Autor Téma: Cítím, že patřím do řad lidu Izraele  (Přečteno 11130 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Josef Mezera

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 2
  • Pohlaví: Mužské
    • NÁŠ VESMÍR
Cítím, že patřím do řad lidu Izraele
« kdy: 22. Března 2013, 20:52:07 »
Přátelé, potřebuji pomoct, poradit, navést....nevím jak to pojmenovat, ani jak a kde začít, těch pocitů a toho co chci říci je toliko, že fakt nevím. Takže předem se omlouvám, pokud můj  příspěvek nebude úplně uspořádaný a bude mít prvky chaotického myšlení. Pokusím se začít takto. Věřím v jednoho Boha, zcela jednoznačně, jsem pokřtěný katolík, ovšem nikdy jsem při liturgických obřadech v kostele necítil téměř žádné duchovní uspokojení až do té doby než jsem se velice aktivně začal zabývat Judaismem a Starým Zákonem obecně. Ležím na internetu dnes a denně a hltám veškeré informace, které nějak souvisí s historií Židovského národa, pokouším se pronikat do hebrejštiny (túze těžké), a tak dále. Zkrátka, v posledních letech cítím, že tak nějak patřím k Židům. V posledních dnech je již natolik intenzivní, že nemohu ani spát. Nevím proč, neumím to popsat, ale je to jako droga, furt mě to láká a cítím, že je to správně, Židů se zastávám ve všech netových diskuzích, k poznání Starého Zákona vedu i svého syna a jeví též velký zájem. Snad je to vůle Hospodina, snad je to Jeho Hlas, který mě i nyní vede psát tyto řádky. Můj problém také spočívá v tom, že jsem adoptovaný a o své "originální" matce nic, ale vůbec nic nevím.....přesto si myslím, a snad jsem již o tom i vnitřně přesvědčen, že mi v žilách koluje Židovská krev. Prosím, poraďte mi, pomozte mi dojít vnitřního poznaní. Mám konvertovat? Mohu vůbec konvertovat v osmatřiceti letech? Tak nějak vím co to obnáší, ale potřebuji pomoci, potřebuji kontakt, rozmluvu, pochopení, potřebuji někoho, kdo ve mě bude umět číst, protože se mnou je to těžké....Ondá jsem se koukal na netu na záznam Bohoslužby, ano při té jsem cítil, že to je "ONO". Prostě oslovuje mě vše z Judaismu, včetně kultury a hudby a že muzice rozumím, neboť umím skládat, hrát na bicí, kytaru, klávesy, basu a zpívat umím též, zabývám se také astronomií (fb.com/nasvesmir). Takže už jen pro své dary, které od Hospodina mám, cítím, že jsem Mu nějak povinován, prosím, co mám dělat? Děkuji za každou radu.

Offline Tamar

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 688
  • skype: mar.se22
Re:Cítím, že patřím do řad lidu Izraele
« Odpověď #1 kdy: 24. Března 2013, 03:48:50 »
 ;) .. fakt mi teď chybí tlačítko "to se mi líbí" ..
(.. jen odbíhám napsat odpověď od sporáku, na kterém špičkou nože vyškrabávám ze štěrbin usazený binec, chámec a špínu..)

Stále se potvrzuje to, co se říká: Člověk si nevybírá židovství, ale naopak židovství si vybírá člověka.

Především doporučuji se trochu uklidnit. Hlavně naučit se spát by to chtělo..  ;) Je mi 54. Na judaismus, přesněji na Zemi Jisrael jsem narazila prostřednictvím dosti sekulárního románu. Nevěděla jsem o ní nic, ani o židovství, ale měla jsem velmi silný pocit, že to je 'moje země'. Bylo to v roce 2007, před 6 lety. Nikdy jsem nehledala žádnou 'víru' nebo náboženství, k jakýmkoliv řádům a pravidlům jsem chovala nadřazeně a neuznávala jsem je.
Z původního rozhodnutí naučit se jazyk a prozkoumat to, co tento nový pocit obnáší se postupně, velmi nenápadně stala regulérní příprava na konverzi. Tu jsem podstoupila skoro přesně před rokem. Pořád ještě se mi stává, že se v úžasu zastavím a ptám se "Je to vůbec skutečnost?, nezdá se mi to?"

Další praktická doporučení: Najděte nejbližší Židovskou obec. Zeptejte se, jestli u nich probíhá vyučování a poproste je, aby vám umožnili účast na bohoslužbách. Pozorujte, vnímejte a ptejte se.
A nechte tomu tak trochu volný průběh. On vás ten vesmír dovede tam, kam máte dojít.

(PS: Nejlepší kontakty na židovskou komunitu jsem našla právě na tomto diskuzním fóru..  8) )

Offline Josef Mezera

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 2
  • Pohlaví: Mužské
    • NÁŠ VESMÍR
Re:Cítím, že patřím do řad lidu Izraele
« Odpověď #2 kdy: 24. Března 2013, 15:29:10 »
Mockrát vám děkuji, i díky vaší zprávě se opravdu již trochu "vrhám do klidu" a nyní buduji jakýsi plán a jak a kde začít. Ano návštěva Židovské obce bude první. Je mi naprosto jasné, že cesta, která mě čeká, řekl bych, ke které jsem byl přímo vyzván, bude dlouhá a nelehká. Ale už jsem rozhodnut a cítím, že dělám dobře. Díky moc a kdybyste měla ještě nějakou radu, či zkušenost, rád jí uvítám...jsem jedno velké ucho  ;D

Offline dany

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 21
Re:Cítím, že patřím do řad lidu Izraele
« Odpověď #3 kdy: 25. Března 2013, 09:23:41 »
Treba sa zamyslie(ako,mozno zatial katolik)napr.nad 5.kap.Jana.dat si do suvislosti vek(38)a skusit prebudit vnutornu skusenost.A potom sa uvidi.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15