Všeobecná kategorie > Dnešek v Zemi Izrael

Dnešek v Zemi Izrael od r. Jicchaka

(1/19) > >>

Tomsik:
Jen malá připomínečka, jednotka Golani je s měkkým i, strašně mě to bije do očí :)

zoom:
Jeste pripominecka - ne Pisgot ale Psagot
a Golany se skutecne vyslovuje i v hebrejstine tvrde - dala bych tomu prednost, GolaNI totiz svadi k ruske vyslovnosti, coz zase bije me do oci i ucha  ::)

Scooolie:
Opravim.

S těmi GolanY je to složitější. Vyslovují se tvrdě a i v češtině, když se mluví o onom území okolo Gamly se to tak píše. Ale zase název vojenské jednotky se do češtiny přebírá beze změny z angličtiny s měkkým I. Takže je v tom zmatek...

Já mám podobné dilema ohledně Dženínu. V češtině se píše obvykle s měkkým I, ale vyslovuje tvrdě. Jicchak ho píše foneticky s tvrdým Y a já to opravuji na českou verzi s měkkým I... Tak nevím :o

??????????

Tomsik:

--- Citace: Scooolie kdy  9. Srpna 2007, 22:25:45 ---Opravim.

S těmi GolanY je to složitější. Vyslovují se tvrdě a i v češtině, když se mluví o onom území okolo Gamly se to tak píše. Ale zase název vojenské jednotky se do češtiny přebírá beze změny z angličtiny s měkkým I. Takže je v tom zmatek...

Já mám podobné dilema ohledně Dženínu. V češtině se píše obvykle s měkkým I, ale vyslovuje tvrdě. Jicchak ho píše foneticky s tvrdým Y a já to opravuji na českou verzi s měkkým I... Tak nevím :o

??????????

--- Ukončit citaci ---

Vidím to asi takto: Golany = oblast s Y, logicky počeštěno; Golani = jednotka, spíše tedy brigáda, převzato z originálu s I :)

Yan:
Měl bych připomínku k té formulaci ...kterou obývá skupina Jazdym... v níž se to tuším objevilo i na hlavní straně tohoto webu, ktará je řekl bych pro běžného (ale i pro neběžného) čtenáře nesrozumitelná. Možná že by to byla zase otázka na jazykovou poradnu Ústavu pro jazyk český. Mám dojem že v češtině je zažitým termínem označení této skupiny termín jazídové a to již minimálně od dob Karla Maye a jeho knihy Ve stínu padišáha.

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 
Navštívit plnou verzi