopakuju : jake argumenty mas na mysli ? Zadne argumenty nepouzivas a tvym prispevkum neni rozumet. Zkus psat lidsteji, pak mozna, ja hlava dubova, pochopim.

Offline fanuel

  • Starší člen
  • ****
  • Příspěvků: 263
  • Zdravím
Re: Jednání s araby
« Odpověď #28 kdy: 30. Září 2007, 01:44:13 »
Proč je mezi židy takový malý zájem o přesídlení do Izraele?

Muj nazor : je to kvuli stereotypum, neochote neco menit a v neposledni rade bezpecnostni situaci. I u nas (v CR) spousta lidi udela cokoliv, aby se nemuseli stehovat treba jen o 100 kilometru. Stejne tak i u nas lide neradi meni zabehnute zvyky, neradi meni zamestnani. Alija zivot zcela zmeni, uplne od zakladu.
Zdravím, jestli můžu doplnit tak od roku 1948 se tam pernamentně válčí a z diaspory celkem v klidné Evropě se nechce viz silná menšina v Německu ap.Co se zbytku světa týče tak je to jako s každým, kdo se někde narodí a je vychováván ve zbytku světa tak je vlastně doma to kouzlo spočívá v tom, jaké  ekonomické podmínky v střebaní v Státě  Izrael jsou, když obrana státu stojí peníze, které pak chybějí na sociální prograny pro přistěhovalce (Alija). Možná se pletu ale ten hlavní nápor na návrat ještě příjde a je potřeba se na něj připravit.Fanuel 

levi

  • Host
Re: Jednání s araby
« Odpověď #29 kdy: 7. Listopadu 2007, 12:51:35 »
viděli jste někde statistiku kolik lidí denně udělá aliju a kolik opustí - vystěhuje se z I.

je s podivem, že v nemalé míře se na aliji podílí americké obyvatelstvo
je s ice pravda, že je tam židů nejvíce a religiozita skupin je od skoro nula po Brooklyn,
nicméně asi to bude opravdu tím, že k jejich způsobu života patří se stěhovat přes celé státy kvůli práci,podnebí, lyžování, surfování, milenkám apod.

pak samozřejmě je to jen o trochu delším letu, s vědomím, že nic není napořád a když se mi to nebude líbit v poho se vrátím

toto myšlení je nám cizí, protože zatím nevychází z našich historických zkušeností - děda ještě možná, ale rodiče už ne

trochu jim /spíš víc/ závidím tu volnost a svobodu v rozhodování

+ navíc je tu u chlapecké populace ještě jeden faktor, nemálo amerických  Židů absolvuje 3letou armádní službu v Cahalu, nejen proto, že je to v kruzích bráno jako bonus, ale prostě oni jsou s Izraelem spjati více než kdokoliv jiný

Offline fanuel

  • Starší člen
  • ****
  • Příspěvků: 263
  • Zdravím
Re: Jednání s araby
« Odpověď #30 kdy: 10. Listopadu 2007, 01:25:33 »
viděli jste někde statistiku kolik lidí denně udělá aliju a kolik opustí - vystěhuje se z I.

je s podivem, že v nemalé míře se na aliji podílí americké obyvatelstvo
je s ice pravda, že je tam židů nejvíce a religiozita skupin je od skoro nula po Brooklyn,
nicméně asi to bude opravdu tím, že k jejich způsobu života patří se stěhovat přes celé státy kvůli práci,podnebí, lyžování, surfování, milenkám apod.

pak samozřejmě je to jen o trochu delším letu, s vědomím, že nic není napořád a když se mi to nebude líbit v poho se vrátím

toto myšlení je nám cizí, protože zatím nevychází z našich historických zkušeností - děda ještě možná, ale rodiče už ne

trochu jim /spíš víc/ závidím tu volnost a svobodu v rozhodování

+ navíc je tu u chlapecké populace ještě jeden faktor, nemálo amerických  Židů absolvuje 3letou armádní službu v Cahalu, nejen proto, že je to v kruzích bráno jako bonus, ale prostě oni jsou s Izraelem spjati více než kdokoliv jiný

Zdravím,duchovní rozměr a osvícení od (B) je zárukou návratu všech Izraelitů, ale jen na základě svobody rozhodnutí příslušných jedinců.Ti co mají v knize života popis,návrat a žít v Izraeli tak se jistě stane. Jde opět o jeden ze zázraků v posledních dnech až do roku 2018.Ne každý je zapsán v knize života a nemusí to být jen Izraelita.Protože (B) je (B) všech národů jen s tím rozdílem že čeká kdy ty různé modly odhodí a přistopí k (B) Izraele a pak nastane pokoj, spravedlnost, řád a pořádek ,kde nebudou mít místo zlo i zlé.Kdy smrt zahyne a dlouhověkost bude odměnou za útrapy i křivdy dnešních dnů.Stanek (Fanuel)

