Všeobecná kategorie > Kresťanstvo

Jeruzalem

<< < (3/6) > >>

šavel:
Nu, myslím, že tvrdit, že islám není náboženství je dost odvážné, je to jako říct, že křesťanství není náboženství, protože politikovi tisovi na slovensku šlo jen o politiku a o vznik slovenského štátu (byl to kněz). Ale s těma intelektuálama, to máte pravdu....

No a s těma posledníma vlnama - já  vám rozumím - bych spíš kalil vodu na stránkách ICEJe nebo podobných hnutí, které pomáhají židovskému prvku v Izraeli ze svých  eschatologických pohnutek, než tady. Ale je to samozřejmě na vás (a na nás, uživatelech)

laczko.jan:
Tiso bol rímsko-katolícky kňaz. Otázka však je či rímsko-katolícka cirkev je kresťanstvo. Nie som si istý. J to však isto nemôžem posudzovať.

šavel:
jujky, islám není náboženství, katolíci nejsou křesťani...tož hlavně že nám pěkně probíhají ty poslední časy. Těmi se zabývá eschatologie, což je od slova eschaton - řecky, česky poslední ...tak já tu do té rubriky píšu taky naposled. vše dobré.

Scooolie:
Také mám pocit, že pokusit se "vyřešit" určité výhrady k některým náboženským směrům tím, že je vyobcujeme z kategorie "náboženství" není úplně šťastné. Sice můžeme prohlásit, že islám není náboženství a katolictví není křesťanství (a při vhodně nastavených definicích pojmů "náboženství" a "křesťanství" se nám to podaří i zdůvodnit), ale čeho tím dosáhneme??

Scooolie:

--- Citace: šavel kdy  4. Srpna 2014, 13:49:45 ---jujky, islám není náboženství, katolíci nejsou křesťani...tož hlavně že nám pěkně probíhají ty poslední časy. Těmi se zabývá eschatologie, což je od slova eschaton - řecky, česky poslední ...tak já tu do té rubriky píšu taky naposled. vše dobré.

--- Ukončit citaci ---

Che che, eschatologie v praxi!  ;D

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana

[*] Předchozí strana

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 
Navštívit plnou verzi