Autor Téma: Íránský protižidovský film  (Přečteno 16442 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Dan

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 134

Offline wocicko

  • Mladší člen
  • **
  • Příspěvků: 93
  • Pohlaví: Ženské
Re:Íránský protižidovský film
« Odpověď #1 kdy: 21. Září 2012, 17:19:56 »
To nás ve škole o Rabínech neučili  >:D Ale vážně, to je teda nářez....  :o Je to nějaký oficielní film, nebo kde se vzal, kde se pouští?

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re:Íránský protižidovský film
« Odpověď #2 kdy: 24. Září 2012, 08:58:25 »
Hodně divoké. Když tohle běží v íránské televizi, tak to už se pak člověk té protižidovské/protiizraelské nenávisti mezi Íránci ani nediví...

Offline Dan

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 134
Re:Íránský protižidovský film
« Odpověď #3 kdy: 24. Září 2012, 14:25:32 »
Já bych tu nenávist tak nepřeceňoval, běžný Íránci mají jiný starosti, spíš se staraj kde sehnat peníze na předražený maso a jiný potraviny a se slzama v očích vspomínají na šáhy, a nenáviděj Izrael a USA asi stejně jako Čechoslováci nenáviděli za bolševika imperialistický USA nebo revanšistický Západní Německo.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re:Íránský protižidovský film
« Odpověď #4 kdy: 25. Září 2012, 09:08:24 »
Vaše srovnání myslím sedí. A stačí se podívat na Česko 23 let po převratu - a stále najdete nemalou skupinu lidí, kteří upřímně nenávidí USA a Německo, resp. Američany a Němce, aniž by dokázali říct důvod. Prostě je to tak v mládí naučili.

Offline wocicko

  • Mladší člen
  • **
  • Příspěvků: 93
  • Pohlaví: Ženské
Re:Íránský protižidovský film
« Odpověď #5 kdy: 25. Září 2012, 21:04:02 »
Já jsem těch 23 let po revoluci prožila - a žádná jiná léta před tím, a k američanům taky nemám vřelý vztah a to ne pro to, že bych byla levičák, ba naopak. (A proč mohu říci bez ostychu: z USA podle mě nevzešlo nic dobrého - od Francouzské revoluce až po degradaci kinematografie jen samá tragédie.) Ale zase nemám nic proti Německu. Je zvláštní, jak generační zatížení mění pohledy: stačí být jen o pár let mladší, nebo starší a hned svět vypadá jinak. A to i svět hodně starý: například moje babička má úplně jiný názor na antické Řecko, než já, prostě chápání všeho je ovlivněno politickou i sociální situací. A pak se na půdě filosofické fakulty divíme, že nejsme schopni definovat termíny "pravda" nebo "důvod"... Nojo, ale svět je holt moc velký než abychom si na něho mohli udělat vlastní názor, musíme věřit zprostředkovatelům, ale jak poznat ty kvalitní, to je oříšek.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re:Íránský protižidovský film
« Odpověď #6 kdy: 25. Září 2012, 23:07:03 »
Nejde ani tak o generační zatížení, jako o znalosti... Francouzská revoluce skutečně neměla příčiny v USA a i když ji někteří Otcové zakladatelé USA sledovali se sympatiemi, jednalo se jen o sympatie dílčí, o čemž svědčí i to, že francouzská a americká revoluce měly značně jiný průběh a étos. Co se týče USA a Německa, tak na mě působí komicky, pokud "nemáte nic proti Německu", ale z "USA nevzešlo nic dobrého" - když vezmu v úvahu, že Německo náš stát před 73 lety okupovalo a pokusilo se zničit český a židovský národ, zatímco USA (a samozřejmě také SSSR, Británie, Francie a další Spojenci) vynaložily obrovské materiální i lidské oběti, aby odtud Němce vykopali... O podpoře USA protikomunistickému odporu nemluvě. Ale to asi dětem, co se narodily po převratu a USA znají jen z filmu M. Moora a parodických klipů na G.W.Bushe nevysvětlím...

