Autor Téma: Anjeli ako súčasť biblického zjavenia.  (Přečteno 28139 krát)

0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.

Offline talarich

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 171
  • Pohlaví: Mužské
Re:Anjeli ako súčasť biblického zjavenia.
« Odpověď #25 kdy: 4. Prosince 2014, 15:56:46 »
Oj-vaj, koukám, že mi to formátování hebrejského textu smazalo všechny mezery. Omlouvám se, zkusím to sem dát ještě jednou:
יוצר אור ובורא חשׁך עשׂה שׁלום ובורא רע אני יהוה עשׂה כל־ אלה

Offline cogavec

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 140
Re:Anjeli ako súčasť biblického zjavenia.
« Odpověď #26 kdy: 9. Prosince 2014, 18:54:03 »
Oj-vaj, koukám, že mi to formátování hebrejského textu smazalo všechny mezery. Omlouvám se, zkusím to sem dát ještě jednou:
יוצר אור ובורא חשׁך עשׂה שׁלום ובורא רע אני יהוה עשׂה כל־ אלה


Já vytvářím světlo a tvořím tmu,působím pokoj a tvořím zlo,já Hospodin konám všechny tyto věci. Iz.45,7.To je pro ty,kteří by si to chtěli najít.


Pokud máme mít možnost výběru mezi dobrem a zlem,musí toto existovat na úrovní možností.Tak jako mám možnost výběru,zda teď se rozhodnu pohnout rukou doleva,či doprava,nahoru,či dolů.Cestujeme časoprostorovou krajinou,pokud se dobrovolně vydáme do kraje zla (tedy začneme páchat ničemnosti) škodíme sami sobě,mohli jsme vydat do jiné oblasti časoprostorové krajiny,kraje dobra (kdy konáme přikázání lásky k Nejvyššímu a k člověku).


Hospodin je přítomen v obou dvou částech této časoprostorové krajiny,je na nás,kterou možnost navštívíme,je na nás do které části této časoprostorové krajiny se vydáme,zda do té dobré,či zlé.


Neplést si to s utrpením,to nás může potkat v obou dvou částech.Zkoušky jsou nutné,pomáhají např. rozbíjet falešné představy o nás samých,pomáhají rozkrývat skryté (pro člověka),je to jako škola.

Offline talarich

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 171
  • Pohlaví: Mužské
Re:Anjeli ako súčasť biblického zjavenia.
« Odpověď #27 kdy: 10. Prosince 2014, 14:59:46 »
Na základě čeho si myslíte, že "Hospodin je v obou krajinách" - tedy v dobru i zlu?

Offline dany

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 21
Re:Anjeli ako súčasť biblického zjavenia.
« Odpověď #28 kdy: 10. Prosince 2014, 19:29:34 »
,,Kto je"-hovorí Calvin-,,v Písme aspon trochu doma,ten vidí že svedectva je viac ako dost.Všetky nutia vyvodzovat jediný dôsledok:,,Kto na miesto božiej prozretelnosti kladie len dopuštanie,tlachá a to,čo hovorí je neužitočná veteš!Akoby Boh len v klídku pozoroval a očakával náhodilé udalosti!Doslova sa hovorí:,,Nech už ludia,alebo dokonca sám satan činia čokolvek,kormiddlo zviera Boh."(Učenie náboženstva krestanského).
Zaujímavý ,,jav" u Iz v 7.Kap.(Počuvni Hospodina,budeš zachránený,nepočuvol a bol tiež zachránený.Achaz). :)

Offline cogavec

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 140
Re:Anjeli ako súčasť biblického zjavenia.
« Odpověď #29 kdy: 10. Prosince 2014, 19:39:24 »
Na základě čeho si myslíte, že "Hospodin je v obou krajinách" - tedy v dobru i zlu?


Hospodin je základní Jsoucno,bez kterého by nemohlo být nic.Nebo proč vůbec něco je???Odpověď zní:"Protože Je."To znamená,že Je přítomen všude.


Dám-li zjednodušený obraz,např.:Nejvyšší postaví člověka mezi vysokou horou a hlubokou propastí.Venku je vedro,vysoká hora i propast jsou jeho dílo.Může člověku říci,že kdesi vysoko na hoře je poklad,který není zespodu vidět.Člověk nemusí zprávě uvěřit,proč by se měl dřít a plahočit ve vedru na vysokou horu za něčím co není vidět.