Yan

  • Host
Re: Jednání s araby
« Odpověď #31 kdy: 10. Listopadu 2007, 13:41:41 »
.........Jde opět o jeden ze zázraků v posledních dnech až do roku 2018........Stanek (Fanuel)
A co že se stane v roce 2018.......? Mě osobně je to jedno, ale když už ses o tom letopočtu zmínil, tak to upřesni.
« Poslední změna: 10. Listopadu 2007, 13:43:17 od Yan »

Yan

  • Host
Re: Jednání s araby
« Odpověď #32 kdy: 10. Listopadu 2007, 13:44:44 »
Hele Staňku, nevěštíš náhodou konec světa?   :P

Yuri

  • Host
Re: Jednání s araby
« Odpověď #33 kdy: 11. Listopadu 2007, 16:42:09 »
Hele Staňku, nevěštíš náhodou konec světa?   :P
Vypadá to tak. Neměl náhodou konec světa přijít už v roce 2012?

Abych taky řekl něco k tématu:
Já doufám, že v budoucnosti nastane mezi Araby a Izraelity mír. Podle toho, co dnes vidím, je problém spíše na straně palestinské, než na straně izraelské, ovšem je mi zatěžko posuzovat motivy někoho, jehož dítě zahynulo omylem při útoku na teroristy. Takový člověk těžko bude vinit cíl toho útoku, spíše toho, dko útok provedl.

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Jednání s araby
« Odpověď #34 kdy: 12. Listopadu 2007, 05:22:03 »
Konec sveta se vesti uz od pocatku sveta. To, abychom se domluvili, je na nas, lidech. Sami si delame tolik zla, ze je mi obcas lito, ze jsem se nevylihnul jako sova palena.

Yan

  • Host
Re: Jednání s araby
« Odpověď #35 kdy: 12. Listopadu 2007, 13:53:08 »
Konec sveta se vesti uz od pocatku sveta......
a kde nic tu nic. Možná špatná idea.......

Yuri

  • Host
Re: Jednání s araby
« Odpověď #36 kdy: 12. Listopadu 2007, 19:54:37 »
Mají Židé něco podobného, jako je křesťanské Zjevení Janovo?

Elazar

  • Host
Re: Jednání s araby
« Odpověď #37 kdy: 12. Listopadu 2007, 23:08:22 »
Ano. Patnáct prorockých knih v Bibli, desítky pasáží v Talmudu a midraších a další desítky anonymních spisů.

Ale o roce 2018 tam pry nic neni...

Offline fanuel

  • Starší člen
  • ****
  • Příspěvků: 263
  • Zdravím
Re: Jednání s araby
« Odpověď #38 kdy: 25. Listopadu 2007, 23:05:11 »
Ano. Patnáct prorockých knih v Bibli, desítky pasáží v Talmudu a midraších a další desítky anonymních spisů.

Ale o roce 2018 tam pry nic neni...
Zdravím, a co tedy znamená těch 70 dnů co je odečteno. Ne všechna proroctví proroků jsou k přečtení a k pochopení jak jsem již uvedl bylo skonání světa  a zatracení lidstva několikrát. Naposled vymizením celých národů, celé lidstvo po potopě. Tak se stane všem ale každému různě, tedy národům. Země jako celek přestane existovat a mezi tím se vytvoří nová země.Je to takový trest za genocidu a zlo co země nosí.Nemusí tomu nikdo věřit ale takovým hodnověrným znamením jistě je zesilující přírodní úkazy směřující ke zkáze jednotlivých národních celků a to je jen začátek jinak vše je v proroctvích která jsou rozlomena a přečtena. Jen jeden člověk stáčí aby varoval ostatní co se stane po varování je jen věcí těch lidí co byly informováni a upozorněni. Když měla přijít potopa a stavěl se koráb na vrchu a kolem nebyla voda smála se tehdejší společnost Noemu a jak skončil Noe????  Poslehl (B) zachránil si život a ne jenom on. A jak dopadli ti druzí je vydět taky.Ano byl jsem osloven ale již jsem to popsal na začátku je jen třeba si to znovu přečíst a sám bez oslovení bych nemohl nic podniknout.Nejsem přeci syn člověka abych si to všechno vymyslel proč bych to dělal mám svých lidských problému celý pytel.Jinak, že ne každému je dáno být vyvolen ale každému je dáno být povolán. Stanek (Fanuel)

