Autor Téma: Ask židovské fanatičky  (Přečteno 49513 krát)

0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.

Offline אאאאא

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 33
Re:Ask židovské fanatičky
« Odpověď #50 kdy: 22. Prosince 2014, 21:43:53 »
no jo no.. Tak to máte těžký..


Když si z zhruba 15 000 - 20 000 židů žijících v Čechách vyberete dva, kteří nejsou ani ničím reprezentativní ani ničím výjimeční a z toho usuzujete na judaismus jako takový.


Kdo je na obci rabínem, to je všeobecně známo. Říká se, že kam směřuje pozornost, tam "teče" energie. Pokud se budete chtít něco naučit, učte se od těch lepších. Pokud budete směřovat svou pozornost na to, co vám vadí, tak se nikdy nic kloudného nenaučíte.


(Kdo stojí o dobrého učitele, najde si ho. ;-)

já sem si je "nevybral", prostě to jsou první "živí" Židé, na které jsem tu narazil :) Když nepočítám pár cizinců-turistů, které jsem potkal na Staromáku, v Palladiu apod. ten "kabalista" má určitou, ne úplně netriviální, funkci na židovské obci, jestli jsem to pochopil správně. mimochodem můj pradědeček dělal ve 20. a 30. letech totéž v Dolním Kubíně :)

Offline talarich

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 171
  • Pohlaví: Mužské
Re:Ask židovské fanatičky
« Odpověď #51 kdy: 22. Prosince 2014, 21:55:47 »
Takže, co sis z toho alefe, odnesl? Měl jsi svůj příspěvek označit jako "BIOGRAFIE". A napsat něco jako:
Předkládám zde biografii člověka jménem "XYZ". Dle dostupných audio-vizuálních záznamů bývala v mládí herečkou v levných lechtivých snímcích, vystudovala s bídou střední školu (a podle rozhovoru s jedním z učitelů to nebylo díky jejím znalostem z vyučování), …
A závěrem své biografie zde laskavému čtenářstvu předkládám výčet jejích posledních výkřiků do světa internetu:





Chce se snad někdo z přítomných židů vyjádřit na její obhajobu?


A měl bys to, alefe, bez těch přívlastků o "pomluvách". My tě, alefe, ještě naučíme, jak to u židů chodí, abys prošel  :)  neboj, uč se od těch nejlepších  :)

Offline Tamar

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 688
  • skype: mar.se22
Re:Ask židovské fanatičky
« Odpověď #52 kdy: 22. Prosince 2014, 22:02:58 »
já sem si je "nevybral", prostě to jsou první "živí" Židé, na které jsem tu narazil :) Když nepočítám pár cizinců-turistů, které jsem potkal na Staromáku, v Palladiu apod. ten "kabalista" má určitou, ne úplně netriviální, funkci na židovské obci, jestli jsem to pochopil správně. mimochodem můj pradědeček dělal ve 20. a 30. letech totéž v Dolním Kubíně :)


 :D :D :D  .. náhody neexistujou..  tomu se říká smůla.. :D


jé.. mám kamarádku, která pochází z Dolného Kubína.. je tedy slovenka, ne židovka, ale naučila se dobře hebrejsky .. a místní židovský hřbitov prozkoumala podrobně..

Offline אאאאא

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 33
Re:Ask židovské fanatičky
« Odpověď #53 kdy: 22. Prosince 2014, 22:17:11 »
já sem si je "nevybral", prostě to jsou první "živí" Židé, na které jsem tu narazil :) Když nepočítám pár cizinců-turistů, které jsem potkal na Staromáku, v Palladiu apod. ten "kabalista" má určitou, ne úplně netriviální, funkci na židovské obci, jestli jsem to pochopil správně. mimochodem můj pradědeček dělal ve 20. a 30. letech totéž v Dolním Kubíně :)


 :D :D :D  .. náhody neexistujou..  tomu se říká smůla.. :D


jé.. mám kamarádku, která pochází z Dolného Kubína.. je tedy slovenka, ne židovka, ale naučila se dobře hebrejsky .. a místní židovský hřbitov prozkoumala podrobně..

je to zajímavé, ale přímo tam asi žádné předky nemám. jinak mohu dodat odkaz na přepis rozhovoru nějaké slovenské televize s mým dědou, kde docela podrobně rozebírali situaci Židů na Oravě ve 30. a 40. letech.

