Autor Téma: Mají muslimské svátky větší hodnotu než židovské?  (Přečteno 3380 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline mrstejskal

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 915
  • Pohlaví: Mužské
    • Lubomírovy Listy
Proč se ptám? Ta otázka mě napadla, když jsem se ve středu 10. dubna 2024 večer letmo seznamoval s obsahem denního vydání egyptského serveru Ahramonline.

Ten den byl pro muslimy bezpochyby jeden z nejvýznamnějších. Začal třídenní Íd al fitr, Svátek přerušení půstu neboli oslava konce ramadánu. A redakce novin si posteskla, že i toho dne bombardoval Izrael Gazu, takříkajíc svátek nesvátek.

Ano, v Pásmu Gazy se vede nesmiřitelná válka proti jednomu z nejhorších zel naší doby -islamistickému terorismu. Ptám se proč by Izrael měl respektovat Íd al fitr, když původci této války bez jakéhokoli slitování stále drží v zajetí na 130 Izraelců. Není tu žádný důvod pro jakýkoliv projev soucitu či shovívavosti. Že muslimové slaví svátek? Jistě, těm mírumilovným můžeme blahopřát, teroristům nikoli.

Zde musím připomenout, že když došlo loni v říjnu na jihu Izraele k barbarskému vraždění Izraelců a zahraničních návštěvníků, slavili Židé svátky hned dva. Na tragický 7. říjen 2023, 22. den hebrejského měsíce Tišri, připadly dny Simchat Tóra a Šmini Aceret, které bezprostředně navazují na poutní svátek Sukot. Braly snad islamistické teroristické zrůdy, které na jihu Izraele zabíjely, mučily, upalovaly zaživa, znásilňovaly a unášely civilní obyvatele jakékoliv ohledy na to, že v Izraeli je sváteční den? Zbytečná, nemístná, hloupá otázka. Teroristé Hamasu a Palestinského islámského džihádu, jakož i „nevinní“ civilisté z Pásma Gazy, kteří se na těchto zvěrstvech podíleli, na židovské svátky nebrali ohled ani náhodou. Tak proč by izraelská armáda měla brát do úvahy, že je Íd al fitr?

TŘI SYNOVÉ
Ve středu 10. dubna přinesly servery zprávu, že Izrael zlikvidoval při vzdušné operaci v Pásmu Gazy tři teroristy v osobním automobilu. Jak se záhy ukázalo, jednalo se o tři prominentní ryby – syny nejvyššího představitele Hamasu Ismaíla Haníji, který sám žije v katarském exilu. V případě Amira, Mohammeda a Hazema padlo příslovečné jablko těsně ke kmeni. Všichni působí v Kassámových brigádách, což je vojenské křídlo teroristického hnutí Hamas. Zlikvidováni tedy byli takříkají „po zásluze“ a plným právem. Na Haníju tak jako bumerang spravedlnosti dopadl důsledek bouře, kterou sám zasil.

Teroristických pohlavárů už zlikvidoval Izrael v Pásmu Gazy celou řadu. Na zajetí či odstranění té největší ryby, šéfa Hamasu v Pásmu Jahjá Sinwára, se stále ještě čeká. Mám k té příležitosti připravenou od začátku roku láhev portského. Doufám, že zavřená nebude příliš dlouho...

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15