Autor Téma: Izrael má opět mistryni světa ve windsurfingu!  (Přečteno 1381 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline mrstejskal

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 880
  • Pohlaví: Mužské
    • Lubomírovy Listy
Izrael má opět mistryni světa ve windsurfingu!
« kdy: 4. Února 2024, 00:00:39 »
Jmenuje se Šaron Kantorová, je jí jednadvacet a na vlnách Atlantiku u břehů Kanárských ostrovů zažila triumf. Díky němu bude reprezentovat Izrael na pařížské olympiádě.

Na ostrově Lanzarote se konalo ve dnech 26. ledna až 3. února 2024 mistrovství světa ve třídě iQFoil, která nahradila třídu RS:X. Opět se potvrdilo, že windsurfing patří mezi sporty v Izraeli k nejúspěšnějším.

Ve čtvrtfinále bojovalo o postup do semifinále sedm závodnic, z toho dvě Izraelky - Šaron Kantorová a úřadující mistryně světa Šahar Tibiová. Postoupit mohly pouze dvě. Tibiová byla diskvalifikovaná, čímž přišla o možnost obhájit titul a také o letenku na OH. Do semifinále se probojovaly Kantorová a Nizozemka Wennekesová a doplnily tak dvojici vzešlou z předchozí fáze šampionátu, Španělku Lamadridovou a další Izraelku Katy Spyčakovou, úřadující vicemistryni světa. Na dvě nejlepší ze semifinále čekalo Velké finále o medaile, kde už měla zajištěnou účast Britka Wilsonová.

Semifinále potvrdilo skvělou formu izraelských děvčat, protože Kantorová i Spyčaková postoupily. V dramatické medailové fázi už šlo „jenom“ o to, jaké bude postavení na stupních vítězů. Dopadlo to následovně:

Zlato … Šaron Kantorová (Izrael) – nová mistryně světa
Stříbro … Emma Wilsonová (Velká Británie)
Bronz … Katy Spyčaková (Izrael)

Pořadí Izraelek na dalších místech:
8. Šahar Tibiová (mistryně světa z roku 2023)
13. Danilela Pelegová
14. Tamar Steinbergová
16. Maya Morrisová

Z českých surfařek byla nejlepší Kateřina Švíková na 30. místě (z 94 závodnic).

Izraelský mužský windsurfing skončil tentokrát bez medaile. Nejlepšího výkonu dosáhl Tom Reuveny (8. místo), na dalších pozicích se umístili Yoav Omer (27.), Yoav Cohen (37.) a Tomer Vardimon (38.). Z Čechů byl na nejlepším místě David Drda (77.), Karel Lavický skončil o deset příček pod ním (ze 188 účastníků).

**

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15