Autor Téma: Kristal nacht in Prag  (Přečteno 61241 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Kristal nacht in Prag
« Odpověď #100 kdy: 7. Listopadu 2007, 22:11:36 »
Mozna, ze je to dulezite, aby se tam lidi sesli a zacli spolu mluvit, ale stejne by bylo zajimave vedet kdo taha za nitky. Protoze je to vsechno takove divne. Davejte na sebe VY kdo tam pujdete pozor a take neprovokujte.

Jinak k otaze, kdy bylo pouzito policejni nasili v IZr proti izraelcum - coz nestacily informace o demonstacich kolem Gush Kativ a take charedim, jak upozornil nekdo a take treba tusim v roce 2005 proti poboznym obyvatelum Kirjat Yam, kteri pokojne demonstrovali proti otevreni v sobotu  silnice ktera vede ctvrti . Policie to tehdy pouzila jako trening na Gazu.

levi

  • Host
Re: Kristal nacht in Prag
« Odpověď #101 kdy: 8. Listopadu 2007, 09:01:28 »
Protoze je to vsechno takove divne.

divne to ani moc neni jestli to cele divadlo beres jako testovani >
a) kam az muzou ti blci zajit
b) kam az je ceska priposrana "demokracie" pusti
c) jak se zachova komoussky smyslejici soudce a tim ukaze kde je pro ne v zakonu dalsi skulinka pro priste
d) ukaze jim zda existuje protivnik a v jake sile
f) ukaze jak je protivnik organizovany a jake ma kontakty na vyssi mista
g) jak se zachova ceska neangazovana vetsina

proste je to takove otukavani, pred bouri :
1) bud dostanou od policajtu tak, prez drzku a daji na chvili pokoj
2) bude to nerozhodne a posili je to
3) policije jim zajisti pruchod a oslavy narozeni Adolfka a smrt Hessounka budou priste slavit pred Altschule

4) kazdopadne VEREJNOST po sobote uvidi, kolik je v kotline Židů a jestli to jsou nabožensky fanatici, tak jak si to většina myslí
« Poslední změna: 8. Listopadu 2007, 09:03:19 od levi »

Elazar

  • Host
Re: Kristal nacht in Prag
« Odpověď #102 kdy: 8. Listopadu 2007, 12:00:05 »
Ohledne vyhnani z Gush Katif doufam, ze si rozumime a nepleteme do toho osobni emoce, protoze i kdyz s tim muzeme nesouhlasit a nemusi se nam to libit a muzeme si o tom myslet svoje, coz delame, tak z hlediska statniho narizeni tam ti lide nemeli co delat. Je to smutne, je to ale tak. A to nemluvim o faktu, ze 1) ony tolik zverejnovane titulky "Zide proti zidum" jak je predvadela evropska media, zase tak zhave nebyly, 2) byla to vojenska operace.

Co se tyce Charedim - pominu li skutecnost, ze vetsina je antisionisticka a Stat Izrael de facto neuznava, pak mam zase osobni zkusenost, nebot cirou nahodou jsem byl v Jeruzaleme v dobe, kdy tam mela - alespon dle zprav od Jicchaka - probihat bezprecedentni brutalni razie proti nebohym Charedim (tusim, ze to bylo v ramci protestu proti Gay parade). Bylo to nekdy zjara - a mohu rict, ze jsem nic takoveho nevidel a to ani v Mea Shearim, ani v Nachlaot, kde se charedim koncentruji nejvice.
A nebudeme si nic nalhavat, oni Charedim (nekteri) se take k ne-charedim nechovaji dvakrat pratelsky. Ja osobne jsem se sice nikdy nedostal s nikym z nich do konfliktu (proc take, ze), ale zase jsem slysel od jinych lidi o plivancich nebo leticih kamenech - znate to, jedna pani povidala.
Proti studentum nebo aktivistum, kteri takrka kazdy tyden demonstrovali pred Olmertovou rezidenci nikdy policie nezasahla. A ze delai hodne velky "bordel". Stejne tak nekolik charedi akci, ktere jsem videl, a ktere probehly v ramci protestu proti gay parade - policie proti nim nezasahovala.
Samozrejme, ze ted je to mu ciste subjektivni pocit, se kterym vubec nemusite souhlasit, ale mam duvod domnivat se, ze pokud by pri nejake demonstraci nebyl porusen zakon, policie by nezasahla. Tolik moje osobni zkusenost.

