Autor Téma: Další protiizraelská nechutnost. Tentokrát na MS v kickboxu  (Přečteno 2483 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline mrstejskal

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 867
  • Pohlaví: Mužské
    • Lubomírovy Listy
Další protiizraelská nechutnost. Tentokrát na MS v kickboxu
« kdy: 28. Listopadu 2019, 21:08:06 »
 Kickboxerský světový šampionát organizace WAKO se koná od 23. listopadu v turecké Antalyji. A už má za sebou skandál, tentokrát obzvláště pikantní.

 
V kategorii 3 KL 033 S M do 74 kg určil los v poolu 1 následující dvojice (kromě jiných, nekontroverzních):

 
V prvním kole se měli utkat Abdullah z Kuvajtu s Íráncem Godarzim a Mohammad z Jordánska s izraelským reprezentantem Ameerem Asadem. První zmíněný boj se uskutečnil, Íránec vyhrál 3:0 a postoupil do osmifinále. Zápas Mohammada s Asadem se nekonal, protože jordánský bojovník k němu nenastoupil. Důvod? Nebude přece bojovat s Izraelcem.

 
Že je to proti všem sportovním zásadám a v rozporu s principem fair play? Co na tom! Podle portálu Middel East Monitor Mohammad pravil: Můj soupeř je ze sionistické entity, proto jsem se rozhodl nezúčastnit. Pro mě je snazší vzdát se svého snu než bojovat proti soupeři z Izraele.

 
Komentovat netřeba.

 
Izraelec tedy postoupil bez boje do osmifinále, kde ho ovšem čekal – měl čekat – další soupeř z muslimské země, vítěz duelu Abdullah – Godarzi, tedy kickboxer Íránu. Opakovalo se totéž co v prvním kole: Íránec se k zápasu nedostavil a izraelský borec postoupil bez boje do čtvrtfinále. (V něm na něj čekal Slovák Marek Karlík. Asad s ním posléze prohrál 0:3.)

 
Izraelec řekl, že z dvojího postupu bez boje žádnou radost nemá, mnohem raději by získal vítězství mezi provazy. Ve sportu by žádná politika být neměla, přicházíme soutěžit jako sportovci, dodal. Čímž chtěl říci, že je kickboxer, nikoli politik.

 
Nejpikantnější na tom je, že Ameer Asad pochází z malého severoizraelského města Džat, v němž žijí výlučně izraelští Arabové.

 
Kickboxeři Jordánska a Íránu ve svém zavilém fanatismu bojkotovali svého muslimského bratra. Až tak absurdní a ubohá může být protiizraelská nenávist.


**

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15