Autor Téma: Na okraj zákazu propalestinské konference v Berlíně  (Přečteno 2995 krát)

0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.

Offline mrstejskal

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 887
  • Pohlaví: Mužské
    • Lubomírovy Listy
Na okraj zákazu propalestinské konference v Berlíně
« kdy: 15. Dubna 2024, 22:23:58 »
Na pátek 12. dubna byla do Berlína svolána Palestinská konference 2024. Krátce po začátku ji německá policie zakázala.

Levice a propalestinský tábor (což je v praxi jedno a totéž) začaly okamžitě povykovat, aniž by byl vzat v potaz elementární důvod zákazu: důvodné podezření z šíření antisemitismu. Portál Deutsche Welle [1] citoval starostu Berlína Kaie Wegnera, který konání této akce v německé metropoli považoval za cosi neúnosného: „Berlín netoleruje antisemitismus, nenávist a podněcování proti Židům,“ uvedl na síti X.

Podle Deutche Welle se policie obávala, že jeden z řečníků bude na konferenci pronášet antisemitské poznámky, což činil už v minulosti. Tím řečníkem je Salman Abu Sitta, palestinskoarabský intelektuál, mimo jiné autor eseje, v níž v lednu 2024 vyjádřil pochopení pro krvavý masakr provedený teroristy Hamasu loni 7. října v Izraeli. Abu Sitta, vedle toho, že oslavoval protiizraelské násilí, má v Německu zakázanou politickou činnost.

Konference sdružuje nejzavilejší nepřátele Izraele, kteří šíří propalestinský narativ událostí související se 7. říjnem 2023 a navazující válečné události, narativ deformovaný, lživý a stavějící realitu z nohou na hlavu. Absurdní na těchto akcích je také přítomnost protiizraelsky a proarabsky smýšlejících židovských aktivistů, kteří tak aplaudují těm, kdo velebí vrahy podřezávající krky příslušníkům jejich národa.

Žijeme v internetovém věku, což znamená, že když vám znemožní šířit nenávistnou propagandu v Berlíně, můžete ji publikovat třeba v Káhiře. Konkrétně: Salman Abu Sitta sice nemohl řečnit (dokončit svoji řeč) v Německu, ale server egyptského listu Al Ahram text jeho projevu hned v neděli 14. dubna ochotně zveřejnil [2]. Vlastně dobře udělal, díky tomuto počinu si můžeme udělat plastický obrázek o úsudku jednoho z protiizraelských propagandistů.

Celá konference se měla nést v duchu lži, že Izrael páchá v Pásmu Gazy genocidu. Nejinak to vidí i Abu Sitta. V historii lidstva nebylo podle něj nikdy nic tak hrůzného jako izraelské zločiny páchané v Gaze. Připomněl, že císař Nero nechal zapálit Řím (jako žháře označil křesťany a tvrdě je pronásledoval-LS), že při dobytí Bagdádu mongolským vladařem Hülegüem a navazujícím masakru byla řeka Tigris zbarvena do červena krví povražděných. Zmínil nacistická zvěrstva za druhé světové války i genocidu ve Rwandě. Ale „genocida“ v Gaze, to je jiný historický level. Proč? Protože Palestinci, chtělo by se říci…

Abu Sitta dále uvedl: „Nikdy předtím jsme neviděli zločince, kteří se s rukama potřísněnýma krví prohlašovali za oběti.“ Ale viděli. Nebyli to ovšem Izraelci, nýbrž palestinští Arabové. Ti se už desetiletí považují za oběti (nepřiznají, že fatálně mylné politiky svých vůdců). V říjnu 2000, když v Ramalláhu zfanatizovaná skupina Arabů zlynčovala k smrti dva izraelské záložáky, jeden ze zločinců, Aziz Salha, vítězoslavně ukázal z okna jásajícímu davu své ruce od krve. Na to Abu Sitta ve svatém protiizraelském horlení ochotně zapomněl.

Podstatnou část svého projevu věnoval Abu Sitta své studii založené na fantaskní představě, že by se všichni palestinští Arabové – tzv. uprchlíci měli vrátit do Izraele a jak toho dosáhnout. Nenavrhuje zahnání Židů do moře, ani jejich masový exil do zahraničí, to by dnes neprošlo, ale přesuny obyvatelstva. Má přesný plán, kam by se Židé v rámci svého státu měli přemístit, aby místa, kde dosud žijí, uvolnili pro miliony Arabů. Na tomto stupidním přeludu je nejhorší, že ho jeho autor myslí smrtelně vážně.

V závěru svého textu Abu Sitta posluchače vyzval: „Každý z vás má povinnost. Učte své děti, že Palestina je a vždy bude jejich domovem. V každodenním životě mluvte za Palestinu, dnem i nocí, nikdy s tím nepřestaňte a nenechte se zastrašit. (…) Šiřte na světové scéně pravdu o Palestině.
Kdo se bojí pravdy? Pouze viník, zločinec. (Jak sebekritické – LS.) Palestina bude osvobozena od řeky k moři. Udělejte z toho svou neochvějnou povinnost.“

LAKMUSOVÝ PAPÍREK
Tím je pro mě hodnocení masakru ze 7. října 2023 každým člověkem, politikem, publicistou, blogerem, aktivistou aj., který o situaci v regionu Středního východu hovoří. Jak se Abu Sitta vypořádal se zmíněným masakrem? Takto: „V říjnu 2023 desítky mladých mužů prorazily ostnatý drát směrem ke svým domovům. Izrael odpověděl smrtící válkou a destrukcí. Říkají tomu sebeobrana.“ Z hrůzostrašné tragédie udělal nehorázným způsobem banalitu. Otázka v obecné rovině: Lze se s lidmi s takto zvráceným žebříčkem hodnot na čemkoli domluvit?

Na berlínské konferenci měl promluvit také Yanis Varoufakis, řecký levicový politik, bývalý ministr financí v levicové vládě Alexise Tsiprase a propalestinský aktivista. Také přepis jeho řeči publikoval 14. dubna server novin Al Ahram [3]. Na otázku německého novináře, proč palestinský kongres a ne židovský, uvedl: „Pokud by byl kdekoli ohrožen jediný Žid jen proto, že je Žid, budu nosit na klopě Davidovu hvězdu a projevím svou solidaritu – ať to stojí, co to stojí. Ujasněme si to: Pokud by byli Židé napadeni kdekoli na světě, byl bych první, kdo by agitoval pro židovský kongres, na kterém bychom projevili naši solidaritu.“

Nezaznamenal jsem, že by se Y. Varoufakis po masakru ze 7. října jakkoli angažoval v souladu s tím, co chtěl účastníkům berlínské konference sdělit. Jak mu pak máme věřit?

A Varoufakisova zmínka o 7. říjnu? Typicky levičácká: „Vy (oponenti aktivistů-LS) nás obviňujete z bagatelizace teroru Hamasu ze 7. října. My vás obviňujeme z bagatelizace 80 let etnických čistek Izraele vůči Palestincům a z budování tuhého apartheidu v Izraeli-Palestině.“ Inu, dávný vtip končící slovy „vy zase lynčujete černochy“ je víc než vtipem.

ODKAZY
[1]
https://www.dw.com/en/german-police-shut-down-pro-palestinian-conference/a-68810306
[2]
https://english.ahram.org.eg/NewsContent/4/0/520872/Opinion//;The-Right-of-Return-to-Free-Palestine;%E2%80%8B-Speech-me.aspx
[3]
https://english.ahram.org.eg/NewsContentP/4/520856/Opinion/;Never-Again;-means-for-;Everyone-Everywhere;-My-;.aspx

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15