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Kristal nacht in Prag
« Odpověď #103 kdy: 8. Listopadu 2007, 12:30:12 »
Ve veci Guse jsem mela na mysli demonstrace pred vyhnanim. To byly demonstrace ne samotne vyhnani. Situace byly nekdy osklive. Take vyhaneni z jednoho mista v Somronu nebylo zrovna neznou zabavou. Proti demonstracim u Olmertovy vily policie pochopitelne nezasahne, protoze protestujici jsou levice a tu si Olmert nechce rozhazet. O te demonstraci tady na severu jsem mela informace z prvni ruky a byla to takova pokojna demonstrace national religious komunity, kdy se ocekavalo, ze to probehne klidne, bylo to n asabes a obuchy a plyn a  kone byli na miste. 

Yan

  • Host
Re: Kristal nacht in Prag
« Odpověď #104 kdy: 8. Listopadu 2007, 12:39:44 »
Co se tyce Charedim.........Jeruzaleme v dobe, kdy tam mela - alespon dle zprav od Jicchaka - probihat bezprecedentni brutalni razie proti nebohym Charedim............ jsem nic takoveho nevidel......
Asi se budu opakovat, ale zprávy od Jicchaka je třeba brát s rezervou.

PS: To nic nemění na tom, že si jeho souhrn informací z Izraele vždy rád přečtu.
Vpodstatě je to taková malá škola práce se zdroji informací  ;)
« Poslední změna: 8. Listopadu 2007, 12:41:53 od Yan »

Elazar

  • Host
Re: Kristal nacht in Prag
« Odpověď #105 kdy: 8. Listopadu 2007, 17:09:56 »
Zoom, pri vsi ucte, mohu se zeptat, jak rozeznate protestujicho levicaka a protestujiciho pravicaka? A chcete mi tvrdit, ze lide, kteri protestuji proti propousteni arabskych teroristu jsou "levice"?

Takovy argument typu "to je levice.." bych zrovna od Vas necekal. Vy sama byste mela nejlepe vedet, ze v Izraeli rozdil mezi levici a pravici v evropskem pojeti neexistuje, protoze "levicaci" se nekdy chovaji jako mnohem vetsi narodovci, nez "pravicaci", a "pravicaci" casto vykazuji neuveritelne socialni citeni, o kterem by se i evropskym "levicakum" mohlo jen nechat zdat.

Ohledne tech demonstraci pred vyhnanim jsem na tom se zdroji podobne jako Vy, z prvni (nekdy zel z druhe) ruky. Ty moje zase znely, ze probihaly vice mene standardne, s pouze lokalnimi excesy. Ale mozna by to chtelo nekoho, kdo na takove demonstraci opravdu byl a dostal tam na budku. Moje zkusenosti z izraelskych demonstraci, kde jsem byl (at uz ajko aktivni nebo pasivni ucastnik) mi rikaji, ze to je izraelsky narodni sport (skoda ze ho Lubomir nema ve svych statistikach) a pokud k nejakemu nasili dojde, je to vzajemne (castecne i diky tomu, ze izraelsti policajti se na demonstracich nechovaji jako cesti, tj. v rukavickach)



