Autor Téma: Neonacista Stwora  (Přečteno 92995 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Neonacista Stwora
« Odpověď #100 kdy: 6. Května 2008, 22:44:25 »
Dovoluji si odkázat na svůj článek o Iránské vládě, v jejím programu skutečně sebevražda perského národa je.
https://eretz.cz/content/view/1973/43/
Článek se nachází též na webu paní Tydlitátové a též na mém webu mogen.

Souhlasím. Podle šiítského islámu je nejvytouženějším cílem příchod 12. imáma a pokud tomu může napomoci třeba vyvolání války (což podle některých výkladů může), pak to není problém. Nezapomínejme, že islám (stejně jako třeba křesťanství) klade důraz na to, že život na tomto světě je jen jakýsi vstupní test do života věčného...

Vodník

  • Host
Re: Neonacista Stwora
« Odpověď #101 kdy: 6. Května 2008, 22:45:10 »
Nikdo nepochybuje o tom, že Ahmadínežád je magor a že likvidace židovského státu je jeho snem. Od posílání raket Hizballáhu k rozpoutání atomové sebevraždy je ale ještě hodně daleko. Přiznám se, že démonisaci standardních mediálních strašáků (Ahmadínežád, Lukašenko, Putin) považuji za nedůvěryhodnou i přes zjevnou odpudivost jmenovaných a v dlouhodobém horisontu za kontraproduktivní.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Neonacista Stwora
« Odpověď #102 kdy: 6. Května 2008, 22:47:46 »
Nikdo nepochybuje o tom, že Ahmadínežád je magor a že likvidace židovského státu je jeho snem. Od posílání raket Hizballáhu k rozpoutání atomové sebevraždy je ale ještě hodně daleko. Přiznám se, že démonisaci standardních mediálních strašáků (Ahmadínežád, Lukašenko, Putin) považuji za nedůvěryhodnou i přes zjevnou odpudivost jmenovaných a v dlouhodobém horisontu za kontraproduktivní.

Nejde o démonizaci za každou cenu. Spíš jde o to, že on je hluboce věřící. Stejně jako radikální husité věřili, že konec světa je za humny a že příchod Mesiáše mohou dokonce uspíšit, je otázka, zda témuž nevěří Ahmadinežád. A ten článek r. Seiferta stojí za přečtení.

Vodník

  • Host
Re: Neonacista Stwora
« Odpověď #103 kdy: 6. Května 2008, 22:49:34 »
..."vývoz revoluce" všude, kam to jde...Bosna...
Nepletete se? Pokud vím, v Bosně nebojovali žádní šíité, ale lidé z okruhu, označovaného později jako Al Kajda - a to pod americkou záštitou, takže bych se o tom raději nešířil! ;)

Vodník

  • Host
Re: Neonacista Stwora
« Odpověď #104 kdy: 6. Května 2008, 22:53:40 »
Nejde o démonizaci za každou cenu. Spíš jde o to, že on je hluboce věřící. Stejně jako radikální husité věřili, že konec světa je za humny a že příchod Mesiáše mohou dokonce uspíšit, je otázka, zda témuž nevěří Ahmadinežád. A ten článek r. Seiferta stojí za přečtení.
Článek jsem četl, neříkám, že mnohé z toho není pravda, přičemž bych asi zmínil i tu "maličkost", že Írán přešel z dolaru na euro ;)... Je mi jasné, že se zde neshodneme, já jsem přesvědčen, že výhledově Írán pro Evropu ani pro Israel žádné nukleární nebezpečí nepředstavuje.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Neonacista Stwora
« Odpověď #105 kdy: 6. Května 2008, 22:54:35 »
..."vývoz revoluce" všude, kam to jde...Bosna...
Nepletete se? Pokud vím, v Bosně nebojovali žádní šíité, ale lidé z okruhu, označovaného později jako Al Kajda - a to pod americkou záštitou, takže bych se o tom raději nešířil! ;)

Nepletu. Bylo tam i několik desítek (podle některých pramenů až několik set) šiítských mudžáhidů. Íránců. Část z nich po válce odešla, část tam zůstala a založila rodiny. Teď je velké zle, protože jsou mezi těmi, kterým bosenská vláda na nátlak USA odebrala občanství.
(ať si o nich myslím cokoliv zlého, tohle je docela pěkná podpásovka)

Jinak Al Kajda tam byla samozřejmě také. Stejně jako v Gaze bojoval klan Dormuš (tzv. Armáda islámu), což je místní skupina Al Kajdy, po boku Fatáhu proti Hamasu - americkými zbraněmi  ;D

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Neonacista Stwora
« Odpověď #106 kdy: 6. Května 2008, 22:56:12 »
Článek jsem četl, neříkám, že mnohé z toho není pravda, přičemž bych asi zmínil i tu "maličkost", že Írán přešel z dolaru na euro ;)... Je mi jasné, že se zde neshodneme, já jsem přesvědčen, že výhledově Írán pro Evropu ani pro Israel žádné nukleární nebezpečí nepředstavuje.