Offline wocicko

  • Mladší člen
  • **
  • Příspěvků: 93
  • Pohlaví: Ženské
Re:Íránský protižidovský film
« Odpověď #7 kdy: 26. Září 2012, 14:00:58 »
Pozor, já neříkám že VŠECHNO co vzešlo z Německa, nebo Ruska, nebo jiných států, je dobré. Nicméně u jakéhokli státu , o kterém se tu jednalo, mě něco dobrého napdane, což u USA opravdu ne. A žádný protiBushovský klip, ani nic od Moora jsem neviděla, nečerpám svoje znalosti na internetu. A co se týče spojení francouzské revoluce a USA tak jen namátkou mě napadájí argumenty od Hanny Arendt... Ty spojitosti tam prostě jsou, stejně jako moje znalosti téhle problematiky :-) Nic ve zlém, nechci se hádat, jen uvádím na pravou míru Vaši odpověď.
A ještě mi to nedá: co se týče hrdinných ztrát SSSR: ty přece nebyly vyčerpány jen kavalírsky, kvůli zachrání Čech a jiných národů z područí Německa, ale z vypočítavé dobyvačnosti... O tom přece nebudeme polemizovat... Ty ostatní státy zachraňovali i svůj zadek a USA na té své pozdní intervenci dost vydělali. A pokud USA teď podporují Izrael, není to z žádné lásky, ale další vypočítavosti. To je přeci očividné. A zatraceně smutné. Já vím, že je těžké si představit, že i 23 leté "dítě", dokáže odůvodnit své argumenty, ale je to tak. To Vy jste psal, že lidé nenávidí, aniž by měli důvod. U mě to není nenávist, ale zkoumáním podložená nechuť k všeobecné adoraci států za velkou louží - Díky za ten oceán!

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re:Íránský protižidovský film
« Odpověď #8 kdy: 26. Září 2012, 20:36:01 »
Fascinující! Takže výrobky firem Apple, Microsoft nebo třeba IBM nepoužíváte, vesmírný program NASA včetně přistání na Měsíci, raketoplánů nebo podílu na ISS považujete za nicotný, systém GPS je zřejmě čiré zlo a internet, včetně Googlu nebo Facebooku ovšem také... To jen čistě namátkový výběr toho, co zcela nepochybně pochází z USA...

O rozdílech mezi francouzskou a americkou revolucí byly popsány stohy - stačí se podívat například na ostře protináboženský étos revoluce francouzské (včetně nového kalendáře a vraždění mnichů a jeptišek) a naopak protestanstký étos revoluce americké.

Samozřejmě, že SSSR byl imperiální dobyvačný stát, ale - to je onen paradox dějin - český i židovský národ ochránil před nepřítelem mnohem větším, kterým bylo Německo. Ne, že by komunisté nevraždili, ale počty jejich obětí jsou (zdůrazňuji, že na území Československa, nikoliv ve srovnání celosvětovém!) v tisích, zatímco nacisté plánovali miliony a realizovali statisíce (za pouhých 6 let!). Zda USA na intervenci vydělaly nebo ne, není rozhodné. Rozhodné je, že nám pomohli proti parchantům, kteří se nás snažili zničit.

USA dnes Izrael nepodporují z vypočítavosti, ba právě naopak - z idealismu. Čistě kupecky by bylo už dávno mnohem výhodnější hodit Izrael přes palubu a spojit se s Araby. Jenže co čert nechce, jednak židovské hlasy, ale hlavně hlasy křesťanské pravice jsou v USA na straně Izraele.

Tu zmínku o "dítěti" jsem napsat musel, protože je zcela zjevné, že Vy, která jste nezažila komunistickou dobu netušíte, jak cenné bylo například vysílání Svobodné Evropy nebo Hlasu Ameriky - opět financované těmi USA, které podle Vás nikdy neudělaly nic dobrého.