Yan: Prectu si Jicchaka, prectu si neco z ceskeho tisku, pak neco z Ha?aretz, mozna i Ma?ariv, kdyz ma opravdu chut se o necem dozvedet - a nekde v tom pruniku je mozna pravda.... Ma metoda u 90% zprav je: Odmyslete si veskere sceny z akcnich filmu, uberte trochu te krve, pocet zranenych a mrtvych zkratte o polovinu - a nejak tak to bylo. Pral bych treba vsem obhajcum intifady videt, jak takova "intifada" v Ramallahu opravdu probihala. Ve skutecnosti to byla koulovana a naprosto k smichu.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Kristal nacht in Prag
« Odpověď #106 kdy: 9. Listopadu 2007, 11:08:07 »
Tak myslím, že Zoom když mluví o levici a pravici, tak to bere podle izraelského dělení, ne podle evropského. Levičáci jsou ti, kdo chtějí rozdělit Jeruzalém, vandalizují židovské obce v Judeji a Samaří, chtěli by dát Arabům Golany, atd. Pravice jsou ti, kdo chtějí pravý opak.

A jak se rozeznají? No, třeba podle toho co skandují nebo mají na transparentech, ne? S hesly "Mír ihned" a "Konec okupace Palestiny" to asi nebude nikdo jiný, než levicoví extrémisté, ne?

O sociálním cítění netřeba debatovat - to přece v Izraeli není primárním kritériem dělení na levici a pravici.



S tím čtení zpráv je to ovšem přesný postřeh  ;)

Offline Samuel

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Pohlaví: Mužské
Re: Kristal nacht in Prag
« Odpověď #107 kdy: 9. Listopadu 2007, 13:14:12 »
Citace z článku " Kdo má rozehnat neonacisty v Praze? Policie!"

"My jsme ti, kdo zákony dodržují. Zákony mohou být nedokonalé, nicméně my je respektujeme, v plné důvěře v demokratický a právní stát. Ve stát, který si jistě poradí s těmi, kdo jeho zákony pohrdají a silou se snaží prosadit ?svoji pravdu.?"

Ne, že bych měl něco proti důvěře Scooolieho v náš stát, ostatně každý máme pro něco slabost :), ale já v právní stát v Česku, kde na zákony čas od času nebo systematicky kašle dle mého odhadu minimálně 80% dospělé populace napříč všemi sociálními skupinami, nevěřím.
Proč bych měl po všech zkušenostech zrovna v tuto chvíli být přesvědčen, že si stát dokáže zjednat právo, když to nedokáže ve spoustě jiných případů.
Tím nechci říci, že se připravuji na bitky s nacisty, jen mi přijde naivní se utěšovat, že tu situaci stát zvládne.
Podle mě policisté s tíží a nechutí budou schopni obě nebo více skupin oddělit od sebe, ale nacistům to k jejich účelu, tedy propagaci, bude stačit. Do zpráv se dostanou, kus plánované cesty v doprovodu policistů stejně urazí, své si zakřičí, někoho dříve či později napadnou a zbijí. To vše jako vždy vyšumí do vytracena ...
Sometimes I've believed as many as six impossible things before breakfast.

levi

  • Host
Re: Kristal nacht in Prag
« Odpověď #108 kdy: 9. Listopadu 2007, 13:45:43 »
no to ses Same držel mimo pěkně dlouho :), to už Tě to muselo tady pěkně nadzvednout
taky ti přijde, že někteří chtějí z diskutujících žijí někde jinde než v Čechách?

ona ta kavárrenská slušnost má své meze asi trochu posunutý, možná až do "aussteigen, raus, Bahnhof Auschwitz" :(

takže v chobotu si brnkneme  8) agent 007


-----------------------
ale jinak docela slušná diskuze a výměna názorů co Vy klucká nato :)
« Poslední změna: 9. Listopadu 2007, 13:47:41 od levi »

