Všeobecná kategorie > Historie Izraele

Deir Yassin

(1/1)

talarich:
Je prosím někdo z přítomných schopen mi podat nějaké rozumné vysvětlení, co se tam vlastně stalo? Na internetu je k dohledání jen snůška agitační manipulace, jako třeba, že v roce 1948 zde žijící palestinské obyvatelstvo… (volně překládám z angličtiny), což je jasné jako klišé, protože v roce 1948 bylo za palestince považováno židovské obyvatelstvo. Arabové se hlásili jako arabové nebo Jordánci.
Rád bych znal fakta. Díky.

talarich:
Tak nic, už jsem našel starší diskuzi na toto téma. Toto vlákno uzavřít a mě na věky zavřít, že jsem pořádně nehledal (ale já hledal anglický přepis a ne český…).

Scooolie:
 :D Tak radikální vůči Vám snad být hned nemusíme.

Nicméně skutečnost je taková, že jako Palestinci byli označováni všichni obyvatelé mandátního území Palestina, které se po oddělení Zajordánska rozkládalo mezi mořem a řekou Jordán. A rozlišovalo se na židovské Palestince a arabské Palestince, resp. na palestinské Židy a palestinské Araby.

Dejr Jasín nebylo nic krásného. Nicméně takové věci se děly na obou stranách. Stačí mrknout na případ masakru lékařů a sester, jedoucích do nemocnice Hadasa v Jeruzalémě.

Navigace

[0] Index zpráv

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 
Navštívit plnou verzi