Autor Téma: O jedné myšlence z Jeruzaléma aneb Evropská fotbalová liga  (Přečteno 2817 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline mrstejskal

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 879
  • Pohlaví: Mužské
    • Lubomírovy Listy
Ta myšlenka vznikla v Izraeli a v médiích se objevila v sobotu 3. října 2020. Jejím duchovním otcem je Moše Hogg (Hogeg), majitel prvoligového klubu Bejtar Jeruzalém.

Tým z metropole je  jedním z těch, na koho dopadly tvrdé restrikce v současné době platící celostátní karantény v Izraeli:  nemůže ani hrát (domácí fotbalové soutěže byly pozastaveny) a ani trénovat (to mohou pouze kluby hrající mezinárodní soutěže, přičemž Bejtar byl vyřazen v 1. předkole Evropské ligy).

S tímto přístupem úřadů je Hogg hrubě nespokojen a hodlá tuto záležitost řešit. Netradičním způsobem. Navrhuje vytvoření nové evropské fotbalové ligy nazvané „The Detached“ (Odloučení). Sdružovat má ty kluby, které v Izraeli nemohou hrát ani trénovat.

A smysl toho všeho?  Tím, že půjde  o „evropský“ charakter soutěže,  sídlo má mít  v zahraničí (hovoří se o Řecku), budou mít její účastníci možnost hrát a trénovat stejně jako  týmy, které se účastní stávajících evropských klubových soutěže. Jednalo by se o nezávislou ligu; není ovšem  jasné, jak se k tomu postaví UEFA.

Tato nezávislá iniciativa je projevem odporu vůči vládám (nemusí se týkat jen Izraele), které jsou „mimo realitu“ tím, že znemožnily normální fungování sportu . Myšleno v době koronavirové pandemie. O jejím nebezpečí se ovšem v dosud zveřejněných materiálech iniciativy mnoho nehovoří.

Aktivisté již založili webové stránky https://we-d.com, na nichž  mimo jiné oznámili, že k Bejtaru Jeruzalém se připojil Hapoel Tel Aviv a FC Ašdod, vše izraelské prvoligové celky.

Zda a jak se to celé ujme, ukáží příští dny.

*

04/10/2020
První komplikace. Dle webu Ynet klub Hapoel Tel Aviv tvrdí, že není členem Ligy odloučených, ačkoli na jejím webu jako člen uveden je.
« Poslední změna: 4. Října 2020, 18:35:11 od mrstejskal »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15