Autor Téma: Linoy Ašramová ukončila závodní kariéru  (Přečteno 3825 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline mrstejskal

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 899
  • Pohlaví: Mužské
    • Lubomírovy Listy
Linoy Ašramová ukončila závodní kariéru
« kdy: 4. Dubna 2022, 17:48:11 »
Pondělí 4. dubna 2022. Zvláštní tisková konference v Tel Avivu. Po osmi měsících od zisku zlaté olympijské medaile přišla špičková izraelská reprezentantka v moderní gymnastice Linoy Ašramová s přelomovým rozhodnutím.

Ve věku 22 let končí se sportovní kariérou. I když ne tak úplně – přestane závodit, ale nadále bude působit v trenérském týmu reprezentace.

V emotivním vystoupení plném slz Linoy řekla, že sportovci by měli vědět, kdy se závoděním skončit. Uvedla, že svůj sen si splnila, dosáhla vrcholu a nyní nastal ten správný čas, aby pokračovala ve stejném sportu, ale na druhé straně gymnastického koberce.

Linoy byla jednou z těch nemnoha sportovců, díky nimž  na olympijských hrách zazněla izraelská hymna Hatikva a vlajka s Davidovou hvězdou visela nejvýše. Nesmazatelně se zapsala do sportovní historie moderní židovské republiky.

Na tiskové konferenci se svěřila, že se jí nikdy ani nesnilo o tom, že by mohla vyhrát olympijské zlato.  Dnes, když si píše na vizitku, že je olympijskou vítězkou, může s obrovským zadostiučiněním říci, že ta dlouhá a těžká cesta stála za to. Pořád je ale pro ni neuvěřitelné, že spojení olympijský vítěz patří k jejímu jménu. Řekla, že se ptá sama sebe: Opravdu jsem to já, Linoy Ašrasmová z Rišonu le Cion, kdo vyhrál zlato? Opravdu se to stalo?

Ano, stalo.

Tokijský zlatý kov představuje vrchol její pyramidy. Pod ním nacházíme tyto medaile:
Mistrovství světa … 6x stříbro, 5x bronz
Světové hry … 1x stříbro, 1x bronz
Evropské hry … 2x zlato, 2x stříbro
Mistrovství Evropy … 2x zlato, 2x stříbro, 3x bronz
Grand Prix … 1x zlato, 4x stříbro, 1x bronz
Světový pohár … 24x zlato, 32x stříbro, 30x bronz
Makabejské hry … 5x zlato

Může být inspirací pro ostatní. Jako příklad sportovce, který dokázal odejít, když dosáhl vrcholu. A který poznal, kdy ten vrchol přišel.

**

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15