Offline אאאאא

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 33
Re:Ask židovské fanatičky
« Odpověď #54 kdy: 22. Prosince 2014, 23:15:27 »

A měl bys to, alefe, bez těch přívlastků o "pomluvách". My tě, alefe, ještě naučíme, jak to u židů chodí, abys prošel  :)  neboj, uč se od těch nejlepších  :)

a kdo je nejlepší?  :D :D

Offline Tamar

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 688
  • skype: mar.se22
Re:Ask židovské fanatičky
« Odpověď #55 kdy: 22. Prosince 2014, 23:17:39 »
 :D :D   Hledej a najdeš..


Učitel obvykle znamená rabín..


Kromě toho ke konverzi tě nikdo jiný než rabín připravovat nemůže..
« Poslední změna: 22. Prosince 2014, 23:20:47 od Tamar »

Offline talarich

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 171
  • Pohlaví: Mužské
Re:Ask židovské fanatičky
« Odpověď #56 kdy: 22. Prosince 2014, 23:23:42 »
Alefe, my ty nejlepší učitele jmenovat nemůžeme, však víš  :) … nemůžeme o nich mluvit, když tu nejsou…


No nic, abych nedostal taky vynadáno od Tamar, tak přidám něco i k tématu.


Spousta lidí judaismu nepomáhá - a spousta z nich je i mezi židy samotnými. S tím se holt musíš, alefe, smířit. Snažit se umravnit onu internetovou přispěvatelku, aby psala o judaismu trochu lepším píár ňůspíkem, je jako bojovat s hydrou. Jednu hlavu usekneš a další dvě narostou.
Ale ber to i z té pozitivní stránky. Ti inteligentnější se nad jejími odpověďmi zasmějí a mávnou rukou. A ty méně nadané se třeba nad tím i zamyslí a možná se i krapet umravní. Víš kolik teď holek bude vyhledávat rozkoš jenom v náručí židů, protože ona dotyčná jim řekla, že s gójem je to hřích?  :D

Offline Tamar

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 688
  • skype: mar.se22
Re:Ask židovské fanatičky
« Odpověď #57 kdy: 22. Prosince 2014, 23:25:03 »
 :D :D :D

Offline cogavec

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 140
Re:Ask židovské fanatičky
« Odpověď #58 kdy: 22. Prosince 2014, 23:45:45 »
Citovat

Tak jsou nastavena pravidla... Hovořit o diskriminaci není namístě. Je to jako byste polemizoval s pravidly členství v golfovém klubu... Prostě nějaká jsou a Vy je buď budete respektovat anebo nebudete členem klubu. Vaše volba.

Golf je možné hrát i bez členství v golfovém klubu.

Citovat
Nicméně s křesťanstvím si to dost idealizujete. Nic proti Vašemu pojetí, ale takto "funguje" jen u některých protestanstkých denominací. Abyste se stal katolíkem, tak rozhodně nestačí jen Vaše rozhodnutí - beze křtu Vás prostě ostatní katolíci nebudou brát za jednoho z nich, A když si farář postaví hlavu a nepokřtí - třeba kvůli takové drobnosti, jako že jste nechodil řádně na přípravu ke křtu a on není přesvědčen o tom, že víte do čeho jdete a že tomu skutečně věřítě - tak také máte šanci jen tím, že půjdete hledat jiného faráře...

