Všeobecná kategorie > Historie Izraele

Novověké

(1/11) > >>

Jicchak:
Mnoho novověkých knih o dějinách Jisraele neexistuje, a většinou jde o bludy, velmi doporučuji knihu Giveas Šoul má tři díli první popisuje geografii, druhý zvířátka  a kytičky a třetí dějiny od vyjití z Micrajimu až po spoučasnost /Turecká nadvláda/. Kniha sice není k sehnání ale přepisuji ji a překládám, některé pasáže bývají často citovány protože jde o jediný důvěryhodný zdroj o některých věcech z oné doby.

Samuel:
Mě se líbila kniha DĚJINY ŽIDOVSKÉHO NÁRODA od Paula Johnsona. Ta je tedy průřezem dějin nejen novověkých. Jaký je Váš názor na tuto knihu, pokud ji znáte ? Já jsem neměl dojem, že by byla nějak tendenční nebo s hrubými omyly.

Jicchak:
Je to již spousta let, je to taková velmi tlustá kniha přeložená z angličtiny? Pakliže ano tak na tu bídu je tam pár světlých míst.

Martin:

--- Citace: Jicchak kdy 28. Března 2007, 16:59:57 ---Mnoho novověkých knih o dějinách Jisraele neexistuje, a většinou jde o bludy, velmi doporučuji knihu Giveas Šoul má tři díli první popisuje geografii, druhý zvířátka  a kytičky a třetí dějiny od vyjití z Micrajimu až po spoučasnost /Turecká nadvláda/. Kniha sice není k sehnání ale přepisuji ji a překládám, některé pasáže bývají často citovány protože jde o jediný důvěryhodný zdroj o některých věcech z oné doby.

--- Ukončit citaci ---

Zdravím.

Budeme-li se bavit o moderních dějinách, tak to není tak hrozné....dokonce bych řekl, že pro běžné zájemce i celkem dostačující.....

Ohledně moderních dějin v ČR vyšly dvě dosti objemné monografie od H.M. Sachara a Martina Gilberta, navíc byly přeložena i velice zajímavá kniha Zrození moderního sionismu od Šloma Avineriho ? Pokud se nemýlím, tak autoři webu v pojednání o historii z některých mnou zmíněných knih vycházeli. Snad právě z knihy od H.M. Sachara (Dějiny Státu Izrael) a Šloma Avineriho.

Kromě toho vyšlo již dříve několik útlejších publikací a dokonce původní práce českých autorů, například Marka Čejky nebo Michala Wannera.

Samozřejmě se to ani omylem nedá srovnávat s kvantem prací vyšlých v jiných jazycích, ale to má své historické důvody. Nezbývá než doufat, že budou přibývat jak překlady, tak práce původní.:)

Martin:

--- Citace: Samuel kdy 28. Března 2007, 19:38:04 ---Mě se líbila kniha DĚJINY ŽIDOVSKÉHO NÁRODA od Paula Johnsona. Ta je tedy průřezem dějin nejen novověkých. Jaký je Váš názor na tuto knihu, pokud ji znáte ? Já jsem neměl dojem, že by byla nějak tendenční nebo s hrubými omyly.

--- Ukončit citaci ---

Velice dobře se čte:)  Bohužel jsem ji četl již před několika lety a v té době jsem nevěděl o Židech a Izraeli prakticky nic, takže i kdyby tam byly nepřesnosti a chyby, tak by je těžko identifikoval:) Z knihy je jasně vidět, že Johnson má Židy v úctě, ale na tom nevidím nic špatného:)

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 
Navštívit plnou verzi