Autor Téma: Liga proti antisemitismu  (Přečteno 66538 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Liga proti antisemitismu
« Odpověď #75 kdy: 16. Února 2009, 20:50:34 »
...
1) Válku by vyhlásila OSN - tedy oprávněná autorita
...
4) Válka by byla vedena po rezoluci RB OSN a vyhlášení sankcí proti zbytkové Jugoslávii, kterým by se agresor nepodřídil - tedy jako poslední prostředek
...
Tedy opravdu bych se nechtěl dožít okamžiku, kdy OSN opravdu bude mít takovou možnost válku vyhlásit a sílu ji skutečně realizovat. A pokud si představím složení Rady bezpečnosti OSN a její "nezaujatost", pak nás a Israel před jejími resolucemi ochraňuj B-h.
Takovou možnost má podle Charty OSN Rada bezpečnosti od samého počátku. V praxi ale v drtivé většině případů zasáhne vetem některý ze stálých členů.
Jinak ale souhlasím - jen bych to rozšířil na celou OSN. Drtivá většina jejich členů jsou státy nám "nenakloněné."


Srbové se v Chorvatsku ani Bosně nikomu nebránili. Tam zcela jednoznačně útočili. V Kosovu se sice bránili teroristům, ale takovým způsobem, že útočili na civilisty, které vyháněli z domovů - zjevně ve snaze vytvořit vylidněné válečné oblasti (tuto taktiku úspěšně uplatnili jiní pravoslavní - Rusové - v Čečensku)
To prostě není pravda.
To prostě je pravda.

Citovat
Citovat
Podle Vás zřejmě USA či Británie vedly proti Německu a Japonsku genocidní válku a správný křesťan měl sedět doma, hluboce se pohoršovat a demonstrovat za světový mír...
Ne. Japonsko přepadlo USA a Německo zahájilo válečné akce proti Británii, která vyhlásila válku (nikoli bezdůvodně) pár měsíců před tím. S nebezpečím, které by eventuálně mohl představovat pro Západ Saddám Husajn (kdyby byla pravda to, co o něm "výzvědné služby" lhaly) se to nedá srovnat.
Japonsko přepadlo Havaj a USA pod vedením křesťanů Vašeho stylu by jistě nabídly Japonsku mír, stáhli se z Tichomoří. Japonci by takový mír, pokud by znamenal uznání jejich panství nad Pacifikem rádi přijali. Spojeným státům od Japonska žádné bezprostřední nebezpečí nehrozilo. Stejně tak Británie mohla klidně s Hitlerem uzavřít kdykoliv mír - a Hitler by jej přijal. A proti Německu neměly USA podle Vašich měřítek žádný pádný důvod bojovat ani ve WWI a WWII - žádné bezprostřední nebezpečí jim nehrozilo.

Svržení Sadáma jsem nikdy neobhajoval tím, že by byl nebezpečím pro Západ. Prostě asi nečtete mé příspěvky. Já jsem vždy tvrdil, že to byl krutý diktátor, který zavinil smrt více než milionu lidí a své lidi stále krutě týral. Proto válka za jeho svržení byla projevem lásky k bližním - týranému iráckému lidu. To je to, co Vám vyčítám - že se staráte jen o sebe a pro své bližní, kteří trpí pod krutovládou, nejste ochotni hnout ani prstem a ještě plivete jed na ty, kdo se je z pod moci Zlého snaží osvobodit.

Citovat
Nemyslím, že tato debata má smysl: Vaše informace zejména ohledně Jugoslávie mají takový biás, že mi to přijde v dnešní době až kuriosní. Ještě kdybyste byl muslim, ale takhle... ::) ???
Jsem normální člověk, se známými a vzdálenými příbuznými na Balkáně. Debata skutečně nemá smysl, protože Vy jako pravoslavný neuznáte chyby svých četnických bratří. Já klidně řeknu, že zločinů se dopouštěli i Chorvaté a muslimové, jen říkám, že to násilí rozpoutali Srbové. Toho ale vy ve vztahu k Srbům schopen nejste.

Offline fanuel

  • Starší člen
  • ****
  • Příspěvků: 263
  • Zdravím
Re: Liga proti antisemitismu
« Odpověď #76 kdy: 16. Února 2009, 20:56:42 »
Je velice hezké, že jste v odpověď na můj příspěvek použil pouze a jen podmiňovací způsob.  :)  Realita byla naprosto jiná.  A církev (nejen katolická)  si ústy svých představitelů nepřisvojuje právo rozhodovat o spáse těch druhých? :D  A nebránilo si Srbsko v případě Kosova pouze svoje svrchované území? 

 A jaký jsem měl použít jiný způsob než podmiňovací, když  to, co jsem kdysi já navrhoval se nikdy nerealizovalo? Realita skutečně byla jiná - Srbové obsadili Krajinu a Východní Slavonii, následně rozbili Bosnu.
Ne. O tom, kdo je spasen rozhoduje jedině Bůh. To, že nějaký kněz se k něčemu vyjadřuje jistě nemusí být nevýznamné, ale ve finále rozhoduje vždy jen On.
Srbsko bránilo své území nepřijatelným způsobem. Možná kdyby to dělalo poprvé, tak by tomu svět jen přihlížel, ale po zkušenostech z etnického vyčištění "srbské Bosny" (Republika srpska) už Srbové prostě ztratili veškerý morální kredit.
Zdravím, třesky plesky, SRBSKO je v právu a muslimové v Kosovu jsou váleční zločinci do jednoho.Kdyby se to nehodilo Německu a Francii nikdy by nedošlo k rozdělení Jugoslávských národů.Pomsta Titovi.Dnes ještě pochybuje někdo o tom ,že Kosovo má být součástí Srbska já tedy ne. Srbsko je poslední demokratická bašta před náporem islámského práva šária Turecka do EVROPY. Stanek (Fanuel)

eleazar

  • Host
Re: Liga proti antisemitismu
« Odpověď #77 kdy: 16. Února 2009, 21:15:38 »
Srbsko bránilo své území nepřijatelným způsobem.
Jaký způsob obrany civilizovaného světa před machometány je nepřijatelný?

