Autor Téma: Cui bono..  (Přečteno 29056 krát)

0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.

Offline Tamar

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 688
  • skype: mar.se22
Cui bono..
« kdy: 8. Ledna 2015, 00:10:42 »

Citace: Vader 
Aj moja paranoja, juch-juch :D :D :D
Mýdlo končí, Mýdlo končí, buďte na příjmu, Ručníku ;D


Člověk nemusí být úplný paranoik, aby si všímal souvislostí..
Už pár týdnů podrobně pročítám starší příspěvky, zejména komentáře sehrané dvojice Bibin - Gugi, abych se více a  lépe zorientovala ve světě..

Měla jsem totiž  úmyslu poprosit o nějaké nápady.. teorie.. vize..
Pánové.. to co se teď děje.. pokaždé něco nečekaného, ale v zásadě předvídatelného..

cui bono???
« Poslední změna: 8. Ledna 2015, 15:22:28 od zoom »

Offline Tamar

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 688
  • skype: mar.se22
Re:Cui bono..
« Odpověď #1 kdy: 8. Ledna 2015, 08:29:06 »
.. á už to vidím.. jsou tam dvě diskuze se stejným nadpisem a v tom samém šuplíku.. škoda že ten včerejší text nemůžu opravit..


Ale to není to podstatné. Člověk to nestačí zpracovávat, ty informace, jak se hrnou, kdo je kdo .. zejména v tom muslimském světě je to teď hodně zmatené..


Myslíte že se budou ty rozdíly mezi jednotlivými směry zvětšovat, anebo že se sjednotí?
Myslíte si, že ti největší zuřivci (ISIS a spol.) skutečně věří, že tímhle způsobem (uřezávání hlav a střílení po lidech) získají moc? nebo o co jim jde?
« Poslední změna: 8. Ledna 2015, 15:21:48 od zoom »

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re:Cui bono..
« Odpověď #2 kdy: 8. Ledna 2015, 11:24:19 »
Včerejší text jde opravit, či odstanit (to bych skoro radila). Můžete editovat.

Offline Tamar

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 688
  • skype: mar.se22
Re:Cui bono..
« Odpověď #3 kdy: 8. Ledna 2015, 14:03:18 »
nemůžu, nejsem admin

proč odstranit?  ..připadá vám téma islámských útoků nevhodné  k diskuzi?

(prosím případného admina o smazání řádku 3, 4 a 5 v tom prvním příspěvku)
otázka " K čemu je to dobré?" tam může zůstat ..

K čemu je to dobré - kdo má prospěch z takového útoku? Ti teroristi? Jde jim jen o pomstu? Obyčejní muslimové to asi trochu odnesou..

Promiňte, že se ptám jako blbec. Lepší se ptát, i blbě, myslím, než tím blbcerm zůstat..
« Poslední změna: 8. Ledna 2015, 14:46:07 od Tamar »

Offline Tamar

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 688
  • skype: mar.se22
Re:Cui bono..
« Odpověď #4 kdy: 8. Ledna 2015, 14:45:36 »
jinými slovy:

Necítím se dobře. Nikdo z nás se teď necítí dobře. Jsem vyděšená.
Vaderův citát o  spiknutí jsem uvedla proto, že tím jak nejsem v obraze a jsem zmatená, sama můžu mít tendenci uvěřit nějakým paranoidním teoriím. Včera jsem četla článek o tom, že pařížský útok zřejmě vůbec neprovedli muslimové, protože je jasné, že v očích celého světa jim to přitíží..


Diskuze Gugiho, Bibina a dalších i přes tu nadsázku nebo možná právě pro ni, pomáhají k orientaci..
Nečekám sprchu vtipů... jen diskuzi a zamyšlení..

Je to takhle srozumitelnější?  ??? 
« Poslední změna: 8. Ledna 2015, 15:01:29 od Tamar »

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re:Cui bono..
« Odpověď #5 kdy: 8. Ledna 2015, 15:24:16 »
Nebylo správně pochopeno, mísily se tu dvě věci. Jednak situace na fóru a jednak situace skutečná.

