Autor Téma: Lze pouzit koberecek typu "muslimak" ?  (Přečteno 95936 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Lze pouzit koberecek typu "muslimak" ?
« Odpověď #75 kdy: 4. Ledna 2009, 17:18:45 »
Vy máte něco proti kentaurům?

Momentalne jen kulovnici.

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Lze pouzit koberecek typu "muslimak" ?
« Odpověď #76 kdy: 4. Ledna 2009, 17:20:13 »
Mili Vadere a Sad,co takto Lason Ha-ra?

Ohledne modlarstvi mi tento terminus technicus nepasuje.

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Lze pouzit koberecek typu "muslimak" ?
« Odpověď #77 kdy: 4. Ledna 2009, 17:27:12 »
Milý Elezare, ten příspěvek měl znamenat, že v Ježíši uctíváme JHVH a že se tedy nejedná o modloslužbu.

Fajn, takze kdyz budu skrze Thora uctivat HaShem, tak je to v poradku  :o ? No bezva. Ale co s Odinem ?

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Lze pouzit koberecek typu "muslimak" ?
« Odpověď #78 kdy: 4. Ledna 2009, 17:30:30 »
jen skromná otázka, lze při tom všem, jak se diskuze rozvinula- použít koberec typu "muslimák"? :D :D

Viz vyse, dle rabi Seiferta (za dodrzeni jistych podminek) lze  ;)

Elazar

  • Host
Re: Lze pouzit koberecek typu "muslimak" ?
« Odpověď #79 kdy: 4. Ledna 2009, 17:33:18 »
Milý Elezare, ten příspěvek měl znamenat, že v Ježíši uctíváme JHVH a že se tedy nejedná o modloslužbu.

Fajn, takze kdyz budu skrze Thora uctivat HaShem, tak je to v poradku  :o ? No bezva. Ale co s Odinem ?

Eergh - to je zkrátka o úhlu pohledu - takový Vodník ti řekne, že se nemodlí k žádným ikonám, ale že tyto obrazy jsou "branami" (nenapadá mě vhodný výraz) k B-hu. A pro nás to bude modloslužba srovnatelná s uctíváním zlatého telete.

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Lze pouzit koberecek typu "muslimak" ?
« Odpověď #80 kdy: 4. Ledna 2009, 17:35:57 »
Kdo se zeptá, je za blbce několik minut, kdo se nezeptá po celý život. :P

Presne, nadherne cinske prislovi, ktere tak rad pouzival muj profesor.
Jeste dodatek : pan profesor take pouzival doplnujici vyroky :
  • zadna otazka neni blba, blba muze byt jen odpoved
  • otazka muze vypadat blbe, ale jediny, kdo se nikdy na nic nezepta je prave jen blbec

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Lze pouzit koberecek typu "muslimak" ?
« Odpověď #81 kdy: 4. Ledna 2009, 17:38:35 »
Vaše úvaha, co by Ježíš dělal nebo nedělal, může být sice zajímavá, ale má stejně málo naděje na jistou odpověď, jako co by dělal Ježíš s internetem, automobily, globalisací, MacDonaldem, Českou republikou nebo státem Israel.

Prinejmensim u otazky internetu jsem si skoro jisty. Zalozil by blog a siril sve uceni globalne. Bez urazky a ironie.

Karels

  • Host
Re: Lze pouzit koberecek typu "muslimak" ?
« Odpověď #82 kdy: 4. Ledna 2009, 18:06:11 »
Dobry den, eleazare,
kentauri, avatari, boho-clovek ani syn B-zi proste nepatri z hlediska zidovstvi k tem, jimz by se melo slouzit, a jez je radno poslouchat. Jinak receno: Zase je tu neresitelny rozpor (a spor) o to, co jest sluzba B-hu a co modlosluzba...

