Život je předem prohraná partie … peklo vždy vyhraje.
Byl kdysi jeden švec, neboli obuvník (říkejme mu třeba STUART LÍDL) a ten byl tak moudrý, že uhádl každou hádanku a dokonce i sám nové hádanky vymýšlel. Jeho věhlas se šířil po světě a doslechlo se o něm i peklo. Vyslalo svého zmocněnce, aby kontaktoval Stuarta Lídla, a učinil psycho-sondu do jeho moudrosti. Dotyčný pekelník se jednoho dne dostavil k Stuartu Lídlovi a stylizoval se jako ordinérní otrapa, jemuž se objevil defekt na jeho nových značkových křuskách zn. Prado. Slovo dalo slovo a za chvíli se oba ocitli v pozici, kdy jeden druhému kladli hádanky. Stuart Lídl, který brzy svým intelektem rozpoznal, že v osobě zákazníka jde o transcendentní bytost, chápal, že hádankový cyklus je jenom takové zahřívací kolečko, než se věc dostane do provozních obrátek a na standardní teplotu. Pekelník (říkejme mu třeba Kleofáš, nebo Liguriáš, nebo Frydolín) záhy učinil Stuartu Lídlovi zajímavou nabídku: kratší stáž v pekle za účelem načerpání nových, mezi lidmi aplikovatelných poznatků a různých infernálních know-how. Stuart Lídl briskně, nicméně distinguovaně, lákavou nabídku odmítl, řka: do pekla mě NIC nedostane. Čert, aspirující na povýšení do hodnosti ďábel, se usmál neproniknutelným úsměvem a učinil Stuartu Lídlovi ještě jeden návrh: položí Stuartovi jedinou hádanku. Když ji uhádne, peklo mu bude ležet u nohou. Když ji neuhádne, Kleofáš či Liguriáš či Frydolín ho popadne, odnese do pekla a tam bude doživotně vyučovat v kindergarten nezletilé čertíky. Stuartova pýcha zafungovala a tak pekelníkovu nabídku přijal. I plácli si na to. Pekelník přednesl hádanku: kdo hledá, často to najde, ale kdo TO hledá, je blázen. Stuart Lídl měl náhle pocit, že ho opustil intelekt, moudrost i obuvnické ratio. Prostě mozkový black-out. Sluníčko padalo za hory, pasáci pekli brambory – a Stuart Lídl pořád neznal solution, té pekelné hádanky. Podíval se na Kleofáše, který se tvářil jako Liguriáš a přitom to by obyčejný Frydolín, a řekl, co v životě ještě neřekl: poddám se.
Trojjediný pekelník se zjevnou satisfakcí a dívaje se pevně do očí Stuartových, pomalu řekl: je to NIC.
Kdo hledá, často najde nic. Ale kdo hledá nic, je blázen. Tak vidíš, bratře, řekls, že tě nic nedostane do pekla. A NIC tě do pekla dostalo.
Z toho plyne ponaučení, že opět zvítězilo peklo a nicota. Ale nebojte se děti, jde jen o nicotu ve smyslu verbálním, psychologickém, nikoliv ve smyslu fyzikálním. Je to jen slovní ekvilibristika, neboť autentická NICOTA JE NEJSOUCNO, NEBYTÍ, ŽÁDNÝ ROZMĚR, ŽÁDNÉ VLASTNOSTI (BARVA, PACH, zvuk), ŽÁDNÁ ČASOVOST. A KDYBY SE NA SVĚTĚ OBJEVILA JEN MALÁ MEZERA NICOTY V BYTÍ (JSOUCNU), VTÁHLA BY HO DO SEBE, CELÝ SVĚT BY SE DO NÍ ZŘÍTIL (JAKO DO ČERNÉ DÍRY). Takto je umístěna v bezpečí před stále rozšiřujícím se vesmírem.