Offline Tamar

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 688
  • skype: mar.se22
Re:Cui bono..
« Odpověď #6 kdy: 8. Ledna 2015, 15:27:47 »
Tak to se omlouvám. Já jsem si původně myslela, že Vader tu diskuzi v rámci uklízení někam odsunul.. ale byla až na třetí stránce a před ní je ještě jedna, která se jmenuje stejně.. No jak říkám, děláme mu tady binec..  ;)

Offline cogavec

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 140
Re:Cui bono..
« Odpověď #7 kdy: 8. Ledna 2015, 22:28:27 »
jinými slovy:

Necítím se dobře. Nikdo z nás se teď necítí dobře. Jsem vyděšená.
Vaderův citát o  spiknutí jsem uvedla proto, že tím jak nejsem v obraze a jsem zmatená, sama můžu mít tendenci uvěřit nějakým paranoidním teoriím. Včera jsem četla článek o tom, že pařížský útok zřejmě vůbec neprovedli muslimové, protože je jasné, že v očích celého světa jim to přitíží..


Diskuze Gugiho, Bibina a dalších i přes tu nadsázku nebo možná právě pro ni, pomáhají k orientaci..
Nečekám sprchu vtipů... jen diskuzi a zamyšlení..

Je to takhle srozumitelnější?  ???


Dá se očekávat,že se vynoří šílené konspirační teorie nemající s pravdou nic společného.


Co se týče současné situace ve Francii,tak to není překvapení.Bylo jen otázkou času kdy k podobným projevům dojde.Už dříve se museli někteří kritici islámu schovávat,bylo jim vyhrožováno zabitím.Vzpomeňme na nedávné ničení židovské čtvrti ve Francii v době protiteroristické operace v Gaze.


Zmínil jsem se o situaci ve Francii v tématu "Islám v Čr" ze dne 27.listopadu 2012 na straně tři.Muslimové dělají jen to,jak jsou naprogramování islámskými svatými spisy:Jestliže nevytáhnete do boje,Bůh vás potrestá trestem bolestným,vystřídá vás národem jiným. Súra 9.Pokání 39 Myšlen boj převážně pomocí zbraní,níže se pak hovoří o vojscích,tak co jim zbývá,muslimům,pokud nechtějí býti potrestáni trestem bolestným.


Pro ně toto vraždění je zkouškou dobrou:Nejste to vy,kdo je zabili,ale Bůh je zabil,a nevrhals ty,když jsi vrhal,nýbrž byl to Bůh,kdo vrhal,aby vyzkoušel věřící zkouškou dobrou,od Něho přicházející,vždyť Bůh slyšící je,vševědoucí! Súra 8.Kořist 17.

Nechť se nedomnívají ti,kdož nevěří,že Nás předhoní - nepodaří se jim uniknout našemu zásahu !!! Súra 8 Kořist 61(59) Co dělat,když má někdo mysl otrávenou podobnými citáty,kterými se to v islámských svatých spisech jen hemží.


Islámská právní příručka,která cituje proroka:Alláh Mocný a vznešený mě věřícím seslal jako milost a vedení a nařídil mi,abych udělal konec s hudebními nástroji,flétnami,smyčci,kříži a věcmi předislámského období nevědomosti.

Na Den zmrtvýchvstání bude Alláh lít tekutý kov do uší těch,kteří seděli a naslouchali zpěvákům.

Píseň způsobuje,že v srdci roste přetvářka,tak jako voda působí na rostlinu.

"Tato obec zažije,jak některé lidi spolkne země,někteří se přemění na zvířata,a bude na ně padat déšť kamení.."Někdo se zeptal:"Kdy se tak stane,ó posle Alláhův?"A on řekl:"Až se objeví zpěváci a hudební nástroje a víno bude dovolovat zákon."

Budou lidé z mé obce,kteří se budou domnívat,že smilstvo,hedvábí,víno a hudební nástroje jsou zákonné. (Reliance of the Traveller,r40.1)


Ájatolláh Chomejní:Hudba narušuje smýšlení naší mládeže.Není žádný rozdíl mezi hudbou a opiem.Obojí vede k otupělosti.Chcete-li,aby vaše země byla nezávislá,pak zakažte hudbu.Hudba je zradou našeho národa i našich dětí...........


