Všeobecná kategorie > Sport

Izraelci na Dakaru 2021

(1/1)

mrstejskal:
Přísně tajná návštěva Tak nazvala izraelská internetová televize ILTV přítomnost izraelských účastníků na nedávno skončené Rallye Dakar 2021, kterou hostila Saúdská Arábie. Skutečně: Izraelci na saúdském Dakaru soutěžili.

Navzdory tomu, že mezi oběma zeměmi neexistují oficiální kontakty a lidé s izraelskými pasy nemají vstup do monarchie povolen.

Abychom ale vše uvedli na pravou míru.  Izraelci nesoutěžili jako reprezentanti svého státu, ale pod vlajkami Belgie a USA. Přesto byli údajně, jak uvádí izraelské armádní rádio Galei Tzahal, někteří členové izraelského týmu, vpuštěni do země s izraelskými pasy, aniž by jim v tom Saúdové bránili.

Další náznak tání ledů? Doufejme.

O KOHO ŠLO?

V kategorii kamionů brázdili poloostrov Aviv Kadšai, Izhar Harmony a Maoz Vilder. Pilotovali DAF CF a byli součástí amerického týmu CRV.

V kategorii SSV (buginy) soutěžili Danny Pearl a Charly Kotlib, ovšem v rámci belgického týmu  FN Speed Team. Jejich sponzorem byla sociální síť MyHeritage; tým doprovázela dr. Nirit Ofirová, výzkumná pracovnce Haifské univerzity. Na jednom ze snímků pózuje se saúdským řidičem Salehem Al Saifem.

**

Navigace

[0] Index zpráv

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 
Navštívit plnou verzi