Autor Téma: Lze pouzit koberecek typu "muslimak" ?  (Přečteno 95607 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

chawwa

  • Host
Re: Lze pouzit koberecek typu "muslimak" ?
« Odpověď #25 kdy: 23. Prosince 2008, 17:41:34 »
Pratele, mam halachicky dotaz (pravda, zejmena kvuli tomu, abych otestoval forum)  ;)
Lze na Jom Kipur pouzit v synagoze jako podlozku koberecek typu "muslimak", kdyz nevim, jestli byl cilene vyroben jako muslimska proprieta nebo naopak jen jako cetka pro turisty ? Neni lepsi predpokladat, ze je to vec pro modlosluzbu a vubec to nekupovat ? :-)
heh,vyhodilo mi to upozornění, že se zde nepřispívalo nejméně 120 dní... ;D. Nic méně mně toto téma zaujalo. Koberečkům fandím a proč jen na Jom Kipur? Modlíme se přece každý den,ni? Vůbec muslimové mají dobré zvyky-omývat se před vstupem do mešity, zout se,klekat aj. Nevím, jak někdo vůbec může spojovat islám nebo kobereček k modlitbě s modloslužbou :-\?

Elazar

  • Host
Re: Lze pouzit koberecek typu "muslimak" ?
« Odpověď #26 kdy: 23. Prosince 2008, 20:25:42 »
Pratele, mam halachicky dotaz (pravda, zejmena kvuli tomu, abych otestoval forum)  ;)
Lze na Jom Kipur pouzit v synagoze jako podlozku koberecek typu "muslimak", kdyz nevim, jestli byl cilene vyroben jako muslimska proprieta nebo naopak jen jako cetka pro turisty ? Neni lepsi predpokladat, ze je to vec pro modlosluzbu a vubec to nekupovat ? :-)
heh,vyhodilo mi to upozornění, že se zde nepřispívalo nejméně 120 dní... ;D. Nic méně mně toto téma zaujalo. Koberečkům fandím a proč jen na Jom Kipur? Modlíme se přece každý den,ni?

Protože na Jom kipur v synagoze poklekáme na zem a ukláníme se až k zemi.

daniel lehotsky

  • Host
Re: Lze pouzit koberecek typu "muslimak" ?
« Odpověď #27 kdy: 23. Prosince 2008, 20:38:33 »
to chawwa,)spajat s modlosluzobnictvom?napr.len preto ,lebo ja prostak mozem mat Styri manzelky a niekdo ,kolko sa mu odda?No je toto spravodlivost? ;)

chawwa

  • Host
Re: Lze pouzit koberecek typu "muslimak" ?
« Odpověď #28 kdy: 24. Prosince 2008, 14:16:04 »
Pratele, mam halachicky dotaz (pravda, zejmena kvuli tomu, abych otestoval forum)  ;)
Lze na Jom Kipur pouzit v synagoze jako podlozku koberecek typu "muslimak", kdyz nevim, jestli byl cilene vyroben jako muslimska proprieta nebo naopak jen jako cetka pro turisty ? Neni lepsi predpokladat, ze je to vec pro modlosluzbu a vubec to nekupovat ? :-)
heh,vyhodilo mi to upozornění, že se zde nepřispívalo nejméně 120 dní... ;D. Nic méně mně toto téma zaujalo. Koberečkům fandím a proč jen na Jom Kipur? Modlíme se přece každý den,ni?

Protože na Jom kipur v synagoze poklekáme na zem a ukláníme se až k zemi.
No to je hezké a doma by to nešlo?

eleazar

  • Host
Re: Lze pouzit koberecek typu "muslimak" ?
« Odpověď #29 kdy: 24. Prosince 2008, 15:24:05 »
Pratele, mam halachicky dotaz (pravda, zejmena kvuli tomu, abych otestoval forum)  ;)
Lze na Jom Kipur pouzit v synagoze jako podlozku koberecek typu "muslimak", kdyz nevim, jestli byl cilene vyroben jako muslimska proprieta nebo naopak jen jako cetka pro turisty ? Neni lepsi predpokladat, ze je to vec pro modlosluzbu a vubec to nekupovat ? :-)
heh,vyhodilo mi to upozornění, že se zde nepřispívalo nejméně 120 dní... ;D. Nic méně mně toto téma zaujalo. Koberečkům fandím a proč jen na Jom Kipur? Modlíme se přece každý den,ni?