Všeobecné kněžství není zdaleka možné ve všech případech u všech církevních denominací. Zkuste třeba jako řadový katolík provádět křty, svatby či jiné svátosti - a uvidíte ten rachot  ;D

Vlastně ideální z tohoto pohledu je islám - tam stačí odrecitovat vyznání víry a zcela demokraticky a nediskriminačně je z člověka ihned muslim. Sláva demokracii a přístupu k vířě bez omezení  ;D

Podle katolického kanonického práva je křest platný tehdy, když:

1) žadatel (nebo rodič dítěte) má vůli křest příjmout
2) někdo jiný ho vodou pokřtí (není možné pokřtít sám sebe a pokřtít něčím jiným než vodou)

Rozhodně je křest platný i když křtící není kněz či jáhen, dokonce ani nemusí být katolík! Teoreticky by dokonce bylo možné pokřtít i něčím jiným než vodou a zcela teoreticky by nemusel být vůbec žádný obřad - mučedníci v římských katakombách prý byli pokřtěni "krví svého mučednictví".


I laik může u katolíků křtít,pokud se jedná o nouzovou situaci,např. pokud je nebezpečí blízké smrti pro žadatele o křest,a jáhen či kněz nejsou v dosahu,to je pravda.

Offline cogavec

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 140
Re:Ask židovské fanatičky
« Odpověď #59 kdy: 22. Prosince 2014, 23:54:25 »
Mě to vede k myšlenkám: jaký má smysl rabínský judaismus, když rabín taky může být pěkné "kvítko" (třeba masový vrah, výrobce drog, podvodník), ateista nebo prostě debil? ..

.. Nejsem Žid, uvažuju o konverzi, ale říkám si: proč by o mé konverzi měl rozhodovat někdo, komu prostě nevěřím, nedůvěřuju, kdo je podle mě naprostý debil? ..

K excesu může dojít u jakéhokoliv náboženství či víry... Jistě si vzpomenete na různé potrhlé, tragikomické, ba i zločinné příklady duchovních protestantských, katolických i jiných. Prostě si v případě uvažované konverze dobře rozvažte - tedy kromě toho zda a proč chcete konvertovat - také to s čí pomocí...

Ano, ale v křesťanství nebo aspoň v katolicismu jsou "pravidla" nastavená tak, že křesťanem se může stát každý, aniž by musel splňovat nějaké podmínky. I kdyby nějaký kněz odmítl pokřtít nebo s tím dělal obstrukce, už jen samotný stav rozhodnutí stát se křesťanem z člověka dělá katechumena a tedy křesťana. Ve výjimečných případech může dokonce pokřtít kdokoli, nemusí to být kněz. Oproti tomu v judaismu vše záleží na rabínovi. Když si rabín postaví hlavu, tak jedině hledat jiného rabína. To mi příjde velmi diskriminační.

Tak jsou nastavena pravidla... Hovořit o diskriminaci není namístě. Je to jako byste polemizoval s pravidly členství v golfovém klubu... Prostě nějaká jsou a Vy je buď budete respektovat anebo nebudete členem klubu. Vaše volba.

Nicméně s křesťanstvím si to dost idealizujete. Nic proti Vašemu pojetí, ale takto "funguje" jen u některých protestanstkých denominací. Abyste se stal katolíkem, tak rozhodně nestačí jen Vaše rozhodnutí - beze křtu Vás prostě ostatní katolíci nebudou brát za jednoho z nich, A když si farář postaví hlavu a nepokřtí - třeba kvůli takové drobnosti, jako že jste nechodil řádně na přípravu ke křtu a on není přesvědčen o tom, že víte do čeho jdete a že tomu skutečně věřítě - tak také máte šanci jen tím, že půjdete hledat jiného faráře...

Všeobecné kněžství není zdaleka možné ve všech případech u všech církevních denominací. Zkuste třeba jako řadový katolík provádět křty, svatby či jiné svátosti - a uvidíte ten rachot  ;D

Vlastně ideální z tohoto pohledu je islám - tam stačí odrecitovat vyznání víry a zcela demokraticky a nediskriminačně je z člověka ihned muslim. Sláva demokracii a přístupu k vířě bez omezení  ;D


Co se týká např, svatby u katolíků,zase může nastat nouzová situace po nějaké katastrofě,kdy by se ocitli muž a žena na nějakém ostrově,a nikdo jiný tam nebyl,země na pevnině by byly zdevastovány,takže by záchrana nemohla dorazit,předpokládám že by si vzájemně mohli udělit svátost manželství a bylo by to platné.