Srbové prostě ztratili veškerý morální kredit.
Přede mnou mají Srbové vysoký morální kredit, jelikož nesou primární nápor boje s agresivní civilizací, která až zvítězí, bude potlačovat způsob života, kterým žijeme mí bratří (tedy i Vy Scooolie) a já.
To, co se děje Srbům váže síly protivné, a tak nemají dost sil to činit i ve středovýchodní Evropě.

God bless Yugoslavia. (a že já se Jménem opravdu neoháním)

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Liga proti antisemitismu
« Odpověď #78 kdy: 16. Února 2009, 21:59:38 »
Srbsko bránilo své území nepřijatelným způsobem.
Jaký způsob obrany civilizovaného světa před machometány je nepřijatelný?
Jediné, co mě těší, že se sám neřadíte ke křesťanům. Podle křesťanské nauky jsou totiž jen lidé. Mohou znát Boha nebo nemusí, ale přesto jsou si před ním rovni a člověk má povinnost se k nim chovat stejně. Kdybyste toto věděl, pak byste se nemohl zeptat tak, jak jste se zeptal.

Citovat
Srbové prostě ztratili veškerý morální kredit.
Přede mnou mají Srbové vysoký morální kredit, jelikož nesou primární nápor boje s agresivní civilizací, která až zvítězí, bude potlačovat způsob života, kterým žijeme mí bratří (tedy i Vy Scooolie) a já.
To, co se děje Srbům váže síly protivné, a tak nemají dost sil to činit i ve středovýchodní Evropě.

God bless Yugoslavia. (a že já se Jménem opravdu neoháním)
Srbové tu hrůzu na Balkáně vyvolali. Jugoslávie se mohla pokojně rozpadnout jako třeba Československo a nebo (více méně) i SSSR.

Navíc se zapomíná na to, že tzv. Muslimové v BaH byli ohromně sekularizovaní. Holky nosily minisukně a výstřihy, napříč generace se pil alkohol a jedlo vepřové, do mešity se prakticky nechodilo. Většina z nich se ani necítila nijak muslimsky a poznat se dali jen podle typického příjmení nebo křestního jména po babičce nebo dědovi. Bylo typické, že když začala válka v Bosně a Srbové šířily svoji nacionalistickou ideologii, rychle se přidali Chorvaté - a tzv. muslimové zpočátku mlčeli. Neměli se s čím identifikovat. Ještě uprostřed války, když jsem poslouchal na 612 kHz Radio Sarajevo, tak se tam bavili o občanské společnosti, o státu pro všechny národnosti BaH. Mezitím Radio Beograd a Radio Zagreb chrlily protichorvatskou/protisrbkou a současně protimuslimskou šovinistickou propagandu.
Až teprve uprostřed války, kdy už si Srbové a Chorvaté BaH skoro rozdělili a kdy z "bosenské vlády" v Sarajevu postupně dezertovala většina Srbů a Chorvatů, ovládli tuto vládu radikálnější muslimové. Ve stavu krajní nouze také tato vláda, která se teprve v tu chvíli stala "muslimskou", začala přijímat vojenskou pomoc z Íránu, Saúdské Arábie a dalších muslimských zemí. Prostě proto, že nikdo jiný nepomáhal. Pašovalo se to přes chorvatskou Hercegovinu, kde si lidé Mate Bobana z toho brali polovičku pro sebe-jako "clo".
Není to tak, že by Srbové válku v BaH vyvolali proti radikální islámské vládě. Nic takového neexistovalo. Oni prostě chtěli BaH si rozdělit s Chorvaty, resp. je podvést a zabrat co nejvíce. Ve jménu Velkého Srbska. Radikální islám se do BaH dostal v reakci na genocidní tažení proti tamním "Muslimům".

Označovat srbskou válku v BaH proti "Muslimům" za válku proti radikálnímu islámu je stejné, jako kdyby někdo napadl ČR a tvrdil, že vede válku proti radikálnímu křesťanství nebo kdyby někdo v ČR spáchal pogrom proti zdejším židům s tím, že bojuje proti radiálním charedim.
« Poslední změna: 16. Února 2009, 22:02:38 od Scooolie »

Vodník

  • Host
Re: Liga proti antisemitismu
« Odpověď #79 kdy: 16. Února 2009, 22:01:41 »
Japonsko přepadlo Havaj a USA pod vedením křesťanů Vašeho stylu by jistě nabídly Japonsku mír, stáhli se z Tichomoří.
Opravdu? Znáte takové příklady z ruských nebo byzantských dějin?