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Kristal nacht in Prag
« Odpověď #109 kdy: 9. Listopadu 2007, 14:48:37 »
Ne, že bych měl něco proti důvěře Scooolieho v náš stát, ostatně každý máme pro něco slabost :), ale já v právní stát v Česku, kde na zákony čas od času nebo systematicky kašle dle mého odhadu minimálně 80% dospělé populace napříč všemi sociálními skupinami, nevěřím.
Proč bych měl po všech zkušenostech zrovna v tuto chvíli být přesvědčen, že si stát dokáže zjednat právo, když to nedokáže ve spoustě jiných případů.
Tím nechci říci, že se připravuji na bitky s nacisty, jen mi přijde naivní se utěšovat, že tu situaci stát zvládne.
Podle mě policisté s tíží a nechutí budou schopni obě nebo více skupin oddělit od sebe, ale nacistům to k jejich účelu, tedy propagaci, bude stačit. Do zpráv se dostanou, kus plánované cesty v doprovodu policistů stejně urazí, své si zakřičí, někoho dříve či později napadnou a zbijí. To vše jako vždy vyšumí do vytracena ...

Ta moje důvěra není zdaleka tak naivní, jak může vypadat. Je to úpěnlivá touha věřit, že tento stát dokáže přiměřeně reagovat na neonacistické provokace, a současně úpěnlivá touha po tom, aby se čeští Židé a jejich příznivci nediskvalifikovali tím, že přijmou stejné metody chování jako neonacistická chátra.

Prohlášení typu "zastavit i za cenu fyzického střetu" mě opravdu trápí. Zastávám názor, že zákony má dodržovat každý - a to, že nějací extrémisté chtějí provokovat přece není důvodem k tomu, aby se slušní lidé začali chovat jako anarchističtí bitkaři.

Co se týče propagace neonacistů, pak musím zopakovat svůj názor - přispěla k ní nejvíce hysterie, která se rozvinula ohledně chystaného provokačního pochodu. Provokací bezvýznamného spolku lidí, stojících na okraji společnosti, se zabývají všechna hlavní média. Každý známější politik považuje za potřebné se k těmto bezvýznamných nácíčkům vyjadřovat. Šíří se hysterie, jako by onen pochod měl být koncem světa, jemuž je nutné zabránit stůj co stůj, bez ohledu na zákony... Je to paradoxní, ale k propagaci nácků nejvíce přispěla ta část pražských Židů, která se na této mediální kampani podílí. Z tlupy pitomců udělali gigantické nepřátele, proti nimž se musí sjednotit celý svět.

Přitom stačilo v klidu vyčkat, až se parta nácíčků shromáždí na okraji Starého židovského města a úředník magistrátu mohl oznámit, že před hodinou byl vydán zákaz shromáždění a necht se proto rozejdou... Po 5 minutách by začala pracovat zásahová jednotka policie. Mohla z toho být 10 řádková zpráva na str. 5 celostátních deníků, resp. 20 sekundová zpráva v televizních novinách.

Namísto toho mají nácíčci reklamu, o jaké se jim nesnilo  :(

Chce to méně hysterie a více přemýšlení.

Offline Tomsik

  • Starší člen
  • ****
  • Příspěvků: 407
  • Pohlaví: Mužské
    • KVH Sayeret Nahal Praha
Re: Kristal nacht in Prag
« Odpověď #110 kdy: 10. Listopadu 2007, 21:40:08 »
Byl jsem jak ve 14:00 na pietní akci Židovské obce tak v 15:00 na Staroměstském náměstí.
Nejsilnějsímy zážitky pro mě asi byly:
1) Slzy v očích mnohých při projevech před synagogou.
2) Projev pamětníka holokaustu na Staroměstském náměstí ve vězeňském úboru, který si oblékl poprvé po 60. letech...nemusím nic dodávat.
a mnohé daší...
P.S.: Díky policii za perfektně provedenou práci...

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Kristal nacht in Prag
« Odpověď #111 kdy: 10. Listopadu 2007, 21:53:50 »
Zdravím a pozdravuji,

nechtěl byste napsat článek o pietním shromáždění? Může to být popisné, stejně jako pocitové, jak uznáte za vhodné. Myslím, že dost našich čtenářů na místě bylo, ale řada určitě také ne a ty by to jistě zajímalo.

Sc.

