Autor Téma: OSN: Pocta politickému zločinci  (Přečteno 772 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline mrstejskal

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 920
  • Pohlaví: Mužské
    • Lubomírovy Listy
OSN: Pocta politickému zločinci
« kdy: 23. Května 2024, 22:50:26 »
Kdo jím je? Třeba vysoký představitel státu, který vyzývá k likvidaci státu jiného, navíc mezinárodně uznaného, státu s demokratickým a právním režimem.

Zaslouží si takový politik v Radě bezpečnosti poctu v podobě minuty ticha poté, co tragicky zahynul? Členové Rady si myslí, že ano, já zásadně nesouhlasím. Abych ale nechodil kolem horké kaše. V neděli 19. května zahynul při pádu vrtulníku íránský prezident Ebráhím Raísí. Politik, který otevřeně vyzýval k likvidaci Izraele. Tyto jeho postoje, vedle toho, že byl ocejchován jako masový vrah kvůli podílu na hromadných popravách odpůrců režimu, nezabránily tomu, aby členové Rady bezpečnosti povstali a sklonili hlavy na znamení úcty. Včetně zástupců svobodného světa, a to i té země, vůči níž se z Teheránu stále častěji ozývá „Smrt Americe!“ a jejíž vlajka je tam běžně pálena nebo pošlapávána. Samozřejmě za blahosklonného souhlasu íránských mocipánů.

Že vzdání pocty Raísímu, viděno v širších souvislostech, byla hanebnost, ukázaly události související s jeho pohřbem. Na rozloučení dorazil i Ismáíl Haníja, šéf politického byra vládnoucího teroristického hnutí Hamas, a během návštěvy se v Teheránu setkal s nejvyšším vůdcem Íránu Alím Chameneím. Z jednání obou představitelů, které spojuje fanatická nenávist vůči Izraeli, byl na Chameneího účtu na síti X zveřejněn téměř 100sekundový videozáznam, jehož obsah přiblížil skandální způsob uvažování klíčového představitele Osy zla.

Během celého záznamu hovoří Chameneí, pouze na konci se jednou větou přidá Haníja. Poselství je hrůzostrašné, ale nikoli překvapivé: na základě výkladu Koránu lze dojít k závěru, že likvidace Izraele je součástí Alláhova plánu. Potvrzuje to už titulek videa: „Splní se Alláhův slib osvobodit Palestinu od řeky k moři.“ Zde je nutné říci našim propalestinským demonstrantům chodícím po Praze s obdobou tohoto sloganu a tvrdícím, že neznamená likvidaci Izraele: Lžete. Ze lži vás usvědčuje samotný nejvyšší představitel íránského režimu.

Chameneí se nejprve rozhovořil o dvojím slibu, který dal Alláh Mojžíšově matce. Že jí bude Mojžíš navrácen a že se stane jedním z Alláhových poslů. Uvedeny jsou také odkazy na příslušné verše v Koránu, které nyní ocituji. Oba jsou ze súry dvacet osm.

„A vnukli jsme Mojžíšově matce: »Koj ho, a budeš-li mít o něj strach, vhoď jej do řeky. A neboj se
a nermuť se, neboť My ti jej vrátíme a jednoho z poslů Svých z něho učiníme.«“ (Verš 7)

„A takto jsme jej vrátili matce jeho, aby oko její se ochladilo a aby se nermoutila a aby poznala, že slib Boží je pravdivý - avšak většina lidí to neví.“ (Verš 13)

Z této zmínky o dvou Alláhových slibech daných Mojžíšově matce se Chameneí dostal zvláštní přesmyčkou k Hamasu. Obrátil se na Haníju a pravil, že první Alláhův slib byl v případě jeho teroristického hnutí splněn. Jak? Chameneí si pomohl 249. veršem druhé súry Koránu, kde čteme: „Avšak ti, kdož pevně byli přesvědčeni o setkání svém s Alláhem, vykřikli: »Kolikrát již nepočetné oddíly zvítězily nad početnějšími z dovolení Alláhova, vždyť Alláh je věru na straně trpělivých!«“ K tomu Chameneího výklad: „Vy (Hamas) jste malá skupina, která byla schopna zdolat velkou skupinu. Velká skupina jsou Spojené státy, NATO, Británie a některé další,“ – a teď pozor: „takže další slib, kterým je vyhlazení Izraele, tedy zformování palestinského státu od řeky k moři, tak ten den uvidíte také.“

Šéf teroristů Haníja k tomu dodal: „Dá-li Alláh, uvidíme ten den společně.“

Možná si mnozí řeknou, jestli má smysl věnovat pozornost těmto fantasmagorickým verbálním projevům. Nemělo by, kdyby je nepronášel nejvyšší představitel regionální mocnosti, která usiluje o zničení Izraele, podporuje terorismus od Libanonu (Hizballáh) po Jemen (Húthiové), stejně jako daleko za hranicemi Blízkého východu (bombové útoky v Argentině), provedl raketovou agresi proti Izraeli (duben 2024) a mimoto má ambici získat jaderné zbraně. Proto je nutné názory představitelů tohoto režimu dobře znát, jakkoli se vymykají normálnímu uvažování snad stále ještě většiny obyvatel svobodného světa, a být na pronesené nehorázné výhrůžky připraven. S tím souvisí i mé přesvědčení, že vzdát v OSN poctu exprezidentu Raísímu, který zastával identické názory jako jeho šéf Chameneí, byla ze strany západních zástupců hanebnost a hrubá chyba.

ODKAZ – Chameneího účet na síti X
https://twitter.com/Khamenei_m/status/1793343765320450191

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15