Citovat
...válka za jeho svržení byla projevem lásky k bližním - týranému iráckému lidu. To je to, co Vám vyčítám - že se staráte jen o sebe a pro své bližní, kteří trpí pod krutovládou, nejste ochotni hnout ani prstem a ještě plivete jed na ty, kdo se je z pod moci Zlého snaží osvobodit.
To je otřesná ulhaná propaganda, srovnatelná se stranickými kydy z dob normalisace, najmě v tom smyslu, že jim nevěří ani ti, co je sami šíří. Na takové lháře neplivu jed - o takových lhářích prostě říkám, že jsou to lháři. Tím nemyslím Vás - Vy jim jenom nevímproč tyhle pindy věříte... :(

Citovat
Ještě kdybyste byl muslim, ale takhle... ::) ???
Citovat
Jsem normální člověk,
Muslim není normální člověk?

Citovat
Já klidně řeknu, že zločinů se dopouštěli i Chorvaté a muslimové, jen říkám, že to násilí rozpoutali Srbové. Toho ale vy ve vztahu k Srbům schopen nejste.
Jak to že ne? Já klidně řeknu, že zločinů se dopouštěli i Srbové, jen říkám, že to násilí nerozpoutali, rozhodně ne jen oni. A moje tvrzení je - na rozdíl od toho Vašeho - pravdivé.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Liga proti antisemitismu
« Odpověď #80 kdy: 16. Února 2009, 22:08:33 »
Japonsko přepadlo Havaj a USA pod vedením křesťanů Vašeho stylu by jistě nabídly Japonsku mír, stáhli se z Tichomoří.
Opravdu? Znáte takové příklady z ruských nebo byzantských dějin?
Ne, neznám. Reaguji na Vaše odsudky na tomto Fóru.
Z ruských dějin znám naopak brutální expanzi na Kavkaz, do Střední Asie, na Sibiř, na Ukrajinu, do Polska - všude, kam vstoupila noha ruského vojáka spojené s ukrutnostmi a zaváděním samoděržavné vlády.

Citovat
Citovat
...válka za jeho svržení byla projevem lásky k bližním - týranému iráckému lidu. To je to, co Vám vyčítám - že se staráte jen o sebe a pro své bližní, kteří trpí pod krutovládou, nejste ochotni hnout ani prstem a ještě plivete jed na ty, kdo se je z pod moci Zlého snaží osvobodit.
To je otřesná ulhaná propaganda, srovnatelná se stranickými kydy z dob normalisace, najmě v tom smyslu, že jim nevěří ani ti, co je sami šíří. Na takové lháře neplivu jed - o takových lhářích prostě říkám, že jsou to lháři. Tím nemyslím Vás - Vy jim jenom nevímproč tyhle pindy věříte... :(
Takže ony USA objektivně do Iráku nepřinesly svržení diktátora a zavedení demokracie?
A jak byste tedy pomohl lidem pod diktaturou Sadáma Husajna vy - když ne Sadámovým svržením? Masivní letákovou kampaní?

Citovat
Citovat
Ještě kdybyste byl muslim, ale takhle... ::) ???
Citovat
Jsem normální člověk,
Muslim není normální člověk?
Podle pisatele věty "ještě kdybyste byl muslim.." zjevně ne. Když má potřebu zdůrazňovat, že nechápe můj názor, ale chápal by ho, kdybych byl muslim.

Citovat
Citovat
Já klidně řeknu, že zločinů se dopouštěli i Chorvaté a muslimové, jen říkám, že to násilí rozpoutali Srbové. Toho ale vy ve vztahu k Srbům schopen nejste.
Jak to že ne? Já klidně řeknu, že zločinů se dopouštěli i Srbové, jen říkám, že to násilí nerozpoutali, rozhodně ne jen oni. A moje tvrzení je - na rozdíl od toho Vašeho - pravdivé.
Rozpoutat = zahájit. Pokud se shodneme na tom,že násilnosti páchali všichni, pak bych rád slyšel, kdo jiný než Srbové s násilnostmi začal?
Jaké násilnosti proti Srbům předcházeli vpádu JNA do Slovinska a Chorvatska?
Jaké násilnosti vůči Srbům předcházeli zahájení srbské ofenzivy v BaH?

eleazar

  • Host
Re: Liga proti antisemitismu
« Odpověď #81 kdy: 16. Února 2009, 22:19:23 »
všude, kam vstoupila noha ruského vojáka spojené s ukrutnostmi a zaváděním samoděržavné vlády.
Myslím, že Rusové osvobodili sever Norska bez toho všeho.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Liga proti antisemitismu
« Odpověď #82 kdy: 16. Února 2009, 22:23:17 »
všude, kam vstoupila noha ruského vojáka spojené s ukrutnostmi a zaváděním samoděržavné vlády.
Myslím, že Rusové osvobodili sever Norska bez toho všeho.
Mluvil jsem o historii expanze ruského impéria v 16. - 19. století. Ne o okupaci severu Norska sovětskou Rudou armádou - která mimochodem co do ukrutností páchaných proti nepříteli i proti vlastním příslušníkům byla vzorným následovníkem Ivana Hrozného.