V.Neckar jr

  • Host
Re: Kristal nacht in Prag
« Odpověď #112 kdy: 11. Listopadu 2007, 03:04:44 »
Zajímalo by mne kde zůstal Nillbert a jeho JDL? Nějak jsem její přítomnost v tak klíčový den nezaznamenal

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Kristal nacht in Prag
« Odpověď #113 kdy: 11. Listopadu 2007, 11:12:58 »
K vysvetleni - levice a pravice v izraelskem meritku neni vubec takova jako v zapadni Evrope. Levice = mirotvorci, bez ohledu na socialni situaci a skutecnou realitu tedy politicky vsichni od Avody resp. dnes Kadimy po ultralevicove arabske strany. Pravice vse napravo od Likudu a Mafdalu.
Jedina strana ktera se profilovala politicky napravo a socialne nalevo byl Mafdal. Dnes uz to tomu bohuzel tak neni. Pravice se snazi o zachovani uzemni celistvosti a silne armady a rekl bych, ze se za svoje izraelstvi resp. zidovstvi nestydi. Policie je nastroj moci a proto jedna podle toho kdo je u moci. Demonstrace pred vyhnanim z Guse byly potlacene dost hnusne. Ja tady v Izraeli na demonstrace nechodim, protoze se proste bojim. Vseobecne na pravicovych demonstracich byva reakce policie drsnejsi a na levicovych nemam co delat, vzhedem ke svym postojum. Davam prednost jinym formam.

Take bych velice uvitala, kdyby Tomsik napsal o Praze.

levi

  • Host
Re: Kristal nacht in Prag
« Odpověď #114 kdy: 12. Listopadu 2007, 13:51:26 »
Byl jsem jak ve 14:00 na pietní akci Židovské obce tak v 15:00 na Staroměstském náměstí.

pokud jsem na tebe chrchlal v metru tak kolem 8 az 9 tak jsem rad ze jsi domu dorazil v poradku

jak jsem to viděl já
----
1) Majslovka od 14°°   ---- Nebylo narváno a bylo více starších než mladých
dost lidí si nalepilo samolepku ve tvaru žlutého magenu s nápisem Jude,
JÁ tedy ne, toto označení je pro mne symbolem utrpení mé rodiny a perzekuce Židů v minulých století A JÁ JSEM TAM ŠEL ABYCH VYJÁDŘIL SVŮJ POSTOJ PRÁVĚ ABY SE TOTO NIKDY NEOPAKOVALO

2) Staromák 15°°
proslovy pana Lustiga a dalších dvo lidí přeživších shoah byli krásné, ale zároveň věcné
osatní se z mého pohledu zvrhlo v předvolební a tomu podobnou estrádu, nicméně Přemek mi v TV zpravodajství dělal tak trochu kulisu :)
účast dost slabá na to jak byla v médiích vyhrocená situace

3) Majslovka 17°°
tam byla účast ještě sporadičtější

4) program ve společenském sále židovské radnice
pěkný, kavárenský pořad, kde mne hlavně zaujal postoj pana Cakla, který jako jediný nestranný pozorovatel a hlavní organizátor programu a hlavně vedoucí skupiny lidí, kteří nácky monitorují ŘEKL : ŽE BY ASI PRO PŘÍŠTĚ BYLO DOBRÉ ABY SE NA VEŠKERÉ ROZEPŘE MEZI Karlem a Frantou ZAPOMNĚLO A SPOLEČNĚ SE VYSTUPOVALO A JEDNALO.
Pro nás mlao skupinu lidí mimo Prahu je ono zmiňované "nemluvení" oto směšnější, když vidíme kolik Vás správných Židů příjde demonstrovat svůj občanský postoj a morálně se postavit proti , jak řekla do TV pani Holubová: "sráčům", a ukázat tak vlastně, jak moc si vážíte svých příbuzných, kteří zahynuli v koncentrákách a morálních hodnot. Oni to ti policajti stejně vyřeší za nás, když jsou za to placení, že? No může přijít také doba a ono "NE".