Offline Samuel

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Pohlaví: Mužské
Annapolis
« Odpověď #39 kdy: 28. Listopadu 2007, 07:27:50 »
Neotvírám další téma, protože se to jednání s araby týká.
Stačilo mi pár komentářů z dnešního rána k prvnímu dni jednání v Annapolis a mám zkažený den. Ta nebetyčná drzost arabů v čele s Abbásem s jejich nesmyslnými požadavky, kdy oni nejsou ani ochotni, ani schopni něco zásadního udělat s jejich teroristickou sítí v protikladu s hloupým ustupováním Olmertovy vlády, která beztak již nemá morální mandát cokoli rozhodovat nebo dojednávat, je tak do očí bijící, že musí být každému soudnému člověku pro smích nebo pro pláč.
Nebo jsem já tak hloupý a to vše je nějaká velmi dobře, předem promyšlená hra a já to nevidím ?
Sometimes I've believed as many as six impossible things before breakfast.

Yan

  • Host
Re: Jednání s araby
« Odpověď #40 kdy: 28. Listopadu 2007, 13:30:34 »
V čem jsou nesmyslné?
V každym jednání přichází každá strana s určitou představou o výsledku..... přičemž výsledek jednání (pokud je úspěšně uzavřeno) je obvykle jistým kompromisem těch vzájemných (obvykle maximalistických) požadavků.

Offline Samuel

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Pohlaví: Mužské
Re: Jednání s araby
« Odpověď #41 kdy: 28. Listopadu 2007, 14:01:58 »
Nesmyslné jsou nejen tím, co požadují, ale především tím, že arabové, pokud se nemýlím, ještě nikdy nic z toho, co se dojednalo, nesplnili. Nesmyslným se mi tedy zdá i to, že požaduji maximalistické a prakticky nereálné územní ústupky (mimo jiné), ale nejsou schopni ani ochotni splnit cosi za to. Terorismus vládnoucí struktury, které zde jednají, nezlikvidují, protože na něj buď nemají vliv, nebo ho přímo podporují jako součást sama sebe.
Prostě kompromisy lze dělat s poctivým partnerem. Ne s lumpem.
Sometimes I've believed as many as six impossible things before breakfast.

Yan

  • Host
Re: Jednání s araby
« Odpověď #42 kdy: 28. Listopadu 2007, 16:38:36 »
No, dovolil bych si oponovat, už jenom proto že tam bylo použito slovo "arabové". Mám takový dojem že tvrzení že arabové nikdy nesplnili to co slíbili není korektní. Např. mírové smlouvy s Egyptem a Jordánskem to co měly přinést opravdu splnily.

Offline Samuel

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Pohlaví: Mužské
Re: Jednání s araby
« Odpověď #43 kdy: 28. Listopadu 2007, 18:00:59 »
Neznám přesný text smlouvy s Egyptem a nemám čas ani chuť ho hledat v angličtině na webu a pak si dlouze překládat právnickou angličtinu zde obsaženou. Předpokládám ale, že není zcela korektní nechat bez povšimnutí volnou infiltraci přes svou hranici na území Gazy jak teroristů, tak i množství zbraní a materiálu použitelného k teroristickým útokům proti Israeli jako státu, se kterým mám uzavřenu mírovou smlouvu. Ano, Egypt od doby uzavření smlouvy otevřeně na Israel nezaútočil, ale asi by mu vůbec nevadilo, kdyby byl zničen jinou cestou.
Co se týká Jordánska, to by samozřejmě bralo Judeu a Samaří do své správy všemi deseti a hlavně by se rádo zbavilo všech palestinců, které má na svém stávajícím území.
Sometimes I've believed as many as six impossible things before breakfast.

Offline fanuel

  • Starší člen
  • ****
  • Příspěvků: 263
  • Zdravím
Re: Jednání s araby
« Odpověď #44 kdy: 28. Listopadu 2007, 19:28:25 »
Zdravím cha cha cha cha cha cha hi hi hi hih, co to má znamenat to tedy nechápu a jsem z toho na 100% hotový. Řeknou tak a je mír a to bude jejich poslední.Stanek (Fanuel)

Luciana

  • Host
Re: Jednání s araby
« Odpověď #45 kdy: 13. Prosince 2007, 17:07:54 »
Konec sveta se vesti uz od pocatku sveta. To, abychom se domluvili, je na nas, lidech. Sami si delame tolik zla, ze je mi obcas lito, ze jsem se nevylihnul jako sova palena.