Vodník

  • Host
Re: Liga proti antisemitismu
« Odpověď #83 kdy: 16. Února 2009, 22:34:24 »
Z ruských dějin znám naopak brutální expanzi na Kavkaz, do Střední Asie, na Sibiř, na Ukrajinu, do Polska - všude, kam vstoupila noha ruského vojáka spojené s ukrutnostmi a zaváděním samoděržavné vlády.
Ale jděte! Polsko si rozdělili s Pruskem a Rakouskem, na Ukrajině řádili míň než Poláci, na Sibiř pronikli bez odporu a takřka automaticky. A ovládnutí Střední Asie nebo částí Kavkazu (nemáte-li na mysli zločiny SSSR) se rozhodně nevyznačovalo nějakou na svou dobu mimořádnou brutalitou, ve srovnání s dobýváním Jižní Afriky nebo Severní Ameriky - pravda, nedělo se tak "ve jménu Páně", tak pokrytečtí Rusové nebyli.

Citovat
Takže ony USA objektivně do Iráku nepřinesly svržení diktátora a zavedení demokracie?
A jak byste tedy pomohl lidem pod diktaturou Sadáma Husajna vy - když ne Sadámovým svržením? Masivní letákovou kampaní?
Staral bych se o trám ve vlastním oku - ty stamiliardy dolarů by jistě nepřišly nazbyt v nějakém zdravotním pojištění v USA. Ostatně je řada oblastí na světě, kde lidé úpěli a úpí daleko hůř pod nejrůznějšími diktátory, ale není tam nafta, tak holt budou úpět dál. Tohle cpaní blaha národům, aniž se o to někdo prosil, je typicky nechutný projev okcidentálního supremacismu - ať v podobě "šíření víry" nebo "šíření demokracie" (ve většině případů ovšem prolhaná zástěrka kořistnictví >:( )

Citovat
Citovat
Citovat
Ještě kdybyste byl muslim, ale takhle... ::) ???
Citovat
Jsem normální člověk,
Muslim není normální člověk?
Podle pisatele věty "ještě kdybyste byl muslim.." zjevně ne. Když má potřebu zdůrazňovat, že nechápe můj názor, ale chápal by ho, kdybych byl muslim.
U muslima bych ten názor chápal. To neznamená, že ho tím pádem považuju za nenormálního, jak ovšem implikuje Vaše věta.

Citovat
Pokud se shodneme na tom,že násilnosti páchali všichni, pak bych rád slyšel, kdo jiný než Srbové s násilnostmi začal?
Jaké násilnosti proti Srbům předcházeli vpádu JNA do Slovinska a Chorvatska?
Jaké násilnosti vůči Srbům předcházeli zahájení srbské ofenzivy v BaH?
Jak už jsem psal, nemohu Vám zde doplňovat informace, to si musíte zařídit sám. Ne ze starých Respektů, prosím! ;)

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Liga proti antisemitismu
« Odpověď #84 kdy: 16. Února 2009, 22:57:41 »
Z ruských dějin znám naopak brutální expanzi na Kavkaz, do Střední Asie, na Sibiř, na Ukrajinu, do Polska - všude, kam vstoupila noha ruského vojáka spojené s ukrutnostmi a zaváděním samoděržavné vlády.
Ale jděte! Polsko si rozdělili s Pruskem a Rakouskem, na Ukrajině řádili míň než Poláci, na Sibiř pronikli bez odporu a takřka automaticky. A ovládnutí Střední Asie nebo částí Kavkazu (nemáte-li na mysli zločiny SSSR) se rozhodně nevyznačovalo nějakou na svou dobu mimořádnou brutalitou, ve srovnání s dobýváním Jižní Afriky nebo Severní Ameriky - pravda, nedělo se tak "ve jménu Páně", tak pokrytečtí Rusové nebyli.
Jak se chovali Rusové v Polsku, na to je dobré číst polské knihy. A ohledně zbytku se chovali jako imperiální armáda. A samozřejmě tato území dobývali ve jménu cara - a pravoslaví. Rusové se tím nijak nelišili.

Citovat
Citovat
Takže ony USA objektivně do Iráku nepřinesly svržení diktátora a zavedení demokracie?
A jak byste tedy pomohl lidem pod diktaturou Sadáma Husajna vy - když ne Sadámovým svržením? Masivní letákovou kampaní?
Staral bych se o trám ve vlastním oku - ty stamiliardy dolarů by jistě nepřišly nazbyt v nějakém zdravotním pojištění v USA. Ostatně je řada oblastí na světě, kde lidé úpěli a úpí daleko hůř pod nejrůznějšími diktátory, ale není tam nafta, tak holt budou úpět dál. Tohle cpaní blaha národům, aniž se o to někdo prosil, je typicky nechutný projev okcidentálního supremacismu - ať v podobě "šíření víry" nebo "šíření demokracie" (ve většině případů ovšem prolhaná zástěrka kořistnictví >:( )
Ano, to je přesně to, co jsme říkal! Staral byste se sám o sebe a na bližní, trpící v irácké diktatuře, kašlal.
To, že USA samozřejmě šly do Iráku i kvůli ropě a že jinak kvůli absenci ropy nešly je jistě pravda. Ale to nic nemění na správnosti jejich jednání. Kvůli tomu, že někdo pomůže bližnímu i kvůli vlastními prospěchu, ještě jeho pomoc nepřestává být správným skutkem. Jen tu zištnost lze kritizovat, ne však tu pomoc. A už naprosto nemravné je dovozovat, že když někomu nepomohu, tak raději nemám pomáhat vůbec nikomu. Že buď všem nebo nikomu.
"Okcidentální supremacismus" - jak kdyby mluvil Bělohradský.
Ve skutečnosti je to tak, že USA svrhly Sadáma, nechaly proběhnout svobodné volby a dnes z Iráku odcházejí a v tam si vládnou demokraticky zvolení zástupci různých, byť vzájemně se svářících (ale to není vina USA, ale dějinného vývoje Iráku) skupin.

