Judaismus > Obecná náboženská debata

Ask židovské fanatičky

<< < (2/16) > >>

Tamar:
krásné otázky..  :)

nikde na světě není záruka ničeho
kromě jedné věci -  Hospodin je Bůh

Rozdíl mezi židem a gojem je ten, že každý má ve světě jiný úkol


smysl židovství? Inspiruji se modlitbou:
אָבִינוּ אָב הָרַחֲמָן. הַמְרַחֵם. רַחֵם עָלֵינוּ. וְתֵן בְּלִבֵּנוּ לְהָבִין וּלְהַשכִּיל. לִשְׁמעַ. לִלְמד וּלְלַמֵּד. לִשְׁמר וְלַעֲשות וּלְקַיֵּם אֶת כָּל דִּבְרֵי תַלְמוּד תּורָתֶךָ בְּאַהֲבָה


tedy: Učit nás porozumět, naslouchat, učit se a vyučovat a konat
a naplnit s láskou všechna slova učení Tóry ..

Scooolie:
S tou paní, co psala ten citovaný text, je skutečně legrace... Líbí se mi, jak si je sveřepě jistá v názorech. Šamaj hadr  :D

Scooolie:

--- Citace: אאאאא kdy 20. Prosince 2014, 18:52:06 ---Mě to vede k myšlenkám: jaký má smysl rabínský judaismus, když rabín taky může být pěkné "kvítko" (třeba masový vrah, výrobce drog, podvodník), ateista nebo prostě debil? ..

.. Nejsem Žid, uvažuju o konverzi, ale říkám si: proč by o mé konverzi měl rozhodovat někdo, komu prostě nevěřím, nedůvěřuju, kdo je podle mě naprostý debil? ..

--- Ukončit citaci ---

K excesu může dojít u jakéhokoliv náboženství či víry... Jistě si vzpomenete na různé potrhlé, tragikomické, ba i zločinné příklady duchovních protestantských, katolických i jiných. Prostě si v případě uvažované konverze dobře rozvažte - tedy kromě toho zda a proč chcete konvertovat - také to s čí pomocí...

Tamar:

--- Citace: Scooolie kdy 21. Prosince 2014, 22:55:56 ---S tou paní, co psala ten citovaný text, je skutečně legrace... Líbí se mi, jak si je sveřepě jistá v názorech. Šamaj hadr  :D

--- Ukončit citaci ---


 :D :D :D  .. Já myslím, že kdybyste dostával taky tak vydařené otázky, tak za pár dnů budete odpovídat podobně..

אאאאא:

--- Citace: Scooolie kdy 21. Prosince 2014, 23:01:00 ---
--- Citace: אאאאא kdy 20. Prosince 2014, 18:52:06 ---Mě to vede k myšlenkám: jaký má smysl rabínský judaismus, když rabín taky může být pěkné "kvítko" (třeba masový vrah, výrobce drog, podvodník), ateista nebo prostě debil? ..

.. Nejsem Žid, uvažuju o konverzi, ale říkám si: proč by o mé konverzi měl rozhodovat někdo, komu prostě nevěřím, nedůvěřuju, kdo je podle mě naprostý debil? ..

--- Ukončit citaci ---

K excesu může dojít u jakéhokoliv náboženství či víry... Jistě si vzpomenete na různé potrhlé, tragikomické, ba i zločinné příklady duchovních protestantských, katolických i jiných. Prostě si v případě uvažované konverze dobře rozvažte - tedy kromě toho zda a proč chcete konvertovat - také to s čí pomocí...

--- Ukončit citaci ---

Ano, ale v křesťanství nebo aspoň v katolicismu jsou "pravidla" nastavená tak, že křesťanem se může stát každý, aniž by musel splňovat nějaké podmínky. I kdyby nějaký kněz odmítl pokřtít nebo s tím dělal obstrukce, už jen samotný stav rozhodnutí stát se křesťanem z člověka dělá katechumena a tedy křesťana. Ve výjimečných případech může dokonce pokřtít kdokoli, nemusí to být kněz. Oproti tomu v judaismu vše záleží na rabínovi. Když si rabín postaví hlavu, tak jedině hledat jiného rabína. To mi příjde velmi diskriminační.

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana

[*] Předchozí strana

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 
Navštívit plnou verzi