Všeobecná kategorie > Místopis Izraele

Cesti krajane v Izraeli

<< < (3/3)

Michall:
neva. Lidé se dost znají. Jinak s tím Kfar Masaříkem je to poněkud jinak, ale to pozná pilný člověk na místě osobně. Býval Israel dost sevřen a zahraničí bývalo podobně populární jako u nás. Je to ale moc frekventované místo a obyvatelé přirozeně mají tendenci se šetřit.

 Jinak na egyptské hranici, to je pro výzkumníky otevřenější místo.Tedy kvůli mě tam otevřeli i obchod, Asi se jim zdálo, že jsem diabetik a bez oběda zkolabuju.(normálně otevírají až večer) v negevu zase neotevřeli nic, prostě obchod neměli, zato mne naložili v zákulisí kantýny namísto vysvětlování, kde je nejblíž obchod...na golanech jsem se zase vylekal, supermarket byl tak plný zboží, že po naložení vozíku se vchodem vyjelo ven na ulici, aby se člověk opět zvenku vrátil k pokladnám, tedy v 90.letech, dnes nevím, všechno upadá...v TA mi náhodná dáma vrazila do ruky šekel..asi špatně viděla a svým líným pohybem jsem se jí zdál jako potřebný (můj foťák tehdy tam v obchodě ještě moc nebyl)..inu člověk se učí....kdysi jsem nalezený funkční mobil předal na policii, dostal jsem nálezné, lahev vody....prima je vozit známé na letiště k odletu busem, při cestě z letiště domů se vyfasuje bomboniera, jako by bus lidí zrovna přiletěl...a vůbec, když někdo někde  piknikuje, je uctivé se slušně připojit...

Navigace

[0] Index zpráv

[*] Předchozí strana

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 
Navštívit plnou verzi