Je mi líto sad, ale mýlíte se: Na naší, tedy křesťanské „straně“ je jedna zásadní námitka vám židům; „A byla mu dána (Synu člověka) vladařská moc, sláva a království, aby ho uctívali všichni lidé různých národností a jazyků. Jeho vladařská moc je věčná, která nepomine, a jeho království nebude zničeno.“ (Daniel 7:14) Aramejský výraz pro termín „uctívání“ v tomto verši je פּלח [PALACH] /aramejský slovesný kořen/. Ve Starém zákonu (v Tanachu), se objevuje 10×, konkrétně 9× v knize Daniele a jednou v knize Ezdráše a vždy jde o b*hoslužbu. Ve všech těchto biblických textech jde o uctívání samotného B*ha. Syn člověka podle výše uvedeného biblického textu z knihy proroka Daniele přijímá úctu, která přináleží jedině samotnému B*hu. Což „legalizuje“ můj vztah k Ježíši Kristu – modlitby, chvály, tímto se mohu s důvěrou k Ježíši obracet.

Nenutím Vám to, ale jenom bráním mou a potažmo křesťanskou legitimitu v adoraci Ježíše...
« Poslední změna: 4. Ledna 2009, 18:30:24 od Karels »

sad

  • Host
Re: Lze pouzit koberecek typu "muslimak" ?
« Odpověď #83 kdy: 4. Ledna 2009, 18:07:35 »
Vazeny a mily Elazare,
omlouvam se, ze jsem Vas prostrednictvim sveho prispevku zatahla do celkem zbytecne diskuze stran krestanskeho dogmatu.

daniel lehotsky

  • Host
Re: Lze pouzit koberecek typu "muslimak" ?
« Odpověď #84 kdy: 4. Ledna 2009, 18:10:29 »
no a ze filmove triky su vynalezom kalirornskych zidov.vidite ako my,bogomilovia(AJ)si zahravame zo svetom.Neprezradte nas. ;)K otazke opakovania tematu,dobry postreh,je to iny level. :)

daniel lehotsky

  • Host
Re: Lze pouzit koberecek typu "muslimak" ?
« Odpověď #85 kdy: 4. Ledna 2009, 18:22:28 »
Mily Vadere,mozete mi povedat,kto sa spolupodiela na ,,vytvoreni,stvoreni"noveho jedinca,cloveka,dietata?podla jidiskajt.

Karels

  • Host
Re: Lze pouzit koberecek typu "muslimak" ?
« Odpověď #86 kdy: 4. Ledna 2009, 18:25:25 »
Pro odlehčení, snad se to nikoho nedotkne - Pekelný humor Rowana Atkinsona - https://www.youtube.com/watch?v=0-QMzRNdTfY

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Lze pouzit koberecek typu "muslimak" ?
« Odpověď #87 kdy: 4. Ledna 2009, 18:28:48 »
Mily Vadere,mozete mi povedat,kto sa spolupodiela na ,,vytvoreni,stvoreni"noveho jedinca,cloveka,dietata?podla jidiskajt.

Proc me chcete vmanipulovat do situace, kdy odpovite "Ha ! Vidis, HaShem je tam taky !" ? To je preci nesmyslna argumentace. Ja jsem se ptal, jak je mozne, ze se B-h potrebuje narodit. Nebo se tu snad bavime o recke mytologii ?
BTW pri novozakonnim "druhem prichodu" Nazaretskeho - proste prijde, nebo se zase bude obtezovat rozenim ? A jestlize jen tak prijde, proc to neudelal i pred 2000 lety ?

Elazar

  • Host
Re: Lze pouzit koberecek typu "muslimak" ?
« Odpověď #88 kdy: 4. Ledna 2009, 18:30:49 »
Dobry den, eleazare,
kentauri, avatari, boho-clovek ani syn B-zi proste nepatri z hlediska zidovstvi k tem, jimz by se melo slouzit, a jez je radno poslouchat. Jinak receno: Zase je tu neresitelny rozpor (a spor) o to, co jest sluzba B-hu a co modlosluzba...

