Autor Téma: Blízký východ: Otázky pro dnešek i budoucnost  (Přečteno 1927 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline mrstejskal

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 915
  • Pohlaví: Mužské
    • Lubomírovy Listy
Blízký východ: Otázky pro dnešek i budoucnost
« kdy: 6. Května 2024, 09:51:54 »
Často se sám sebe ptám, co všechno by se muselo stát, čeho všeho by se musel Hamas dopustit, aby svět prozřel.

Jestli se někdy v budoucnu vrátí svobodný svět většinově k normálnímu uvažování, bude naši dobu hodnotit jako zvrácenou, šílenou, nepochopitelnou. Muži si berou muže, ženy se vdávají se ženami, v případě chlapců, kteří se cítí být ženami, ačkoli jsou mužského pohlaví, nesmí být v 3. osobě používáno zájmeno „on“, ale „ona“ – a kdo to nerespektuje, ačkoli je to v rozporu s jeho svědomím, vírou nebo zdravým rozumem, může být potrestán, jak už se na Západě nejednou stalo. Kdo veřejně hlásá, že podle Bible je homosexuální intimní styk ohavnost a hřích, může být léta vláčen po soudech jako finská poslankyně a bývalá členka vlády Päivi Räsänenová.

Propagandisté progresivismu nám pod pseudohumanistickými hesly vnutili svoji agendu. Stejně úspěšní jsou i propagandisté propalestinského vidění arabsko-izraelského konfliktu. Velká část Západu tak hraje roli „užitečného idiota“, která je prospěšná především teroristům Hamasu. Kdyby tomu tak nebylo, choval by se Západ, pokud jde o nynější válku v Pásmu Gazy, docela jinak.

Platí tedy, že z oblasti mezilidských vztahů se zvrácené uvažování rozšířilo jako mor do mezinárodní politiky. Jestliže ještě v době druhé světové války a nějaký čas po ní bylo jasné, a nejen ve sféře proklamací, ale i praktické politiky, kdo je agresor a kdo jeho oběť, kdo patří před norimberský tribunál a kdo nikoli, kdo je skutečným viníkem civilních obětí, k nimž v každé soudobé válce bohužel dochází, a které etnikum má být v zájmu prevence před další agresí odsunuto a kam, dnes můžeme o takovémto druhu uvažování jen snít.

Všichni vědí, co se na Blízkém východě stalo 7. října 2023 (agrese Hamasu proti Izraeli). Všichni vědí, co se v regionu stalo v noci z 13. na 14. dubna 2024 (agrese Íránu proti Izraeli). Mnozí teoreticky uznávají právo Izraele na obranu, ovšem ve smyslu „ano, ale...“. Realita? Hamas nebyl v OSN zařazen na seznam teroristických organizací ani na černou listinu těch, kdo páchají válečné sexuální zločiny, ačkoli i sama OSN přiznává, že k nim došlo. Všichni vědí, že Hamas – vládnoucí moc na části území Palestinské autonomie – drží v Pásmu Gazy už sedm měsíců rukojmí, gangstersky unesená z teritoria cizího státu, člena OSN, a přesto svět přispěl minimálním podílem k tomu, aby byli zajatci propuštěni. Místo toho je soustavně kritizován Izrael, je mu nasazována psí hlava a je staven na pranýř. Je to Izrael, kdo stojí v roli obžalovaného kvůli nesmyslnému obvinění z páchání genocidy před Mezinárodním soudním dvorem v Haagu a je to Mezinárodní trestní soud, kdo má tu drzost uvažovat o vydání zatykačů na vysoké představitele Izraele, státu bránícímu se agresi vedené jednou ze dvou vlád Palestinské autonomie.

Všichni vědí, jak hnusné, zákeřné a zbabělé metody boje teroristický Hamas používá, včetně zneužívání vlastních obyvatel jako lidských štítů a umisťování velitelských buněk a zbraňových systémů do chráněných civilních objektů (školy, nemocnice, mešity). Toto vše a další barbarské fauly zločinců vládnoucích v Pásmu Gazy svět pouze bere na vědomí – a jedovaté šípy falešné kritiky dál míří na Izrael.

Izrael je nesmyslně obviňován z vyvolání hladomoru v Pásmu Gazy. Ano, humanitární situace je v této části Palestinské autonomie v důsledky války, kterou vyvolala nikoli vláda v Jeruzalémě, ale vláda Hamasu, velice vážná, to nikdo soudný nepopírá. Stejní soudní lidé se ale současně musí ptát, jak to, že vládci Pásma se víc než o dostatek životních potřeb pro své obyvatele starají o to, aby sami měli dostatek - raket a minometných střel? To rozhořčenému světu nevadí? Zjevně ne.

Podle chabé reakce mu nevadí ani to, že když Američané na moři (ve spolupráci s izraelskou armádou na pobřeží Pásma, neboť na pevninu vstoupit nesmí) stavějí plovoucí dok a molo pro zvýšení dodávek humanitární pomoci, dočkali se jako výraz vděku minometné palby ze strany teroristů. Ti, kdo pomoc potřebují a hlasitě vyžadují střílejí po těch, kdo se snaží ji zajistit. Lidově řečeno: to nevymyslíš.

Pokud někdo dosud pochyboval o tom, že teroristé snad nejsou tak „padlí na hlavu“, aby útočili na „body pomoci“, pak v neděli 5. května se mu dostalo jednoznačné odpovědi. Hamas – opakuji: vládnoucí moc v Pásmu Gazy, ne nějaká okrajová militantní skupina – se přihlásil k raketovému útoku vedeném z Rafahu (!) do oblasti Kerem Šalom; použity byly minometné střely „Rajoum 114 mm“. Kerem Šalom je klíčový přechod na linii s Izraelem, přes který proudí prostřednictvím kamionů humanitární pomoc do Pásma. V důsledku útoku byl samozřejmě uzavřen. Nehorázná provokace teroristů si vyžádala na izraelské straně tři mrtvé vojáky (v hodnosti rotných) a zraněné, také mezi civilisty. Je to další důkaz ďábelského počínání teroristických agresorů, nicméně lze očekávat, že odsouzen bude Izrael. Za to, že hraniční přechod uzavřel. Místo toho, aby svět konečně uznal, jak důležitá je protiteroristická operace v Rafahu, kvůli jejíž přípravě je Izrael masivně kritizován a dokonce od ní odrazován i svým nejbližším spojencem, USA.

Pro dokreslení, v jak bláznivém světě žijeme, zmínka o jemenské teroristické skupině Húthiů. Ta, s podporou íránského totalitního režimu, nejenže praktikuje pirátské metody vůči mezinárodním obchodním lodím plujícím v Rudém moři a Adenském zálivu, ale v nejnovějším prohlášení vyhrožuje, že hodlá útočit na civilní lodě rovněž ve Středozemním moři („kam až naše prostředky dosáhnou“). A reakce světa na tento neskutečný gangsterismus? Velice chabá. Na tapetě je Izrael, ne Húthiové.

Nikdo z nás se nedožije toho, až se vnuci potomků našich potomků budou ptát: Jak mohla být generace počátku třetího tisíciletí moderní epochy tak hloupá, neprozíravá, pošetilá? Anebo se svět už nikdy ke zdravému uvažování nevrátí a zmíněnou otázku nikdy nikdo nepoloží?

P. S. Tím nemá být řečeno, že Izrael je bez chyb a nekritizovatelný. Jen je zapotřebí si uvědomit, že soustavně  stavět do popředí „třísku v oku Izraele“ a tím bagatelizovat „trám v oku Hamasu“ je hrubá chyba, která se Západu dříve či později vymstí.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15