Protože na Jom kipur v synagoze poklekáme na zem a ukláníme se až k zemi.
No to je hezké a doma by to nešlo?
Ž 96,9 v nádheře svatyně se klaňte Hospodinu! :-[

přijímám návrhy na realizaci :(

Elazar

  • Host
Re: Lze pouzit koberecek typu "muslimak" ?
« Odpověď #30 kdy: 24. Prosince 2008, 15:31:58 »
Pratele, mam halachicky dotaz (pravda, zejmena kvuli tomu, abych otestoval forum)  ;)
Lze na Jom Kipur pouzit v synagoze jako podlozku koberecek typu "muslimak", kdyz nevim, jestli byl cilene vyroben jako muslimska proprieta nebo naopak jen jako cetka pro turisty ? Neni lepsi predpokladat, ze je to vec pro modlosluzbu a vubec to nekupovat ? :-)
heh,vyhodilo mi to upozornění, že se zde nepřispívalo nejméně 120 dní... ;D. Nic méně mně toto téma zaujalo. Koberečkům fandím a proč jen na Jom Kipur? Modlíme se přece každý den,ni?

Protože na Jom kipur v synagoze poklekáme na zem a ukláníme se až k zemi.
No to je hezké a doma by to nešlo?
Ž 96,9 v nádheře svatyně se klaňte Hospodinu! :-[

přijímám návrhy na realizaci :(

Hurá na Har ha-bajit! Zítra ve dvě u Chain gate, když nás bude deset tisíc, tak nás nezastaví, souhlas?  :D

eleazar

  • Host
Re: Lze pouzit koberecek typu "muslimak" ?
« Odpověď #31 kdy: 24. Prosince 2008, 15:50:01 »
Zítra? :-\ To je moc kách.

Ale je zajímavé, jak nám to oběma mysí stejným směrem. Když jsem ti před drahnou dobou toho verše všiml, tak mě napadlo to samé. Nečekal jsem, že nejsem jediný ;)

Michal Vejvoda

  • Host
Re: Lze pouzit koberecek typu "muslimak" ?
« Odpověď #32 kdy: 3. Ledna 2009, 23:45:44 »
podle dvou Židů žijících v současnosti,  jednoho "karaitisty" a druhého  "talmudisty"(účastníků diskuse) jsem modloslužebník, jestliže vzývám ČLOVĚKA Ježíše. Ovšem podle jiných Židů, např. těch, kteří šířili "kristovství" v I. stol. o. l.,
**********************
Kazdy kdo se modli k nekomu jinemu nez JHVH je modlosluzebnik, kazdy kdo vyznava nekoho jineho nez JHVH je modlosluzebnik. To snad potvrdi i Talmudiste ;)

Jenže,
my jsme přesvědčeni, že Ježíš a JHVH jedno jsou, respektive, že v člověku Ježíši se plně zjevil JHVH.

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Lze pouzit koberecek typu "muslimak" ?
« Odpověď #33 kdy: 3. Ledna 2009, 23:52:00 »
Jenže,
my jsme přesvědčeni, že Ježíš a JHVH jedno jsou, respektive, že v člověku Ježíši se plně zjevil JHVH.

