Autor Téma: Jak by mel Izrael fungovat ?  (Přečteno 44788 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

eleazar

  • Host
Re: Jak by mel Izrael fungovat ?
« Odpověď #25 kdy: 31. Března 2009, 19:45:46 »
Již starověcí chasídové byli pro židovský národ elementem značně nespolehlivým.
Ne, ze by se mi do toho chtelo montovat, ale to je, jako byste srovnaval puvodni Kelty a dnesni Iry. Nehlede na to, ze dnesni chasidove jsou dany terminus technicus, a opravdu jste IMHO se stal obeti zaludnosti terminologie.
Já vím, že prvotní chasídové toho s charedim nemají mnoho společného.

Akorát "přínosnost" některých svých předáků a aktivistů pro ostatní židovstvo.

Chci jen říci, že když už Angličtí a Severoameričtí židé (dyliny z Neturej Karta pomíjím) svým gerským soukmenovcům v Izraeli nemopáhají, tak by si své postoje mohli strčit do výstřihu nechat pro sebe.

Přikláním se k názoru Šimona bar Jona, který vybízel maloasijské bezprávné obyvatelstvo, aby netrpělo zato, že se plete do věcí, do kterých jim nic není. A těmto lidem skuttečně do israele toho mnoho není (mně také ne), a tk bych byl nerad, kdyby mladí Izraelští beduíni a Drůzové měli trpět válkou jen proto, že Teitelbaum neví, kdy držet jazyk za zuby.

sad

  • Host
Re: Jak by mel Izrael fungovat ?
« Odpověď #26 kdy: 31. Března 2009, 20:31:04 »
Vazeny eleazare,
proc nazyvate prislusniky Neturej Karta dyliny? Vas pristup je stejne nekorektni jako pristup "vlakna", pouze v obracenem gardu.
Proc jste tak pln nenavisti, krestane?

Btw Shimon bar Jona nemusi znacit Shimon syn Jonasuv, ale take Shimon zelota... Tak proto jsou zide, kteri nejasaji nad vsim, co se deje v Izraeli dyliny?
Domnivam se, ze velka cast zidu je toho nazoru, ze krestanum do deni v Erec Izrael tez nic neni (vsimnete si, prosim, vyrazu Erec Jisra'el, nikoli Stat Izrael), a presto Vas nazvou maximalne zidovskym odpadlikem, nic vice a nic mene. Stale Vas totiz budou povazovat za svepravnou lidskou bytost. 

Hezky vecer
« Poslední změna: 1. Dubna 2009, 11:28:16 od sad »

Elazar

  • Host
Re: Jak by mel Izrael fungovat ?
« Odpověď #27 kdy: 31. Března 2009, 20:43:04 »
Dotaz na adminstvo:
Pokud je možné titulovat příslušníky Neturej Kata (byť s jejich ideologií naprosto nesouhlasím) slovem "dyliny"
význam:vulgární nadávka, (vulgárně) vulva
bude akceptovatelné, když budu eleazara a jemu podobné titulovat "prašivá prolhaná mesiánská chamraď"?

dudusko

  • Host
Re: Jak by mel Izrael fungovat ?
« Odpověď #28 kdy: 31. Března 2009, 21:00:37 »
Dotaz na adminstvo:
Pokud je možné titulovat příslušníky Neturej Kata (byť s jejich ideologií naprosto nesouhlasím) slovem "dyliny"
význam:vulgární nadávka, (vulgárně) vulva
bude akceptovatelné, když budu eleazara a jemu podobné titulovat "prašivá prolhaná mesiánská chamraď"?

No nono, podivejte, jak jsou tu tolerantni. Nezbyva, nez na obe (treba i vice nez obe) strany poznamenat:

Vazeni diskutujizi, opravdu se chcete snizit na uroven nadavek poulicnich obchodniku s vodou? Co si pamatuji, tak jste OBA chteli mit daleko vyssi kredit. Ted je tu tedy na miste zjistit, jak jste sikovni v diplomacii a uhlazovani drobnych nedorozumeni. Vulgarni nadavky jsou nejlepsim zpusobem, jak se znemoznit trvale. Pritom jsem nabyl dojmu, ze Vase komentare maji vzdy racionalni zaklad.

Takze: Zkratte rybu, ja zhasnu lampu...

dudusko....neadmin, ale presto mi to nedalo. Dekuji.

