Autor Téma: Wildersův kolega konvertoval na islám.  (Přečteno 6649 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline santos

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 179
Wildersův kolega konvertoval na islám.
« kdy: 11. Března 2013, 23:18:37 »
11. března 2013  19:07 
Holandský politik Arnoud van Doorn, bývalý člen nizozemské krajní pravice, pravá ruka oblíbeného politika Wildersa  šokoval své příznivce. Na jedné ze sociálních sítí totiž oznámil, že se po mnoha letech podrobného studia tohoto náboženství rozhodl konvertoval k islámu. Rozhodnutí potvrdila i mešita v jeho domovském městě Haagu.
Kdo se 27. února podíval na twitterový účet úspěšného holandského politika Arnouda van Doorna, nevěděl, co si má myslet. Van Doorn totiž v jednom ze statusů stroze oznámil, že přijal islám jako svou novou víru. Většina van Doornových příznivců si myslela, že to je jen velmi drsný vtip. Vzhledem k jeho minulosti se není co divit. 

Van Doorn byl totiž mnoho let členem holandské krajní pravice vedené kontroverzním Geertem Wildersem. Ten svého času přirovnával muslimy k nacistům a Korán pak podle něj je pouze obdobou Hitlerovy knihy Mein Kampf. V roce 2009 také Wilders natočil snímek Fitna, ve kterém dal naplno prostor svým protiislámským postojům.

O vtip se však rozhodně nejedná. Van Doorn už o svém rozhodnutí informoval starostu města Haag, kde na radnici pracuje jako regionální poradce. Dokonce zažádal i o povolení k tradičním modlitbám během pracovní doby. Informaci o konvertování van Doorna potvrdili i zástupci mešity v Haagu. "Přejeme bratrovi Arnoudovi dobrý muslimský život a spoustu sil v získávání dalších znalostí," hlásá text na oficiálních stránkách mešity.
Arnoud van Doorn oznámil své přijetí islámu na sociální síti Twitter.

Několik dní po přijetí islámu poskytl van Doorn rozhovor katarské televizní stanici Al-Džazíra, ve kterém vysvětluje, co změnilo jeho postoj k islámu. Holandský politik uvedl, že o islámu toho v minulosti slyšel mnoho, podle svých slov však není člověkem, který slepě následuje názory ostatních. 

"Islám jsem začal podrobně studovat, pomohl mi s tím jeden kolega z haagského městského výboru. Dostal jsem se do komunity místní mešity, kde mě všichni přijali více než pozitivně," popisuje svou cestu k islámu van Doorn.

Van Doorn přiznává, že po odvážném oznámení se setkal i s negativními reakcemi. Někteří lidé mu prý nadávali do zrádců, většinou ho však povzbuzovali. Už se prý připravil i na to, že bude muset bojovat s nepřáteli z řad vládních institucí. "Mám svou víru v Alláha, který mě povede a pomůže mi v těžkých životních situacích," vysvětlil Van Doorn.

Svých let strávených v řadách nizozemské krajní pravice nelituje. "Naučil jsem se, že každá životní zkušenost má své opodstatnění. Nicméně, se znalostmi, které mám dnes, bych se tehdy bezpochyby rozhodoval jinak," uvedl Van Doorn.



Zdroj:
https://zpravy.idnes.cz/arnoud-van-doorn-konvertoval-k-islamu-dxn-/zahranicni.aspx?c=A130311_182939_zahranicni_ert

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15