Autor Téma: Pohled na agresi Hamasu ze 7. října 2023 očima obětí sexuálního násilí  (Přečteno 7106 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline mrstejskal

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 921
  • Pohlaví: Mužské
    • Lubomírovy Listy
Nepíše se o tom snadno, ale mlčet nelze. Svět o tom musí vědět. I my, Češi, o tom musíme vědět. Je to morální povinnost.

Nedílnou součástí krutostí páchaných zločinci Hamasu při vpádu do Izraele bylo i brutální sexuální násilí. Hrůzy, které mladé izraelské ženy musely zažít, se vymykají lidskému chápání. Teroristé se nespokojili se zločinem znásilnění. Své oběti navíc nelidskými způsoby sadisticky mučili; jsou známy případy, kdy jim byla zaživa uřezávána ňadra, stříleno do genitálií, byly všemožně mučeny a nakonec zavražděny. Než byly krutě utraceny, zažily peklo na zemi.

Přesto se svět dnes víc než o toto zajímá o úděl civilistů v Pásmu Gazy. Jejich situace, tak jako v každé válce, nota bene v té, kterou vyvolali zbabělci používající vlastní obyvatele jako lidské štíty, je bezpochyby zoufalá, leč je to důsledek hrůz, které spáchali teroristé Hamasu a jejich civilní sympatizanti na nevinných občanech Izraele a cizincích, kteří se 7. října 2023 z různých důvodů nacházeli v místě masakru v Jižním distriktu Izraele. Nebýt bestiálního vraždění, a souběžně vedené raketové agrese proti Izraeli, žádná válka by dnes v Pásmu Gazy neprobíhala.

Jednou z vlivných světových osobností, které se angažují v zájmu obětí teroristických zvěrstev, je Američanka Sheryl Sandbergová. Lidé, kteří jsou aktivní na Facebooku, a zajímají se o víc než o svůj vlastní účet, bezpochyby vědí, že působila jako provozní ředitelka této společnost; vedle toho byla činná jako top manažerka ve společnosti Google. Známá jako také jako spisovatelka. (Výčet není úplný.)

Po 7. říjnu 2023 odcestovala do Izraele v nové roli. Jako moderátorka připravovaného dokumentárního filmu „Screams Before Silence“ o sexuálním násilí teroristů Hamasu během vpádu do Izraele a následném věznění rukojmí. Vedla před kamerou rozhovory s postiženými ženami, případně se svědkyněmi brutalit islamistických zločinců. Motivuje jí mimo jiné to, že ačkoli existují nezpochybnitelné důkazy o brutálních krutostech, lidskoprávní skupiny a příslušné mezinárodní organizace jim věnují jen málo pozornosti. Řada významných osobností z oblasti politiky, akademické sféry nebo médií se snaží tyto hrůzy minimalizovat, případně popírají, že k nim vůbec došlo.

60minutový dokument „Screams Before Silence“ produkuje izraelská společnost Kastina Communications (stála u zrodu populárního seriálu „Fauda“). Sandbergová v něm hovoří s očitými svědky agrese, propuštěnými rukojmími, záchranáři, lékařskými a soudními experty a těmi, kdo masakr Hamasu přežili. Natáčení už bylo dokončeno, film má být dán do distribuce letos v dubnu.

Sama Sandbergová má jasno, proč se v této věci angažuje. „Pro očité svědky a oběti, které přežily, musíme žádat spravedlnost a jejich trýznitele a násilníky pohnat za tyto zločiny proti lidskosti k odpovědnosti. A jménem těch, kdo nepřežili, musíme pozvednout hlas, protože oni sami už to udělat nemohou.“ (V tom je podstata věci: zatím se v souvislosti se 7. říjnem 2023 mluví o všem možném, Izrael dokonce čelí u Mezinárodního soudního dvora v Haagu nesmyslnému obvinění z genocidy, ale téměř vůbec neslyšíme o potrestání skutečných viníků vraždění, mučení, znásilňování a únosů.) Dodala, že lidé popírají to, co se stalo a odmítají připustit, že takové činy Hamas skutečně spáchal; dokument jim poskytne příležitost, aby na vlastní oči viděli a na vlastní uši slyšeli svědectví přeživších o hrůzách, k nimž došlo – a jak oběti v posledních minutách svého života neskutečně trpěly.

Ve filmu vystupuje také propuštěná rukojmí Agama Goldstein-Almogaová. Bylo jí pouhých 17 let, když ji teroristé unesli z jejího domova v kibucu Kfar Aza (něco přes 3 kilometry od severních hranic Pásma Gazy). Nejprve byla svědkem toho, jak zločinci brutálně zavraždili jejího otce a starší sestru a pak byla s matkou a mladšími bratry odvlečena do Gazy. Na kameru hovořila o děsivých zkušenostech jiných zajatkyň, které poznaly sexuální zneužívání. „Přišel za ní do sprchy, namířil jí pistoli na hlavu a začal ji líbat. Její odpovědí byl pláč. Sundal z ní oblečení a nahou ji na celém těle osahával,“ popisuje Agama zkušenost jiné mladé krajanky, která se jí svěřila. „Chtěl po ní, aby se všemi možnými způsoby dotýkala jeho penisu a sám se jejích intimních míst také dotýkal. Ona nepřestával plakat a o on nepřestal dělat to, co dělal. Zjevně si to užíval. A celou dobu měl svou zbraň u její hlavy.“ Osud této oběti není zatím jasný, je možné, že je v stále v Pásmu Gazy mezi rukojmími.

V pondělí 12. února hovořila Sandbergová o tomto dokumentárním projektu ve vysílání CNN s moderátorem Jakem Tapperem v jeho pořadu „The Lead“. Zmínila mluvčího Hamasu, který popřel zločiny sexuálního násilí s poukazem na to, že by to bylo v rozporu s islámskou vírou. Podle Sanbergové to ukazuje na nedostatek odpovědnosti (lack of accountability) ze strany teroristické organizace Hamas, ve smyslu neschopnosti uznat vlastní chyby. „Ta zvěrstva nejenom že se stala,“ říká Sandbergová, „ale děla se systematicky.“ (Osobně bych nabídl jinou interpretaci. Jde nejen o lack of accountability, ale o lež smíchanou se zbabělostí. Tak jako se teroristé Hamasu zbaběle skrývají za lidské štíty tvořené vlastními obyvateli, skrývají se jejich vůdci lživě za řeči o jejich náboženství.)

Sandbergová vysoce oceňuje vnitřní sílu Agamy, která ji inspirovala k poznání: „Všichni bychom měli být znepokojeni z takovýchto případů, které se nesmí opakovat.“ A uzavírá, že musím být vyloučené, aby mladá dívka kdekoli na světě byla nucena vidět takové hrůzy, slyšet o nich a projít jimi, jak se to stalo Agamě Goldstein-Almogaové.

Začne se svět konečně, na prvním místě a důsledně zajímat o oběti islamistického teroru na izraelské straně války? Snad k tomu dokument „Screams Before Silence“ přispěje a zaslepená část světa konečně prozří. Kéž by.

Volně zpracováno podle následujících pramenů:

Server Formatbiz.it:
https://www.formatbiz.it/dettNews.aspx?id=10993
Web novin The Jerusalem Post:
https://www.jpost.com/israel-hamas-war/article-786781
Portál Linkedin.com:
https://www.linkedin.com/in/meny-aviram/?original_referer=https%3A%2F%2Fwww%2Elinkedin%2Ecom%2F&originalSubdomain=il

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15