Není snad pohodlnější skočit do hluboké propasti???První skok trochu námahy vyžaduje, člověk vyměnil vzdálenou větší odměnu za okamžitý malý prospěch,když letí dolů,nenamáhá se,nepotí se,za chvíli ucítí příjemný chládek vycházející z propasti.Nicméně jak letí déle,chlad se zvyšuje,pak tvrdě dopadne do tmy.Říká se,že v hlubokých studnách jsou vidět hvězdy,tedy noční nebe i za bílého dne.Kdo dopadl na dno,již nevidí den,ale noc,přestože na povrchu nad propastí je den.

Kdo udělal chybu,když se člověk dobrovolně vrhl do propasti???Člověk,nebo Nejvyšší???Zlo člověka je taková propast,která znemožňuje člověku vnímat světlo.To že zlý nevidí světlo,neznamená,že světlo kolem něj není,on jen nevidí,tedy nachází se ve tmě.

Offline talarich

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 171
  • Pohlaví: Mužské
Re:Anjeli ako súčasť biblického zjavenia.
« Odpověď #30 kdy: 10. Prosince 2014, 19:54:07 »
Váš názor vám neberu, ačkoliv já mám názor odlišný. Podle mě je to jako se světlem a tmou. Světlo prostě nemůže být tam, kde je tma. Takže světlo NIKDY nebude "ve tmě", protože okamžitě mění tmu ve světlo. Pro mě je Ten Jediný světlem a světlo je všude, kde je On. A také světlo není tam, kde On není. Takže existují oblasti, které nazýváme Tmou a dle výše dané definice je to místo, kde On není. Proto podle mě nemůže být v obou krajinách, protože jestliže by On vstoupil do oné krajiny Temnoty, učinil by z ní krajinu světla, protože to je zkrátka přirozenost jeho osobnosti.

Offline cogavec

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 140
Re:Anjeli ako súčasť biblického zjavenia.
« Odpověď #31 kdy: 10. Prosince 2014, 20:32:43 »
Představme si obrovský prostor,něco jako náš vesmír.Pro zjednodušení tam umístíme jedno slunce,které září do temného prostoru.To jestli vidíme světlo,záleží na tom,jak jsme otočeni.Pokud se díváme na slunce,vidíme velkou záři.Pokud se otočíme ke slunci zády,vidíme "nekonečnou tmu",přestože se prostorem šíří světlo.(Obrazné vyjádření).

Offline talarich

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 171
  • Pohlaví: Mužské
Re:Anjeli ako súčasť biblického zjavenia.
« Odpověď #32 kdy: 10. Prosince 2014, 20:47:44 »
V tom velkém prostoru je vzdálené světlo pouhým bodem a není pro mě ničím než směrovkou, kterou se musím vydat, pokud chci jednou žít ve světle. Jinak jsem stále ve tmě.
Ale představte si prostor, který je oddělený přepážkami. V takovém prostoru v jedné místnosti světlo září plně a v druhém (pouhých pár centimetrů vzdáleném) je obrovská a neprostupná tma.

Offline cogavec

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 140
Re:Anjeli ako súčasť biblického zjavenia.
« Odpověď #33 kdy: 11. Prosince 2014, 21:55:41 »
Váš názor vám neberu, ačkoliv já mám názor odlišný. Podle mě je to jako se světlem a tmou. Světlo prostě nemůže být tam, kde je tma. Takže světlo NIKDY nebude "ve tmě", protože okamžitě mění tmu ve světlo. Pro mě je Ten Jediný světlem a světlo je všude, kde je On. A také světlo není tam, kde On není. Takže existují oblasti, které nazýváme Tmou a dle výše dané definice je to místo, kde On není. Proto podle mě nemůže být v obou krajinách, protože jestliže by On vstoupil do oné krajiny Temnoty, učinil by z ní krajinu světla, protože to je zkrátka přirozenost jeho osobnosti.


Před Hospodinem není možné se skrýt v nějaké tmě,jelikož je všude: Kdybych řekl:Snad mě přikryje tma,i noc kolem mne se stane světlem.Žádná tma pro tebe není temná:noc jako den svítí,temnota je jako světlo. Žl 139,11-12

Offline talarich

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 171
  • Pohlaví: Mužské
Re:Anjeli ako súčasť biblického zjavenia.
« Odpověď #34 kdy: 12. Prosince 2014, 08:57:00 »
Ano, to určitě platí. Ale to přece není v rozporu s tím, co jsem napsal já.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15