Rád bych tomu věřil. Opravdu. Válka s Íránem rozhodně není něco, o čem bych snil. Může to být obrovský, obrovský průšvih. Kdyby byl v Íránu u moci šáh, tak mu pošlu osobně gratulaci k úspěchům při mírovém využití jaderné energie  ;)

Vodník

  • Host
Re: Neonacista Stwora
« Odpověď #107 kdy: 6. Května 2008, 22:58:42 »
Nepletu. Bylo tam i několik desítek (podle některých pramenů až několik set) šiítských mudžáhidů. Íránců.
Tak to je, přiznám se, pro mě nová informace. Jen to potvrzuje to, že magoři se najdou opravdu všude. Nemáte odkaz na ty prameny?

Offline Jicchak

  • Globální Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 349
Re: Neonacista Stwora
« Odpověď #108 kdy: 6. Května 2008, 23:00:12 »
Jestli irán představuje jaderné nebezpečí nebo ne je skutečně otázka, v samotném Iránu má cesta atomové sebevraždy svíé odpůrce například v současném ajatolovi. Problém prezidenta je v tom, že on vše myslí vážně nevykládá báchorky pro lid žije střídmě asketickým životem nenechal se oslnit takzvaným dobrým bydlem nezlákal jej přepychový život, má svůj cíl ten je pro něj svatý a má k jeho naplnění značné prostředky. Co se týče atamového nebezpečí bylo by zajímavé za jakých okolností by byla nějaká banka ochotna učinit pojistku proti jakémukoliv jadernému útoku ze strany Iránu (nicméně severokorejské rakety které Irán nakoupil a které jsou svým doletem určeny právě pro Evropu jsou ničivé i tak).

Vodník

  • Host
Re: Neonacista Stwora
« Odpověď #109 kdy: 6. Května 2008, 23:00:42 »
Kdyby byl v Íránu u moci šáh, tak mu pošlu osobně gratulaci k úspěchům při mírovém využití jaderné energie  ;)
Víte, že šáhovy mučírny byly - spolu s Papadopoulosovými - považovány za nejkrutější ze všech? ;) Chomejního hoši měli věru na co navazovat, stejně jako bolševici převzali katy gestapa... Je to pořád stejné... >:(

Offline Jicchak

  • Globální Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 349
Re: Neonacista Stwora
« Odpověď #110 kdy: 6. Května 2008, 23:03:24 »
Zdá se mi že v současné diskusy přes názorové neshody přecejenom jakási shoda panuje a především slušná harmonie začež spoludiskutujícím děkuji.

Vodník

  • Host
Re: Neonacista Stwora
« Odpověď #111 kdy: 6. Května 2008, 23:04:43 »
Jestli irán představuje jaderné nebezpečí nebo ne je skutečně otázka
No jo a myslím, že se zde neshodneme. Původní problém byl článek pana Blausteina o kontaktech některých antiradaristů, se kterým, jak jsem uvedl, mám potíže.

Vodník

  • Host
Re: Neonacista Stwora
« Odpověď #112 kdy: 6. Května 2008, 23:05:43 »
Zdá se mi že v současné diskusy přes názorové neshody přecejenom jakási shoda panuje a především slušná harmonie začež spoludiskutujícím děkuji.
Ano. To je taky to, co si na tomto webu cením. Připojuji se k poděkování! :)

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Neonacista Stwora
« Odpověď #113 kdy: 6. Května 2008, 23:11:33 »
Nepletu. Bylo tam i několik desítek (podle některých pramenů až několik set) šiítských mudžáhidů. Íránců.
Tak to je, přiznám se, pro mě nová informace. Jen to potvrzuje to, že magoři se najdou opravdu všude. Nemáte odkaz na ty prameny?

