Všeobecná kategorie > Politika v Zemi Izrael

Je Benjamin Netanjahu dobrý nebo špatný vůdce Izraele?

<< < (2/14) > >>

Jeitteles:
Izraelsko-arabský konflikt se od počátku do dějin zapisuje, a tak, dle mého názoru, si žádá silné politiky, i silné generály. Jinak ale to "zapsání se do historie" byla zkratka, neberte mě za slovo. Každopádně politik, který jen tolik neškodí (Bibi), to je pro mě málo.

Bibiho kritika Rabina byla dle mého názoru dalece za hranou a proto u mě za jeho vraždu nese nepřímo odpovědnost, zdůrazňuji nepřímo. Taková atmosféra se doufám nebude v izraelské společnosti  opakovat a nezapříčinil se o ni tehdy  zdaleka Rabin sám, jestli teda vůbec.

Ano, Izrael balancoval vždy na hraně izolace a i byl v izolaci, ale úkolem politiků je tomu čelit a udržovat si spojence. Bibimu se to příliš nedaří, nejde jen o USA. A rétorické schopnosti má možná dokonalé pro jednodušší lidi, jde o americký styl a ten mi neimponuje.

Nový vůdce pravice? Někdo typu Menachema Begina.

talarich:
Mírně nesouhlasím. Bibi právě dokázal diverzifikovat svoje "přátele". A místo jednoho silného - USA - získal několik o málo slabších, ale stále velmi silných.
Na základě hlasování a rétoriky je nadějné, že už tu není jen Izrael a USA, ale Izrael a Kanada, a také Izrael a Austrálie. A nesmíme zapomínat na Izrael a Indie.
Takže já bych právě ve světle této diverzifikace považoval Bibiho za velmi úspěšného. Místo toho, aby se snažil ze všech sil udržet spojenectví s USA, tak se velice chytře soustředil na utužení vazeb s jinými partnery.

Jeitteles:
Diverzifikace spojenců - já si počkám, k jakým důsledkům/výsledkům to povede.

talarich:
Jo, a jinak Arikovi prostě nemůžu odpustit tu Gazu. Stejně jako komukoliv jinému bych neodpustil odevzdání části Jeruzaléma, Golan nebo Judska a Samaří.

talarich:

--- Citace: Jeitteles kdy 28. Března 2015, 23:52:22 ---Diverzifikace spojenců - já si počkám, k jakým důsledkům/výsledkům to povede.

--- Ukončit citaci ---


Já už výsledek vidím. Vy ne?

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana

[*] Předchozí strana

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 
Navštívit plnou verzi