Autor Téma: Patří do porodnice automatické pušky, granáty, výbušniny a minomety?  (Přečteno 6353 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline mrstejskal

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 915
  • Pohlaví: Mužské
    • Lubomírovy Listy
Nesmyslná otázka, ovšem pokud hovoříme o porodnicích v českých zemích. Je ale na místě, jde-li o porodnici v Pásmu Gazy.

Konkrétně o porodnici v nemocnici Šífa v Gaza City, kde už několik dnů vede protiteroristickou operaci izraelská armáda (IDF). Ve fungující nemocnici za plného provozu? Ano, pakliže ji teroristé zbaběle a cynicky zneužívají jako svoji základnu, z níž vedou ostrou střelbu proti IDF a v počtu několika stovek se v komplexu skrývají. Za takové situace přestává být nemocnice podle válečného práva chráněným objektem a IDF v ní operují zcela legitimně.

IDF hlásí, že v pondělí 25. března objevili příslušníci elitní jednotky Sayeret Nahal zbraně v porodnici a v oddělení magnetické rezonance. Šlo o automatické pušky AK-47 (Kalašnikov), granáty, výbušniny, minomety a zásobníky s náboji. Arzenál byl nalezen uvnitř lékařských přístrojů a ve dvojitých stropech. (Otázka pro české maminky: Jak by se vám na svět přiváděl nový potomek, kdybyste věděly, že ve vaší těsné blízkosti jsou ukryté granáty a výbušniny?)

Vojáci IDF se také v několika křídlech nemocnice Šífa včetně porodnice střetli tváří v tvář s útočícími teroristy, které zlikvidovali nebo zadrželi. Podplukovník A., velitel roty elitní námořní jednotky Šajetet 13, k tomu dodal, že jeho jednotka spolu se 401. brigádou IDF našla mnoho zbraní ukrytých nejen v lékařském zařízení, ale také mezi pacienty. Nicméně ujistil: „Během chirurgicky vedené operace jsme rozlišovali mezi pacienty a návštěvníky a mezi teroristy. Teroristy jsme zlikvidovali a mnoho z nich bylo zatčeno.“

O zrůdnosti Hamasu svědčí také výběr míst, odkud odpaluje rakety zacílené na Izrael. V pondělí 25. března vystřelili teroristé osm raket na jihoizraelský Ašdod. Odpalovací rampy se nacházely ve městě Dajr al-Balah v centrální části Pásma Gazy pouhých 20 metrů od místa, které bylo vyčleněno jako humanitární zóna pro civilní obyvatele. Letouny Izraelských vzdušných sil se následně na místo zaměřily a odpalovací rampy zlikvidovaly. Sekundární výbuchy po skončení operace ukázaly, že na místě byly skladovány také zbraně. Odvetná akce byla vedena tak, aby civilisté nebyli poškozeni.

Takový je jeden z tisíců obrazů války proti terorismu, kterou IDF v Pásmu Gazy vede. Svět ale, jeho podstatná část, působí dojmem, že nechápe podstatu konfliktu a stále se snaží házet Izraeli klacky pod nohy. Pošetilé uvažování, které se dříve nebo později jeho nositelům zákonitě vymstí.ZDROJ:
https://www.jpost.com/breaking-news/article-793600

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15