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Jak by mel Izrael fungovat ?
« Odpověď #29 kdy: 31. Března 2009, 21:35:19 »
o cem svedci onen poněkud staromódní výraz dylina. Má se to interpretovat jako zaslepenec, proč potom nenapsat zaslepenec. Má-li to znamenat blbec, proč to nenapsat jako čistě subjektivní názor, s eventuálním vytečkováním. Proč vůbec soudit někoho o němž víme tak žalostně málo. Třeba by stačilo napsat, že jejich postoje jsou pro toho či onoho nepochopitelné. Ale dylina? To snad nemá úroveň.

no a prašivá mesiánská chamraď také není to pravé ořechové. což takhle nazvat chlapce pomýleným. Bylo by hezké, kdyby dodržoval 7 přikázání pro Noemovy potomky a nesnažil se vstupovat na tenký led 613.

Offline petahyah

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 618
Re: Jak by mel Izrael fungovat ?
« Odpověď #30 kdy: 31. Března 2009, 21:38:49 »
Dotaz na adminstvo:
Pokud je možné titulovat příslušníky Neturej Kata (byť s jejich ideologií naprosto nesouhlasím) slovem "dyliny"
význam:vulgární nadávka, (vulgárně) vulva
bude akceptovatelné, když budu eleazara a jemu podobné titulovat "prašivá prolhaná mesiánská chamraď"?
Dyliny je odvozeno od romského DILINO, tedy hlupák (existuje například romská pohádka Jak Kalo Dilino (černý hlupák, ne černá vulva!) na čerta vyzrál). Vulva se řekne romsky MINDŽ nebo MINDŽA  ;D
יואל טייטלבוים

eleazar

  • Host
Re: Jak by mel Izrael fungovat ?
« Odpověď #31 kdy: 31. Března 2009, 21:57:36 »
to sad:
Jako dyliny na mě působí představitelé Neturej Karta, jmenovitě M. Hirsche a dalších 5 jejich předáků, kteří se účastnili Ahmadýneřádovy konference. Nejsem lékař, a tak je můj názor na jejich inteligenci čistě laický a nekladu si nárok na správnost.

to Elazar:
Vyřaď "prolhaná", případně to dolož, jinak mně to nevadí.

to zoom:
Budu se krotit. Jinak v klasickém noachickém sedmeru bych narazil v případě soudního systemu.

to petahyah:
Díky moc za vyjasnění terminologie. Myslel jsem to přesně tak. Je vidět, kdo se v určitých expresivech orientuje, a kdo ne. ;)

Elazar

  • Host
Re: Jak by mel Izrael fungovat ?
« Odpověď #32 kdy: 31. Března 2009, 22:15:06 »
no a prašivá mesiánská chamraď také není to pravé ořechové. což takhle nazvat chlapce pomýleným. Bylo by hezké, kdyby dodržoval 7 přikázání pro Noemovy potomky a nesnažil se vstupovat na tenký led 613.

Výraz "prašivá mesiánská chamraď ", který jsem pro ilustraci použil, není to pravé ořechové, ba dokonce je to stejně ubohý výraz jako "dylina", který tu zcela vážně používá někdo, který si nevidí do huby, vyplachuje si jí lidmi, kterým nesahá ani po podrážky bot, lže, když se označuje za žida, překrucuje páté přes deváté, plácá nesmysly a plete se do něčeho, do čeho mu vůbec nic není.

Pokud je na takové "úrovni", že se neumí chovat slušně, mohl by se někdo zeptat na důvod, proč se vlastně chovat slušně k němu.


Petahyah - slovíku věřím víc, než vám. I když se vyznáte v lecčem, např. v maďarských nadávkách...

Dudusko - to si mě asi s někým pletete... ;)

Offline petahyah

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 618
Re: Jak by mel Izrael fungovat ?
« Odpověď #33 kdy: 31. Března 2009, 22:57:28 »

Citovat

věřím víc, než vám. I když se vyznáte v lecčem, např. v maďarských nadávkách...


Toto je nejlepší slovník dialektů romštiny.

https://romani.kfunigraz.ac.at/romlex/lex.cgi?st=hlup%C3%A1k&rev=y&cl1=rmce&cl2=cs&fi=&pm=in&ic=y&im=y&wc=

dilino n m 1. hlupák 2. blázen, maďarsky je to bolond  ;D

minž n f vagina, vulva

Zapomínáte že jsme byl v Munkaszolgálat, a tam jsem často makal z Romama, tak jsem se naučil slovenský a maďarský dialekt Romštiny, aby nam členové Nyilas nerozuměli, svého času jsem mluvil docela slušně.  ;)
יואל טייטלבוים

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Jak by mel Izrael fungovat ?
« Odpověď #34 kdy: 31. Března 2009, 23:23:43 »
Dotaz na adminstvo:
Pokud je možné titulovat příslušníky Neturej Kata (byť s jejich ideologií naprosto nesouhlasím) slovem "dyliny"
význam:vulgární nadávka, (vulgárně) vulva
bude akceptovatelné, když budu eleazara a jemu podobné titulovat "prašivá prolhaná mesiánská chamraď"?
Ja bych prece jen radije videl oskliva kacatka nebo neco podobneho, ale soudim, ze za to vyjmenovane slovo po D by to od vas bylo malinko premrstene. O slovo, o dve  ;) Vsak vy uz si poradite, o to strach nemam.