Citovat
Citovat
Pokud se shodneme na tom,že násilnosti páchali všichni, pak bych rád slyšel, kdo jiný než Srbové s násilnostmi začal?
Jaké násilnosti proti Srbům předcházeli vpádu JNA do Slovinska a Chorvatska?
Jaké násilnosti vůči Srbům předcházeli zahájení srbské ofenzivy v BaH?
Jak už jsem psal, nemohu Vám zde doplňovat informace, to si musíte zařídit sám. Ne ze starých Respektů, prosím! ;)
Pak je debata zbytečná. Vy cosi tvrdíte, ale odmítáte to jakkoliv upřesnit.
Respekt nečtu a nikdy jsem nečetl.

martindeporres

  • Host
Re: Liga proti antisemitismu
« Odpověď #85 kdy: 16. Února 2009, 23:09:06 »
scoolie. Způsob, jakým obhajujete Kosovo je skutečně erstklassige chucpe.  Taktiku vysídlené země nepoužili Srbové jako první. Použil ji třeba i Kutuzov proti Napoleonovi, lord Kitchener v búrských válkách a byli kvůli tomu zločinci?  Zde bylo zabráněno suverennímu státu postupovat adekvátními prostředky proti zločincům, kteří proti němu bojovali.  Bohužel podobné hlášky tady na netu čteme i v souvislosti s postupem Izraele proti  teroristům z Hamásu. - Povraždili 1600 palestinců, zatímco jich padlo jen 13.  - To jako aby byla válka vedená adekvátně se musí nechat od paldů zastřelit ještě  dalších 1587 izraelkých vojáků, aby to bylo vyrovnaný?

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Liga proti antisemitismu
« Odpověď #86 kdy: 16. Února 2009, 23:31:22 »
Já jsem nikdy netvrdil, že taktiku vysídlené země poprvé použili Srbové. Pokud ji použil Kutuzov proti Napoleonovi je to odůvodnitelné tím, že vysidloval vlastní lidi pro jejich dobro, aby zabránil zvítězit agresorovi. Jednání Britů proti Búrům je všeobecně považováno za zločin, ukázkový příklad vyvražďování civilistů - žen, dětí, starců - konec konců v búrských válkách byly poprvé ve velkém použity koncentrační tábory, později okopírované nacisty (mluvím teď o klasických KC, ne o vyhlazovacích táborech smrti), použita taktika spálené země (opět se inspirovali nacisté).

Onen suverénní stát nejprve spáchal agresi proti Slovinsku, Chorvatsku a Bosně a Hercegovině. Pak začal vyhánět z domovů tisíce civilistů jen proto, že byly nesprávné národnosti. Nebyla to vojenská akce proti guerille, ale mohutná akce proti albánským obyvatelům Kosova - přesně ve stylu búrských válek nebo Rusů v Čečensku.

Srovnávat Srby s Izraelci je naprosto nemístné. Izraelci nevyhánějí desetitisíce lidí z jejich domovů, aby etnicky vyčistili území, které se jim líbí. Albánci oproti tomu neodpalovali rakety na srbská města, nehlásali nutnost zničení Srbska.

Vodník

  • Host
Re: Liga proti antisemitismu
« Odpověď #87 kdy: 16. Února 2009, 23:39:20 »
Jak se chovali Rusové v Polsku, na to je dobré číst polské knihy.
To je jako kdybyste napsal, že o chování Israelců je dobré číst palestinské zdroje!  ;D (jistě - taky, mimo jiné, na doplnění)

Citovat
A ohledně zbytku se chovali jako imperiální armáda. A samozřejmě tato území dobývali ve jménu cara - a pravoslaví. Rusové se tím nijak nelišili.
Imperiální budiž. Ale jednak to bylo přímé sousedství, nikoli oblasti na druhém konci planety, jako to dělali Britové, Francouzi nebo Holanďani, druhak nikde nikomu násilně pravoslaví nevnucovali. Takže se lišili dost podstatně.

Citovat
Ano, to je přesně to, co jsme říkal! Staral byste se sám o sebe a na bližní, trpící v irácké diktatuře, kašlal.
To, že USA samozřejmě šly do Iráku i kvůli ropě a že jinak kvůli absenci ropy nešly je jistě pravda. Ale to nic nemění na správnosti jejich jednání. Kvůli tomu, že někdo pomůže bližnímu i kvůli vlastními prospěchu, ještě jeho pomoc nepřestává být správným skutkem. Jen tu zištnost lze kritizovat, ne však tu pomoc. A už naprosto nemravné je dovozovat, že když někomu nepomohu, tak raději nemám pomáhat vůbec nikomu. Že buď všem nebo nikomu.
Mám na to zcela jiný názor.