Offline cogavec

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 140
Re:Ask židovské fanatičky
« Odpověď #60 kdy: 23. Prosince 2014, 00:11:03 »
vyňato ze Šarej halacha

Šíření řečí a pomlouvání
23.  Tóra nám přikazuje. „Nebudeš se chovat ve svém lidu jako utrhač“ (Lv 19:16). Tento verš nám zakazuje šíření řečí. Člověk nesmí říct „pan X o vás řekl to a to“, nebo „pan Y vám udělal to a to“. To platí, i když zmíněné věci jsou pravdivé a i když nevypovídají o člověku negativně. Nesmí být řečeno nic, co by mohlo vyústit v nevraživost a svár.
Lašon ha-ra (pomlouvání druhého) je ještě větší hřích než šíření řečí. Zákaz pomluv je také obsažen v citovaném verši. Halachicky je pomluva něco hanlivého, co je řečeno o druhém. Pomluva jsou všechna slova, historky atd., jež mohou způsobit škodu, obavy, bolest či hanbu tomu, o kom jsou řečeny. Halachicky může být pomluva i to, co je naprostá pravda. Ten, kdo do pomlouvání zahrnuje lži a přehánění, se nazývá „moci šem ra“ (ten, kdo druhému dává špatné jméno).
Hřích moci šem ra je mnohem závažnější než šíření řečí.
Každý se musí vyvarovat povídání věcí, které by mohly vyvolat šíření řečí. Např. člověk by neměl chválit druhého před jeho nepřáteli. Nesmí naslouchat pomluvám a řečem. Když někdo uslyší takové řeči nebo pomluvy, nesmí jim věřit.
Těmito těžkými hříchy se zabývají velmi podrobně např. Chafec chajim - Šemirat ha-lašon, Střež svůj jazyk. Když se člověk zdržuje zakázaných řečí a dívá se na bližního pozitivně, nehledá na něm vady a nedostatky, takové chování vede k životu dobrých skutků.


Tamar má pravdu v tom,že je dobré si dávat pozor na jazyk,s tím souhlasím.Jazyk může zapálit velký les.Obezřetnost je na místě,a neuvážené řeči mohou odebrat vnitřní klid dotyčnému,i když o druhých mluvil pravdu.Taky je pravdou,že člověk soudí podle zdání,Hospodin však vidí do srdce člověka.

Offline dany

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 21
Re:Ask židovské fanatičky
« Odpověď #61 kdy: 23. Prosince 2014, 07:57:47 »
Tamaro,je napísané:,,žiadne klamstvá som tam nevidela."
Pri podrobnejšiom čítani sa mi tam ,,zjavilo":,,V istej krajine je len jeden učitel kabaly a to je môj priatel."Alebo:,,ak aj ,,cudzári"dodržiavaju zvyky je to naprosto k ničom,nič sa im nepripočíta.."A čo na to výrok r.Meira:,,Dokonca aj cudzinec,ked sa zabýva Torou,rovná sa velknazovi."(Baba kamma 38a)
Alebo:,,...vdaka čomu má tiež svoje schopnosti..".
Tak neviem. :)

Offline talarich

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 171
  • Pohlaví: Mužské
Re:Ask židovské fanatičky
« Odpověď #62 kdy: 23. Prosince 2014, 08:18:08 »
Tamar, ještě bys pro úplnost měla dodat, co s tím, když se lašon ha-ra stane. Jestliže je to veliký hřích a někdo se ho dopustil, co má pak dělat? Jaká oběť v chrámu je na to předepsaná?