Alláh nestvořil člověka proto,aby si užíval.Záměr stvoření byl ten,aby lidstvo bylo podrobeno zkoušce skrze strádání a modlitbu.Islámský režim musí být vážný ve všech oblastech.V islámu neexistují žádné vtipy.V islámu neexistuje žádný humor.V islámu neexistuje žádná zábava.V ničem co je vážné,nemůže být žádná zábava ani radost. (The spirit of Allah:Khomeini and the Islamic Revolution)


Všiml jsem si,že podobné názory neplatí docela,jelikož se mnozí muslimové radují nad neštěstím druhého,např. když nějaký terorista z jejich řad vyvraždí,či zmrzačí rodinu z malými dětmi např. v Izraeli,to pak jásá  velká část jejich pospolitosti.
« Poslední změna: 8. Ledna 2015, 22:43:20 od cogavec »

Offline talarich

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 171
  • Pohlaví: Mužské
Re:Cui bono..
« Odpověď #8 kdy: 9. Ledna 2015, 09:14:04 »
Problém je, že oni nemůžou žádnou svojí akcí prohrát.


Když udělají muslimové násilnou teroristickou akci, tak se zvedne vlna nevole proti nim, možná i dojde k nějakému útoku na mešitu nebo se muslimové budou v Evropě cítit v ohrožení či jako nechtění obyvatelé druhé kategorie, nedostanou tak snadno práci, … zkrátka výsledkem toho všeho je, že se víc dosud umírněných muslimů radikalizuje. Což je pro ty prvotní hybatele chtěné. Navíc my budeme označeni za viníky jejich radikalizace.
Když naproti tomu naše reakce nebude přísná a odvetná a necháme si i nadále "vyprazdňovat obsah našich střev" na hlavu, tak je to pro ně také dobře, protože díky našemu neustálému ustupování mohou oni zabírat víc a víc. Takže jakákoliv naše reakce je pro ně výhrou.


Nevidím z toho cestu ven, než opravdu jít do toho boje a ten boj vyhrát. Jenže jsme ochotni bojovat? A uvědomujeme si, že ten boj už opravdu probíhá, ať to chceme nebo nechceme?

Offline Tamar

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 688
  • skype: mar.se22
Re:Cui bono..
« Odpověď #9 kdy: 9. Ledna 2015, 09:44:19 »
Nevidím z toho cestu ven, než opravdu jít do toho boje a ten boj vyhrát. Jenže jsme ochotni bojovat? A uvědomujeme si, že ten boj už opravdu probíhá, ať to chceme nebo nechceme?


Izrael tohle ví, Evropa ne..

Offline talarich

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 171
  • Pohlaví: Mužské
Re:Cui bono..
« Odpověď #10 kdy: 9. Ledna 2015, 10:20:30 »
Ne, Tel Aviv tohle neví a nechce vědět. Zbytek Izraele tohle ví. Problém je, že z hlediska politiky se musí Izrael chovat tak, jak po něm chce EU a OSN, protože je žel na nich ekonomicky (a nejen ekonomicky) závislý.
Takže Bibi musí kličkovat mezi kulkama. Nemůže s arabama jednat tak, jako kdyby si toho problému byl vědom (kvůli EU a USA) a na druhou stranu musí jednat s arabama tak, aby přežil Izrael. A taková Czipi Livni je přesně důkazem toho přístupu EU a USA (o poslankyni Zoabi se nezmiňuju, to bych si domů odnesl plnou náruč banánů).

Offline Tamar

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 688
  • skype: mar.se22
Re:Cui bono..
« Odpověď #11 kdy: 9. Ledna 2015, 10:26:01 »
Ano, když jsem říkala Izrael, tak jsem myslela ten zbytek ..
Myslela jsem obyčejný lidi, kteří si tohle uvědomujou.
V Evropě ne.