-------------
5) odchod a jízda metrem byla OK a rád bych se připojil k poděkování jak Policii ČR tak i Městské Polici
je smutné, že oni vlstně mrzli a chránili tu hrstku lidí "židů" kteří tam přišli když ostatnní byli hezky v teplíčku.
já osobně být tím policajtem tak si řeknu "kvůli těmhle pár lidem tady mrznu? to se a to příště můžu vysr..t"


nechci nikomu šahat do svědomí, ale mne osobně to dost zklamalo
nešel jsem tam jenom kvůli svým příbuzným , ale byl jsem tam hlavně kvůli svému svědomí a HLAVNĚ KVŮLI SVÝM DĚTEM
takže všem co tam nebyli NEDÍKY  :-\ //// LO-TODA
« Poslední změna: 12. Listopadu 2007, 13:54:39 od levi »

Offline Tomsik

  • Starší člen
  • ****
  • Příspěvků: 407
  • Pohlaví: Mužské
    • KVH Sayeret Nahal Praha
Re: Kristal nacht in Prag
« Odpověď #115 kdy: 13. Listopadu 2007, 19:02:24 »
pokud jsem na tebe chrchlal v metru tak kolem 8 az 9 tak jsem rad ze jsi domu dorazil v poradku

Jo jo, to je náhodička, moc mě těší... :)
Nejdřív jsem se děsil cesty domů, protože člověk nikdy neví jestli náckové nepojedou metrem že...ale když jsem stál v metru vedle skupinky chlapíků, z nichž minimálně jeden měl na hrudi zmiňovanou hvězdu, tak jsem si připadal hned bezpečněji...no a to plácnutí po rameni, nejdřív jsem nechápal, ale pak mi to došlo :) Jsem také rád, že jste dorazil v pořádku, snad i vaši kamarádi.
P.S.: Svět je fakt malej :)

levi

  • Host
Re: Kristal nacht in Prag
« Odpověď #116 kdy: 14. Listopadu 2007, 08:00:45 »
P.S.: Svět je fakt malej :)


no, my jsme v té vánici dorazili domů o poznání později /23°°/
ale stálo to za to, osobně můžu říct, že mi to dost dalo ---- ať v dobrým tak i ve zlým
« Poslední změna: 14. Listopadu 2007, 08:02:28 od levi »

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Kristal nacht in Prag
« Odpověď #117 kdy: 27. Prosince 2007, 21:05:51 »
Omlouvám se, že se ještě vracím k tématu pochodu MND v Praze 10. 11. 2007, na výročí Křišťalové noci. Něco podobného ale zřejmě nastane i v lednu v Plzni, a proto upozorňuji na výborný článek, s nímž se zcela ztotožňuji. Do písmene. A to nejsem autorem  :D

Mladí (anti)národní (ne)demokraté
https://neviditelnypes.lidovky.cz/spolecnost-mladi-anti-narodni-ne-demokrate-f2o-/p_spolecnost.asp?c=A071222_134945_p_spolecnost_wag




Jinými slovy, domnívám se, že akce byla už dávno před svou realizací zbytečně a především uměle vyexponována odpůrci neonacistického pochodu, a to do té míry, že do automaticky kladné role ?hrdinných bojovníků proti fašismu? stylizovala spousta jedinců a obskurních organizací z ?opačné strany politického spektra? (záměrně užívám tento příměr, neboť se zdráhám pro neonacisty užívat označení ?krajní pravice?), jejichž jediným cílem bylo (jak ostatně ukázaly večerní události toho dne) vyvolat násilné střety s neonacisty.

Nejde o žádnou politiku appeasementu proti ?hnědým?. Nemůžeme ale nechat ultralevicové bojůvky, aby suplovaly práci bezpečnostních složek. Není možné přistoupit na legitimizační argument, že násilné útoky ze strany Antify a podobných jsou pouze prevencí před tím, aby se historie neopakovala. Za prvé, pokud by zde hrozilo nebezpečí násilných akcí ze strany jakýchkoli politických skupin, či k nim došlo, na jejich potírání máme státní ozbrojené a bezpečnostní složky. Za druhé je napadání a bití kohokoli zákonem postiženo jako výtržnictví, případně ublížení na zdraví. Zákon měří všem stejným metrem a nehodnotí neonacistické, či anarchistické a ultralevicové násilí jako jedno horší a druhé lepší. Obojí je porušením zákona.

