Všeobecná kategorie > Všeobecná diskuse

Téma Sýria

<< < (17/17)

cogavec:
V současné době soupeří blízkovýchodní státy i mocnosti Rusko a USA o kontrolu ropných a plynových polí,i o trasy,či kontrolu plánovaných tras plynovodů a ropovodů např. do EU a jinde.To se týká i nalezišť plynových polí ve Středozemním moři.


V Evropě je snaha obejít destabilizovanou Ukrajinu se severu přes Baltské moře z Ruska do Německa plynovody Severní proud,proti dostavbě druhého plynovodu jsou USA,další plynovod by měl vést z jihu z Ruska přes Turecko do Evropy.


Toto soupeření se promítá i do válečné scény v tamních regionech.Tady jsem našel nějaký článek k tématu:


[size=78%]httpss://www.debka.com/israel-lebanese-oil-dispute-part-us-russian-mid-east-energy-battle/[/size] 

cogavec:
V Sýrii nastal velký zvrat, turecko-americká dohoda o Kurdech připomíná Mnichovskou zradu, Američané obrazně řečeno píchli svého spojence nožem do zad, ustoupili Erdoganovi který svým chováním připomíná pana Hitlera a který sní o velkém Turecku. Stahovaní amerických sil připomíná útěk, tzv. spojenec USA pálil z děl na pozice Američanů prý omylem, zveřejnil přesné rozmístění amerických a francouzských sil v Sýrii, takový menší podraz, kvůli postupujícím Turkům Američané vybombardovali vlastní zbrojní sklad a prchali ve vrtulnících, vybombardovali i vlastní letiště.

Kurdům nezbylo než požádat o pomoc vládní režim a Rusko, syrská a ruská armáda před týdnem začala rychle postupovat na sever a překročila řeku Eufrat. Jak by asi dopadl rusko-turecký střet? Požádalo by Turecko o pomoc země NATO v případě takového střetu, pokud by se mu výrazně vojensky nedařilo? Dá se věřit spojeneckým dohodám?

Navigace

[0] Index zpráv

[*] Předchozí strana

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 
Navštívit plnou verzi