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Jak by mel Izrael fungovat ?
« Odpověď #35 kdy: 31. Března 2009, 23:25:49 »
Takze: Zkratte rybu, ja zhasnu lampu...
dudusko....neadmin, ale presto mi to nedalo. Dekuji.

Moudra poznamka

Offline Eva

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 182
Re: Jak by mel Izrael fungovat ?
« Odpověď #36 kdy: 31. Března 2009, 23:33:53 »
Velmi ma zarazila poznamka Vlakna ze "likvidovat Izrael nikdo nechce. Ale vsetci chcu aby dodrzoval medzinarodne pravo"

Neviem ci sa mam smiat alebo plakat. Neuveritelne!!!!


(na Slovensku sa zvyklo pouzivat slovo dilino na blbecka)
« Poslední změna: 31. Března 2009, 23:39:59 od magda »

martindeporres

  • Host
Re: Jak by mel Izrael fungovat ?
« Odpověď #37 kdy: 1. Dubna 2009, 02:10:25 »
Vlákno: Děkuji za odpovědi. Zvykl jsem si, že  většina odpůrců Izraele  není schopná dát na přímou otázku přímou odpověď a vykrucuje se jak harant se sirkami před hořící stodolou. Zvykl jsem si, že většina z nich lže jak Rudé právo a TASS dohromady. Tudíž jste mě svými odpověďmi naprosto nezklamal.
Ad. ostatní: Děkuji za linguistickou odbočku na téma o nejlepší nadávku či urážku.  Navrhoval bych ale toto téma založit jako vlastní diskusní oddíl, sestavit česko-maďarsko-romsko- ..ý (další jazyk dosaďme libovolný) slovník nadávek, který se bude průběžně doplňovat. Dalo by se to i pojmout jako soutěž  a  pro toho, kdo napíše nejlepší nadávku, nebo přispěje největším množstvím, vypsat nějakou cenu.  ;D

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Jak by mel Izrael fungovat ?
« Odpověď #38 kdy: 1. Dubna 2009, 10:36:09 »
Ja zastavam nazor, ze jako pamatka Huga Haase je nejlepsi "osklive kacatko". Sem tam taky ujedu, ale pak se stydim sam za sebe. Nejradeji bych tu nevidel vubec zadne nadavky.

Offline fanuel

  • Starší člen
  • ****
  • Příspěvků: 263
  • Zdravím
Re: Jak by mel Izrael fungovat ?
« Odpověď #39 kdy: 3. Června 2009, 17:52:54 »
Ja zastavam nazor, ze jako pamatka Huga Haase je nejlepsi "osklive kacatko". Sem tam taky ujedu, ale pak se stydim sam za sebe. Nejradeji bych tu nevidel vubec zadne nadavky.
   Zdravím, to Keltský vajíčko je dobrý fór, ( jako žívý) jen tak dál.Parubek má radost  na Facebooku je spousta vajíček. Chi chi chi (cip).  Stanek (Fanuel)  >:D ;D ;)

kjan

  • Host
Re: Jak by mel Izrael fungovat ?
« Odpověď #40 kdy: 25. Července 2009, 20:01:41 »
Politika Izraele se v poslední době změnila.  Asi hodlá opustit zajordánské osady a z opuštěných domů se stanou nové odpalovací rampy.  Fatáh není lepší Hamásu.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Jak by mel Izrael fungovat ?
« Odpověď #41 kdy: 25. Července 2009, 20:48:24 »
"Zajordánské osady" - nerozumím, o čem je řeč? :o

Offline Dan

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 134
Re: Jak by mel Izrael fungovat ?
« Odpověď #42 kdy: 25. Července 2009, 21:21:28 »
"Zajordánské osady" - nerozumím, o čem je řeč? :o

Asi myslel predjordanské  ;)

kjan

  • Host
Re: Jak by mel Izrael fungovat ?
« Odpověď #43 kdy: 26. Července 2009, 18:57:59 »
Ó, sorry, mea culpa maxima.  Je to západní břeh řeky Jordán, jinak samozřejmě Judea a Samaří, však víme. Předjordání je docela blbost.
Šalom,
Kjan