Já jen, aby si někdo už začal dělat seznam, co je potřeba:
- zastavit se v místním kamenictví a udělat objednávku
- ve zlatnictví objednat pár tun zlata a zlatníkovi říct, že může zavřít krámek, protože bude mít práci jinde
- poptat se v místním JZD, zda tam nemají červenou krávu
- v OP Prostějov znovu otevřít výrobu a objednat nějaké pěkné látky
- říct kamarádovi, co má biofarmu, aby ti schovával beraní rohy
- mrknout do židovské matriky, kde se dá sehnat nějaký ten kohen od Judy
- poptat se ve Skanska, kolik by stálo zapůjčení pár bagrů
- cinknout králi Abdulláhovi II., že bude střídání, tak ať to oznámí svému waqf, že si mají sbalit saky paky a mají volno


Osobně jsem z těch, co tvrdí, že červená kráva není de iure potřeba a zbytek je celkem hračka, ne?

Offline Tamar

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 688
  • skype: mar.se22

Offline talarich

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 171
  • Pohlaví: Mužské
Re:Ask židovské fanatičky
« Odpověď #64 kdy: 23. Prosince 2014, 08:58:27 »
 :( … a já už doma brousil nože... :(

Offline dany

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 21
Re:Ask židovské fanatičky
« Odpověď #65 kdy: 23. Prosince 2014, 10:12:43 »
Inak aj iná Tradícia berie lašonovanie vážne.(Pokial sa samozrejme vyskytne):,,Umlč človeka,ktorý niekoho,,pomlouvá" v tvojej prítomnosti.Inak dvakrát zhrešíš:za prvé tým,že si budeš zvykat na jeho smrtelnu vášen,a za druhé tým,že mu nezabrániš v,,pomlouvání"jeho blížneho."Sv.Maxim Vyznávač.
Duchovná Tradícia berie vážne varovanie Listu Jakuba proti ,,zneužívaniu"jazyka.Pomluva je zneužitie ludskej reči.

Offline Dan

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 134
Re:Ask židovské fanatičky
« Odpověď #66 kdy: 23. Prosince 2014, 10:29:13 »
Když si z zhruba 15 000 - 20 000 židů žijících v Čechách vyberete dva, kteří nejsou ani ničím reprezentativní ani ničím výjimeční a z toho usuzujete na judaismus jako takový.

A já myslel že v Praze je židů 1 500 a v celejch Čechách 3 000.

Offline Dan

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 134
Re:Ask židovské fanatičky
« Odpověď #67 kdy: 23. Prosince 2014, 10:36:12 »
Jsou takové názory normální? Podobných výplodů z pera této "hrdé Židovky" jsem našel mnohem víc, tento je ještě relativně akceptovatelný.
Citovat
Q: Chci se zeptat, co se mi jako Zidovce stane, kdyz budu mit dite s Nezidem. Nase dite Zid bude.

   A: Vase dite bude Zid, ale nebude mit stastny zivot. I kdybyste meli svatbu, tak je neplatna a tim padem to dite bude urcity druch parchanta. Jsem rada, ze se ptas dopredu, dokud je to napravitelne! Predstav si, ze tvuj syn bude 100% ni Zid, ale nebude s tim nic v mladi delat. Nebude mit rodinny sabes, svatky, nebude chodit s tatou do synagogy, ty nebudes chodit do mikve a to dite dostane nezidovsky geny tak jako tak. S takovym dectvim tezko tradici posune nekam dal a pak asi skonci s nejakou šikcí, ktera uz ale zidovske dite neporodi. Bude to tvuj hrich, protoze jsi spala s Gojem a protoze jsi znicila snahu svych predku. Mimochodem, chci tim naznacit, ze Zidovka nesmi v zadnem pripade spat s Gojem!!! Promin, jestli to pisu nejak drsne nebo racisticky, ale proste si na nic nehraju a pisu to tak, jak to je, i kdyz vim, ze to nektere z vas muze nastvat.