V tom pripade jsem presvedcen, ze jste modlosluzebnik  ;)
Tora a koneckoncu cely Tenach mnohokrat opakuje, ze Sefa nelze jen tak videt (ci bez uhony potkat), ze jediny, s kym si jako s kamosem popovidal byl Moshe (a i tomu ukazal jen zada), atd atd... A najednou - bum ho ! Nejenze se objevi jako clovek, On se jeste potrebuje narodit... Ten, ktery stvoril vse  :o

Elazar

  • Host
Re: Lze pouzit koberecek typu "muslimak" ?
« Odpověď #34 kdy: 3. Ledna 2009, 23:52:46 »
podle dvou Židů žijících v současnosti,  jednoho "karaitisty" a druhého  "talmudisty"(účastníků diskuse) jsem modloslužebník, jestliže vzývám ČLOVĚKA Ježíše. Ovšem podle jiných Židů, např. těch, kteří šířili "kristovství" v I. stol. o. l.,
**********************
Kazdy kdo se modli k nekomu jinemu nez JHVH je modlosluzebnik, kazdy kdo vyznava nekoho jineho nez JHVH je modlosluzebnik. To snad potvrdi i Talmudiste ;)

Jenže,
my jsme přesvědčeni, že Ježíš a JHVH jedno jsou, respektive, že v člověku Ježíši se plně zjevil JHVH.

Jak to říct slušně, abych se našich křesťanských přátel nedotkl...

Nu, když myslíte.
(na pohledu židovství to ale nic nezmění - ostatně o tom už tu nespočet debat bylo).

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Lze pouzit koberecek typu "muslimak" ?
« Odpověď #35 kdy: 3. Ledna 2009, 23:55:22 »
Jak to říct slušně, abych se našich křesťanských přátel nedotkl...

A pritom tolik hezkych slov mame... Hodila by se "ptakovina"  ;) ?

sad

  • Host
Re: Lze pouzit koberecek typu "muslimak" ?
« Odpověď #36 kdy: 4. Ledna 2009, 01:14:12 »
Vazeny pane Vejvodo,
mohu se Vas zeptat, kdo v tomto pripade znaci "my"?

Michal Vejvoda

  • Host
Re: Lze pouzit koberecek typu "muslimak" ?
« Odpověď #37 kdy: 4. Ledna 2009, 01:40:44 »
Vazeny pane Vejvodo,
mohu se Vas zeptat, kdo v tomto pripade znaci "my"?
Omlouvám se,
myslím že z kontextu bylo jasné, že se hlásím ke Kristu, tedy jsem křesťanem. Myslím, že v této věci mohu mluvit za všechny křesťany, neboť se jedná o jeden ze základních bodů naší víry.
Jinak já osobně jsem členem Českobratrské církve evangelické.

sad

  • Host
Re: Lze pouzit koberecek typu "muslimak" ?
« Odpověď #38 kdy: 4. Ledna 2009, 01:45:07 »
A jste si jist, ze Vas vyrok "Ježíš a JHVH jedno jsou" odpovida verouce Českobratrské církve evangelické?

Zustavam s pozdravem.

Michal Vejvoda

  • Host
Re: Lze pouzit koberecek typu "muslimak" ?
« Odpověď #39 kdy: 4. Ledna 2009, 01:48:41 »
A jste si jist, ze Vas vyrok "Ježíš a JHVH jedno jsou" odpovida verouce Českobratrské církve evangelické?

Zustavam s pozdravem.

Ano jsem si tím jist.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Lze pouzit koberecek typu "muslimak" ?
« Odpověď #40 kdy: 4. Ledna 2009, 01:53:49 »
Mno, abychom to židovským přátelům zjednodušili, tak pro ty, kteří neznají (počítám, že spíše menšina) :
https://cs.wikipedia.org/wiki/Apo%C5%A1tolsk%C3%A9_vyzn%C3%A1n%C3%AD
https://cs.wikipedia.org/wiki/Nicejsko-konstantinopolsk%C3%A9_vyzn%C3%A1n%C3%AD

sad

  • Host
Re: Lze pouzit koberecek typu "muslimak" ?
« Odpověď #41 kdy: 4. Ledna 2009, 01:57:08 »
Pane Vejvodo,
radi se snad cirkev, jejimz jste clenem, mezi cirkve vyznavajici monofyzitismus?

Michal Vejvoda

  • Host
Re: Lze pouzit koberecek typu "muslimak" ?
« Odpověď #42 kdy: 4. Ledna 2009, 02:06:32 »
Citovat

Jak to říct slušně, abych se našich křesťanských přátel nedotkl...