Přiznám, že už si moc nepamatuji, kde jsem to četl  :-\

Něco jsem teď rychle dohledal tady - https://www.globalpolitics.cz/clanek/islamsky-radikalismus-bih.html - ale to není přesně ono. Ještě mrknu, zda to nemám někde zabookované jinde..


Nefungující vláda, vysoká míra korupce, množství pololegálních paramilitárních skupin, absence regulérní bosenské armády a především uvalení embarga na dovoz zbraní a vojenského materiálu na všechny státy bývalé Jugoslávie, donutily vysoké státní i vojenské představitele BiH k polooficiálnímu akceptování pomoci z muslimských států zahrnující ilegální dodávky nejenom zbraní, ale i dobrovolníků, tzv. mudžáhidů. Zprávy o jejich počtu se však různí, ale „je zřejmé, že tito žoldáci znamenali pro bosenskou vládu výraznou pomoc v jejím válečném úsilí“

Podle výroční zprávy z roku 2002 bosenská vláda vyšetřovala šest bývalých představitelů bosenské federace podezřelých ze spolupráce s Íránem v souvislostech s provozováním výcvikového tábora pro teroristy v polovině 90. let v obci Pogorelica ležící v blízkosti města Fojnica[16].

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Neonacista Stwora
« Odpověď #114 kdy: 6. Května 2008, 23:20:24 »
Kdyby byl v Íránu u moci šáh, tak mu pošlu osobně gratulaci k úspěchům při mírovém využití jaderné energie  ;)
Víte, že šáhovy mučírny byly - spolu s Papadopoulosovými - považovány za nejkrutější ze všech? ;) Chomejního hoši měli věru na co navazovat, stejně jako bolševici převzali katy gestapa... Je to pořád stejné... >:(

Vím. Nic to ale nemění na tom, že šáh byl v zásadě příjemný chlapík. Jistě, snížil se k šíleným experimentům s přesidlováním vesnic a pod. v rámci své Bílé revoluce, ale pořád to byl prostě "standardní diktátor". Mezi šáhem a Chomejním byl rozdíl jako mezi Mikulášem II. a Leninem. Na jedné straně konzervativní diktátor, na straně druhé ničeho se neštítící masový vrah.

Réza Pahlaví navíc Írán miloval. Když už byl v exilu a jemu stále ještě věrná armáda naléhala na násilné potlačení Chomejního ("Sire, stačí jedno Vaše slovo..."), tak ten rozkaz nevydal. Nechtěl občanskou válku. Jemu věrného velitelem armády pak Chomejního chátra společně s celým velením krutě umučila.

Zásadní chybou šáha - kterou ovšem Chomejní ani jeho nástupci nezopakovali - byla jistá velkodušnost. Když francouzská tajná služba opakovaně žádala Teherán o sdělení, co má dělat s tím "špinavým imámem", který štve z Francie ve prospěch islámské revoluce, šáh vzkázal, že je mu to jedno, ať ho klidně nechají.
Obdobně mírný byl třeba Kerenskij na bolševiky.
V obou případech přitom stačilo udělat to, co druhá strana po chopení se moci bez skrupulí sama udělala - bez milosti zlikvidovat opozici.

Vodník

  • Host
Re: Neonacista Stwora
« Odpověď #115 kdy: 6. Května 2008, 23:28:11 »
No já nevím - za Mikuláše II. rozhodně v Rusku žádné mučírny nebyly (tedy já o žádných neslyšel). Lenin má na svědomí mnohem víc mrtvol než Chomejní a ideologie, kterou se na toto tažení ozdobil, atheismus a "vědecký" kommunismus, je formou satanismu, zatímco k islámu mám navzdory teroristickým výtržníkům respekt.

