Judaismus > Obecná náboženská debata

Anjeli ako súčasť biblického zjavenia.

<< < (3/7) > >>

dany:
Kotazke draka(tanim)nie su to ,,velke Morske"zvierata(Dn1,21,Taninim)?Drak je lietajujuci. :)

Scooolie:
Cogavec: Výborně!  :) Když jsme si vyjasnili východiska, pojďme dále: Jak se vypořádáte s tím, že z Boží vůle (neb jsme si řekli, že nic se neděje bez Jeho vůle) se na světě dějí i věci velmi příšerné, hrozné a kruté?

Iva Farkačová:
Není -li ona věc příšerná, hrozná a krutá poučení pro jiné, mohlo by to být vykoupení pro jiné.  Ti,kteří onu surovou nelítostnou záležitost prožívají nemusí být tím trestáni, ale díky jejich utrpení může být jiným dáno dobro. Je to slabá útěcha, ale co my víme o spravedlnosti věků, proč co bylo, jak spravedlivě řešit dnešek a proč a jak co bude.

cogavec:
Odpověď pro Danyho:Co se týče odpovědi Jób 34,21,je-li Hospodin všemocný,a Jeho oči vše vidí,může kdykoli zasáhnout,a ukončit utrpení,ale často to nedělá,dopustí zlo,Jeho moudrost překonává lidskou moudrost,člověk nemusí chápat.Odpověď Izaiáš 46,10 je samozřejmě taky dobrá.Tady platí: "Mé úmysly nejsou úmysly vaše,a vaše cesty nejsou cesty moje,je výrok Hospodinův.Jako jsou nebesa vyšší než země,tak převyšují cesty mé cesty vaše,a úmysly mé úmysly vaše." Iz.55,8-9.

cogavec:
Scooolie:Nejsem žádný teolog,ale pokusím dát odpověď,možná bude mít slabiny.V ráji byly dva stromy: Hospodin Bůh dal vyrůst ze země všemu stromoví žádoucímu na pohled,s plody dobrými k jídlu,uprostřed zahrady pak stromu života a stromu poznání dobrého a zlého. Na počátku,Genesis 2,9.Či-li byly tam stromy,které nás zajímají.Strom, éc,ec (heb.) znamená taky dřevo,a dřevo je symbolem pro oběť a taky pro utrpení.Na stromu života je ten,o němž je psáno: Tu jsem řekl:Hle,přicházím,jak ve svitku knihy o mně stojí psáno.Plnit,Bože můj,tvou vůli je mým přáním,tvůj zákon mám ve svém nitru!!! Žalm 40,8-9.Či-li utrpení je tu pro spravedlivého,který má Zákon ve svém srdci!!!!!!!Sefer Tóra,svitek Tóry,svitek Zákona je namotán na dvou dřevech,kterým se říká stromy života.Ve svitku Zákona je nejvyšší přikázání milovat Boha celým svým srdcem,a z něho vycházejí další přikázaní milovat bližního.To jsou přikázání věčného života.                                                                                                                                                                             Podívejme se tedy na druhý strom poznáni dobrého a zlého,ze kterého Adam a Eva měli zakázano jíst,co jim radil had,kerý odporoval,protivil se Božímu příkazu určeného Adamu a Evě.Co řekl had,aby obelstil Evu?: Had ženu ujišťoval:"Nikoli,nepropadnete smrti!!!Bůh však ví,že v den,kdy z něho pojíte,otevřou se vám oči a budete jako Bůh znát dobré i zlé!(čti:budete jako Bůh určovat co je dobré a zlé!!!). Gen.3,4-5 Určovat co je dobré a co je zlé je vyhrazeno Bohu.Pokud si lidé demokraticky odhlasují,že vražda nebo loupež je dobrý skutek,nebo-li dobro,tak se to rozhodně dobrým skutkem (vražda,loupež) nestane,ale ono nařízení stane se lží!!!Či-li na stromě poznání dobrého a zlého trpí svévolníci!!!!!!!                                                                                                                                                                             A protože lidé konají dobré i zlé věci,tak jedno dřevo jejich svitku je strom života,a druhé dřevo je strom poznání dobrého a zlého.To znamená,že utrpení je tu pro každého!,ať je dobrý nebo zlý.                                                                                                                                                                                          Svitek Tóry je vyroben z beránka,který byl zabit košer způsobem,a kterému nebyla zlomena ani jedna kost,a který je popsán posvátným textem. :) >:D

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana

[*] Předchozí strana

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 
Navštívit plnou verzi