Offline Dan

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 134
Re:Cui bono..
« Odpověď #12 kdy: 9. Ledna 2015, 15:32:56 »
Nevidím z toho cestu ven, než opravdu jít do toho boje a ten boj vyhrát. Jenže jsme ochotni bojovat? A uvědomujeme si, že ten boj už opravdu probíhá, ať to chceme nebo nechceme?

V dnešní době už v Evropě (aspoň tej západní) existujou tři reálný cesty:
I) lhostejnost - postupná islamizace a nasledný vytvoření ňákýho islámsko-zápaního hybridu, něco jako turecká nebo bosňácká cesta.
II) odpor a jakýs takýs zachování demokracie - ňáká forma apharteidu, demokracie jen pro západně orientovaný obyvatelstvo a tvrdá ruka, ghetto, ... pro muslimi a jim podobný
III) odpor a vojenská diktatura - vláda tvrdé ruky, vyhnání nebo tvrdé podrobení si mulimů

Já to typuju na I)

Offline talarich

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 171
  • Pohlaví: Mužské
Re:Cui bono..
« Odpověď #13 kdy: 10. Ledna 2015, 20:27:14 »
Naše vlastní pojetí demokracie nám nepovoluje jinou cestu než první. Proto je situace neřešitelná. Evropa nemá budoucnost. Teda: Evropa budoucnost má, ale není příjemná a pro mě tato budoucnost není obyvatelná.

Offline Tamar

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 688
  • skype: mar.se22
Re:Cui bono..
« Odpověď #14 kdy: 21. Ledna 2015, 23:21:00 »

Offline talarich

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 171
  • Pohlaví: Mužské
Re:Cui bono..
« Odpověď #15 kdy: 22. Ledna 2015, 12:01:07 »
Ačkoliv ne se vším, co pan Cílek píše, mohu souhlasit, tak mě překvapilo, jak je na eretz.cz relativní klid ohledně toho, co se stalo ve Francii. Ne že bych tu teď chtěl rozjíždět nějakou diskuzi. Ale je několik docela zajímavých témat, o kterých by bylo zajímavé diskutovat, pokud by to bylo v klidu a bez osobních útoků a lašon hara, ...

Offline Tamar

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 688
  • skype: mar.se22
Re:Cui bono..
« Odpověď #16 kdy: 22. Ledna 2015, 12:39:21 »
Ne že bych tu teď chtěl rozjíždět nějakou diskuzi...

Proč ne? Diskuze bývají poučné..

Já jsem naopak chtěla rozjet diskuzi.. Taky s tím Cílkem ve všem nesouhlasím, i v některých podstatných věcech, ale je to zajímavý článek a třeba dění v Africe, které nám dost uniká, docela osvětluje..


Jsme trochu v šoku.. Člověku, když je v šoku, nebývá moc do řeči..
« Poslední změna: 22. Ledna 2015, 12:45:21 od Tamar »

Offline talarich

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 171
  • Pohlaví: Mužské
Re:Cui bono..
« Odpověď #17 kdy: 22. Ledna 2015, 12:51:17 »
Milá Tamar, asi tedy založ nové vlákno a klidně polož první dotaz nebo nadhoď úvodní problematiku.
Ale jen, pokud už jsi v pohodě. Pokud tě vývoj posledních dní rozrušil, tak možná netřeba jitřit ještě nezahojené rány.

Offline Tamar

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 688
  • skype: mar.se22
Re:Cui bono..
« Odpověď #18 kdy: 22. Ledna 2015, 13:00:28 »
Milá Tamar, asi tedy založ nové vlákno a klidně polož první dotaz nebo nadhoď úvodní problematiku.
Ale jen, pokud už jsi v pohodě. Pokud tě vývoj posledních dní rozrušil, tak možná netřeba jitřit ještě nezahojené rány.

Cože? Vždyť to jsem právě udělala.. proč bych měla zakládat nové vlákno? Teď opravdu nechápu.
(V tomto vláknu žádný osobní útok neproběhl, ani lašon hara, o co vám jde?)