leho

  • Host
Re: Neonacista Stwora
« Odpověď #116 kdy: 7. Května 2008, 00:28:20 »
No já nevím - za Mikuláše II. rozhodně v Rusku žádné mučírny nebyly (tedy já o žádných neslyšel). Lenin má na svědomí mnohem víc mrtvol než Chomejní a ideologie, kterou se na toto tažení ozdobil, atheismus a "vědecký" kommunismus, je formou satanismu, zatímco k islámu mám navzdory teroristickým výtržníkům respekt.
K islámu máte respekt? Zopakujme si tedy některé znaky týkající se tohoto náboženství, nebo spíše politického hnutí: Například muslimové mohou bít své ženy v případě neposlušnosti. Dále lhaní, podvádění či jakákoliv křivárna v našem slova smyslu je naprosto v pořádku, pokud takové jednání je v prospěchu Islámu. Vztah muslimů k ostatním náboženstvím mne už přímo fascinuje: V islámské společnosti musí nemuslimové se jinak oblékat než muslimové, dokonce v historii museli nosit viditelné označení na svém oděvu, nacisté pouze si vzali příklad z muslimské diskriminace židů a jiných náboženství. Tomuto zvláštnímu statutu se jinak říká "dhimmi", který mimo jiné zahrnuje, že nemuslimové nesmí stavět žádné nové kostely nebo synagogy, pokud muslim přijde k nim domů tak si může sednout kam chce a může si vzít cokoliv uzná za vhodné. V Koránu najdeme ještě mnoho dalších nádherných přikázání, kterými se muslimové musí řídit včetně přikázání k džihádu, atd, atd. To se ani nezmiňuji o zdůvodňování atentátů a vraždění všech nevěřících včetně žen, dětí a starců. V islámském světě jsem zatím nezaznamenal ani jeden výrazný protest proti islámskému terorismu. Ostatně ani ve světě našem, pravděpodobně ze strachu a obav před ještě horšími zvěrstvy muslimů. Je mi naprostou záhadou, jak by mohl informovaný a vzdělaný člověk nebýt proti islámu a zvěrstev, která tato zhoubná ideologie páchá v dnešním světě...

leho

  • Host
Re: Neonacista Stwora
« Odpověď #117 kdy: 7. Května 2008, 00:30:24 »

No já nevím - za Mikuláše II. rozhodně v Rusku žádné mučírny nebyly (tedy já o žádných neslyšel). Lenin má na svědomí mnohem víc mrtvol než Chomejní a ideologie, kterou se na toto tažení ozdobil, atheismus a "vědecký" kommunismus, je formou satanismu, zatímco k islámu mám navzdory teroristickým výtržníkům respekt.
K islámu máte respekt? Zopakujme si tedy některé znaky týkající se tohoto náboženství, nebo spíše politického hnutí: Například muslimové mohou bít své ženy v případě neposlušnosti. Dále lhaní, podvádění či jakákoliv křivárna v našem slova smyslu je naprosto v pořádku, pokud takové jednání je v prospěchu Islámu. Vztah muslimů k ostatním náboženstvím mne už přímo fascinuje: V islámské společnosti musí nemuslimové se jinak oblékat než muslimové, dokonce v historii museli nosit viditelné označení na svém oděvu, nacisté pouze si vzali příklad z muslimské diskriminace židů a jiných náboženství. Tomuto zvláštnímu statutu se jinak říká "dhimmi", který mimo jiné zahrnuje, že nemuslimové nesmí stavět žádné nové kostely nebo synagogy, pokud muslim přijde k nim domů tak si může sednout kam chce a může si vzít cokoliv uzná za vhodné. Pokud nemuslim by přesvědčoval muslima o výhodách svého náboženství, dopouští se hrdelního zločinu. V Koránu najdeme ještě mnoho dalších nádherných přikázání, kterými se muslimové musí řídit včetně přikázání k džihádu, atd, atd. To se ani nezmiňuji o zdůvodňování atentátů a vraždění všech nevěřících včetně žen, dětí a starců. V islámském světě jsem zatím nezaznamenal ani jeden výrazný protest proti islámskému terorismu. Ostatně ani ve světě našem, pravděpodobně ze strachu a obav před ještě horšími zvěrstvy muslimů. Je mi naprostou záhadou, jak by mohl informovaný a vzdělaný člověk nebýt proti islámu a zvěrstev, která tato zhoubná ideologie páchá v dnešním světě...

« Poslední změna: 7. Května 2008, 00:33:19 od Vader »

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Neonacista Stwora
« Odpověď #118 kdy: 7. Května 2008, 00:36:57 »
Je mi naprostou záhadou, jak by mohl informovaný a vzdělaný člověk nebýt proti islámu a zvěrstev, která tato zhoubná ideologie páchá v dnešním světě...

Opet se stavim do role advocata diaboli (coz se mi zacaste vymstilo), ale co kdyz nektere lidi laka momoteismus, na rozdil od krestanstvi, a navic lehka konverze (staci shahada) ?