Offline wocicko

  • Mladší člen
  • **
  • Příspěvků: 93
  • Pohlaví: Ženské
Re:Íránský protižidovský film
« Odpověď #9 kdy: 2. Října 2012, 18:03:05 »
Nojo NASA, asi patřím k těm, kteří přistání na měsíci tak úplně nevěří a pokud - nějak mě ten fakt jako jedince nevzrušuje, nic mi nepřinesl :-) A tak mě napadá: neměli oni tam nějaké Evropské mozky? A konkrétně v NASA dokonce nějakého konstruktéra V2 :-) Technický pokrok USA nepopírám (i když vynechám známé "kradení mozků" pouze za peníze, například k nám na fakultu už příští týden přijede jeden americký religionista lanařit studenty na svou fakultu v Californii...), ale mě šlo spíš o nějaké kulturní dědictví, k technice mám vztah asi takový, že při dnešním pokroku, kdyby to nevymyslel jeden přijde na to za týden druhý, i když trošinku jinak - což samozřejmě zjednodušuji, abych tu naši možná až píliš vážnou výměnu názorů odlehčila. V tomto ohledu mě přijde jako typický vynález USA mnohem signifikantnější Facebook  >:D Co se týče těch ostatních otázek, asi už to necháme být, máme zjevně úplně jinak orientovaný světonázor a pro každý můžeme vršit argumenty pro i proti. Pěkně jsem si "pokecala", doufám, že to neberete příliš osobně. Chtěla jsem jen vyjádřit názor, jak to ti mladí mohou dneska mít. A ještě tečka na konec: Kdyby nás spojenci nenaservírovali Rusákům, žádný povznášející pocit z poslechu svobodné Evropy by nebyl třeba...
PS: Aha, pardon, Vy jste ten Facebook zmínil, teď už to nebudu rozpatlávat, stručně, nekamarádím  s ním. Internet a výrobky Microsoftu - i když teď mám Linux, používám je pro to, že to ode mě společnost vyžaduje, nijak mě to netěší.
To už je vážně všechno. Zdravím! W.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re:Íránský protižidovský film
« Odpověď #10 kdy: 5. Října 2012, 11:16:39 »
Je s Vámi skutečná legrace  :D Amíci nepřistáli na Měsíci, program Apollo neexistuje a koordináty GPS zřejmě sděluje orákulum  >:D Nejen technický, ale komplexně vědecký pokrok je velkým přínosem USA. Samozřejmě, že vědecký pokrok nepochází JEN z USA, ale i dalších regionů a zemí, o tom není sporu. Ovšem má reakce byla na Vaše půvabně stupidní tvrzení, že z USA nikdy nic dobrého nevzešlo.

Osobně to neberu, jen mi prostě přijde neuvěřitelně hloupé hledat si stále nějakého nepřítele. Netvrdím, že USA nemají své chyby, dal by se sepsat dlouhý seznam. Ale mají také své přínosy vědě a třeba i té kultuře.

A k tomu závěru: Spojenci nás "nenaservírovali". Nastudujte si dějepis. Ono moc jiných možností nebylo, pokud tedy samozřejmě USA, Británie, Francie a další nechtěly Druhou světovou válku plynule překlopit do Třetí světové. Což není hypotéza, neb jen o 5 let později se to projevilo v Koreji, kde síly OSN (čti: USA a spol.) 3 roky zoufale bránily jih země před rudou invazí a podařilo se jim to tak tak. A to proti nim nebojovali Sověti, ale "jen" jimi řízení Severokorejci a Číňané...

P.S. Free Software Foundation sídlí kde? V Německu, Francii, Rusku, Japonsku anebo.... ?  :D
Unix a následně první linuxový kernel vznikl v které zemi?  ;D
Anebo naopak - který alespoň trochu rozšířenější operační systém nevznikl zcela nebo zčásti na území USA?  ::)

Offline laczko.jan

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 32
  • Pohlaví: Mužské
Re:Íránský protižidovský film
« Odpověď #11 kdy: 22. Července 2014, 13:11:04 »
Ľudia uvedomte si, že akákoľvek pozemská mocnosť nie je ideálna. Ale je potrebné trošku rozlišovať a podporovať akúkoľvek snahu o lepší život. Čiže možno Američania nie sú ideál dobra a poriadku, ale sú určite aspoň o čosi lepší ako Rusi, Číňania, alebo Arabi. Či nie? Radšej by ste žili v USA, alebo v nejakej Arabskej krajine kde platí šaríja. Prosím trošku rozlišovať! Len trošku.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15