Nu, když myslíte.
(na pohledu židovství to ale nic nezmění - ostatně o tom už tu nespočet debat bylo).
No, že bych měl o sobě takové mínění, že by jeden můj komentář změnil pohled, který se nezměnil po 2000 let, to fakt nemám.
Citovat


Michal Vejvoda

  • Host
Re: Lze pouzit koberecek typu "muslimak" ?
« Odpověď #43 kdy: 4. Ledna 2009, 02:15:19 »
Pane Vejvodo,
radi se snad cirkev, jejimz jste clenem, mezi cirkve vyznavajici monofyzitismus?

Ne neřadí. Měla by? Jen tak mimochodem, pochybuji, že sama sebe nějaká církev označuje za monofyzitskou. Nicméně já stejně jako moje církev a celý hlavní proud křesťanství věřím v Boho-člověka Ježíše, ve kterém jsou přítomny dvě přirozenosti Boží i lidská.

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Lze pouzit koberecek typu "muslimak" ?
« Odpověď #44 kdy: 4. Ledna 2009, 02:29:14 »
Nicméně já stejně jako moje církev a celý hlavní proud křesťanství věřím v Boho-člověka Ježíše, ve kterém jsou přítomny dvě přirozenosti Boží i lidská.

Coz mi pripadne tak priserne hereticke, ze se mi jest ptati, k cemu vlastne potrebujete/pouzivate Tenach AKA Stary zakon  ::)
Co to je bohoclovek ? Neco jako kentaur ? Fakt to zni hrozne, brrr...

sad

  • Host
Re: Lze pouzit koberecek typu "muslimak" ?
« Odpověď #45 kdy: 4. Ledna 2009, 09:02:10 »
Mily Vadere,
ono to nejenom zni strasne, ono to strasne je. Uprimne, nechapu, proc krestanstvi samo sebe reflektuje jako monotheismus. K otazce zarazeni TaNaCHu do krestanskeho kanonu, kazdy se snazi najit nejake koreny... v tomto pripade na ukor zidovstvi, byt oficialni zduvodneni zni trochu jinak (a cini vztah krestanstvi vs zidovstvi jeste komplikovanejsi).

Neda se nic delat, nekdy je lepe drzeti se stranou (byt by ta doba mela trvat vice jak 2 tisice let...).

eleazar

  • Host
Re: Lze pouzit koberecek typu "muslimak" ?
« Odpověď #46 kdy: 4. Ledna 2009, 09:36:38 »
Jak to říct slušně, abych se našich křesťanských přátel nedotkl...
A pritom tolik hezkych slov mame... Hodila by se "ptakovina"  ;) ?
A co třeba "nedorozumění" ?

Mimochodem pozadí tohoto výroku se tu už řešilo.

Neco jako kentaur ? Fakt to zni hrozne, brrr...

Vy máte něco proti kentaurům?

daniel lehotsky

  • Host
Re: Lze pouzit koberecek typu "muslimak" ?
« Odpověď #47 kdy: 4. Ledna 2009, 09:54:49 »
Mili Vadere a Sad,co takto Lason Ha-ra?

sad

  • Host
Re: Lze pouzit koberecek typu "muslimak" ?
« Odpověď #48 kdy: 4. Ledna 2009, 09:59:22 »
Dobry den, eleazare,
kentauri, avatari, boho-clovek ani syn B-zi proste nepatri z hlediska zidovstvi k tem, jimz by se melo slouzit, a jez je radno poslouchat. Jinak receno: Zase je tu neresitelny rozpor (a spor) o to, co jest sluzba B-hu a co modlosluzba...

sad

  • Host
Re: Lze pouzit koberecek typu "muslimak" ?
« Odpověď #49 kdy: 4. Ledna 2009, 10:02:51 »
Mily Danieli,
ani Vader ani ja nikoho nepomlouvame, nenactiutrhame ani nesnizujeme cizi nazor. Pouze konstatujeme. A to, ze se hledisko zidovske a krestanske v nekterych zalezitostech zasadne rozchazeji, je cista pravda.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15