Citovat
Ve skutečnosti je to tak, že USA svrhly Sadáma, nechaly proběhnout svobodné volby a dnes z Iráku odcházejí a v tam si vládnou demokraticky zvolení zástupci různých, byť vzájemně se svářících (ale to není vina USA, ale dějinného vývoje Iráku) skupin.
;D ;D ;D

Citovat
Pak je debata zbytečná.
V této fasi zcela bezpečně, bohužel.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Liga proti antisemitismu
« Odpověď #88 kdy: 16. Února 2009, 23:45:07 »
Jak se chovali Rusové v Polsku, na to je dobré číst polské knihy.
To je jako kdybyste napsal, že o chování Israelců je dobré číst palestinské zdroje!  ;D (jistě - taky, mimo jiné, na doplnění)
Přesně tak. Jenže narozdíl od Rusů jsou Izraelci kritiky sami sobě. Mají mezi sebou tolik interních "kritických mechanismů", že arabská kritika je většinou jen slabé kafe proti zprávám B'Celem a Šalom Achšav... U Rusů jsem v současnosti ani v dějinách nic podobného nezaznamenal.

Citovat
Citovat
A ohledně zbytku se chovali jako imperiální armáda. A samozřejmě tato území dobývali ve jménu cara - a pravoslaví. Rusové se tím nijak nelišili.
Imperiální budiž. Ale jednak to bylo přímé sousedství, nikoli oblasti na druhém konci planety, jako to dělali Britové, Francouzi nebo Holanďani, druhak nikde nikomu násilně pravoslaví nevnucovali. Takže se lišili dost podstatně.
Rozdíl byl jen v tom, kam se impérium šířilo - zatímco Rusko a USA měly velké oblasti ke kolonizaci v sousedství, tak Španělé, Portugalci, Francouzi či Britové to měli dál. Praktický rozdíl mezi ruskou kolonizací Střední Asie a britskou kolonizací Indie zas tak velký nebyl.
Náboženství násilně vnucovali naposledy Španělé a Portugalci. Britové a Francouzi ne.

Offline Míla

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 186
  • Pohlaví: Ženské
  • Život je jen náhoda, jednou jsi dole, jednou nahoř
Re: Liga proti antisemitismu
« Odpověď #89 kdy: 17. Února 2009, 06:51:43 »
Vážení, do vaší konverzace sdělím pár informací. Teď bude Kosovo slavit 1 rok. Dnes ráno ve zprávách říkali, že největším hitem je prodej triček s nápisem : " Jsme hrdí, že máme muslimský stát". A o to přeci šlo. Doufám, že jste také včera v televizi zaregistrovali, jak žijí Srbové v Kosovu v provizorních buňkách těm, kterým muslimové zbourali domy a bez práce. V naší republice vznikla skupina lidí (bohužel jsem si nezapamatovala název nadace), která chce Srby v Kosovu podpořit, například jim postavit školu. Já se přiznám, že jsem se ještě nesetkala s tak radikálními názory, jako má Scooolie. Má na ně právo, něco ho k tomu v životě vedlo, ale diskuze nemá smysl, ale jsem přesvědčena, alespoň ze svého okolí, které není malé, že jsou spíše osamocené. Krásný den přeje Míla ;)

martindeporres

  • Host
Re: Liga proti antisemitismu
« Odpověď #90 kdy: 17. Února 2009, 08:09:53 »
scoolie: takže podle vás zlí Srbové jen tak pro nic za nic začali vyhánět a střílet hodné kosovské albánce, kteří nic nedělali!  To mi stačí. Vidím, že diskutovat s vámi na téma Kosovo je stejné, jako diskutovat s panem Grebeníčkem na téma zločinů KSČ.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Liga proti antisemitismu
« Odpověď #91 kdy: 17. Února 2009, 09:23:34 »
Vážení, do vaší konverzace sdělím pár informací. Teď bude Kosovo slavit 1 rok. Dnes ráno ve zprávách říkali, že největším hitem je prodej triček s nápisem : " Jsme hrdí, že máme muslimský stát". A o to přeci šlo. Doufám, že jste také včera v televizi zaregistrovali, jak žijí Srbové v Kosovu v provizorních buňkách těm, kterým muslimové zbourali domy a bez práce. V naší republice vznikla skupina lidí (bohužel jsem si nezapamatovala název nadace), která chce Srby v Kosovu podpořit, například jim postavit školu. Já se přiznám, že jsem se ještě nesetkala s tak radikálními názory, jako má Scooolie. Má na ně právo, něco ho k tomu v životě vedlo, ale diskuze nemá smysl, ale jsem přesvědčena, alespoň ze svého okolí, které není malé, že jsou spíše osamocené. Krásný den přeje Míla ;)
Moje názory jsou jednoduché - odmítám rozlišovat, zda je civilista katolík, protestant nebo muslim. Odmítám křížová tažení proti civilistům a naopak jsem stoupencem vojenských zákroků proti nehodným vládám. To je vše. Proto mohu s klidem obhajovat válku proti Sadámu Husajnovi, která přinesla Iráku demokracii, a současně i proti Miloševičovi (a jeho pohůnkům v Chorvatsku a BaH), která měla za cíl zastavit Srby prováděné etnické čistky.

Pokud má někdo zájem srovnávat za každou cenu s Izraelem, pak v pozici těch, komu hrozilo totální zničení (jako Státu Izrael) byli muslimové. A podíváme-li se dnes na Bosnu a Hercegovinu, tak se skládá z mnohonárodní Federace Bosna a Hercegovina a etnicky čisté Republiky srbské - jako je dnes etnicky smíšený Izrael a Judenrein území palestinská.

Srbové jsou Arabové Balkánu - ti, kdo nestrpí existenci odlišného státu, kdo se snaží řešit spory vojenskou agresí.


scoolie: takže podle vás zlí Srbové jen tak pro nic za nic začali vyhánět a střílet hodné kosovské albánce, kteří nic nedělali!  To mi stačí. Vidím, že diskutovat s vámi na téma Kosovo je stejné, jako diskutovat s panem Grebeníčkem na téma zločinů KSČ.

