Anketa

Můžete se hlásit k židovství, když minulost je nejasná ?

Mám právo být v komunitě
2 (66.7%)
Mohou být Židy i ti, kteří neví zda si prokážou rodinu ?
1 (33.3%)

Celkem hlasovalo: 3

Autor Téma: Hledání historie vlastní rodiny  (Přečteno 10449 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Míla

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 186
  • Pohlaví: Ženské
  • Život je jen náhoda, jednou jsi dole, jednou nahoř
Hledání historie vlastní rodiny
« kdy: 14. Listopadu 2012, 18:23:51 »
Vážení přátelé, zhruba dva roky jsem se vám moc neobjevila v komunikaci, ne že bych na vás zapomněla, ale hledala jsem své kořeny. I když od roku 1996 nosím hvězdičku a veřejně se hlásím, tak před tím to bylo díky manželovi, který už bude 6 let po smrti. Na hrobě má kamínek z Izraele, který jsem přivezla.  Měla jsem pocit, že  ve své spoustě národností musí být i Židovství. Naši rodiče nám nic neřekli a proto jsme s mužem začali pátrat sami. Z dětství pamatuji jen to, že táta mi na Biblických mapách ukazoval prostor, který Židům patří a vždy jsme velkolepě oslavovali Izraelská vítězství ve válkách.  Po smrti manžela jsem se spojila se Synagogou v Liberci a stala jsem se členem přátel Izraele. Kupuji židovskou literaturu a přispívám na Synagogu. Letos se mi konečně podařil první krok. Můj pradědeček s prababičkou a pra pra, bydleli v domku v Kostelci nad Orlicí, kde cca 50 m bydleli Albrightovi, manžel ministryně zahraniční USA ,se kterou se seznámil na Gymnáziu v Kostelci nad Orlicí  a ona byla z Letohradu. Přesvědčovala mě fotografie mého pradědečka a všech 14 dětí bylo super. Děkuji, že jste mě nevyhodili a budu se snažit. Bůh mi propůjčil zatím zdraví a tak se ozvu. Budu ráda, zda nejsem v naší komunitě jediná. Děkuji Míla ;) ;) ;)

Offline Tamar

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 688
  • skype: mar.se22
Re:Hledání historie vlastní rodiny
« Odpověď #1 kdy: 14. Listopadu 2012, 23:11:55 »
Mílo, to musí být úžasný pocit, když člověk narazí na stopy vlastní rodinné minulosti.. Přeju vám hodně štěstí v dalším pátrání. A dejte nám vědět, jak jste dopadla.   :)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15