Autor Téma: Fanatismus BDS se nyní obrátil proti Giro d´Italia a Tour de France  (Přečteno 1294 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline mrstejskal

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 915
  • Pohlaví: Mužské
    • Lubomírovy Listy
Jsou oba špičkové cyklistické podniky Evropy z hlediska zajištění bezpečnosti ohroženy? Při pohledu na web hnutí BDS se toho dojmu sotva zbavíme.

BDS (Boycott, Divestment and Sanctions Movement) je mezinárodní kampaň usilující o bojkot Izraele v nejrůznějších oblastech života. Sdružuje aktivisty, které na prvním místě spojuje jedno: fanatická protiizraelská nenávist. A také jednostranná podpora tzv. palestinské věci. Bez ohledu na to, že nedílnou součástí palestinské politiky je buď otevřený terorismus (Hamas, Palestinský islámský džihád) nebo jeho faktická podpora (Fatah).

Ve své protiizraelské kampani se nezastaví před ničím. Jejich krédem je škodit Izraeli, a to všude, kde to je možné, na všech úrovních a bez ohledu na následky. V duchu hesla „čím hůře, tím lépe“.

Způsob myšlení aktivistů BDS můžeme nejlépe ilustrovat na nejnovější výzvě zveřejněné na jejich webu 8. dubna 2024 [1]. Pod titulkem „Giro d’Italia and Tour de France: Road Closed to Genocide“ vyzývá v narušení italského Gira a francouzské Tour.

První jmenovaný závod se pojede 4. až 26. května, druhý od 29. června do 21. července 2024. V čem je problém? Mezi cyklistickými stájemi je také izraelská: Israel Premier-Tech. Na začátku letošního roku čítal tým tři desítky cyklistů; v tom počtu jsou pouze čtyři Izraelci a zbytek tvoří jezdci z jedenácti západních zemí tří kontinentů. Nicméně jde o stáj izraelskou a to zvyšuje aktivistům BDS míru fanatické nenávisti do maxima.

Jejich uvažování je jednoduché. Izrael páchá v Gaze genocidu Palestinců, jak prý rozhodl Mezinárodní soudní dvůr. To je hned dvojí lež. Izrael žádnou genocidu nepáchá (tu naopak spáchali loni 7. října ti, kdo se těší podpoře aktivistů BDS – palestinské teroristické hnutí Hamas, ale o tom není ve výzvě ani slovo) a Mezinárodní soudní dvůr o ničem takovém nerozhodl. Jaký tedy byl výstup z jeho zasedání v lednu 2024 ve věci genocidy? V předběžném opatření Izraeli nařídil, aby přijal veškeré kroky pro zabránění genocidy. Což je poněkud něco jiného, než tvrdí BDS. Ale těmito právními jemnostmi se protiizraelští fanatici nezatěžují. Myslitelé v BDS dokonce přišli s tím, že mezinárodní sportovní organizace mají morální povinnost přijmout veškerá opatření, aby zabránily genocidě. Nebo budou riskovat trestní odpovědnost. Z toho plyne, že například účast izraelského týmu na Giru, případně izraelského zástupce na eurovizní soutěži či dokonce izraelské reprezentace na pařížské letní olympiádě je totéž co podpora genocidy. Pozoruhodná logika. Nebýt to k pláči, je to k smíchu.

Nicméně BDS přesně tento vzorec uvažování prosazuje a jemu podřizuje své aktivity. To se týká i italského Gira a francouzské Tour. Hnutí BDS organizátory obou soutěží obviňuje ze spoluúčasti na tom, co se anglicky nazývá sportswashing (zde vylepšování reputace zločinného izraelského režimu prostřednictvím sportu). A vyzývají, aby byla genocidnímu Izraeli účast na obou akcích zakázána. K tomu má vést nátlak aktivistů – když už organizátoři nejsou sami s to pochopit, že mají izraelskou stáj z politických důvodů vyloučit.

Co se tedy chystá? Úplně zřejmé to není, ale BDS ve svém textu vyzývá „k větším protestům než kdy jindy na všech etapách Gira a Tour“. Doslova: „Pojďme udělat všechno pro to, aby cesta pro pachatele genocidy byla uzavřena. Přidejte se k nám a pomozte zajistit, aby Mezinárodní cyklistická unie a pořadatelé Giro d´Italia a Tour de France dostaly zprávu: v cyklistice nemá genocida místo.“ To zní víc než zlověstně.

Zdá se, že nehorázná drzost založena na lžích a chorobné protiizraelské zášti nezná mezí. Za falešnými slovy aktivistů nelze přehlédnout to podstatné. Tím, že zamlčeli masakr Hamasu spáchaný v Izraeli 7. října 2023 se jasně postavili na stranu teroristů. Taková je skutečná podstata toho hanebného protiizraelského spolku.

Chystají podporovatelé teroristů na Giru a Tour sportovní teror? I s tím je zapotřebí počítat.

ODKAZ
[1]
https://bdsmovement.net/road-closed#:~:text=We%20call%20for%20more%20protests,is%20closed%20to%20genocide%20perpetrators.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15