Nic takové jsem nikdy nenapsal. Napsal jsem opakovaně, že v boji proti teroristům začali Srbové útočit i na civilisty a vyhánět je z domovů. A to je pravda. A také jsem napsal, že po zkušenostech se Srby z Chorvatska a BaH všichni čekali stejný scénář - totální etnické vyčištění území, masakry civilistů - což vedlo k zákroku proti Srbsku v Kosovu. Kdyby nebylo srbského chování v Chorvatsku a BaH, pak by nikdy nebylo ani zásahu proti srbskému chování v Kosovu.
« Poslední změna: 17. Února 2009, 09:25:19 od Scooolie »

martindeporres

  • Host
Re: Liga proti antisemitismu
« Odpověď #92 kdy: 17. Února 2009, 10:11:58 »
scoolie. S vámi opravdu diskutovat na tohle téma nemá cenu.  Kosovo je o tom, že suverénní stát si chránil svoje území a byl rozbombardován proto, aby vznik proti všem mezinárodním dohodám muslimský stát, vedený vraždící organizovanou narkomafií. Tohle prostě neobhájíte a neukecáte. To je fakt.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Liga proti antisemitismu
« Odpověď #93 kdy: 17. Února 2009, 12:25:07 »
Nikoliv. Suverénní stát byl rozbombardován proto, že vyháněl lidi z domovů a hrozilo nebezpečí, že se pokusí zopakovat chování, které již předvedl v Chorvatsku a BaH. Opakuji: Útok na Srbsko kvůli Kosovu nenastal v časoprázdnu, ale v bezprostřední návaznosti na válku v Chorvatsku a Bosně a Hercegovině. Cílem nebyl vznik nezávislého Kosovo, to by jen důsledek, který mohl a nemusel nastat.

Jak už jsem uváděl dříve - já nerozlišuji lidi podle vyznání nebo národností na lidi první a dalších kategorií, takže je mi dokonale jedno, zda vznikl muslimský nebo jiný stát. 90 % obyvatel Kosova byli Albánci. Samostatnost Kosova je vůlí 90 % jeho obyvatel. Nicméně nemuselo k ní dojít, pokud by k tomu Srbsko nedalo příležitost svým nesmyslně neurvalým chováním po celá 90. léta.

O tom, že v Kosovu vládne mafie se přít nehodlám. Stejně tak vládne v Černé Hoře a nemalý vliv má i v samotném Srbsku, stejně jako třeba na Ukrajině a v Rusku.

Vodník

  • Host
Re: Liga proti antisemitismu
« Odpověď #94 kdy: 17. Února 2009, 16:45:07 »
Víte, Scooolie, já z Vašich názorů sice dostávám vyrážku, ale pokouším se - tam, kde to je možné - s Vámi diskutovat. Je to proto, že mám pocit, že Vám v principu jde o spravedlnost. Já sice s Vaším schvalováním války proti obecně "nehodným vládám" naprosto nemůžu souhlasit, ale chápu, že Vy v tom vidíte boj Dobra proti Zlu. Strašlivé je (a to je proč se s tímto názorem nemohu ztotožnit), že stačí, aby Vám media vnutila určitý image, kde A je hodný a B je zlý - a media se v tomto neustále zdokonalují, manipulace a podprahové signály se na Vás jen valí! - a Vy ve své prkenné applikaci svých názorů a zaslepené horlivosti (abyste náhodou nebyl tím neužitečným služebníkem) podporujete hajzly a darebáky hlava nehlava a ještě jste přesvědčen, že je to něco křesťanského. Právě zneužití tohoto principu "humanitární intervence" mne vedlo k jeho zavržení (podrobnosti zde).

Offline gvodrazka

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 001
  • Pohlaví: Mužské
Re: Liga proti antisemitismu
« Odpověď #95 kdy: 19. Února 2009, 09:35:04 »
 >:(


Bouchněte si do Bernarda Madoffa – rozverná taškařice, v jejímž prazákladu tkví starý, zažraný antisemitismus…

viz:

https://hn.ihned.cz/c4-10123700-34571180-500000_d-postavicka-madoffa-hitem-veletrhu-hracek




Vodník

  • Host
Re: Liga proti antisemitismu
« Odpověď #96 kdy: 19. Února 2009, 17:13:57 »
>:(
Bouchněte si do Bernarda Madoffa – rozverná taškařice, v jejímž prazákladu tkví starý, zažraný antisemitismus…
Takže když se po tom ME ve fotbale objevily na internetu hry "Zastřel si svého Colinu", tak to byl projev starého zažraného anti-italianismu? Nebo po 9/11 "Umuč si svého Osamu" - to byl ten starý zažraný anti-islamism, popř. anti-arabism?