Ostatně je zcela pochybené stavět ?Antifu? a podobné na stejnou úroveň jako pozůstalé, kteří do Maiselovy ulice vyšli protestovat proti zneuctění památky svých předků. A o to více pak zaráží kontrast mezi úsilím, které policie věnovala odzbrojení několika stovek příznivců MND najednou, zatímco ultralevičáci ve večerních hodinách páchali výtržnosti a ozbrojeni železnými tyčemi napadli policistu.

....

Obě dvě skupiny ? nacionálně-socialističtí radikálové i jejich ?militantně antifašistické? protějšky ? z podobných akcí tyjí. Jedni si dovedou ?přihřívat polívčičku? na přisvojování si tabuizovaných problémů či z represí proti sobě samým, druzí pod líbivá hesla ?proti fašismu? halí vlastní ideologii a podobné akce jsou jim dobré zejména k legitimizaci sebe sama. Co takhle příště podobné akce neexponovat do absurdních a megalomanských rozměrů, zachovat se čistě profesionálně a vzít tak vítr z plachet oběma skupinám?

Offline Tomsik

  • Starší člen
  • ****
  • Příspěvků: 407
  • Pohlaví: Mužské
    • KVH Sayeret Nahal Praha
Re: Kristal nacht in Prag
« Odpověď #118 kdy: 27. Prosince 2007, 22:50:54 »
Ano ano, presne tak.

Offline fanuel

  • Starší člen
  • ****
  • Příspěvků: 263
  • Zdravím
Re: Kristal nacht in Prag
« Odpověď #119 kdy: 28. Prosince 2007, 10:57:03 »
Ano ano, presne tak.
  Zdravím, ústava, zákony  v  nevyspělé demokracii a hlavně rasismus skrytý v hlavách. Nic méně je pravda že násilné složky pracují dobře, vždyť mají praxi Husákův režim.Podstata problému lidstva v EU je v socialismu a jeho ideologii.Dnes maskováno jako sociální a že by se na to mělo slyšet nás média masírují každý den.Kdo tam byl tak pochod MND se uskutečnil a asi jako jediný jsem byl puštěn přes dva kordony u Interkontinentálu to už ale bylo skoro po všem.Stanek (Fanuel)

Max

  • Host
Re: Kristal nacht in Prag
« Odpověď #120 kdy: 22. Října 2008, 09:45:57 »
Jak jsem čekal, tak se i stalo. Ústavní soud odmítl podání Města Plzně na zrušení části zákona o shromažďování, protože město těžko může být jako právnická osoba dotčeno na lidských právech.

Neměl by už někdo nahradit toho muže na magistrátu, který nejprve vědomě protizákonně zakázal shromáždění a teď se zase diví opravdu - promiňte mi to slovo - jako hňup?

https://www.tyden.cz/rubriky/domaci/bezradna-mesta-neumi-se-branit-proti-extremistum_86421.html

Plzeňský primátor se pozastavil také nad tím, že město Plzeň jako instituce nemá právo obrátit se na Ústavní soud se stížností. "Vždyť přeci zastupujeme lidi."

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Kristal nacht in Prag
« Odpověď #121 kdy: 22. Října 2008, 11:55:26 »
Hledam slovo, kterym bych te oznacil, vystihnul a presto neurazil... Jsi ..eee.. neni takoveho slova. Proste jsi osklive kacatko  :-\


Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Kristal nacht in Prag
« Odpověď #123 kdy: 23. Ledna 2009, 17:35:27 »
A jak to souvisi s tematem cehokoliv zde ?

analityk

  • Host
Re: Kristal nacht in Prag
« Odpověď #124 kdy: 27. Ledna 2009, 11:41:23 »
témat už je toľko že sa z toho nevyznám.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15