Je mi líto sad, ale mýlíte se: Na naší, tedy křesťanské „straně“ je jedna zásadní námitka vám židům; „A byla mu dána (Synu člověka) vladařská moc, sláva a království, aby ho uctívali všichni lidé různých národností a jazyků. Jeho vladařská moc je věčná, která nepomine, a jeho království nebude zničeno.“ (Daniel 7:14) Aramejský výraz pro termín „uctívání“ v tomto verši je פּלח [PALACH] /aramejský slovesný kořen/. Ve Starém zákonu (v Tanachu), se objevuje 10×, konkrétně 9× v knize Daniele a jednou v knize Ezdráše a vždy jde o bohoslužbu. Ve všech těchto biblických textech jde o uctívání samotného Boha. Syn člověka podle výše uvedeného biblického textu z knihy proroka Daniele přijímá úctu, která přináleží jedině samotnému Bohu. Což „legalizuje“ můj vztah k Ježíši Kristu – modlitby, chvály, tímto se mohu s důvěrou k Ježíši obracet.

Nenutím Vám to, ale jenom bráním mou a potažmo křesťanskou legitimitu v adoraci Ježíše...

Celý tento argument má jeden drobný háček a to i pokud přijmu tvůj výklad slova pelach jako "služba B-hu" - jak chceš "dokázat", že bar enoš, tedy syn člověka - a žádný bohočlověk nebo syn B-ží - je Ježíš z Nazareta, a aby nedošlo k mýlce, tentýž, o němž se píše v Evangeliích?  ;) To nedokážeš, tomu můžeš jedině věřit.

To, co psala sad, je naprosto správně - synu B-žímu ani bohočlověku se neslouží ani mu nenáleží úcta - minimálně podle Tanachu ne. Ta náleží někomu úplně jinému.
« Poslední změna: 4. Ledna 2009, 18:34:43 od Elazar »

sad

  • Host
Re: Lze pouzit koberecek typu "muslimak" ?
« Odpověď #89 kdy: 4. Ledna 2009, 18:31:32 »
Dobry vecer, Karelsi,
hebrejstina jakoz i aramejstina jsou jazykem vyjimek; navic nektere slovesne koreny maji mnoho vyznamu. Divam-li se do sveho slovniku, vidim u aramejskeho korene פלח jako preklad:                      
                                                                                                      a) pracovat
                                                                                                      b) slouzit  B-hu, bozstvu ci cloveku
                                                                                                      c)nutit
                                                                                                      d) sekat; kopat; prorazit atp.
                                                                                                      
U odvozeneho substantiva pak:                                                             kus; cast; fragment atp.


Krestanstvi tradicne vztahuje nektere prorocke vyroky na osobu Jezise, nakolik je tato praxe legitimni nevim; kazdopadne jsem Vam vdecna, ze mi "to" nenutite (zase ten koren פלח)...

Zustavam s pozdravem
                                                                                                  
« Poslední změna: 4. Ledna 2009, 18:37:47 od sad »

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Lze pouzit koberecek typu "muslimak" ?
« Odpověď #90 kdy: 4. Ledna 2009, 18:34:26 »
Pro odlehčení, snad se to nikoho nedotkne - Pekelný humor Rowana Atkinsona - https://www.youtube.com/watch?v=0-QMzRNdTfY

 ;D ;D ;D ;D

Karels

  • Host
Re: Lze pouzit koberecek typu "muslimak" ?
« Odpověď #91 kdy: 4. Ledna 2009, 18:36:31 »
Citovat
Celý tento argument má jeden drobný háček a to i pokud přijmu tvůj výklad slova pelach jako "služba B-hu" - jak chceš "dokázat", že bar enoš, tedy syn člověka - a žádný bohočlověk nebo syn B-ží - je Ježíš z Nazareta, a aby nedošlo k mýlce, tentýž, o němž se píše v Evangeliích?  Mrknutí To nedokážeš, tomu můžeš jedině věřit.

No to je pravda, je to věcí víry...

eleazar

  • Host
Re: Lze pouzit koberecek typu "muslimak" ?
« Odpověď #92 kdy: 4. Ledna 2009, 18:39:04 »
BTW pri novozakonnim "druhem prichodu" Nazaretskeho - proste prijde, nebo se zase bude obtezovat rozenim ? A jestlize jen tak prijde, proc to neudelal i pred 2000 lety ?
Prostě přijde - obtěžovat se roděním se už nebude.
"Proč" je zajímavá otázka. Odpovědi se mohou mírně lišit, ale můj názor je ten, že přijde ve Svůj čas prostě proto, že to tak prorokoval.