Bernie Madoff je pravděpodobně největší prokázaný zloděj v historii - nedivte se, že na něj mají lidi vztek. Měli by, i kdyby to byl Tatar.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Liga proti antisemitismu
« Odpověď #97 kdy: 20. Února 2009, 00:38:42 »
Víte, Scooolie, já z Vašich názorů sice dostávám vyrážku, ale pokouším se - tam, kde to je možné - s Vámi diskutovat. Je to proto, že mám pocit, že Vám v principu jde o spravedlnost. Já sice s Vaším schvalováním války proti obecně "nehodným vládám" naprosto nemůžu souhlasit, ale chápu, že Vy v tom vidíte boj Dobra proti Zlu. Strašlivé je (a to je proč se s tímto názorem nemohu ztotožnit), že stačí, aby Vám media vnutila určitý image, kde A je hodný a B je zlý - a media se v tomto neustále zdokonalují, manipulace a podprahové signály se na Vás jen valí! - a Vy ve své prkenné applikaci svých názorů a zaslepené horlivosti (abyste náhodou nebyl tím neužitečným služebníkem) podporujete hajzly a darebáky hlava nehlava a ještě jste přesvědčen, že je to něco křesťanského. Právě zneužití tohoto principu "humanitární intervence" mne vedlo k jeho zavržení (podrobnosti zde).

Vodníku děkuji za vstřícná slova. Jsem za ně vděčný zejména proto, že se naše debata celkem vyhrotila a cítím za to odpovědnost. O to víc oceňuji, že jste pochopil, o co mi jde.
Co se týče médií, nenechte se prosím mýlit. Je to spíše shoda náhod, že se v některých případech s názory médií shoduji či spíše, že se shodují názory médií s mými. V řadě jiných případů to není, ale zrovna u Iráku a Balkánu tomu tak více méně bylo. V základních rysech, protože v případě Balkánu jsem měl od počátku mnohem radikálnější názory na roli Srbska, než měla většina médií na konci války, a naopak v případě Iráku jsem byl stoupencem nasazení mnohem pevnější ruky po svržení Sadáma. Ale to jsou jen drobnosti.

Váš problém je jinde. Vy z obavy z manipulace raději neděláte nic. Než byste riskovali, že se zmýlíte, raději proti Zlému raději nebojujete (abyste se vyhnuli omylu, že to není ten skutečně zlý). Nevím, co je horší - zda se s nejlepším svědomím mýlit nebo nedělat raději nic, abych se náhodou nezmýlil. Opět jsme zpět u oněch služebníků s hřivnami - ti, kteří je množili, byli úspěšní a vydělali. Ale mohli se také při svých obchodech zmýlit a mohli prodělat. Ten třetí to věděl, a proto raději hřivnu zakopal a pak vrátil neporušenou - bez zisku i ztráty. A to je Váš přístup -než byste riskoval chybu, raději neriskujete.

Mám pocit, že tohle je postoj pravoslavných obecně. Znám katolické organizace, které pomáhají hladovějícím, trpícím po celém světě - a to samozřejmě i nekatolíkům. Znám takové organizace protestanstké. Ale pravoslavné? Nejsem odborník, ale poučte mě, jaká pravoslavná organizace pomáhá v Africe, na Blízkém východě, jižní nebo jihovýchodní Asii?

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Liga proti antisemitismu
« Odpověď #98 kdy: 20. Února 2009, 00:43:41 »
>:(


Bouchněte si do Bernarda Madoffa – rozverná taškařice, v jejímž prazákladu tkví starý, zažraný antisemitismus…

viz:

https://hn.ihned.cz/c4-10123700-34571180-500000_d-postavicka-madoffa-hitem-veletrhu-hracek


Stejně jako Vodník v tom nevidím problém. Pokud je pravda jen čtvrtina toho, co se o Madoffovi píše, pak to je parchant, který drze okradl obrovské množství lidí o obrovské peníze. A to včetně řady židovských organizací, které mu svěřily své fondy. Nevidím nic antisemitského na nenávisti ke zloději, resp. na tom, že někdo vydělává na výrobě hračky, která umožňuje tuto nenávist ventilovat (byť jistě nenávist sama nic chválihodného není).

Kdyby Madoff nebyl Žid, nikdy by nenapadlo v tom vidět problém...

Rudolf Sob

  • Host
Re: Liga proti antisemitismu
« Odpověď #99 kdy: 20. Února 2009, 01:47:42 »
Jak se diskuze prestehovala z Ligy proti antisemitismu ( s kterou jste jaksi nespokojeni i kdyz nevim presne proc ) pres namet ceskeho antisemitismu, ktery by mozna stal za venovani usili a casu , do valky (Iraq, Kosovo) az na panenku Madoffa, mi dost jasne neni , ale vidim, ze mam co dohanet ve cteni. Jen chci dodat( byt na preskacku ) ze Hilsnera osvobodil rakousky cisar Karel v dobe kdy uz na velke protesty (ceskych) predstavitelu ve videnskem snemu nikdo nemusel dbat. Masarykovi to skoro znicilo politickou karieru . Znate tu zidovskou radnici u Staronove synagogy v Praze ? Tu s hodinami co jdou pozpatku ? Ta byla na konci zari 1918,
dana pod ochravu U.S. velvyslanectvi , kdyz prazska policie prohlasila ze ji neochrani pred "zlobou ceskeho lidu ".
Pokud ted je ted t.j. antisemitismus minimalni, to je dobre, ale historicky bych zas tak moc nevyskakoval. Staci se podivat na akce
ceskych profesionalnich organizaci, sdruzeni a komor za tzv. 2. republiky ( t.j. pred nacisickou invazi) jak rychle vytlacily zidovske cleny. A co takovy Sokol ?
Ovsem Beranova (protektoratni) vlada si stezovala Nemcum, ze preci majetek ceskych Zidu pravem patri ceskemu lidu, to je preci nefair aby si to Reich privlastnil !   
 

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15