Offline santos

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 179
Re:Jak by mel Izrael fungovat ?
« Odpověď #44 kdy: 12. Září 2011, 12:14:57 »
O zahraniční politice státu Izrael něco přece jenom vím, až prodělá nějakou výraznou změnu, tak mě zbuďte. ;)
  ;)
Takže poďme nato. Urobme si zahraničnopolitickú analýzu Stredného východu s ohľadom na štát Izreael.
No čo ide. treba povedať že takzvané "arabské jaro" čo sú takzvané arabské nepokoje a revolúcie v arabských štátoch v niektorých štátoch viedli k povaleniu autokratických povedzme až diktátorských vláddcov ale s výhľadom nastolenia vlád ktoré budú oveľa menej sekulárne a oveľa viac predchnuté arabským nacionalizmom a islamským fundamentalizmom.
že mám pravdu dokazuje porevolučné zhoršenie vzťahov medzi Eygyptom a Izraelom. je tu jasne vidno poviem to po lopate lebo nietorí ľudia sú nechápaví že Mubarak bol určite pre Egypt lepšia alternatíva ako Vláda Muslimského bratsva k kontaktami na AL:KAJDU ktorá sa pravdepodobne zanedlho v Egypte chopí moci.
To isté sa týka aj Líbye.
Kaddáfí tu bola jasná protisislamská sila ktorá ešte stále vzdoruje útokom islamských fundamentalistom dokázateľne napojených na AL-KAJDU. Ako som už vyššie spomenul možno by bolo pre budúcnosť Izraela lepšie keby Kaddáfí prežil je tu výhľadove možnosť uznania Izraela ako štátu od Gaddáfího vlády,  a možno neskôr sa pokúsil zvrátiť situáciu v regióne a odstavil od moci silne moslimské protizraelské sily ktoré sa chytajú vlády v Líbyi.
Čo sa týka Jemenu tiež takzvané arabské jaro chce zvrhnúť prezidenta Sáliha bojovníka proti Al. Kajde a západ aj tu pomáha Al- kajde a je proti prezidentovi Sálihovi.
To isté aj Sýria. Ak povalia Asada myslíte si že nová vláda bue ústretovejšia k štátu izreael? Síce ani Asad nie je ktovie čo formálne Izrael neuznal ale čo je dôležité nie je tu takzvaná horúca vojno t.j. nebojuje sa so Sýriou. Možno po páde Asada a nástupu k moci silných islamských skupín to nebude pre Izrael Ružové. To je môj názor. Ak máte opačný názor rešpektujem ho ale s ním nesúhlasím. Ďakujem.
PS: Vlastne som tým chcel naznačiť že každfému je jasné akú by mal izrael robiť zahraničnú politiku ak nechce dopadnúť zle a to:
po 1- podporovať Gaddáfího
po 2- podporovať Sáliha
po 3- podporovať Assada

Offline Talmid

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 105
Re:Jak by mel Izrael fungovat ?
« Odpověď #45 kdy: 12. Září 2011, 17:01:19 »
K tomu závěru-podporovat Assada a Kaddáfího(tomu už stejně nikdo nepomůže) se dá jen a pouze psychicky/verbálně, což by akorát zhoršilo obraz Izraele ve světě. Co se dá udělat pro Sáliha nevím, ale v médiích se o Jemenu nic nepíše, takže buď to vzdali nebo uvěřili, že odstoupí nebo já nevím. Myslím že ony body by měli vypadat takto.

1)O Jemenu nemluvit
2)Kaddafího odsoudit
3)Assada odsoudit
4)Upozorňovat na vliv islamistů/teroristů
5)vyzývat k demokratizačním procesům(ne přímo araby)

PS:za úvahu snad stojí i skrytá podpora sekulárů v Egyptě, ovšem to si nedovedu představit

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re:Jak by mel Izrael fungovat ?
« Odpověď #46 kdy: 12. Září 2011, 17:21:10 »
Těch 5 bodů myslím přesně vystihuje současnou izraelskou politiku.

Přičemž nutno dodat, že by zde mohl být ještě bod 6) - veškeré vyjadřování ať už na podporu nebo kritické pronášet velmi obecně, ve vztahu k jevům a nikoliv osobám (tedy odsuzovat masakry, ne však Assad, podporovat demokratizaci, ne však konkrétní opozici) a prakticky do vnitřních vztahů těchto zemí vůbec nezasahovat.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15