Nemáš co závidět, jako sova pálená jsem se narodila v minulém životě, vlastně vylíhla a řeknu ti, byla to děsná nuda, celý den spíš, v noci lovíš, ale zase nikdo nikde, jen ostatní sovy a pokec s nima nebyl žádný....a mít každý den k večeři myši, to také nebylo nic moc....ať žije vepřo ,knedlo, zelo :P

Offline Samuel

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Pohlaví: Mužské
Re: Jednání s araby
« Odpověď #46 kdy: 13. Prosince 2007, 18:01:48 »
Je to sice OT, ale bylo by to stejné, ať bych se zeptal v kterémkoli vláknu. Luciano, co Vás vlastně přivedlo na tento web a do tohoto diskusního fóra? Neberte mou otázku tak, že byste mi zde vadila, naopak. Někdy se mohu Vašim příspěvkům i pousmát :) Ale nejde mi do hlavy Vaše motivace. Zjevně se židovstvím nemáte moc společného, nebo to povahou svých příspěvků zakrýváte. Šance, že najdete valné porozumění mnohých Vašich názorů limituje k nule. Možná jsem nemístně zvědavý, ale Váš motiv by mě fakt zajímal :)
Sometimes I've believed as many as six impossible things before breakfast.

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Jednání s araby
« Odpověď #47 kdy: 13. Prosince 2007, 21:19:40 »
Samueli, Luciana prisla na me osobni pozvani. Krom toho, ze rada dela (stejne jako ja) kasparka, se s ni (narozdil ode me?) da i vecne diskutovat.
Nevim, jake jsou pohnutky Luciany, mozna je v tom nejake davne nedorozumeni nebo snad krivda, ale moji pohnutkou je ukazat inteligentni bytosti, jak je to s judaismem a sionismem doopravdy.
Tim ovsem nechci v zadnem pripade ani naznacovat sebemensi protekci, perte do ni kolik snese  :D Vase otazka je 100% legitimni.
Kdyz jsem sledoval vyvoj jednotlivych prispevku ruznych uzivatelu, vzdy je znat posun. Vetsina z uzivatelu mela (a obcas ma) nejaky ten off-topic prispevek. Uvidime, co se stane s Lucianou a jejimi prispevky, az zjisti, ze ji nechceme snist, a tedy ze netreba kasparkovske masky.
Obecna poznamka : cim slusneji se budeme vsichni chovat k druhym, tim mene budeme mit off-topicu mimo Hyde Park.

Luciana

  • Host
Re: Jednání s araby
« Odpověď #48 kdy: 14. Prosince 2007, 02:53:11 »
Já vám klidně odpovím, původně jsem nakoukla ze zvědavosti, ani jsem si neaktivovala účet, a potom přišlo pozvání. Toť vše. Nemějte strach, pokud to bude tak akutní, že budete trvat na mém odchodu, tak odejdu...jsem zvyklá z jednoho chatu na diskuze s lidmi různých filozofických směrů a až na výjimky to tam funguje celkem dobře. Kromě příspěvku se sovou pálenou jsem se buď zde na něco ptala, či na něco odpovídala. Na to nemusíte být Žid, či mít něco společného se židovstvím. Stejně tak si povídám třeba s budhisty a nevnímají to jako problém, když na něco narazíme, tak se o tom i normálně bavíme a divil byste se, že i mezi příslušníky stejné víry panují na konkrétní věci různé názory....v tom je to zábavné i poučné. Můžu třeba položit otázku: co je to karma? A dostane se mi několik různých odpovědí, přijde několik myšlenek a stojí za to se nad tím zamyslet...pokud budete ve svém životě uznávat jen lidi s naprosto stejným názorem jako máte vy, dostanete se za chvíli do izolace určité sociální skupiny a to nikdy není to pravé ořechové...ani manželé nemají na vše stejný názor, i v manželství jsou nutné kompromisy, počínaje tím, že někomu chutnají játra a někdo je nesnáší, oblibou TV pořadů a někdy i tak důležitou věcí, jako je víra v lidském životě. Zde na netu jde vlastně o nácvik, který pak můžete použít v reálném životě, když se setkáte s lidmi jiné víry, jiného životního stylu....

Luciana

  • Host
Re: Jednání s araby
« Odpověď #49 kdy: 14. Prosince 2007, 03:26:38 »
ještě dále, zaujalo mě zde třeba téma genetických pokusů, měla jsem zájem odpovědět či vyjádřit svůj názor, zatím jsem si ho formulovala pro sebe....ale pokud by se mi na mé názory mělo dostávat odpovědí typu: Co Vás sem přivádí, pokud nemáte nic společného se židovstvím, tak mě docela i přechází chuť se k něčemu vyjadřovat, věříte?

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15