Koukám že rebecin dává svým způsobem vyjadřování antisemitum do rukou skvělý argumenty že židi opovrhujou gójema, tenhle typ PR se asi naučila ve chvilkách mezi gang-bangem a bukake  :D

Offline Tamar

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 688
  • skype: mar.se22
Re:Ask židovské fanatičky
« Odpověď #68 kdy: 23. Prosince 2014, 14:35:38 »
A já myslel že v Praze je židů 1 500 a v celejch Čechách 3 000.


to je ze statistiky
https://www.fzo.cz/o-nas/statistika/

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re:Ask židovské fanatičky
« Odpověď #69 kdy: 23. Prosince 2014, 19:04:10 »
Pánové a dámy, vy jste se tu rozjeli  ;)
Jen abych si udělal jasno - co se tu řeší? Kontrola odpovědi na první otázku (odpovědět mohla ta dáma opravdu citlivěji), nebo se tu propírá osobnost oné dámy? Pokud to první, pak OK, pokud to druhé... máte pocit, že tohle je bulvární fórum  :o ?
Pokud ovšem nepřekročíte psaná i nepsaná pravidla - a hlavně elementární slušnost - pak se tu perte a žerte  >:D (chtěl jsem říct "diskutujte"). A něco mi říká, že hranice ne-slušnosti se u některých diskutérů rychle blíží. Nejmenuju. Vodítko: plurál.
Calm down a jak jsem již psal - v klidu diskutujte (nebo co to tu děláte)  ;)
« Poslední změna: 23. Prosince 2014, 19:08:54 od Vader »

Offline talarich

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 171
  • Pohlaví: Mužské
Re:Ask židovské fanatičky
« Odpověď #70 kdy: 23. Prosince 2014, 21:16:55 »
Prosím pěkně, já jsem nápovědu nepochopil. Nešla by ještě jedna? Pro nás, pro pomalejší...

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re:Ask židovské fanatičky
« Odpověď #71 kdy: 23. Prosince 2014, 21:49:53 »
Prosím pěkně, já jsem nápovědu nepochopil. Nešla by ještě jedna? Pro nás, pro pomalejší...

Nu, pouze jsem naznačil, že "přitápění pod kotlem" se nevěnuje jeden konkrétní člověk. Takže prosím, a to všechny, o diskusi (která IMHO nikam nepovede) třeba nevěcnou a plnou off-topiců, ale trochu na úrovni. Zatím není důvod zasahovat do průběhu. Pokud by snad nastal, někdo z moderátorů (nebo já) by se ozval  ;)

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re:Ask židovské fanatičky
« Odpověď #72 kdy: 24. Prosince 2014, 10:01:46 »
To je tedy diskuze za všechny prachy. Víte co je ještě horší než nevzdělanost, polovzdělanost. Proto doporučuji, neztrácejte čas a vzdělávejte se, ovšem solidně.  ;)

Offline dany

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 21
Re:Ask židovské fanatičky
« Odpověď #73 kdy: 24. Prosince 2014, 12:28:54 »
existencia vzdelaného ,ale nedobrého človeka je ešte asi horší prípad ako polovzdelanec. :)

Offline Tamar

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 688
  • skype: mar.se22
Re:Ask židovské fanatičky
« Odpověď #74 kdy: 24. Prosince 2014, 12:40:18 »
Může o sobě polovzdělanec, který ví, že je polovzdělanec s uspokojením říct, že je dobrý?
Nemůže.
.. jediné, co si může říct, že se bude učit, kdykoli to bude možné, i když ví, že se stejně nikdy nenaučí všechno..  ;)




 8)
https://vbm-torah.org/archive/halak64/04lashon%20hara%20part%201.doc
https://vbm-torah.org/archive/halak64/05lashon%20hara%20part%202.doc
https://vbm-torah.org/archive/halak64/06lashon%20hara%20part%203.doc


https://vbm-torah.org/archive/metho/arakhin/02lashonharah.doc
« Poslední změna: 24. Prosince 2014, 12:51:48 od Tamar »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15