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Lze pouzit koberecek typu "muslimak" ?
« Odpověď #93 kdy: 4. Ledna 2009, 18:41:31 »
Prostě přijde - obtěžovat se roděním se už nebude.
"Proč" je zajímavá otázka. Odpovědi se mohou mírně lišit, ale můj názor je ten, že přijde ve Svůj čas prostě proto, že to tak prorokoval.

OK, o nekterych vecech nema smysl debatovat, protoze byly "receny a psany" (zadny sarkasmus ani vysmech, opravdu to tak beru a nadale se budu snazit krotit).

Offline Samuel

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Pohlaví: Mužské
Re: Lze pouzit koberecek typu "muslimak" ?
« Odpověď #94 kdy: 4. Ledna 2009, 18:48:26 »
Pro odlehčení, snad se to nikoho nedotkne - Pekelný humor Rowana Atkinsona - https://www.youtube.com/watch?v=0-QMzRNdTfY

 ;D ;D ;D ;D
Když už jsme takto daleko off topic, tento se Vám Vadere bude také líbit.

https://www.youtube.com/watch?v=TvaNqtzLM3M&feature=related
Sometimes I've believed as many as six impossible things before breakfast.

daniel lehotsky

  • Host
Re: Lze pouzit koberecek typu "muslimak" ?
« Odpověď #95 kdy: 4. Ledna 2009, 18:49:11 »
to Mp.Vader,vmanipulovanie niekoho niekam nechajme pre ine levely,ja som chcel si ozrejmit len ,,lason",ci to bolo opodstatnene alebo nie.(pouzitie daneho vyrazu).prve a ci druhe zrozeni a ci prichod,v tom mame jasno. ;)

sad

  • Host
Re: Lze pouzit koberecek typu "muslimak" ?
« Odpověď #96 kdy: 4. Ledna 2009, 18:51:13 »
Vazeny eleazare,
existuje rozdil mezi "prorokoval" a "mluvil usty proroku"; takze ted nevim, kdo o kom prorokoval; ale plne souhlasim s Vaderem. Zidovstvi necht si ponecha svuj vyklad a krestanstvi take svuj; o pravdivosti interpretace se rozhoduje jindy a hlavne Jinde. A nejde pri tom o zadnou soutez...

chawwa

  • Host
Re: Lze pouzit koberecek typu "muslimak" ?
« Odpověď #97 kdy: 4. Ledna 2009, 19:03:55 »
Pro odlehčení, snad se to nikoho nedotkne - Pekelný humor Rowana Atkinsona - https://www.youtube.com/watch?v=0-QMzRNdTfY

 ;D ;D ;D ;D
Když už jsme takto daleko off topic, tento se Vám Vadere bude také líbit.

https://www.youtube.com/watch?v=TvaNqtzLM3M&feature=related
nevím, jestli je drsnější to peklo nebo akademický humor :D :D...a dá se při tom použít ten koberec typu muslimák?

Offline Samuel

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Pohlaví: Mužské
Re: Lze pouzit koberecek typu "muslimak" ?
« Odpověď #98 kdy: 4. Ledna 2009, 19:08:51 »
Já myslím, že na Rowana Atkinsona se můžete dívat a sedět na koberci muslimáku. :)
Sometimes I've believed as many as six impossible things before breakfast.

chawwa

  • Host
Re: Lze pouzit koberecek typu "muslimak" ?
« Odpověď #99 kdy: 4. Ledna 2009, 19:11:41 »
Já myslím, že na Rowana Atkinsona se můžete dívat a sedět na koberci muslimáku. :)
:Dheh, taky si myslím.. a nebude to znesvěcení? Nebo by to mohl někdo brát,že se modlím k panu Fazolkovi...ojojoj

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15