Judaismus > Obecná náboženská debata

Ask židovské fanatičky

(1/16) > >>

אאאאא:
Jsou takové názory normální? Podobných výplodů z pera této "hrdé Židovky" jsem našel mnohem víc, tento je ještě relativně akceptovatelný.

--- Citovat --- Q: Chci se zeptat, co se mi jako Zidovce stane, kdyz budu mit dite s Nezidem. Nase dite Zid bude.

   A: Vase dite bude Zid, ale nebude mit stastny zivot. I kdybyste meli svatbu, tak je neplatna a tim padem to dite bude urcity druch parchanta. Jsem rada, ze se ptas dopredu, dokud je to napravitelne! Predstav si, ze tvuj syn bude 100% ni Zid, ale nebude s tim nic v mladi delat. Nebude mit rodinny sabes, svatky, nebude chodit s tatou do synagogy, ty nebudes chodit do mikve a to dite dostane nezidovsky geny tak jako tak. S takovym dectvim tezko tradici posune nekam dal a pak asi skonci s nejakou šikcí, ktera uz ale zidovske dite neporodi. Bude to tvuj hrich, protoze jsi spala s Gojem a protoze jsi znicila snahu svych predku. Mimochodem, chci tim naznacit, ze Zidovka nesmi v zadnem pripade spat s Gojem!!! Promin, jestli to pisu nejak drsne nebo racisticky, ale proste si na nic nehraju a pisu to tak, jak to je, i kdyz vim, ze to nektere z vas muze nastvat.
--- Ukončit citaci ---


Tamar:
 :-[    :-\     :(    ..zní to nehezky, ale podle halachy má dáma vcelku pravdu..

אאאאא:

--- Citace: Tamar kdy 20. Prosince 2014, 17:51:19 --- :-[    :-\     :(    ..zní to nehezky, ale podle halachy má dáma vcelku pravdu..

--- Ukončit citaci ---

Ta "dáma" je mimochodem bývalá pornoherečka a velkopodvodnice, která si myslí, že stačí udělat tšivu a tím získala čistý štít. Nesmyslně moralizuje nad ostatníma, má arogantní řeči o tom, jak jsou Židé inteligentní (při tom dělá elementární pravopisné chyby), je přesvědčená o tom, že bez Židů by nebyl Internet, mobily, počítače, vlastně že bez Židů by nejspíš vůbec neexistovala věda, kultura, civilizace.. Nebo si taky myslí, že veškerou ekonomiku a světovou politiku ovládají Židé...

Její snoubenec je jistá osoba, která se označuje za kabalistu, "duchovního poradce" a rabína. Některé zprávy píše evidentně za ní, dá se usuzovat, že jejich názory jsou identické.

Co mě zaráží je neuvěřitelná arogance, vážně jsem se nikdy nesetkal s nikým tak arogantním. Naprosto nesmyslně se povyšují nad ostatní, gójové, ale i nehalachičtí Židé a dokonce i nepraktikující nebo neortodoxní Židé jsou pro ně méněcenní... Mnoho jejich názorů je za hranicí.

Mě to vede k myšlenkám: jaký má smysl rabínský judaismus, když rabín taky může být pěkné "kvítko" (třeba masový vrah, výrobce drog, podvodník), ateista nebo prostě debil? ..

.. Nejsem Žid, uvažuju o konverzi, ale říkám si: proč by o mé konverzi měl rozhodovat někdo, komu prostě nevěřím, nedůvěřuju, kdo je podle mě naprostý debil? ..

Tamar:
nehodnotím tu paní, ale to, co jste citoval..


a to co píšete dále je prosím pěkně lašon hara, ať už máte pravdu nebo nemáte..  >:D
pokud jde o konverzi.. to si holt musíte vybrat takovou obec, kde to bude podle vás lepší   ???

אאאאא:

--- Citace: Tamar kdy 20. Prosince 2014, 19:00:03 ---nehodnotím tu paní, ale to, co jste citoval..


a to co píšete dále je prosím pěkně lašon hara, ať už máte pravdu nebo nemáte..  >:D
pokud jde o konverzi.. to si holt musíte vybrat takovou obec, kde to bude podle vás lepší   ???

--- Ukončit citaci ---

Mně nejde o očerňování nebo urážení té určité osoby, to bych o ní asi nemluvil anonymně, že. Její minulost i současnost mi jsou úplně ukradené, stejně jako co si o ní kdo myslí. Tady jde o mnohem obecnější otázku.

Proč o určitých věcech rozhodují lidé, když se mohou mýlit, ať už záměrně nebo nezáměrně, úmyslně nebo neúmyslně?

A jaký má smysl judaismus, když to evidentně není záruka vůbec ničeho? .. Jak je vidět Židé můžou být dobří i špatní, svatí i zločinci, stejně jako "gojim". Tak jaký pak je z duchovního hlediska rozdíl mezi Židem a gojem - kromě toho, že Žid má jinou matku nebo prošel konverzí?

A nebo to ještě zevšeobecním: jaký je smysl judaismu? ..

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 
Navštívit plnou verzi