Založila jsem vlákno, které se týká dění kolem muslimských útoků, vývoje v muslimském světě. Samozřejmě, že mě to rozrušilo.  každého z nás to rozrušilo. Tohle jsou rány, které jsme dostali všichni, copak se můžou teď nějak zahojit??
Je potřeba racionálně sledovat, co se děje..

Offline dany

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 21
Re:Cui bono..
« Odpověď #19 kdy: 22. Ledna 2015, 13:31:13 »
A s čím sa dá u Cílka nesuhlasit?(napr.)

Offline talarich

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 171
  • Pohlaví: Mužské
Re:Cui bono..
« Odpověď #20 kdy: 22. Ledna 2015, 13:44:25 »
Milá Tamar, asi tedy založ nové vlákno a klidně polož první dotaz nebo nadhoď úvodní problematiku.
Ale jen, pokud už jsi v pohodě. Pokud tě vývoj posledních dní rozrušil, tak možná netřeba jitřit ještě nezahojené rány.

Cože? Vždyť to jsem právě udělala.. proč bych měla zakládat nové vlákno? Teď opravdu nechápu.
(V tomto vláknu žádný osobní útok neproběhl, ani lašon hara, o co vám jde?)

Založila jsem vlákno, které se týká dění kolem muslimských útoků, vývoje v muslimském světě. Samozřejmě, že mě to rozrušilo.  každého z nás to rozrušilo. Tohle jsou rány, které jsme dostali všichni, copak se můžou teď nějak zahojit??
Je potřeba racionálně sledovat, co se děje..


Myslel jsem, že toto vlákno slouží jenom k dotazu na jiná vlákna. Osobně jsem ho nechápal jako samostatné vlákno k samotné diskuzi o muslimských útocích z poslední doby. Moje chyba, moje špatné pochopení, omlouvám se.
Jinak jsem tím rozhorčením myslel, zda je teď vhodná doba o tom diskutovat, zda nepočkat, až se to naše rozrušení trochu uklidní. Nechtěl jsem zbytečně jitřit neuzdravené rány.
« Poslední změna: 22. Ledna 2015, 14:22:44 od talarich »

Offline talarich

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 171
  • Pohlaví: Mužské
Re:Cui bono..
« Odpověď #21 kdy: 23. Ledna 2015, 09:36:07 »
A s čím sa dá u Cílka nesuhlasit?(napr.)


Ani mě tak moc netrápí Cílek a jeho názory. To, s čím u něj nesouhlasím, není pro mě natolik zásadní. Mnohem víc mě právě trápí to, že nad islámem nelze vyhrát jinak než silou, hrubou silou. Jakýkoliv jiný typ akce islám jenom posílí. A můžeme jenom děkovat Všemocnému, že máme ještě pár let času, který ale nesmíme promrhat. Naopak se musíme během těch let intenzivně připravovat.

Offline Tamar

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 688
  • skype: mar.se22

Offline dany

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 21
Re:Cui bono..
« Odpověď #23 kdy: 26. Ledna 2015, 10:10:32 »
Mám tiež zhustujuci pocit,že Amerika,Izrael,potažmo Europa, okrem sebazničenia nemôžu urobit nič,čím by ich  uspokojili.

Offline talarich

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 171
  • Pohlaví: Mužské
Re:Cui bono..
« Odpověď #24 kdy: 5. Února 2015, 15:22:54 »
Ne, Tel Aviv tohle neví a nechce vědět. Zbytek Izraele tohle ví. Problém je, že z hlediska politiky se musí Izrael chovat tak, jak po něm chce EU a OSN, protože je žel na nich ekonomicky (a nejen ekonomicky) závislý.
Takže Bibi musí kličkovat mezi kulkama. Nemůže s arabama jednat tak, jako kdyby si toho problému byl vědom (kvůli EU a USA) a na druhou stranu musí jednat s arabama tak, aby přežil Izrael. A taková Czipi Livni je přesně důkazem toho přístupu EU a USA (o poslankyni Zoabi se nezmiňuju, to bych si domů odnesl plnou náruč banánů).


Ha! Vida! Tak občas i původně levičácký politik v Izraeli prohlédne :-)
https://youtu.be/QDrQ_wgfYdo

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15