Autor Téma: Deir Yassin  (Přečteno 9003 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline talarich

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 171
  • Pohlaví: Mužské
Deir Yassin
« kdy: 18. Června 2014, 14:58:54 »
Je prosím někdo z přítomných schopen mi podat nějaké rozumné vysvětlení, co se tam vlastně stalo? Na internetu je k dohledání jen snůška agitační manipulace, jako třeba, že v roce 1948 zde žijící palestinské obyvatelstvo… (volně překládám z angličtiny), což je jasné jako klišé, protože v roce 1948 bylo za palestince považováno židovské obyvatelstvo. Arabové se hlásili jako arabové nebo Jordánci.
Rád bych znal fakta. Díky.

Offline talarich

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 171
  • Pohlaví: Mužské
Re:Deir Yassin
« Odpověď #1 kdy: 18. Června 2014, 16:57:02 »
Tak nic, už jsem našel starší diskuzi na toto téma. Toto vlákno uzavřít a mě na věky zavřít, že jsem pořádně nehledal (ale já hledal anglický přepis a ne český…).

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re:Deir Yassin
« Odpověď #2 kdy: 19. Června 2014, 08:31:24 »
 :D Tak radikální vůči Vám snad být hned nemusíme.

Nicméně skutečnost je taková, že jako Palestinci byli označováni všichni obyvatelé mandátního území Palestina, které se po oddělení Zajordánska rozkládalo mezi mořem a řekou Jordán. A rozlišovalo se na židovské Palestince a arabské Palestince, resp. na palestinské Židy a palestinské Araby.

Dejr Jasín nebylo nic krásného. Nicméně takové věci se děly na obou stranách. Stačí mrknout na případ masakru lékařů a sester, jedoucích do nemocnice Hadasa v Jeruzalémě.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15