Vodník

  • Host
Re: Neonacista Stwora
« Odpověď #119 kdy: 7. Května 2008, 00:42:16 »
momoteismus, na rozdil od krestanstvi
Vím, že to neradi připouštíte, ale křesťanství je monotheistické. Věříme v jednoho Boha, sice ve třech Osobách, ale pořád jen jednoho, jako Vy nebo muslimové. ;) (to jen pro přesnost)

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Neonacista Stwora
« Odpověď #120 kdy: 7. Května 2008, 01:14:10 »
Vim, ze se vam to nebude libit, ale krestanstvi je monoteisticke asi jako hinduismus  ;)

Vodník

  • Host
Re: Neonacista Stwora
« Odpověď #121 kdy: 7. Května 2008, 01:21:39 »
Už jsem v této debatě podruhé, na rozličná témata, ale ještě jsem se nevyjádřil k tomu, o čem tato debata začala.

Nikdo nebude popírat protiisraelské zaměření V. Stwory. Do jaké míry je p. Stwora vysloveně protižidovský, to si netroufám posoudit, neboť ho neznám. Myslím si ale, že i to je nakonec jeho právem.

Zásadně ale musím oponovat názvu tohoto tématu. Jestli p. Stwora něco je, tak ne nacista nebo neonacista, ani kommunista, a to i přes některé jeho radikální postoje k některým menšinám a přes kontakt s Erikem Sedláčkem.

Můžeme s ním nesouhlasit (např. v jeho obhajobě kuřáků), ale nikdy jsem ještě na Zvědavci nebyl svědkem toho, že by p. Stwora podněcoval k nenávisti. Že dává slovo i popíračům holokaustu, to je v USA svobodným právem (já sám jsem rovněž proti trestání popíračů). Nikdy jsem nebyl svědkem toho, že by p. Stwora sám holokaust popíral (možná zpochybňoval?) nebo hájil nacisty, o kommunistech nemluvě.

Proto si myslím, že název tématu je zavádějící. Můžete p. Stworu nemít rádi - a nikdo se vám nebude divit - ale označovat ho za neonacistu prostě není pravdivé.

Vodník

  • Host
Re: Neonacista Stwora
« Odpověď #122 kdy: 7. Května 2008, 01:24:41 »
Vim, ze se vam to nebude libit, ale krestanstvi je monoteisticke asi jako hinduismus  ;)
:D No budete se divit, ale hinduismus je v konečném sledu také monotheistický. Je ovšem pravda, že ten jeho Bůh vystupuje jako různí bohové, zatímco ten náš jako Jeden ve třech Osobách, což zdaleka není totéž. Ale určitá podobnost (i v tom nepochopení "zvenčí") tu rozhodně je.

Offline Jicchak

  • Globální Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 349
Re: Neonacista Stwora
« Odpověď #123 kdy: 10. Května 2008, 20:44:23 »
Co se týče hinduismu, trochu by to opravil, hunduismus zásadně monoteistický nyní, nicméně je pravdou že dle židovské tradice za původem východních náboženství stojí právě židovský monoteismus, když odeslal náš praotec Avrohom své syny, syny Ketury, na východ dal jim dary kterými byla nečistá jména, komentátoři uvádějí že praotec jim samozřejmě nepředal nečistá jména nýbrž Jména svatá která oni postupně zaměnili za nečistá, nicméně velké části původní filosofie zajisté zůstaly a ty jsou pozůstatkem svého prapůvodu tedy druhu židovství tak jak se avrohom domníval že budou schopni jej zachovat a zajisté z jeho myšlenky něco zůstalo. Nicméně skutečnost je smutná že na východě dominuje právě modlářství, přesto bych připomenul že Chofec Chajim když se dozvěděl o úmrtí lidí na dálném východě při přírodní katastrofě tak plakal.

Offline Jicchak

  • Globální Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 349
Re: Neonacista Stwora
« Odpověď #124 kdy: 10. Května 2008, 20:49:07 »
Nyní k jádru debaty, kterou nesleduji od začátku tedy k článku o Ne základnám. Já osobně jsem zastáncem radaru. K článku se domnívám že by se s ním mohli ztotožnit i odpůrci a to alespoň v tom bodě kdy obviňuje vedoucí představitele z kontaktů na teroristy a režimy jako Irán jejímž je pátým koněm. Představitelé Ne základnám nemají přednášky v USA s organizacemi protestujícími priti plýtvání rozpočtem či podobně nýbrž s militantními organizacemi jako muslimské bratrstvo majícími na svých rukou krev a takového hlasu by se mělo hnuití proti základnám zbavit a vyloučit je ze svého středu, organizovat se v naprostém odloučení od této organizace.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15